Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után - kórházban - beteg babával fórum

Szülés után - kórházban - beteg babával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés után - kórházban - beteg babával

1 2
2009. nov. 6. 23:00

Szia Fildus!

Mintha a mi történetünket olvastam volna...legalábbis ahogy olvastam a történetedet, azt éreztem, amit február 3-8 között.

Nagyon kemény időszak volt, tudom... de sikerült! És ez a lényeg!!!

36. dakota80 (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 31. 21:33

Kedves Angelic!

A hordozható inkubátor nem teljesen steril mivel naponta több 10 beteg babát szállitanak vele különböző vizsgálatokra!

Hidd el azt a beteg kisbabát és a szüleit épp akkor nem egy nem steril textilpelenka vagy épp maci szomoritotta el hanem az hogy talán nem tudják hogy haza fogják -e egyáltalán vinni a babájukat!?

És a bacikat nem feltétlenül Mi szülők visszük be a kórházba hanem ott helyben "terem"....

2009. okt. 31. 21:23

Olvastam a naplót és összeszorult a gyomrom ahogy leirtad a történetet mert átéltük mi is anno 11 évvel ezelőtt,de sajnos Nekünk 1 évünkbe tellett mire haza hozhattuk a fiúnkat.

Akkor ez szörnyű volt és most belegondolva évek után mégszörnyűbb!!!

Ma már egészséges de hosszú út vezetett odáig hogy nyugodtan feküdjek mellette amig Ő alszik....

34. bring12 (válaszként erre: 32. - Fildus)
2009. okt. 24. 17:17
ok csak nem értem miért nem hallgat inkább az ilyen.mindegy.mindig olvasom a naplódat,örülök,hogy jobban vagytok!bújjatok végre otthon össze hárman,és a macikát se hagyjátok ki!
2009. okt. 24. 17:07
Fildus, örülök, hogy leírtad, mindig kiváncsi voltam, de nem akartam firtatni... Szerencsére Ritu erős kislány:) Örülök, hogy otthon vagytok!
32. fildus (válaszként erre: 29. - Bring12)
2009. okt. 24. 17:06
Kedves Bring! Nem ér annyit az a hozzászólás, hogy felidegesítsd magad! Ez egy szabad fórum, mindenkinek meg lehet a saját véleménye. Ő így érezte, nem kell érte haragudni!
2009. okt. 24. 17:05
ja bocs!angelicnek szólt az előző!
30. fildus
2009. okt. 24. 17:05
Kedves Lányok, Barátaim! Köszönöm szépen, hogy elolvastátok a cikkemet, és hozzászóltatok. Köszönöm a kedves szavakat, sorokat, nagyon jól estek! Egyébként, pont ma, amikor a cikkem megjelent jöttünk haza a kórházból...
2009. okt. 24. 17:04
az észt azt hagyjuk.nem gondoltam volna ,hogy van gyereked.sajnálom őket.az enyémnek cumikája és macikája is van,és egy érző anyukája.szép napot mindenkinek!
28. fildus (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 16:59
Hogy reagáljak a hozzászólásodra, az ápolók mondták, hogy vigyek be vmit, ami megnyugtatja. Az inkubátorba nem én tettem bele, hanem a mentősök. A cumi sterilizálva volt, kellett, mert anélkül nyugtalan volt és sírós, mivel beteg volt...
2009. okt. 24. 16:57

Szia fildus!


Könnyezve olvastam végig a tötréneteteket, szomorú de tanulságos aminek hálistennek happyend lett a vége. És ahogy már többen írták várunk vissza, mert hiányoztok nagyon! Ritunak pedig üzenem hogy éljen a risza-risza:)

26. misz
2009. okt. 24. 16:40

Kedves Fildus!

Könnyek közt olvastam a soraidat! Nagyon örülök, hogy végre otthon vagytok! Tiszta szívből kívánok sok örömet és jó egészséget Nektek!


Sajnos nekem is vannak hasonló emlékeim. De már minden rendben. 4 éves a lányom és teljesen egészséges!


A rosszindulatot meg ne engedd magadhoz közel. Nekünk pl. nagyon sokat segített akkor a cumi.

25. körömvirág (válaszként erre: 24. - 7130b15964)
2009. okt. 24. 16:08
24. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 16:06
Szar lehet ennyire okosnak lenni, mindenki csak bánt nem?! :(((
23. gicus83 (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 16:03

Kár ,hogy Neked ebből az egész történetből csak ez az egy mondat maradt meg. Szörnyű,hogy emberekben mennyire nincs együttérzés!


És képzeld az én lányomnak születése után alacsony volt a cukra és infúzióra kötötték nem egész 1naposan. Én is remegő gyomorral mentem be hozzá,rossz volt nézni mennyire szenved.A második napon mondták vigyek be neki cumit hátha megnyugtatja,és megnyugtatta és egyébként vittem volna be macit is ha az megnyugtatja. Bármit megtettem volna,hogy megnyugodjon!

2009. okt. 24. 15:59

Ildi, Tényleg még ennyi idő után is könnyek között olvastam végig a cikked!!A lényeg,hogy most már észre se venni,hogy akkor nehezen tudott hozzá szokni a kinti léthez a kis risza cica:DD


Már nagyon várunk haza titeket!Nagyon hiányoztok!!!!

21. a0a616e0dc (válaszként erre: 8. - Bring12)
2009. okt. 24. 15:34

nagyon jó az életem, csak én többet látok, mint egyesek, mert figyelek a részletekre is.

sajnálom, hogy csak ennyi ésszel áldott meg a sors kedves, hogy ennyi az észrevételed és ismeretlenül, oktalanul célozgatsz emberek valós életére.

20. a0a616e0dc (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2009. okt. 24. 15:33

ez nem kérdés.

és az enyémek is voltak kórházban, tudom milyen a beteg gyerek.

19. a0a616e0dc (válaszként erre: 17. - Lipiani)
2009. okt. 24. 15:32
gondolom mindent megtett a személyze, ha a kicsinek fertőzése volt....
2009. okt. 24. 14:20

Szia Ildi!

Köszönjük, hogy megosztottad velünk az első napok eseményeit. Sajnos el tudom képzelni, min mentetek akkor keresztül. Remélem Ritu a mostani betegségből hamar felépül, és mielőbb itt lesztek közöttünk újra.

Ja, az arctalan kötekedőkkel meg ne foglalkozz!

17. Lipiani (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 13:40

Neked meg csak annyit szeretnék reagálni,hogy létezik sterilizáló,gondolom a macika megismerkedett vele,és ha gond lett volna akkor a személyzet nem engedi betenni a kicsi mellé.

A cumiról meg annyit,hogy nagyon sok kisgyereket megnyugtat.Ha az édesanyjának nem volt tejcsi,meg nem is nagyon érintkezhetett vele a kék fény miatt,legalább ott volt a cumi.Szerintem még egy csecsemő vagy kisgyerek sem halt bele a cumizásba...

2009. okt. 24. 13:36

Nagyon sok egészséget és örömet kívánok a kicsinek és Nektek is.

A cikket végigsírtam,de szerencsére jól végződött. A rosszindulatú hozzászólásokkal meg ne foglalkozz!!

2009. okt. 24. 13:30
Drága Fildus, még most, hogy tudom, hogy Rituval minden rendben és szörnyű végigolvasni amik akkor történtek. Nagyon szorítottunk nektek akkor is és azóta is. Sok örömöt és jó egészséget!
2009. okt. 24. 12:59

Gratulálok, és legalább olyan jó egészséget a továbbiakban, mint anno a fiamnak lett, van.

Akkoriban (1981) az ultrahang, mint olyan nem is létezett. A fiam 4000 grammal, 62 cm-rel, 12 óra vajúdás után, szárazon, 2x a nyakára tekeredett köldökzsinórral született. Az apgarról nem is hallotunk. Este fél hétkor született, éjfélkor át vitték a megyei kórház koraszülött osztályára. HÉT NAP után (akkor nyolc nap után engedtek ki a szülés után), a főorvossal egy rettenesetes összeveszés kiséretében mehettem a fiam után. Ott még egy hétig figyelték, mikor - mennyit eszik, hogy működik aminek működni kell.

Hál istennek, szép nagy gyerek lett.

13. marcsix (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2009. okt. 24. 12:51
Nah a barátnő Szandika megtett mindent, hogy elmennyen az üzenetem...Szóval ..megtettél volna mindent, hogy a babád jól érezhesse magát mig bent vagytok. Sőt még valami, én is vittem be cumit, ha esetleg nem szeretne cicizni, vagy nem tudna, vagy csak nagyon sírós, hogy a többi tudjon nyugodtan aludni, mig nyűglődik az én picim a cumival... viszont Szandi szépen tejcsizett, és egyszer sem kellett cumi a szájába. De van akinek jól jön odabent.
12. marcsix (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 12:49
Csak annyit szeretnék neked írni, ha a te babád lett volna,bent a kroházba, te is mindent megtettél volna,
11. Kicsimkicsim (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 12:47
Mindent lehet sterilizálni. És lehet, hogy nem értékeli a gyerek a macit, de érzi a szülői szeretetet, mert a szülőből sugárzik, hogy ha csak ennyit tehetett is épp ebben a pillanatban a piciért, de ezt tette legalább. Ha tényleg gáz lett volna a cuccok bepakolása biztos nem engedik meg az orvosok.
10. tenkne_helga (válaszként erre: 4. - A0a616e0dc)
2009. okt. 24. 12:44

Az írásodhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy örülj,hogy nem voltál ilyen helyzetben!!!

Gondolom nem,mert akkor nem írnál ennyi zagyvaságot össze!!!

Sajnálom,hogy csak ennyit tudtál levonni az egészből!!!

2009. okt. 24. 12:41

Kedves Fildus!

Örülök,hogy jól alakult a kis Ritus élete!Jó egészséget kívánok és sok-sok örömöt az életben!

Gyönyörű kislányotok van!

Üdv.Helga

2009. okt. 24. 12:20
Jó egészséget nektek Fildus!szegény angelicnek jó szar élete lehet,mert csak az tud így kötöszködni,akinél valami nincs rendben.sajnállak őszintén!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook