Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés külföldön fórum

Szülés külföldön (beszélgetős fórum)


2. nuvanda14 (válaszként erre: 1. - KlaudiaésGábor)
2014. okt. 24. 11:01

Szia!

Bar en nem Nemetorszagban elek, de picit ismerem a törvenyeket:

Elterngeld mindenkeppen jar neked. A "Freistellung", az, hogy otthon vagy a szülesig, az ugyanolyan munkaviszonynak szamit! Ha a ceg nem tud mit felajanlani, akkor egyszerüen fizetniük kell Teged es kesz - szerencsed van :) En is ilyesmiben remenykedem, majd meglatjuk :)

Elterngeld akkor is jarr, ha a szüles elött munkanelküli voltal. De magasabb összeget kapsz, ha dolgoztal, mert a fizetesedeet veszik alapul a kifizetesnel. Elterngeld mellett egyebkent dolgozhatsz is, de nem többet mint heti 30 orat.

Üdvözlettel:

Veronika

2014. okt. 7. 09:36

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, hogy megértsek egy két dolgot! Remélem más is járt már hasonló "cipőbe"!

Németországban élünk lassan 3 éve, 12 hetes terhes vagyok és szobalányként dolgozom! Tegnap közölték velem, hogy ez a munkakör veszélyes a babára nézve és nem tudnak nekem olyan munkát biztosítani amit eltudnák végezni, ezáltal a boldog babavárást otthon tölthetem és mellette kapom a fizetésem amit az egészségbiztosítóm (AOK) áll.

A kérdésem a következő!

Így jogosult vagyok az Elterngeldre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook