Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szükség lehet e tápszerre otthon? fórum

Szükség lehet e tápszerre otthon? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 27. 14:03

Nekem a 3. napon lett tejem szülés után. Addig nem kapott mást a kislányom. Nekem azt mondták a csecsemősök a kórházban, hogy az előtej elég tápláló, mégha keveset is tud enni belőle az elején ugye.

Én nem vettem tápszert előre. Sajnos más bokból kifolyólag abban kellett hagynom a szoptatást és utána már szükség volt rá... :-(

10. sajert
2010. máj. 27. 14:01

Ha nem kell hozzá recept nálatok, azért szerintem érdemes.

Nekem annyi tejem nem volt a második napon, hogy már elkezdett kiszáradni a gyerek (koncentrált, sötét vizelet, cserepes száj, másfél óra "szopi" után is üvöltés...).

Itthon, Magyarországon a Bajcsyba a Humana HA Start tápszer receptjét adták két éve - úgy kellett kérnem, ráadásul péntek volt, és már gyerekorvos se rendelt, mire kiengedtek.

2010. máj. 27. 13:57
Sziasztok!!! Igen kell a tápszer!!! Azt mondják, hogy a baba 2-3 napig el van "cukrosvizzel", de az én kislányomnak, már a második napon adtak tápszert, mert acetonos volt a lehellete, nálam pedig be volt indulva a tejtermelés, már akkor is volt 20-30 ml tejem. Recepttel a kezemben indultunk haza a kórházból is... igaz, hogy csak pár napig kellett pótolgatni, de nem akartam hogy éhhezzen a gyerek.
2010. máj. 27. 13:55

Szia!

Én 5 napig voltam kórházban és egész idő alatt pótolni kellett, mert nem volt elég tejci. Biztos ami biztos legyen kéznél tápszer. Lehet, hogy ki sem kell bontanod, de megnyugtatásképp legyen a polcon.

2010. máj. 27. 13:53
Biztonságérzetet adott, hogy van otthon tápszer. A stessz nagy ellensége a tejtermelődésnek.
2010. máj. 27. 13:51
Harmadik napon beindult a tejem, és 6 hónapig szoptattam a kisfiam, de az első naptól kezdve mindig volt otthon tápszer a biztonság kedvéért. Szerencsére ritkán kellett hozzányúlni, de sose tudni mikor kell és akkor orvoshoz rohanni felíratni meg kiváltani, főleg éjszaka vagy hétvégén.
2010. máj. 27. 13:51
Szió!Kell a tápszer,nekem a szülés után 4.nap volt csak tejem abból is csak 10gramm/szopizás.
4. Khatif (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. máj. 27. 13:50

Szerintem nem kell tapszert venned elora. Ha meg van a baba es ugy tunik nincs eleg tej, akkor aznap tudtok venni.

De ha teged megnyugtat szerezz be egy dobozzal, ha neked nem kell majd odaadod valakinek.:)

2010. máj. 27. 13:48

Szia!

Vegyél azért tápszert otthonra, biztos ami biztos, én is vettem, nem volt rá szükség, de jó, ha van otthon.

2010. máj. 27. 13:48
Az első óráktól nem lesz rögtön sok tejed, kell egy kis idő míg beindul. Gondolom el fognak látni utasításokkal ezzel kapcsolatban. Nekem a 4. napon indult be, addig nem kapott semmi mást a fiam.
2010. máj. 27. 13:46

Svédországban élek és itt a szülés után 6 órával hazaküldik az anyukát ha nincs komplikáció, max 1-2 éjszakát maradhat bent egy kórházi-hotelszerűségben, persze ha van hely és pénzért így valószínűleg hazamegy a mama. Mi van ha nem indul be a tejtermelés ennyi idő alatt?

Érdemes beszerezni tápszert? Szükség lehet rá vagy bízzak abban hogy elég tejem lesz ez első óráktól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook