Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés közben történt súlyos sérülés fórum

Szülés közben történt súlyos sérülés (beszélgetős fórum)


2016. jan. 23. 17:21
Szia! Én a helyedben biztos addig járnék a nyakukra a dokiknak, amíg meg nem mondják mi lesz velem, mikor, hogyan és miért.. követelném, h adjanak tisztességes felvilágosítást, amihez jogom van. Nem mindegy hogy kell élned a mindennapjaidat. Az én első szülésemnél is volt komplikáció, csak nálunk a babánál.. :( oxigénhiány. 22 éves voltam és hozzád hasonlóan,azt se tudtam mi történik velem. Hogy 4 napig szülés előtt rám se nézett a doki, azt gondoltam biztos így jó. Hát nem. A 2.szülésemnél határozottan kértem a szülésznőt, h erre+arra legyen kedves figyelni. Muszály a sarkadra állnod, mert senki más nem tudja kikérni magának csak TE! Próbálj meg utánajárni az orvosaidnál mégis mik a kilátások, és ne hagyd magad lerázni, mindenféle szöveggel. Mert sok doki ezt csinálja.., beszél-beszél, leráz, aztán 2 perc múlva rájössz, h végülis semmit nem mondott, nem lettél okosabb. Nagyon szorítok neked, gyógyulj meg!
2016. jan. 23. 16:36
Az ország déli része
2016. jan. 23. 13:14
Nem Pesti kórház volt és volt fogadott orvosom... Egy pár éve már ismertük egymást.
22. 388b941089 (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2016. jan. 23. 10:25
Biztos nem a köldökzsinór miatt könyököltek a hasába, hanem azért, hogy gyorsabban kijöjjön a gyerek. Nekem könyökléssel és három nyomással volt kint a gyerekem 5-10 perc alatt.
21. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Remény06)
2016. jan. 23. 10:23
Pesti kórház volt? Csak ennyit mondj. Fogadott orvosod nem volt?
20. Channa* (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2016. jan. 23. 07:23

Belőlem is kikönyökölték a 3800 gr-os fiamat és azt mondták, hogy egy 3 kg-os sok lett volna az alkatomhoz, de nem lett ilyen bajom.

Még nem is hallottam, hogy ilyen is előfordulhat a mai világban, bár vannak akik meghalnak, akkor miért ne ilyen ne fordulna elő:(


Jobbulást a fórumindítónak! Remélem hamar meggyógyulsz és minden rendben lesz!

19. anya4005 (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2016. jan. 22. 22:44

Anyám a nővéremet 5,60-al szülte,még vágni sem volt idő...Repedt,de nem ilyen brutál módon.

Én kicsi voltam hozzá képest: 4,80. Velem vágták.

A húgom szívatta meg,a kis csenevész 3,20-al beakadt a bordái közé,így császározták.

Nálunk az átlag 3,20,remélem,most sem változik!

A legnagyobb: mikor szültem a nagyomat,az utolsó napon jött egy fiatal csaj,meg volt halva,mindene véres,de le sem zuhanyzott,csak ült az ágy szélén,és sírt,hogy "neki nem mondták,hogy ez fáj"! Behozták a babát pár órával később (csaj ugyanúgy az ágy szélén): eszement nagy csecsemő volt. Kérdezem,mennyi a súlya? 4,70! Mondom,és anyukád nem mondta,hogy ekkora fejet nehéz lesz kinyomni??? A vicc,hogy a szülei és a férje orvosok voltak...Senki nem szólt neki,hogy bizony óriási a babája??? Csak látták UH-n előtte!


Bocsi az off-ért!

2016. jan. 22. 22:32
Gondolom a köldökzsinór miatt kikonyokoltek belőled, emiatt történt. Másodikkal jartam igy, holyagserv... Teljes gyógyulást kívánok!!! Es sok örömet a Babadhoz!
17. remény06 (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2016. jan. 22. 20:33
Ha nem haragszol, nem írnám le, hogy hol szültem, nem szeretném publikálni. Úgy gondolom nem olyan sűrűn esik meg egy kórházban sem. Az még a legdurvább amikor befektettek akkor este rajta voltam 2 órán azon a CTG gépen, és egyszer volt hogy csökkent a szívhang (de korábban is volt már) és az akkor ügyeletes azt mondta, hogy ha még egyszer lesz olyan akkor rögtön császár... persze aztán levettek a gépről, tehát utána is bármikor megtörténhetett... Azt hiszem jobban jártunk volna.(bár már ebben se lehet biztos az ember.) És születésnél a nyakára volt csavarodva a köldökzsinór. Még szerencse hogy a kicsinek nem esett baja!!!
16. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 9. - Remény06)
2016. jan. 22. 20:32

Ha így áll a dolog, úgy is azzal védekeznek, hogy egyéni kötőszöveti tulajdonságod, hogy nem arra repedtél szét amerre a metszést ejtették, hanem a végbeled irányába.... Vagy a mások necces dolog ha a csikló, húgyvezeték irányába kezd repedni. A volt feleségem a csiklója irányába repedt, a vizelettartással szerencsére nem volt gond, de egy évig, vagy tovább is érzéketlen volt a csiklója. arról nem is beszélve hogy pokoli nehezen gyógyult, sokáig szenvedett vele.


Sok türelmet kívánok a helyzeted elviseléséhez, é teljes gyógyulást.

15. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2016. jan. 22. 20:26
Hat en sztem szetszakadtam volna tole vagassal egyutt, 4 kgos baba sztem nagy. Tudom nem.ez a mai trend. Remelem ez a kis torpe sem lesz tobb 3 kgnal.
14. anya4005 (válaszként erre: 11. - Remény06)
2016. jan. 22. 20:19

Bocsi,csak meglepett,hogy még vágással együtt is ekkora károkat okozott kifelé!

De akkor tényleg nem volt egy rekord súlyú baba...


Nem tudok mást mondani,mint azt,hogy teljes felépülést kívánok,és sok örömöt a picivel!

Hála az égnek nincs tapasztalatom,csak érdekelt,mi történt!

13. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Remény06)
2016. jan. 22. 20:16
Hol szultel?
12. 388b941089 (válaszként erre: 6. - 6b3a35c3e8)
2016. jan. 22. 20:15
Te minek irsz ide a 11 cmddel?
2016. jan. 22. 20:15
4 kg fölött volt kicsivel, nyilván nem egy ritka természetes úton születendő súlyú baba, de úgy tűnik hozzám képest nagy volt.
10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Remény06)
2016. jan. 22. 20:12
Bocsánat,hogy nem a lényegre koncentrálok,de mégis mekkora volt a baba?
2016. jan. 22. 20:06
Köszönöm a jókívánságokat, igyekszem! Volt gátmetszés igen, nem hiszem, hogy gondoltam olyanra hogy ne legyen, hiszen most szültem először, azt se tudtam mi történik velem. Szülés előtt 1 hónappal volt utoljára ultrahang, nagy baba volt. Egyébként is túlhordtam egy héttel és még akkor méhszájtágítás, burokrepesztés volt, nem is tartott sokáig a vajúdás, 4 óra hossza alatt megvolt. És még az érzéstelenítésről is lecsúsztam. Utána orvosok sokasága és a kétségbe esett arcok... Na mindegy, felháborító és egyben elkeserítő is. Nem minden napi ezt átélni se nekem se a családnak. Perlés gondolom eszébe jut ha nem is mindenkinek de a többségnek biztos, de úgy vagyunk vele, hogy megvárjuk a végét, hogy minden rendben lesz-e.
8. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2016. jan. 22. 20:02
Pedig a természetes szülést propagálók beledumálják a nőkbe hogy a gátvédő metszés az egy rossza dolog....
2016. jan. 22. 19:53

Egyértelmű, hogy műhiba.

Felháborító, hogy ilyen megtörténhet 2016-ban.


Én még nem hallottam olyat, hogy elutasítanák a szülőnők, hiszen rutin és szükséges, kötelező is.

Nem is értem, hogy lehet ezt egyáltalán választani vagy nem választani.

6. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - Remény06)
2016. jan. 22. 17:56

Jobbulást kívánok.

Gátmetszés volt?


Gátvédő metszés lenne a helyes kifejezés. Manapság valami érthetetlen okból elutasítják a nők ezt.

2016. jan. 22. 17:51

Remélem bepereled azt aki ezért felelős.Ne haragudj,de ez felháborító,hogy ilyen megtörténhet manapság!

Gyors felépülést kívánok!

2016. jan. 22. 11:48
Köszönöm a bíztatást, szorítást, sokat jelent ez is a családom mellett így ismeretlenül is! Az a legbotránkoztatóbb, hogy nem csak 25 évvel ezelőtt hanem most is megengedik hogy megtörtènjen... :( Azt a pillanatot úgy elrontották hogy azt nem lehet szavakba önteni. Szülés után rögtön műtőbe, párom ott maradt egyedül, tehetetlenül :( Persze a kisfiúknak nagyon örülünk, imádjuk, egy zabálnivaló manócska :) de nem egyszerű feldolgozni, nagyon nagyon bízom benne hogy visszaáll minden az eredeti kerékvágásba (így 25 évesen) !!!
3. Csacsus (válaszként erre: 1. - Remény06)
2016. jan. 21. 22:48

Kedves Remény06!


Sajnos anyukám is hasonlóan járt: amikor született az öcsém, későn döntöttek a császár mellett, akkorra már a baba feje a szülőcsatornába ágyazódott, mégsem tudták megműteni.


Vákuummal segítették világra a babát, s a művelet közben a gát mellett a végbelét is átvágták...


Még az is elhúzódott, amíg elismerték, hogy tényleg baj van...


3 műtétre volt szükség, amíg rendbe jött:

- 1. sztóma műtét a tehermentesítés érdekében (hozzád hasonlóan)

- 2. helyreállították az átvágott bélszakaszt

- 3. visszahelyezték a kivezetett szakaszt


Sajnos ezek miatt főleg nem ő, hanem a nagymamák és én gondoztuk az öcsémet több hónapos koráig...


Anyunak azóta sem volt ezzel kapcsolatban problémája, az öcsémet imádom :D


Mindez több, mint 25 éve történt :)


Nagyon sok örömet kívánok a babához, kitartást a gyógyuláshoz, higgy benne, hogy minden jól alakul ezután! Nagyon szorítok neked!

2. Anyagi (válaszként erre: 1. - Remény06)
2016. jan. 21. 21:26

Nagyon sajnállak, de sosem hallottam még ilyesmit. Viszont ez szerintem orvosi műhiba gyanús eset.

Nem vigasztaló, ha pénzt adnak, de talán segítene áthidalni a gyógyításával kapcsolatos anyagi kiadások időszakát.

2016. jan. 21. 19:47
Kedves Mindenki! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valaki, aki hallott már olyanról, hogy szülés következtében IV.fokú gátrepedése történt, ami miatt tehermentesítő műtétre azaz sztóma műtétre volt szükség? Mert velem ez történt sajnos néhány hónappal ez előtt. Minden reményem abban van hogy vissza fogják tenni de ezt sok vizsgálat kell, hogy megelőzzön. Ha van bárki, aki csak egy kis tanácsot vagy bizakodást tudna adni, megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook