Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szovátafürdőről fórum

Szovátafürdőről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szovátafürdőről

2010. máj. 31. 14:59
Én is voltam már Szovátán,de nem fürödtünk....:(
2010. febr. 25. 21:12
Már rég voltam ott, 1975-ben.A nagyszüleim egy Maros megyei faluban éltek. A Medve tónak nagyon magas a só tartalma, amikor kijöttünk a vízből tiszta só volt a bőrünk, le kellett zuhanyozni.
2010. febr. 24. 16:57
Nagyon szep a furdotelep,de Szovatafalurol nem szabad elfelejkezni.
2008. okt. 27. 17:21
Csodálatos hely. Nyáron mindenképpen mártózzatok meg a Medve tóban !
2008. ápr. 25. 20:16
Nagyon jó helynek tartom.Többször voltunk már ott.
2008. febr. 7. 13:27
A barátnőméknek Szovátán van nyaralójuk,mert ők Erdélyből települtek ide.Ha minden jól megy,idén nyáron Szovátára fogunk menni nyaralni.Remélem összejön!
2007. nov. 4. 00:24
Mi is voltunk ott fürödni. Nagyon tetszett hogy a sós tóba fürdöztünk és nem merültünk el. Igazán szép táj!
2007. okt. 18. 20:36
Nagyon szép hely ! Többször voltam már ott :)))Szeretem erdélyt!♥♥
2007. okt. 18. 13:02

Én itt voltam a férjemmel nászúton. Nagyon szép élmény volt. Mi a Danubius Hotelben szálltunk meg és nagyon meg voltunk elégedve vele. Természetesen fürödtem a Medve tóban is, és nem tudom biztosra, hogy ennek az eredményeként-e, mindenesetre a hazajövetelünk napjához képest 9 hónap múlva megszületett a kicsi fiam.

Az éttermek között lehet válogatni, a szórakozóhelyek terén viszont van mit fejlődni, legalábbis az a lakodalmas stílúsú élőzene, amivel a legtöbb helyen találkoztunk, nem az én stílusom. Kellemetlenség volt még, hogy volt egy olyan hely, pont a tó közelében, ahol meg a gépzenét ordíttatták késő éjszakába nyúlóan. Ettől eltekintve szép volt minden, szeretnék még visszamenni.

2006. okt. 4. 17:11
Szováta elhelyezkedése Marosvásárhelytől keleti irányban mitegy 70 kilométerre.Szovátafürdő fekvésnek sajátosságai, a fürdőhely kialakulása.
Szovátafürdő leírása,a sós tavak és különösen a Medve tó keletkezése, tulajdonságai és vizének gyógyhatása, a környék megközelíthetőségének ismertetése.Szovátafürdő a Székelyföld megismerésének kiinduló pontja lehet a közeli nevezetességekhez.Innen eljuthatunk Parajdra, Korondra, Segesvárra, Székelyudvarhelyre, de nincs messze Gyergyószentmiklóson keresztül haladva a Gyilkos tó és a Békás szoros szépséges vidéke sem.

Ugrás a teljes írásra: Szovátafürdőről

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook