Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szükségünk van tudatos személyiségfejlesztésre? fórum

Szükségünk van tudatos személyiségfejlesztésre? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 8. 05:45
Köszönöm a tanácsokat, nagyon aranyosak vagytok! :-)
2010. febr. 7. 20:22

ha ugy érzed., tényleg szakképzet emberre lenne szükséged, akkor tedd azt amit az érzéseid mondatnak veled.

szerintem is egy kinezologus, sok mindenben segithet, ugy lelki mint fizikális problémáknál, na., ilyen ugye nincs, lelki megbetegedés nélkül, mert minden mindennel összefügg.

kivánom találj magadnak egy jó terapeitát, aki segithet. :)

22. klarika5 (válaszként erre: 21. - Niké2010)
2010. febr. 7. 20:21
Igen, bár azt hiszem, legbiztosabb, ha magunkat tudjuk kiráncigálni.A belső meggyőződés a legfontosabb mozgató rugó. És ehhez önmagunkkal kell gondolati csatákat lefolytatni.Sokan félnek egyedül maradni, pedig az önépítés alapja a befelé figyelés, vagy meditáció.:))
21. Niké2010 (válaszként erre: 18. - Klarika5)
2010. febr. 7. 20:09
Teljesen igazad van. Kibeszélni a problémákat rendkívül fontos és természetesen nem szégyen tanulni, bárkitől is. Érzed ha megérint valakinek a mondanivalója, ha egy hullámhosszon vagytok. Viszont úgy gondolom, hogy ennek a kibeszélésnek vagy egy nagy csapdája. Ha mondjuk "rokonlelkekre" találsz és elkezditek csépelni a problémát. Lehet hogy az valamelyest levezeti a pillanatnyi feszültséget de benne maradsz a mocsárba. Olyan valakit kell találnod akinek húzó ereje van, aki inspirál a jóra.
2010. febr. 7. 15:19
Ahogy saját életemben láttam/tapasztaltam, szükség van tudatos fejlesztésre, de emellett nem elhanyagolható az idő csendes munkája sem.
2010. febr. 7. 15:16
De egyáltalán, jelentősek azok a múltbeli dolgok? Nem jobb előre nézni? Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, ami elmúlt, elmúlt. Nem tudok múltbeli dolgokon rágódni, merengeni. A rossz, hogy a jövőtől néha szorongok, de próbálok nem rosszra számítani, mert az bekövetkezik. A jelenben meg a lehető legjobb indulattal élni. Nem kellene a múltat lezárnod?
18. klarika5 (válaszként erre: 12. - Niké2010)
2010. febr. 7. 15:12
Biztos, bár én ilyeneket még nem vettem igénybe. Szerintem a problémák, gondok "kibeszélése" fontos: szülővel,pároddal, gyermekkel,chaten egy idegennel,vagy baráttal, aki valóban az. Mert a kibeszélés során megtudod, hogy más is ugyanazokkal a problémákkal küzd, hogy amit te nagy dolognak hiszel, az nem is olyan nagy, de ami mellett elmégy könnyedén, az lehet később fog megmérgezni. Nekem sokat adnak az írók: gondolataik, mondataik, hiszen ők bölcsebbek, mint én. Nem szégyen tanulni tőlük.
17. 4abfd92b5a (válaszként erre: 16. - Niké2010)
2010. febr. 7. 14:24

Niké, neked csak önmagadra van ehhez szükséged és egy öszinte elhatározásra.

te segithetsz önmagadon elsösorban, csak meg kell tanulnod tudatosan "pozitivan" gondolkozni és a tudatalattidat a segitségedre hivni. :))


nincs lehetetlen! :D

16. Niké2010 (válaszként erre: 15. - 4abfd92b5a)
2010. febr. 7. 14:21
Nekem is ez az érzésem vagy lassan már inkább a meggyőződésem. Na de a nagy kérdés még mindig az hogy HOGYAN. A kineziológián kívül van valamilyen más ötleted? Vagy ciki szakember segítségét kérni? (most nem feltétlenül pszihológusra gondoltam, mert szerintem ő már súlyosabb problémákkal foglalkozik)
15. 4abfd92b5a (válaszként erre: 1. - Niké2010)
2010. febr. 7. 14:12

szerintem fontos. :))

és ha tudatosan csinálják, akkor nagyon hatásos is.


minél jobban ismered önmagad"személyiséged" annál könnyebben éled életed. :))

2010. febr. 7. 14:06

Tanulságos! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


[link]

2010. febr. 7. 14:04

"Eljött a perc,

Robbanj, ha félsz,

Ha kihűl a láng,

Meghal a fény...


Legalább ne hazudj,

Hogy nem félsz itt maradni,

Karót faragni, torkot harapni.

Védeni a puszta testeddel

Nem haragszom, Menj, ha menned kell!


Vissza a szemétdombra,

Vésd rugós késsel a homlokodba,

Csak meg ne ijeszd a sérült gyermeket

Ami benned él, csak túl ostoba!"

12. Niké2010 (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2010. febr. 7. 13:19
Azt hallottam hogy kineziológiával nagyon jó eredményeket lehet elérni. Feloldja azokat a stresszeket amelyek valamikor a múltban megzakkantottak. Nem csak betegségek gyógyításában jó, hanem lelki eredetű problémákban, személyiségfejlesztésben is csodákat művel.
11. klarika5 (válaszként erre: 10. - Niké2010)
2010. febr. 7. 10:29
Hát igen! Erre találták ki a jó regényeket, verseket-s az azt követő katarzisélményt, ami ugye azt jelenti, hogy én nem akarok ilyen lenni, én jobb akarok lenni.Az idő bölcsebbé tesz,megtanítja, mi a lényeg és mi nem, van-e értelme hadakozni, vagy hagyni a fenébe, a ma divatos lesz.om szlogennel. Egy dolog a fontos, Te milyennek látod magad,de őszintén, tárgyilagosan, a másik, a családod milyennek lát. S ha ez szinkronban van,akkor rend van. De javítani, jobbítani akkor is kell..))A sírig.
10. Niké2010 (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2010. febr. 7. 08:49
klarika5! Igen, igazad lehet. Én konkrétan a destruktív gondolataimtól szeretnék megszabadulni. Pl. észrevettem hogy gyakran mártírnak tekintem magam és ezt szóvá is teszem. Jól esik panaszkodni. :-) Tudom (most már tudom) mennyire terméketlen dolog ez, de valahogy még nem sikerült átlendülnöm ezen. Jó lenne valamilyen varázsvessző amitől egyszerre másként látom a világot.
9. klarika5 (válaszként erre: 7. - Niké2010)
2010. febr. 7. 08:27
Hát ha csak az nézed, amiket felsoroltam: fejlesztheted az érzékszerveidet, észlelésedet? Persze. Rejtvények: pl keresd ea párját!, vedd észre a 3 különbséget! Fejlesztheted az akaraterőd? Persze: célt tűzöl ki, megtervezed a hozzá vezető utat,behatárolod az időt, amit ráfordítasz,elhárítod az akadályokat. Emlékező képesség? Memorizálsz verseket, szavakat, technikát dolgozol ki, hogy jegyezheted meg tartósan. Ennyi is elég, hogy ha nem csak élsz bele a világba, hanem magadra fordítasz időt, akkor bizony gazdagodik a személyíséged.
2010. febr. 7. 08:20
Nincs. A személyiségünk olyan, amilyen. Magától változik folyamatosan. Ha tudatosan próbáljuk csiszolgatni, akkor talán már nem is mi magunk leszünk a végtermék...
2010. febr. 7. 08:07
Nem árt néha fókusz alá venni jellemző viselkedésünket és gondolkodásunkat. Szerintem sok bosszúságot megspórolhatnánk magunknak ha a nézeteinken egy kicsit finomítanánk. Olvastam már egy-két dolgot a témában de nincs valamilyen konkrét javaslatotok, tapasztalatotok hogyan lehetne elindulni?
2010. febr. 7. 08:05
Szia minerva! Egyszer azon véreztem el a pszich. vizsgán, hogy azt mondtam, a szem. állandóan fejlődik. A tanár szerint VÁLTOZIK, tehát benne van a lecsúszás is. Mert mi a személyiség? A megismerő lelki folyamatok/érzékelés, észlelés, emlékezés,képzelet, gondolkodás/, a végrehajtó folyamatok: érzelem, figyelem, jellem, akaraterő....Ebből látszik, hogy bizony fejleszthető ugyan minden egyes terület, de pl. az érzékszerveinkaz idő múlásával romlanak. Bölcsebb sem lesz mindenki, mert rendre belemegy olyan dolgokba, amire más azt mondja, benőhetett már a feje lágya, de az akarata, érzelmi élete nem fejlődött a korához képest. Szóval bizony fejleszthető sok minden.
2010. febr. 7. 07:44

Nincs szükség.

Ha, beavatkoznak már nem te vagy!

Az élet sok mindenre megtanít...állandóan fejlődünk és bölcsebbek leszünk!

2010. febr. 7. 07:05
A személyiség életünk végéig alakul, változik, ha akarjuk, ha nem. Pl. öregkori szem. zavarok. Viszont a tudatos fejlesztése, jobbítása a mi dolgunk, s ahogy a jó pap holtig tanul, úgy kellene csiszolni magunkon. Kérdés, hogy a külvilág igényli-e a jó, értékes embereket? Talán a szűk környezetünk, s már akkor is megéri.
2010. febr. 7. 06:46
Szerintem nagyon is szükséges!
2010. febr. 7. 06:46

Szerintem valamilyen szinten szükség van rá, de én inkább jellemfejlődésnek nevezném. Arra mindenképp, hogy az ember törekedjen egyre "jobb" EMBER lenni, változni, a gyengeségeit legyőzni és az erősségeit jó irányban "használni". Egy kis saját magunkra figyelés és nyitott szemek-fülek elegendők hozzá, hogy felismerjük az intő jeleket, tanuljunk mások hibáiból-feltéve a kérdést "Én mit tettem volna?"

Aztán ELHATÁROZÁS és sorozatos jó döntések kellenek, mert ugye minden új szokás kialakulásához minimum 7 nap kell.

És az is jól jön, ha van külső segítség, akár ember akár Isten.

2010. febr. 7. 06:14
Szerintetek érdemes ezzel tudatosan foglalkozni vagy hagyni kell, hogy az élet tegye a dolgát...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook