Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szükségem lenne húspác receptekre, előre is köszönöm. fórum

Szükségem lenne húspác receptekre, előre is köszönöm. (beszélgetős fórum)


2009. jún. 17. 06:48

Én főképp rövidkarajt szoktam a következő pácban érlelni és sütni:

Egy rész csemege Piros Arany, fél rész csípős Piros Arany, egy rész mustár, só, bors, majoranna, őrölt kömény ezt úgy 4-5 evőkanálnyi olajjal összekeverem.

Hagymát kicsit vastagabb karikákra vágok. A páccal megkenem a húst és a hagymával összerakom. Folpackkal szorosan letakarom. 1-2 napig hagyom érlelődni, és utána lehet sütni roston vagy serpenyőben.

A bolti pácokat én sem szeretem. Ha valamelyik felkelti az érdeklődésemet, akkor megnézem, hogy mi van benne, és az alapanyagokkal bekeverem magam.

2009. jún. 11. 14:14

Nekem a joghurtos pác a kedvencem: joghurt, só, olivaolaj(vagy ét)fokhagyma. De tehetsz bele bármilyen fűszert is. Ez főképp a fehér húsokhoz finom. Állati omlós lesz tőle a husi.


Még egy trükk, a szójaszósztól minden husi állati puha lesz, csak túl sokat nem szabad belőle, mert nagyon intenzív az íze. És ugyanúgy valamilyen olajos pácba tedd. A pácban 1-2 napig nyugodtan hagyhatod a husikat.


Meg még egy, ezt főleg csirkeszárnyhoz szoktam: sör, mustár(dijoni), méz, só, őrölt bors, olaj!

2009. jún. 11. 09:27
Tejbe fokhagymát paszírozol, beleteszed a húsokat, hagyod állni jó sokkáig, majd sütés előtt még megfűszerezed, só, bors, meg amit szeretsz. Így intenzív lesz az íz, és nagyon puha, omlós a hús, még órák után sem szárad ki.
2009. jún. 11. 09:02

Az alap az olaj, abba mehet minden (só, bors, vegeta, mustár, méz, sör, kakukkfű, fokhagyma, hagyma, stb), attól függ milyet szeretnél.

Aztán bele a húst, és betenni a hűtőbe. Ebben a pácban legalább 1 napot álljon, de a legjobb az ha többet áll.

Amikor készíted kiveszed a pácléből és roston, grillben, vagy tűzhely sütőjében megsütöd. A páclével locsolhatod is.

2009. jún. 11. 08:55
A boltban kapható pácokat nem szeretem ,olyan házi pácok érdekelnének igazán de köszönöm
2009. jún. 11. 08:51

mi többnyire csirkét pácolunk. csirke fűszersó, grill fűszersó, hagyma, olaj, mustár, ketchup! Ennyi! ezek mindig beválnak!


de most olyat csináltunk, hogy méz, chili paprika, grill fűszersó, egy kis citromlé, és olaj! Ez is jópofa volt!

szerintem ezeknek csak a fantáziád szabhat határt! :D remélem segítettem

2009. jún. 11. 08:51

Nagyon sok boltban kapható gyorspác létezik. A sertéshúst besózom, borsozom esetleg mustározom, foghagymázom és olajjal bekenem.

Csirkehúst is nagyon egyszerűen készítem só, bors foghagyma és olajjal bekenem.

Más: csirkét besózom, borsozom, foghagyma és joghurtbam állni hagyom és akár abban meg is tudom sütni. Nagyon finom.

A legegyszerűbb fűzserezéssel nem ronthatod el, de ha túl sok...

2009. jún. 11. 08:46
Szükségem lenne húspác receptekre, előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook