Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fájdalomcsillapitó nélkül hagyományosan? fórum

Szülés fájdalomcsillapitó nélkül hagyományosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 8. 20:13
Én mind a két babim Eda nélkül szültem és nem bánom! Az első 8 óra alatt lezajlott a második pedig 6 és fél óra alatt! A másodiknál kértem kéjgázt ami annyira letompította a fájdalmat, hogy csak annyit éreztem, hogy keményedik a poci és elernyed! Tök jó volt, csak azzal az volt a bajom, hogy annyira letompította az agyam, hogy amikor a végén nyomni kell, akkor egyszerűen nem tudtam odakoncentrálni ahova kell, úgyhogy ha visszacsinálhatnám, akkor nem kérném azt sem! Nekem alapvetően alacsony a fájdalomküszöböm, de a szülést hang nélkül kibírtam!
2010. márc. 3. 14:56
Remélem nekem is ilyen könnyű élmény lesz a szülés!
43. aszija
2010. márc. 2. 14:19
Sziasztok! Első gyermekemet 99 karácsonyán szültem, fogadott dokim nem volt csak szülésznőm, aki végig mellettem volt mutatta a helyes légzési technikát és amit kellett.Akkoriban nem kaptam megfelelő tájékoztatást a lehetőségekről de igy utólag nem is bánom. Egy hang nélkül végigcsináltam a szülést pedig iszonyat kicsi nekem is a fájdalomküszöböm.Arra emlékszem hogy amikor kicsusszant a baba azt mondtam egyem a kis szivét és a dokihoz az volt az első kérdésem, hogy mikor szülhetek legközelebb.Erre azonban több évet kellett várnom.2006 július 4-re voltam kiírva második babámmal de mikor a dokim közölte hogy elmegy nyaralni majd a szülést megbeszéljük hogyha visszajött a babám nem várt tovább három nap múlva jelezte hogy szeretne kibújni.Három héttel a kiírt időpont előtt. Ennél a szülésnél jelen volt a férjem is végig támogatott az ő kezét szorongattam majdnem el is törtem. Eszembe se jutott hogy fájdalomcsillapítót kérjek, illetve a nagy izgalomban elfelejtettem. Mivel nem volt ott a fogadott dokim nem nagyon törődtek velem ritkán néztek rám.Reggel tízkor mentem a szülőszobára és este hatkor volt műszakváltás akkor a férjem szó szerint a köpenyénél fogva berántott egy dokit és ráparancsolt addig innen ki nem megy mig meg nem lesz a baba. Szerencsémre normális dokit fogtam ki de burokrepesztés után közölte most már nem kaphatok fájdalomcsillapítót túl késő. Nem baj gondoltam kibírom. Hát bevallom ez nehezebb szülés volt és arra emlékszem hogy bizony kiabáltam párszor de utána bocsánatot kértem. 3. babámmal február 11-re voltam kiírva mentem 5-én ctg-re és utána közölte a dokim hogy irány a szülőszoba innem már csak babával mehetek ki. Ennél a babánál sem merült fel hogy kérjek fájdalomcsillapítót elhatároztam hogy igenis erős leszek ki fogom bírni és dafke csakazért sem fogok kiabálni max hangosan fújtatta és kapaszkodtam hol az ágy szélébe hol a férjem kezébe szerencsére ez a szülés is problémamentesen zajlott csak a varrásnál (1 varrat)fészkelődtem de kibírható volt. Most várom a 4. kisbabám novemberre vagyok kiírva és azt tervezem itt sem kérek fájdalomcsillapítót megpróbálom természetes úton világra hozni a babát remélem sikerül majd. Persze a vélemények megoszlanak a fájdalomcsillapításról de én egyáltalán nem bántam meg hogy anélkül szültem. A fájdalmak ellenére is csodálatos élmény volt számomra a szülés.
42. Roslin (válaszként erre: 41. - Misz)
2010. márc. 2. 13:16

Sajnos nekem a varrás is egy rémálom volt. Úgy magyarázta a doktornő, hogy a gátrészem beödémásodott, ezért repedtem hüvelyben is eléggé. És mivel a fájdalomcsillapító vérbőséget okoz, így azt sem kaphattam, mert akkor a vérzéstől a doktornő nem látta volna, hogy mit kell varrni... Azt az egy órát nem kívánom senkinek... Már bőgtem, amikor a doktornő még egy meg még egy csomag fonalat kért.És persze közben lazítanom kellett volna, hogy jól hozzám férjen... Még az a szerencse, hogy felszívódó varratok voltak, így legalább kiszedni nem kellett.

A kicsim nem lehetett velem ekkoe, mert kékfény alá kellett tenni, akkor lehet, hogy jobban viseltem volna.

41. misz
2010. márc. 2. 11:21

Nekem órákig voltak 3 perces fájásaim, amik másfél percig tartottak és nem tágultam semmit. Azt hittem belehalok a fájdaolmba. Könyörögtem az EDA-ért, de csak azután kaptam meg, miután elájultam a fájdalomtól. Nekem iszonyú alacsony a fájdalomtűrési küszöböm, és szóltam is előre mindenkinek, hogy EDA_t kérek. De a fogadott dokim nem tudott jönni, a helyettest meg nem igazán érdekelte, mit mondok.


De a lényeg az, hogy amikor beszúrták az EDA-t, hát az maga volt a megváltás! 8 perc múlva nem éreztem fájdalmat egyáltalán.

Ami érdekes, hogy minden fájást érzékeltem, mikor jön, meddig tart, mikor múlik el. De nem fájt. Mosolyogva töltöttem a vajúdás hátralévő részét. Pihentem és boldog voltam, 100%-ban ekkor tudtam a babámra koncentrálni.


1 óra múlva eltűnt a méhszáj és 3 nyomásra megszületett a kisfiam. Minden fájást érzékeltem, maximálisan tudtam segíteni a kisbabámnak, tudtam mikor és hogy nyomjak. Nem volt szükség semmi külső beavatkozásra.

És ami a legszebb: mivel nem fájt, a kisfiam megszületésének minden pillanatát átéltem tiszta tudattal és csupa pozitív érzéssel. Éreztem, ahogy a fejecskéje feszíti a gátat, éreztem, ahogy kicsusszant. Csodás volt!!!! Minden msp-re tisztán emlékszem.


Az EDA hatott még a gátvarrás alatt is, így az is fájdalommentes volt.


Ha még akarnék gyereket, csakis EDA-val szülnék! Ja, és fogadnék egy pótdokit, arra az esetre, ha az 1. számú nem tud jönni.

40. Roslin (válaszként erre: 39. - Gyöngyike30)
2010. márc. 1. 20:43

Sikerült nagyon elrémisztenünk?

Én kismamáknak egyébként tudatosan nem szoktam a rossz élményemről beszélni. Már csak azért sem, mert minden nő, és minden szülés más.

De ami biztos, hogy amikor majd a kezedbe kapod a kisbabádat, az életed legboldogabb pillanata lesz!

Könnyű szülést kívánok Neked!

2010. márc. 1. 16:37
köszönöm hogy megosztottátok a tapasztalataitokat!
2010. márc. 1. 14:40
Szerintem kibírható, főleg azért, mert mikor megszületik a csoda akit annyi ideig vártatok, minden ( na majdnem minden) fájdalom megszűnik. Szal nem tart örökké. Meg látszik, itt is mennyien túlélték! Sok boldogságot, meg kitartást neked hozzá!
2010. márc. 1. 14:26

Ez sok mindentől függ. Jó ha képbe vagy a fájdalomcsillapítás lehetőségeivel.


Lehet, h. gyorsan, szépen halad a tágulás, lehet hogy tizenx óráig eltart.


Lehet hogy jól tűröd a fájdalmat, lehet hogy rosszul.


Lehet hogy segít, lehet, hogy nem... Nem biztos, hogy meggyorsítja a tágulást.


Én 12 óra vajúdás után kaptam, nem tágultam tőle gyorsabban. Még 12 óráig eltartott.


Legközelebb nem kérnék.

36. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 35. - Csinszfi)
2010. márc. 1. 13:53
Végre valaki, aki nem arról beszél, hogy milyen csodálatos fájdalomcsillapító nélkül szülni.
2010. febr. 28. 22:19
Hát nekem is volt szerencsém fájdalom csillapító nélkül szülni.Ha egyszer lesz második gyerekem akkor biztos hogy igénybe fogom venni a fájdalom csillapítók valamelyikét.
34. Zsuzska.. (válaszként erre: 30. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 21:27

Elhiszem, hogy a rossz emlékek, tapasztalatok visszatartanak..de ne félj!

Gondolj mindig arra, hogy minden rendben lesz és nem történhet semmi!!

2010. febr. 28. 21:06

Én 14 kemény órát vajúdtam, onnan számolva, hogy rendszeres és elég erős 7 perces fájásaim voltak. Mert amúgy egész nap voltak már, csak nem rendszereződtek. Itthon szültem, tehát nem is kaphattam volna semmit, de nem is bántam. Nagyon jó felkészítést kaptunk a szülésre, tudtam, hogy nagyon fog fájni, de azt is tudtam, hogy a fájdalom jóbarát, minden fájás a babámhoz visz közelebb. Azt se szabad elfelejteni, hogy a kisbabának se fáklyásmenet a szülés és ő bizony nem kap fájdalomcsillapítót. Viszont aki epidurált kap, nem mozoghat, pedig a baba érdeke, hogy az anyuka mozoghasson, mert ösztönösen úgy mozgunk vajúdás közben, ami a babának is legjobb. Így is segíthetjük őt - ennél pedig mi lenne a fontosabb?

Most várom a második babámat és őt is azzal a természetességgel szeretném világra hozni, mint az elsőt.

32. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2010. febr. 28. 20:59
én is fájdalomcsillapító nélkül szültem és bármikor végigcsinálnám,nem leányálom de megéri,ki lehet bírni.. :)))
31. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2010. febr. 28. 20:57

szia! nagymértékben függ tőled, de az orvosodtól is!!!

én az elsőt érzéstelenítővel szültem, a végén is kaptam, így semmit nem éreztem.8óra telt el az első fájdalom óta(de nem is hiányzott a fájdalom!)

a másodikkal mire beértünk, a doki közölte(az ügyeletes) itt van mindjárt a baba, itt a feje! mondom mi van? én kérek fájdalomcsillapítót, végig azon vitatkoztunk, hogy nem lehet már, és 10perc alatt megvolt a baba, viszont teljesen bepánikoltam, a végén majdnem elájultam(attól pánikoltam be, azt hittem iszonyúan fog fájni, igaz akkor is nagyon fájt már, de adokinak cska annyit kellett volna mondania, hogy ennél jobban már nem fog fájni..) szóval ez így rossz volt, hogy fejben nem készültem fel rá!(az első fájástól 3 óra volt a baba születése)

a harmadik babánál pedig az első fájásnál rohantunk, hogy biztos szülni fogok, és még akarok fájdalomcsillapítót kapni, mire beértem az ügyeletes(szerncsére más volt) mondta itt a feje! te jó ég ezt nem hiszem el, de teljesen beletörődtem, hogy ha egyet már kibírtam ezt is kifogom bírni, és annyira higgadtan vezette le a szülést, tényleg teljesen normális, átélhető érzés volt, úgy éreztem hogy nem is szenvedek!(1,5óra telt el az első fájás és a baba születése között)

szóval fejben kell rá felkészülni, de baromira fáj! viszont túl lehet élni, sőt szépen is meg lehet élni, csak jó orvos kell hozzá( viszont, ha elhúzódik a vajúdás érdemes fájdalomcsillapítót kérni legalább az elején, amíg nem tágulsz, mert nagyon ki fogsz merülni, a végén úgysem adnak már, ott fogsz mindent érezni:))

30. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 29. - Zsuzska..)
2010. febr. 28. 20:25
Lehet, hogy igazad van, én nem kétlem. Látom már van két gyermeked és most várjátok a harmadikat. Szerintem nagyon szép, ha valakinek nagy családja van. Régebben én is mindig három gyereket szerettem volna, de most már nem vagyok benne biztos. És most nem a szülésről beszélek. Mindig tiszteltem azokat az anyukákat, akiknek nagy családjuk van.
29. Zsuzska.. (válaszként erre: 27. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 20:17

Nincs két egyforma terhesség és szülés!

A második szülésed biztos hogy másabb lenne..

2010. febr. 28. 20:00
Nekem az első szülés százszor rosszabb volt a másodiknál. Egyiknél se volt fájdalomcsillapítás, ahogy tudom a mi kórházunkban nem is lehet kérni ilyesmit.A lényeg az, hogy másodszorra már tudtam, hogy mi vár rám és már terhesség alatt folyamatosan arra gondoltam, hogy biztos rossz lesz, de a baba lényeg és utána úgyis elfelejt az ember minden rosszat. Amikor a baba kicsúszik a fájdalmat mintha egy csapásra elvágták volna meg is szünik. Más kérdés utána a gátseb :)
27. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 24. - Roslin)
2010. febr. 28. 20:00
Egyet értek veled, de nem biztos, hogy ez a legbiztonságosabb. A szülés végére, a kisfiamnak teljesen lelassult a szívhangja és amikor megszületett fel sem sírt. Senkinek sem kívánom azt az érzést, amikor nem hallottam a fiamat sírni.
26. monácska30 (válaszként erre: 24. - Roslin)
2010. febr. 28. 19:59
ugyan így voltam mint te, de a második baba 3 óra alatt lezavart mindent és 40 perc alatt megszületett, annyira nem volt vészes mint az első, bár itt is ordítottam mint egy hülye , merj belevágni egy másikba szerintem , teljesen más a második gyerkőc:)
25. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - Szoszilvi81)
2010. febr. 28. 19:56

Én is túlhordtam pár nappal és nekem is bekötötték az infúziót. Hajnal háromnegyed hatkor vittek be a szülőszobába és délután háromnegyed négykor született meg a kisfiam. Akkora már teljes eszméletvesztés stb.

Két napig fel sem tudtam kellni, a kisfiamat is csak este kilenc órakor láttam először.

24. Roslin (válaszként erre: 20. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 19:54

Nekem is rossz élmény lett a szülés. Bár tudtam, hogy fájni fog, konkrétan azt éreztem, hogy fetrengek a kíntól és nincs menekvés... Bár szerettem volna, de nem tudtam arra gondolni, hogy milyen jó, mindjárt megszületik... Utána csodálatos volt a kezembe fogni a drágámat, imádom, ő a szemem fénye, de a második kismókus többek között azért is várat magára, mert engem nagyon megviselt a szülés. Azt nem bánom, hogy fájdalomcsillapítás nélkül szültem, mert az a legbiztonságosabb és a fő, hogy a kicsinek a legjobb.

Ezért a másodikat majd csak akkor akarom vállalni, ha érte is vállalni tudom a természetes szülést.

23. tündér74 (válaszként erre: 20. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 19:50
Az én dokim azt mondta, hogy ne is kérjek fájdalomcsillapítot, mert úgysem kapok. Minden egyes fájdalmat éreznem kell és a babának sem tesz jót a sok gyógyszer. Úgyhogy nem én döntöttem. De nem is bánom.
22. szoszilvi81 (válaszként erre: 20. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 19:49

Megértem, és egyet értek veled, bár nálam pont fordítva volt. Féltem tőle énis. Túlhordtam párnappal, lehet hogy ez könnyített-nem tudom.

Nem igazán fájt ez a szülésem, inkább nyomást éreztem, később azért fájt, mert bekötötték az oxitocin infúziót... Lehet nálad is a második sokkal kevésbé fog fájni. A beöntéses móka után 11.45-kor feküdtem fel a szülőágyra, és 13.59-kor megszületett a kisfiam. :D

21. dovima
2010. febr. 28. 19:48

Sziasztok!

Én 3 gyereket szültem fájdalomcsillapitó nélkül,mert attól jobban féltem mint a szülés fájdalmaitól.Én azt mondom abszolut ki lehet bírni,persze nem mindenki birja a fájdalmat,nem itélem el azokat az anyukákat akik kérik,szerencsére már van erre lehetőség.

2010. febr. 28. 19:45
Minden tiszteletem az előttem szólókhoz. Én is természetes úton szültem minden fájdalom csillapító nélkül. Soha többet ne szeretném újra átélni. Eddig ez tartott vissza attól, hogy legyen egy második babánk. Nem hiszem, hogy attól lennénk jó anyák, hogy fájdalom csillapító nélkül szülünk. Én biztos nem vállalnám be újra.
19. gyöngyike30 (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2010. febr. 28. 19:43
Nagyon köszönöm!
2010. febr. 28. 19:42
Én mindenféle fájdalomcsillapító nélkül szültem és nagyon örülök neki. Borzasztóan fájt a derekam, de masszírozta a férjem és így abszolút elviselhetővé vált. Az időérzékemet teljesen elveszítettem, igaz a magzatvíz elfolyásától számítva 6 óra múlva már meg is született a fiam. Gátmetszésem volt - 4 kilós volt -, de semmit nem éreztem belőle. Ha azon múlna, simán bevállalnék mégegy szülést, szerintem nem kell tőle félni!! Amikor indították, iszonyat fájásokat generáltak nekem, itt szinte "alig fájt" ahhoz képest, meg is jegyezte a férjem, hogy sokkal könnyebb volt, nem?! :)
2010. febr. 28. 19:41

Hát ez nagyon nehéz kérdés. Az első gyereknél nekem elég erős fájásaim voltak, a doki rám beszélte az epidurális érzéstelenítést, utólagosan bánom, mert sokáig fájt a hátam utána.

A második gyereket minden féle fájdalomcsillapító nélkül szültem meg. A két szülés nem volt egyforma. Az első 8 órán át tartott, a második pedig kb 2-3 órán keresztül. Ha újra szülnék ismét fájdalomcsillapító nélkül szeretném, de ez igazán a szülőszobán dől el, akkor éppen hogyan tudod elviselni az adott fájdalmat.

Sok erőt, kitartást kívánok a szüléshez és sok boldogságot a csöppséghez ;).

2010. febr. 28. 19:40
Az első hetektől kezdve tornáztam: ennek a gyakorlatnak az volt a lényege, hogy a rekeszizmot erősítsük, hiszen a szüléskor ez a legfontosabb. Nem volt "fájdalmam" a szüléskor. Amikor kérdezték, mit érzek, annyit tudtam mondani, hogy olyan érzés, mint amikor az embernek "bélgörcse, hascsikarása" van. A szülés utána eseményekről már nem tudok ilyen pozitívan nyilatkozni, de fájás, mint olyan nem volt. Sajnos, csak egyszer élhettem át ezt a csodát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook