Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés magánklinikan - érvek, ellenérvek, tapasztalatok, vélemények fórum

Szülés magánklinikan - érvek, ellenérvek, tapasztalatok, vélemények (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 7. 13:47
Én soha nem kórházban gondolkodtam, hanem orvosban. És nagyon igazam lett. Azt hiszem, magánkórházban is érezheted rosszul magad (ilyet is olvastam már itt), ill. államiban is bánhatnak veletek úgy, ami megfizethetetlen - legalábbis nekem ilyen tapasztalatom van...
17. Zsanetta (válaszként erre: 9. - Carpediem*)
2013. ápr. 7. 13:22

Nem,dehogy,èn csak azt mondom csak olyan helyen szülnék,ahol van.

Egy vélemèny volt,az enyèm.

Lehet tùl aggódom,hisz láttam mar dolgokat.

2013. ápr. 7. 12:57
Én államiban szültem,itt nem is volt más lehetőségem.Én ha Pesti lennék,és anyagilag is megengedhetném biztosan magánban szülnék.Ismerőseim akik magánban szültek mind meg voltak elégedve maximálisan.Na meg igazából nem is a szülésen van a lényeg,hanem a kórházi napokon,a kényelmen,a mosdók tisztaságán,az étel minőségén,a csecsemősök hozzáállásán...és az államiban bőven van/volt kivetnivaló ezekben...
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 13. - Porvoo)
2013. ápr. 7. 10:06

Szia Porvoo,

Igen, azt is néztem ( útbaesne a munkahelyünk felé is )

Akkor Te össze tudod hasonlitani az allamit a magannal, hisz mindkettőben volt részed.. :)

Terhesgondozas eseteben is ennyire szamit h magan v allani? ( itt alapvetően nem csak a vizsgalatok elotti varakozasi időre celzok.. )

2013. ápr. 7. 10:01

Sziasztok Koránkelők! :) köszi a sok valaszt..


Anyagi: véglegesen eldöntve még nincs a dolog, de tény hogy a Telki elol áll a listán. ( Pátyon lakunk, emiatt is kézenfekvő lenne) De mivel alapvetően nem csak a kenyelmi szempontok alapjan szeretnek dönteni, ezert tajekozodok, pro es kontra..

Mivel még nem szültem se magan, se allami helyen, fogalmam sincs mik azok az igények es elvarasok amik abban a pillanatban igazan fontossá válnak majd..


Összefoglalva dolgot:

Ha a sajat kényelmemet veszem figyelelmbe, egyertelműen maganba mennék, de csakis akkor, ha ugy erzem ez a babanak is biztonsagos.

Ugy gondolom mindegy h sok penze van valakinek, vagy kevesebb, itt egy relative nagy összegről beszélünk, es meg kell fontolni hogy minden velejárójával egyutt "bevallalja e" az ember..

Nem meggyőzni akarom magam egyik irány mellett sem, csupan tajekozodom , hogy kinek milyen tapasztalata van a magannal...


Hajni, megkérdezhetem ki volt az orvosod?

13. porvoo
2013. ápr. 7. 09:31
szia! én magánklinikán szültem,ugyan nem Telkiben hanem a Maternity magánklinikán(kútvölgyiben) és csodás élmény volt,egyszerűen összehasonlíthatatlan az állami kórházzal.Államiban kezdtem a terhességet meg a gondozást,30.hét körül váltottam,ez volt a legjobb döntésem :)Igen borsos az ára,de mi azóta is azt mondjuk a férjemmel,hogy megérte és ha lesz még gyerekünk csak oda fogok menni,inkább összegyűjtöm rá a pénzt :)
12. Petra025 (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2013. ápr. 7. 08:44

Na én pont ezért szültem a Jánosban. Soha nem lehet tudni, nem lehet előre látni a dolgokat.

Választani kell egy jó orvost, akiben megbízol!!! Nm mondom, hogy csodálatos kiszolgálás és kényelem volt a Jánosban. De ott is egyágyas fizetősben voltam. Azt a pár napot simán ki lehet bírni, ha problémamentes a szülés. Könnyű és gyors szülésem volt, a szülőszobák szépen fel vannak újítva....

2013. ápr. 7. 07:37
Igaz nem tudok beszámolni Bp-i viszonyokról, de a városban ahol élek van egy magánklinika. Anyósom mesélte, még saját vérbankjuk sincs, tehát ha valami komplikáció lép fel, akkor a másik két kórházba kell szállitani, az anyát és a gyermeket. Persze nem szabad azt gondolni, hogy bármi komplikáció lenne. Szerencsére az állami kórházban is megkapom azt az ellátást, amire szükségem van, sőőt a magyar viszonyokhoz képest sokkal jobb. Plusz mi a szülésre szeretnék családi szobát bérelni, tehát apuka is bent lehet velünk abban a 3 éjszakában, amit a kórházban töltünk. Ez csak 20 euró éjszakánként, a terhesgondozás pedig teljesen ingyenes. (itt nincs fogadott orvos, szülésznő - intézménye)
2013. ápr. 7. 07:11
En Telkiben szultem, teljesen meg voltam elgedve mindennel!!! Attol valamiert nem feltem, hogy baj lenne es el kellenne vinni a babat vegig jo kezekben ereztem magam! Nekem minden nehezseg ellenere csodas es jo elmeny volt, barmikor visszamennek ujra csinalni az egeszet.
9. Carpediem* (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2013. ápr. 7. 07:08

Ez nagyon érdekes, akkor a Szent Imre zárjon be, és soha senki ne szüljön ott, mert nincs koraszülött részlege???

ez butaság!!!

Jah Jánosról meg ne is beszéljünk...

2013. ápr. 7. 06:52

Mit is szeretnél tulajdonképpen?

Szerintem Te már rég eldöntötteg, hogy Telkiben akarsz szülni, és csak megerősítést vársz tőlünk!

(Ott laksz?)

Itt kétféle emberrel fogsz találkozni: akinek van rá pénze és akinek nincs. Ha Te megteheted, miért ne választanád?

2013. ápr. 7. 03:24
Én az RK-ban szültem. Nagyon nagyon szerettem, nem szülnék máshol, pláne nem államiban.
2013. ápr. 7. 01:30

Pesten az I. És Ii.nöi rendelkezik Pic osztâllyal.

II. Gyerekklinika

Jãnos Kh

ÁEK

2013. ápr. 7. 00:01

Most néztem meg, ez áll a Telki honlapján:

" Az átmeneti adaptációs problémával, enyhébb fertőzéssel született újszülöttek szubintenzív megfigyelését és ellátását osztályunkon végezzük. Súlyos állapotok és betegségek gyógyítása céljából szoros kapcsolatot építettünk ki az egyik legrangosabb, nagy gyakorlattal rendelkező újszülött intenzív osztállyal. "

Ebbol nekem az jön le, hogy csak a nagyon súlyos eseteket szállitjak at, azokat viszont a korhazak többségében ugyanúgy atszállitassal oldanak meg.. Vagy??

2013. ápr. 6. 23:40

Köszi a válaszokat :)

Igen, erről már én is hallottam hogy az infrastrukturajuk nem teljesen megfelelő a problémás esetek ellátására, es ebben igazatok van, hogy ilyennel sajnos mindig számolni kell...

Ellenben - javitsatok ki ha tévedek - az allami korhazak közül ugyanugy csak 1-2 helyen van ujszulott intenziv, ergo ha nem abból a kettőből valasztok egyet, ugyanott tartok..


Esetleg szült ott valaki akinek nem ment minden siman, de tudtak kezelni a helyzetet?

( bocs a hiányos ekezetekert de faramuci billentyuzetem van ) :)

3. 17aadc1082 (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2013. ápr. 6. 23:17
Én ugyan ezt hallottam, hogy nincs gyerekosztályuk, neonatológiájuk. Kizárt, hogy így szüljek.. sosem lehet tudni. Mire kiér a mentő, meg beér pestre.. hát, nem tudom.
2013. ápr. 6. 23:04

Szia


Ën az ellenèrvek tâborát fogom most erösiteni.

Koraszülött intenziven dolgozom a Jânos Kh-ban mint intenzives äpolò.

A Telki kòrhãz nincs felkèszülve az esetleges komplikáciòkra.

Volt több újszülöttünk tölük,nyögö légzès,septikus küllem,stb,akik vagy gêpi lélegeztetèsre vagy bármilyen más lègzèstâmogatásra szorultak.

Fél milliókròl beszêlhetünk a Telkiben,ès nincs rá garancia,hogy minden 100%-ig rendben lesz.

Ên biztosan keresnék egy anya ès bababarát kórházat.

Szâmomra elengedhetetlen,hogy legyen helyben koraszülött intenziv.

2013. ápr. 6. 22:11

Sziasztok,

Mostanaban startolt nálunk a baba-program, szeretnem felmérni a terepet mire beköszönt a gólya :)

Alapvetően érvek/ellenérvek, illetve minden vélemény és tapasztalat érdekelne a magánklinikán való szülésről, terhesgondozásról. ( első sorban a Telki érdekelne)

Nézegettem a topicok között, hátha találok olyat ami kielégitené a kivancsiságom, de sajnos nem láttam megfelelőt. Minden hozzàszólást szivesen fogadok :) előre is köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook