Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szükséges lenne mammográfia is? fórum

Szükséges lenne mammográfia is? (beszélgetős fórum)


1 2
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Oneday)
2020. szept. 27. 15:56

Szia! Én sokat olvastam, hogy a mammográfia nem a legjobb megoldás, sok ellenzője is akad. Eléggé megnyomják a mellett vele.

Hallgass a megérzéseidre!


Jól tetted, hogy az onkológiára mentél, nekem az onkológián mondták, hogy nem kell, szabad szurkálni semmilyen csomót, ha kétes a dolog ki kell venni.

2020. szept. 27. 15:40

Sziasztok!

Év elején elmentem életemben először mell ultrahangra egy magán diagnosztikai központba. Panaszom igazából nem volt, de a nőgyógyász sosem vizsgálja meg a melleim, illetve úgy gondoltam, 36 évesen lehet, hogy nem ártana megnézetni, hogy minden rendben van-e (apu vastagbélrákjával küzdöttünk akkoriban, lehet ez is adta a sugallatot, hogy menjek el.)

Én azt gondoltam, minden rendben lesz, így meg is lepődtem, amikor az orvos közölte, hogy az egyikben talált egy kicsit nagyobb mint 1*1 centis csomót, amit ultrahang alapján jóindulatúnak mondana (nem ciszta). Ajánlotta, hogy vagy félévente kontrollal nézetem, hogy változott - e, vagy pedig egy ún. Aspirációs citológiára tudnék még elmenni, amikor is vesznek egy vékony tűvel mintát, és abból kiderül, hogy jó vagy rossz-e. Nem vagyok aggódós típus, nem is nagyon járok orvoshoz, így én első körben úgy voltam vele, hogy akkor félévente kontroll. De annyira mondta inkább a másik eljárást, hogy úgy döntöttem, lehet jobb megnézetni, mert az igazi diagnózist az adja, nem pedig élni egy csomóval,amiről nem is tudom jó-e, mert biztosat csak a mintavétel adhat. Így végül elmentem az onkológiai központba egy sebészhez, akit ajánlottak, tőle kaptam beutalót, illetve egy másikat is egy fél év után esedékes újabb ellenőrző ultrahangra. A citológia megvolt márciusban, szerencsére negatív, az emlő jóindulatú daganata, fibroadenoma, de ajánlott félévente kontroll, hogy a méret változik - e, ugyanis x centi felett már érdemes kiszedetni. Azt nem tudom, hogy ez az elváltozás esetleg fajulhat - e rosszá.. A mostani kontroll uh - n nem volt változás, sem nagyobb, sem kisebb nem lett.

Közben úgy olvastam, az ultrahangot csomók észlelésénél inkább plusz vizsgálatnak kérik, és elsősorban a mammográfia, ami többet mutat. Főleg, mert egyik csomó mögött elbújhat egy másik, amit ultrangon nem látni.

Most nem tudom, lehet érdemes lenne csináltatnom azt is? Tudom általában 40 felett végzik, de azt néztem panasz esetén korábban is.

Van valakinek tapasztalata ebben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook