Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SZTK -s körzeti fogorvosnál kell-e fizetni a fogkőeltávolításért? fórum

SZTK -s körzeti fogorvosnál kell-e fizetni a fogkőeltávolításért? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 7. 22:32

Nekem a2, de rakerdezek legkozelebb. Cigiztem anno rengeteget, de haaatha egyszer lesz extra feher :)

Koszi csajok,

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. márc. 31. 12:31

Nekem is az volt, de mondom, annak is van 3-4 árnyalata. És a legvilágosabb árnyalata csak ledes (vagy előtte lézeres volt) fehérítéssel érhető el, mert a természetben nem létezik. Ezt a doki mondta, mert nekem is feltűnt annak idején, hogy ha a legvilágosabb színskálába tartozik a fogam, akkor miért nem papírfehér? Erre mondta, hogy ma csak azért létezik a papírfehér fog, mert már mesterségesen le lehet szivatni egy réteget a fog zománc felszínén, de a természetben nincs.


Tudni kell azt is, hogy a kaukázusi rassz (mi is ebbe tartozunk) eleve fehérebb dentinnel rendelkezik, vagyis nagyon sokan közülük biztos, hogy A-sak, ez mégsem jelenti azt, hogy ennél ne lehetne fehérebb, a lézeres fehérítéssel lesz ebből is fehérebb.


Az pedig igaz, hogy a bikarbónás folteltávolítás után csillogóbb lesz, persze, mert ugye polírozva van vele és ha leszedik a foltot is, akkor neked világosabbnak is hat. De ez még nem a maximum, amit egy fogból ki lehet hozni, amúgy nem mindenkinek ajánlott, pl akinek pórózusabbak a fogai, annak nem ajánlott és aki dohányzik, annak sem (úgyhogy neked sem) mert a cigi elszínezi az eredményt nagyon gyorsan, plusz meleg is a füst és a melegnek van egy ilyen fixáló hatása, hogy szépen beleivódik a folt. A kávé dettó. Ha szívószállal innák a kávézók (de úgysem fogják), akkor nekik sem színezné el. Én életemben 1x ittam kávét, és nem ízlett, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, de minden színes italt szívószállal iszom.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2016. márc. 31. 10:54

Szerencsére nekem elég egy homokfúvás+polír és csillogó fehér lesz a fogam, mert nekem a legfehérebb a színskálán a fogam:D

Ezért szeretem ezt a fajta "fehérítést". Ilyenkor kb. fél órát vagyok bent (fogkő leszedés+ez) a rendelőbe és utána csillognak-villognak a fogaim hetekig:D

18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Channa*)
2016. márc. 31. 10:49

Igen, mert nem géppel csinálod. De nem is ajánlott házilag, mert a szódabikarbóna, ha fogkefén használod, elkerülhetetlen, hogy beledrörzsölődjön az ínyedbe, szóval nemhogy rosszabbul folttalanítasz, de még árthatsz is vele az ínyednek.


Amúgy meg a zselés fehérítés sem mindenkinél visz le 6 árnyalatot, mert ha nincs mit, akkor nem viszi le, pl a fehérségnél ugye használják a betűket vagy számokat, teszem azt, ha "A" a legvilágosabb árnyalat természetesben, annak is van vagy 3-4 fokozata, ezután jön a "B" árnyalat, annak is 3 fokozata. A B-ről biztos le lehet szivatni 4-6 árnyalatot, de az A-ról nem.


Amikor a doki azt mondja, hogy A-s fehérségű a foga valakinek, akkor pl ha ez A3-as, simán lehet sárga az A0-áshoz képest (ami már szinte papírfehér). De ettől függetlenül ugye egy A3-asból csak max 3 árnyalatot lehet leszedni.


Pl nekem legutóbb csak 2-őt lehetett, ezért nem is világíthatta 3x a leddel, hanem előre szólt, hogy csak 2 kör lesz. Igaz, nem bántam, mert szörnyen fájdalmas volt, hiába az újnál már tesznek az így védelmére is egy vékony műanyag réteget, ahova a zselé nem ér, hát akkor is egy csomó ideig kipolcolva a száj, fáj az egész procedúra (de megéri!)


De általában 3 kört csinálnak, főleg amikor valaki még sosem volt, kb 20 perc. Az első fogfehérítés eredménye olyan maradandó, hogy utána simán előfordul, hogy ha visszasárgul is egy picit, sose kell már annyit leszivatni róla, mert nem lehet, mert az alap már annyira fehér, hogy nincs mit. Csak a tulajdonosának tűnik sárgábbnak.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2016. márc. 31. 08:33
És hiába sikálom itthon szódabikarbonáttal a fogaimat, akkor is megfogja azt a 2 fogamat a kávé....
16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Channa*)
2016. márc. 31. 08:27

A homokfúvásos technika az nem fehérítés (bár van, aki így nevezi), hanem folteltávolítás, szódabikarbónával történik (az a por, amit bespriccelnek, mezei szódabikarbóna), ezután még átdörzsölik egy kékes pasztával a polírozóval, és ennyi.


A fehérítés az csak a zselés és van benne egy fehérítő komponens, ami rendszerint valamilyen kontrollált hatású hidrogénperoxid (azért zselés, mert így nem folyik el és nem ugyanaz mint a bolti peroxid mert a bolti az nem kontrollált vagyis mar mindent, a fogra való meg fehérít és kevésbé mar).


Ezt vagy leddel szokták aktiválni a dokinál, vagy otthoni szettben adják és pár napig kell feltenni vagy éjjel vagy nappal, a zselé típusától függ (általában 10 napos).


De az ilyen zselés fehérítés előtt is kell az a homokfúvásos folteltávolítás mert a foltos fogat nem lehet fehéríteni, viszont maga a bikarbóna még nem fehérít semmit. Legalábbis ahhoz a fehérséghez képest, ami a zselével érhető el.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Remoni)
2016. márc. 30. 21:00
Nem tudom. Homokfúvásos technika. Az én fogaimat nem kell fehéríteni, így lehet nem jól használtam. Nekem azért csinálják ezt, mert a 2 alsó 1-es fogamat elszínezi a kávé, a többit nem:D
14. Remoni (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 30. 20:01
Polírozás. Ezzel max fél árnyalatnyival lesz fehérebb a fog. A fogfehérítést speciális zselével és LED lámpával csinálják, ezzel 4-6 árnyalatnyival lesz fehérebb. Tartósabb, mint a polírozás, sokkal többe is kerül. Utána napokig csak fehér színű ételt lehet enni.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. márc. 30. 00:03

Akkor a kofi! Nalam a teja nem jatszik :)

Megoldottuk:)

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2016. márc. 28. 07:13
A kólára is gondoltam, de amióta abba hagytam a kólázást már voltam kétszer fehérítésen, így biztos a kávé vagy a tea....
11. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. márc. 27. 21:18
De klassz! Koszi, legkozelebb rakerdezek :)Nalam a kola volt a ludas, de az mar megszunt. Teazni nem szoktam, a kofi viszont megy.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2016. márc. 27. 07:39

Igen, fehérítés!:D

Nagyon szépek lesznek a fogaim. Sajnos a kávé és tea megfogja az alsó fogaimat:( Miért pont azokat nem tudom, de időnként fehéríteni kell és 5 ezret igazán megér:D Sajnos nem túl tartós, nem tudom mit lehetne tenni, hogy tartósabb legyen. Gondoltam leszokok hamarosan a kávéról....

9. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. márc. 26. 22:23

Ez a doki extra kedves, alapos. Maganrendelese nemtom hol van, de nekem meger par ezer ft-ot es nem dikrektbe fogadja el, lerakom az asztalra. Ennyi :)


Feherites is az sztk-ban? Komolyan? Oooo...

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2016. márc. 26. 21:06

És elfogadja a doki? Az sztk-ban? Hát szép!


Én 3 havonta szedetem le a fogkövet és nem fizetek érte, de fél évente fehérítik is a fogamat (homokfúvás technika), ezért szoktam 5 ezret fizetni.

2016. márc. 26. 20:37
Nem, de en azert szoktam adni ;)
2016. márc. 26. 20:29
nem,ez biztos!!!
2016. márc. 26. 18:41
Kellemes Húsvétot! :-)
2016. márc. 26. 17:32
Köszönöm szépen a válaszokat! Szép húsvétot kívánok!
2016. márc. 26. 17:22
Nem.
2016. márc. 26. 17:05
nem
2016. márc. 26. 16:56
SZTK -s körzeti fogorvosnál kell-e fizetni a fogkőeltávolításért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook