Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után a megnyult izmok sok problémát okoznak, valami jótanács? fórum

Szülés után a megnyult izmok sok problémát okoznak, valami jótanács? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 17. 02:05
nem semi gondot nem okozott hiszcsak a minimumot hiztam terhessegem alatt.
2007. nov. 8. 03:25

eva 7!

Azóta sem írtad Kriston Andi könyve kellene-e, vagy már megszerezted?

11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Ezti)
2007. nov. 3. 23:53

Szia Ezti!

Azért, csak ki kéne deríteni, hogy hüvelygyulladás, hólyaggyulladás a probléma, vagy tényleg izomgyengeség van a háttérben, esetleg mindkettő. Ha gyulladás van, akkor azt kezelni kéne. Belsőleg jó pl. a kamilla, ezüstkolloid, tőzegáfonyatea, -kapszula, grapefruitmag-kivonat, sok folyadék. Lehet kamillás ülőfürdőt venni. Hüvelygyulladásnál irrigálni lehet, ha érdekel részletesebben írj privit!

Ha izomgyengeség van mögötte, akkor mindenképpen javaslom az intim tornát, Kriston félét, de nem csak úgy vaktában tornázgatni, hanem megtanulni a módszert tanfolyamon, esetleg a könyv alapján.

A rendszeres torna kedvezően hat az altesti gyulladásokra is.

10. Ezti
2007. nov. 3. 21:17
Én augusztusban szültem és a mai napig gyakran érvek fájdalmat a hüvelyi izmok környékén, főként pisilés közben-után. Volt hogy tüsszentéskor, köhögéskor baleset is ért...:( Hagyományos szülésem volt, első baba 3,5 óra alatt megvolt. A dokim azt mondta, van erre gyógyszer, csak szoptatás alatt nem szedhető, ugyanis ez valószínűleg gyulladás. Igyak kamilla teát. Na most akkor tornáztassam vagy ne? Vagy mi ez?
9. DODICA (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2007. okt. 27. 22:52

:)


Ezt tuti nem én mondtam.


A probléma létező, bár kétségtelen, nem olyan gyakori, mint állítják, és kevésbé fordul elő szerintem, ha a szülés természetes lefolyású. Akkor ugyanis az izmoknak is bőven van idejük saját ruganyosságuk szerint nyúlni.


A Kriston-féle torna szerintem is szuper dolog.

2007. okt. 27. 22:24

Egy másik topikban olvastam, hogy ilyen nincs is:( A meghalt egy babában. Állitólag, a dokok rémisztgetik csak a szülés előtt álló nőket, nehogy otthon szüljenek, mert nem lenne meló.


Most megzavarodtam,.:) Neked van ilyen bajod?

2007. okt. 27. 01:56
Torna-torna-torna. Bővülhet szaunával, egészséges táplákozásal, sok-sok sétával.Bő vitamin és,folyadék bevitellel. Feladni nem szabad! TÜRELEM!!!
2007. okt. 9. 06:14
intimtorna..
2007. okt. 8. 15:52

Ha még aktuális ..., ajánlom szíves fiogyelmedbe



Az AVIVA-MÓDSZER két különböző gyakorlatsorból áll. Az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatot tartalmaz, s 30 percet vesz igénybe. Ha valaki idő hiányában nem tud ennyit szánni a mozgásra, elvégezheti a


Rövidített Módszert, mely 11 gyakorlatból áll, s időtartama csupán 15 perc. A gyakorlatokat mindkét esetben adott ritmusban, zenére, megállás, pihenő nélkül kell végezni.

A módszer kiválasztott gyakorlatsorát hetente kétszer ajánlott végigtornázni mindaddig, amíg a probléma meg nem szűnik.

2007. okt. 6. 23:16
Igen a Kriston Andrea féle intim torna valóban csodákra képes, csak sajnos szülés után nem csak az intim torna segítségével korrigálható izmok nyúlnak ám meg. Ezt a tornát cálzottan ki kell egésziteni olyan izom erősitő tornával amely a megfelelő helyekre célzottan hat. P.has, mellizom....stb. Ezekre fitness trénerek kitünő segítdéget tudnak nyújtani.
2007. aug. 30. 05:46
Intimtorna.
2007. aug. 29. 21:41
Az elgyengült, megnyúlt izmok újra megerősíthetők a medencealapi izmok rendszeres tornáztatásával. A Kriston Intim Torna pont ezekre a problémákra nyújt hatékony megoldást. El lehet sajátítani tanfolyamon, mely végén, minden résztvevő az állapotának, tüneteinek megfelelő, egyénre szabott gyakorlatsort kap, melynek mindennapos végzése 1-2 hónapon belül látványos javulást, gyógyulást eredményez.
1. eva7
2007. aug. 29. 19:37
Szülés után a megnyult izmok sok problémát okoznak, valami jótanács?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook