Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés konizáció után fórum

Szülés konizáció után (beszélgetős fórum)


27. Ana28
2012. szept. 25. 14:32

Szia Dior0909,


úgy vettem észre, hogy éreztem megjött a menzeszem. Görcsöltem. De mégsem véreztem. Elmentem a dokihoz, aki megultrahangozott és bizony látta a felgyülemlett váladékot, vért, ami nem tudott kiürülni. Elég ritka elmondása szerint ez a szövődmény, de előfordul. Valószínű azért ilyen sokára történt meg, mert közben még szoptattam és még nem indult be újra a menzeszem, csak miután újra kezdtem menstruálni, indult be.


Szép napot

26. dior0909 (válaszként erre: 16. - Ana28)
2012. aug. 20. 18:29

Szia Ana28!

Nem tudom jársz-e még erre... Hogyan vetted észre hogy összetapadt a méhszáj? Mit éreztél? Én azt hittem hogy ha összetapad, akkor pár héttel a műtét után... Nem gondoltam, hogy egy év múlva...

25. Giusy (válaszként erre: 24. - Dior0909)
2012. aug. 20. 17:20
Szia! Én is beleestem a terhességbe pont januárban lettem terhes ezekkel a leletekkel, amikorra a konizációt terveztük a dokimmal. Már minden leletem megvolt (műtétre) amikor kiderült terhes vagyok. De sajnos nem maradt meg nekem sem. Nem lett szívhangja. Aztán áprilisban csinálták meg a konizációt. Nálunk most "hova rakjuk" miatt nincs egyenlőre baba, de ha már minden elő áll a terhességre, akkor belevágunk, nem kell megvárni az egy évet.
24. dior0909 (válaszként erre: 20. - Giusy)
2012. aug. 17. 18:44

Szia Giusy!

Nekem 2x volt p3 CINI hpv-vel, de már láthatóak voltak a hámelváltozások, ezért 2 orvos is műtétet javasolt. Ráadásul az én történetem elég kacifántos, mert nekem az első p3 citológia terhesség alatt volt....

Aztán a baba nem maradt meg és újra p3 (ez volt a második), amikor már műtétet javasoltak.

Szóval én nagyon forszíroznám a baba-témát, nem szeretnék egy évet várni! Én augusztus végén megyek majd kontrollra és rákszűrésre...

23. Giusy
2012. aug. 14. 09:38
Szerintem az műtéti eljárások pont hogy kórházfüggőek. Valamelyik kórházban még csak a hidegkéses eljárással dolgoznak, máshol pl egy nevesebb nagyvárosi kórházban már lézeres és stb. Amúgy sok doki azt mondja inkább a hidegkésest ajánlják, mert azt lehet szövettanra küldeni, és sokkal nagyobb valószínűséggel metszik ki a beteg részt, mint egy lézeresnél
22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Cel)
2012. aug. 13. 16:18

Kedves cel!


Jo, akkor majd meguzenem annak a jonevu szulesz-nogyogyasz szakorvosnak, akitol az info szarmazik. Nyilvan nem tudhatja szegeny, hiszen sok eve Svedorszagban praktizal, valoszinuleg fogalma sincs rola, mik a szokasok Magyarorszagon.

21. cel (válaszként erre: 9. - M0ncsa)
2012. aug. 13. 12:59

Kedves M0ncsa!

Bár már jó régi a hozzászólásod, de talán másnak hasznos lehet: az hogy milyen sebészeti eljárást alkalmaznak az az adott problémától függ és nem az orvos jókedvétől függ, vagy eljárás költségétől, stb.

20. Giusy (válaszként erre: 19. - Dior0909)
2012. aug. 13. 09:37

Szia!

Én is voltam kontrollon asszem 8 héttel a műtét után sikerült mennem. Csinált a dokim rákszűrést is, hálisten minden oké. Nekem P3 Cin2-Cin1 és HPV miatt volt. Neked mi miatt lett a műtét? Babával kapcsolatban nem sokat mondott, azt tanácsolta, hogy a következő 1 évben 3 havonta kell mennnem rákszűrésre. Így ez októberben lesz aktuális a 2. Én nagyon tartottam attól, hogy összenő a méhnyakam műtét után, de hálisten rendben és mennyiségileg normálisan távozott a menzeszem eddig. Ráadásul az operáló dokim nagyon jól megis csinálta a műtétet, mert nem alkalmazott drain csövet - azt mondta nagyon jól összevarrta a sebet, így nem szükséges. A rákszűrésen, azt mondta teljesen szép a seb, és eltűntek a kóros hámok. Hát velem ennyi.

19. dior0909 (válaszként erre: 17. - Giusy)
2012. aug. 12. 10:40

Szia!

Nekem is hidegkéses konizációm volt 3 hete és szintén szeretnénk babát. Nekem azt mondta a doki, hogy augusztus végén még menjek vissza kontrollra és ha minden oké, ő áldását adja ránk. Hogyan alakultok mióta írtál? Neked mit mondott a doki, mennyit kell várnotok?

18. Erikacz (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2012. júl. 18. 21:22

Szia!


Jól olvastam, hogy téged hazaengedtek aznap?? Köszi előre is a választ.

17. Giusy
2012. jún. 2. 15:44

Sziasztok!

Nekem 6 hete volt hidegkéses konizációm. Mi is babára vágyunk. Ha van kedvetek megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat.

16. Ana28
2012. máj. 16. 21:28

Sziasztok!


Nekem elég kalandos volt az elmúlt néhány évem, he érdekel bennetetek, szívesen megosztom veletek.2009 novemberében szültem. Végig kérdéses volt közbe kell-e avatkozni a rossz citológiai eredményeim miatt. Szerencsére nem kellett. 2010 januárban hidegkéses konizációm volt (imádom az orvosom számomra nincs is jobb). Szerencsére a szövettani eredmények jók voltak. Kb egy évvel később fellépett egy szövődmény (abbahagytam a szoptatást és nem tudott a váladék kiürülni a szervezetemből, összetapadt a méhnyak). Újabb műtét, de altatás nélkül kértem, nem volt rosszabb a szülésnél :)

Több mint egy évig próbálkoztunk kistestvérrel. Nem akart összejönni, már belevágtunk a vizsgálatokba, amik ilyenkor szükségesek. "Szerencsére" kiderült, hogy a férjemnek vannak kisebb gondjai. Alacsony a tesztoszteron szintje. Egy hónapja szed rá gyógyszert, és ma tudtam meg, hogy állapotos vagyok. Igaz még bármi megtörténhet (4hetes vagyok) de végig pozitívan álltam mindenhez. Most is ezt teszem, és hiszem hogy jól alakul minden :)


Szép estét nektek

Anikó

15. M0ncsa (válaszként erre: 12. - Sylvie81)
2012. máj. 5. 22:00

Nem szulte, ezt irtam is, hogy nincs tapasztalatom, csak azt tudom mondani, amit a dokik mondtak.

Az en DG-m amugy CIN3 volt, szoval kicsit sulyosabb, mint a tied, a lezeres kezelest valoban nem lehet ilyenkor mar alkalmazni, de a hurkosat igen, sot. Nyilvan vesznek metszetet a szelebol, es ellenorzik, hogy mindent eltavolitottak-e (szerencsere igen ;))


Mindenesetre jo hallani, hogy masnak jok a tapasztalatai :)

14. Sylvie81 (válaszként erre: 13. - Angela48)
2012. máj. 5. 21:11

Szia!

Jó, hogy pozitív az első tapasztalatot megosztó, és nem volt komplikáció a terhesség alatt, és a szülésnél sem.

Én CIN2-es voltam...

Köszi a hozzászólást :)

2012. máj. 5. 21:04

Szia!


Nekem volt konizációm(igazoltan elváltozott sejtekkel), és szültem utána 2 évvel semmi gond nem volt. 4.20 dkg kölyköt szültem igaz, hogy 12 nap tulhordással,erre mondta a doki, hogy lehet, hogy a méhszáj jobban tart az előző hegesedés miatt.


A hideg késes eljárást azért tartják jobbnak,(még a hátrányok ellenére is) a lézeres, és egyéb eljárásnál bizonyos orvosok, mert a szövettanon pontosabban látható, hogy a rezekciós szél elérte-e az elváltozást, magyarul sikerült-e teljesen kivenni az elváltott sejteket tartalmazó részt.

Üdv. A.

12. Sylvie81 (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:54
Te egyébként szültél már?
11. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Sylvie81)
2012. máj. 5. 20:51

Haaaat, olcsobb, nem hiszem. 4 nap korhazi ellatas, varras, varratszedes, kontroll - nem hiszem, hogy olcsobb lenne, mint egy rutinmutet, amit lezavarnak 15-20 perc alatt, es meg aznap haza is mehetsz...

Inkabb gyanitom, hogy gepuk nincs hozza, mert az (allitolag) nem egy olcso mulatsag... Ha meg ollo sincs, te jo eg. Valszeg szegeny dokinak nem volt mas valasztasa. Meg jo, hogy hajlando volt keresgelni, annak ellenere, hogy az orvosok fizetesnek gunyolt ehbert kapnak...


Nade, nem offolom a temat, varjuk az erdembeli hozzaszolasokat :)

10. Sylvie81 (válaszként erre: 9. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:39

Semmi gond :)

A Székesfehérvári kórházban voltam. Nyílván ez olcsóbb módszer. Egyébként, ha elmondom, hogy a varratszedésem csak másodjára jött össze... Első alkalommal, mikor mentem a varratszedésre, el kellett halasztani, mert délutánra elfogyott az olló, amivel elvágták volna a varratokat. Az orvos átment a szomszéd rendelőbe, felment a szülészeti, nőgyógyászati osztályra is, de nem talált egyet sem... Így másnap este mentem, akkorra félretett számomra egy ollót :)

Egyébként az orvossal meg voltam elégedve, nem rajta múlt.

9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Sylvie81)
2012. máj. 5. 20:35

Igazad van, utananeztem, en kerek elnezest...

Ennek ellenere nem ertem, miert a hidegkeses modszert alkalmaztak, amikor az idejetmult, sokkal sulyosabbak a szovodmenyei, hosszabb ideju a gyogyulas... Micsoda hentesek kezebe kerultel, te szegeny :((( Amikor a dokim megemlitette a mutetet, fel sem merult, hogy lehet "mas" konizacio is, mint a forro hurkos...


Altattak egyebkent engem is, de este 6kor mar kiengedtek, semmi varrat, semmi fekves, de meg csak nem is vereztem, es fajdalmaim sem voltak (a mutet utan kozvetlenul se).


Nem is tudom, mit mondjak. Visszaszivom a 2. hsz-t, remelem, kerul valaki pozitiv tapasztalatokkal...

8. Sylvie81 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:26
Mindkettő konizáció (kúp alakú kimetszés a méhnyakból), csak az egyik modernebb.
7. Sylvie81 (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:24
Fel sem merült, hogy nem hidegkéses... avarratok sem felszívódóak...
6. Sylvie81 (válaszként erre: 2. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:22
Neked ezek szerint loop-konizációd volt? Nekem hidegkéses: 4 nap kórház, 1 hét után vették ki a csövet, 3 hét után a varratokat. Ha jól tudom, a loop-os módszernél nem altatnak, rövidebb ideig tart, és talán nem is kell befeküdni, nincs varrás... Lehet, hogy emiatt mondtak mást nekünk az orvosok?
5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2012. máj. 5. 20:22
Nem mellesleg a hidegkeses az NEM konizacio, hanem mehszajmutet.... a konizacio az a hurkos modszer, amit irtam, nezz utana nyugodtan a neten a definiciojanak...
4. M0ncsa (válaszként erre: 3. - Sylvie81)
2012. máj. 5. 20:19
Micsoda?! Olyat evek ota nem csinalnak, ne viccelj!
2012. máj. 5. 20:09
Nekem a hagyományos, hidegkéses konizációm volt...
2. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Sylvie81)
2012. máj. 5. 20:02

Szia!


En tavaly estem at ezen a muteten, de nekem teljesen mast mondtak (raadasul tobb orvos, egymastol fuggetlenul). Azt, hogy ez egy rutinmutet, sokkal humanusabb, mint a regi szikes modszer, es a kesobbiekben semmilyen problemat nem okoz a kihordasnal es a szulesnel.

Igaz, tapasztalatom nincs, csak az infot tudom neked tovabbadni, amit nekem is mondtak. Szoval sztem ne aggodj :) En a mutet ota rendben vagyok, a szovettanom is okes, es te meg fiatal vagy, szoval no para ;)

2012. máj. 5. 19:47

Sziasztok!

3 hete volt konizációm, a szövettanom rendben van. 30 éves vagyok, még nem szültem. Lassan gondolkodunk a babán. A szüléstől alapjáraton félek, pláne most, hogy a dokim mondta, gyakran előfordul konizáció utáni szülésnél, hogy nem tágul megfelelően és császármetszésre van szükség. Ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatod, kérlek írj! Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook