Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szüksége van kálciumra a fogaknak ? fórum

Szüksége van kálciumra a fogaknak ? (beszélgetős fórum)

2020. dec. 14. 17:53
D3 és K2-vitaminokra van szükség. Nem simán kalciumra, mert önmagában nem képes beépülni.
6. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 16:19
Azt mondta a fogorvosom, hogy egy bizonyos kor után már nem épül be a fogakba. Kálciumhiányos a fogam felszíne, ezért kérdeztem róla.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 15:48

Mint a testünk minden egyes részének, így a fogaknak is sokféle elemre, vitaminra van szüksége. Ehhez elég a változatos étkezés, mely sok zöldséget tartalmaz. És persze sokat kell rágni. Nem félig megrágva nyelni a kaját, mint kacsa a nokedlit!:)


"Egyenesen arányos lenne a szervezetbe bevitt kálcium mennyisége a fogak erôsségével?"

Szerintem ez az arányosság nem áll fent.

Egy bizonyos kor után egyre inkább érvényesülnek az örökölt tulajdonságok. Elkezdünk őszülni, hajlanak a csontjaink és bizony 100 éves korunkra nem lesz már egy fogunk sem.:)

4. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 15:24
Igen. Fogyassz sok tejterméket!
2020. dec. 14. 15:09
igen
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 14:23

Szakirodalom?

Leginkább a csontjainknak van szüksége rá.

2020. dec. 14. 14:19

Ezt a kérdést pár napja tettem fel a fogorvosomnak.

A válasz egy kurta : “nem,semmi közük egymáshoz” volt.

Mivel Ô volt a témában magasabban képzett, így nem szaporítottam a szót ezután, a téma azonban szöget ütött a fejemben.

Valóban semmi közük egymáshoz?

A saját szakállamra átolvasott szakirodalom az ellenkezôjét állítja.

Akkor a doktor hazudott volna?

Bármennyire is tûnik a kérdés nonszensz-nek, szívesen meghallgatnám a ti véleményeiteket is.

Egyenesen arányos lenne a szervezetbe bevitt kálcium mennyisége a fogak erôsségével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook