Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után fogamzásgátlás. Tabletta? Spirál? Injekció? Érvek, ellenérvek, tapasztaltokat várnék tőletek kedves Hoxa tagok! Köszi! fórum

Szülés után fogamzásgátlás. Tabletta? Spirál? Injekció? Érvek, ellenérvek, tapasztaltokat várnék tőletek kedves Hoxa tagok! Köszi! (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. febr. 2. 16:06
Szia, tablettát szedtem egy darabig, aztán semmit. Most szülés után pedig injekcióba kapom a fogamzásgátlót. Annyi hátránya van, hogy 3hónapig van kb. a szervezetben (viszont sokára ürül ki állítólag), ha van valami gondod vele akkor 3hónapnál hamarabb nem tudod abbahagyni. Mi azért döntöttünk emellett, mert nem kell rá figyelni (tabletta), 3havonta egy szuri, és ami talán a legjobb érv mellette a 3havi adag annyi, mint a tablettáknál az 1havi, és nem tervezünk mostanában újabb babát. Tavaly december 20-án vettem fel az első szurit, de semmilyen változást nem tapasztaltam magamom. (szőrösödés, testsúly változás stb.) Ha bővebben érdekel írj,és szívesen adok honlapcímeket, ahol bővebben utána tud nézni bárki. :)
2008. febr. 2. 15:59
A második szülés után az orvosom javaslatára a spirál mellett döntöttem,és nem bántam meg.A felhelyezés nem volt kellemetlen,és azóta sincs semmi problémám vele.
2008. febr. 2. 15:55
SZia!! Én szoptatós fogamzásgátlót szedtem,de egy idő után állandóan véreztem ezért abbahagytam! Nem mindenkinek jó ! AZóta óvszer,amíg szopizik a fiam addig így lesz! Utána jöhet a rendes gyógyszer! Nekem eszembe se jutott a spirál vagy más módszer :)
4. ipi
2008. febr. 2. 15:49
Szia, hát nem tudom ki hogyan volt vele... én előtte is sokáig tablettát szedtem, az kényelmes volt. Aztán felírt a doki megint tablettát emiatt. De sosem szedtem be, arról nem is beszélve, hogy kedvem sem volt hozzá sokáig, meg a párommal is gondjaink voltak sokáig.. Szóval szex sem volt sokáig.... most sem védekezünk, illetve "vigyázunk"... Én személy szerint idegenkedem a spiráltól, óvszertől is, szóval nem sokat segítettem :)
2008. febr. 2. 15:20

Szia!

Én is gyógyszert szedek.Spirált akartam először,de utána olvastam és sok hátránya van.Pláne,hogy szeretnénk még babát,nekem eleve nem lett volna jó.Jobb a gyogyi szerintem.(Yasminellet szedek)

2008. febr. 2. 15:13
Szia! Én gyógyszert szedek. igaz, nem nagyon ismerem a spirált, és a többi lehetőséget, de szerintem még mindig ez a lebizonságosabb. Amikor elkezdtem szedni akkor még hozzá párosult az óvszer is. De szerintem ezt embre válogatja. Nem tudom mit tudtam ezel segíteni, de nekem ez a véleményem.
2008. febr. 2. 15:11
Szülés után fogamzásgátlás. Tabletta? Spirál? Injekció? Érvek, ellenérvek, tapasztaltokat várnék tőletek kedves Hoxa tagok! Köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook