Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulással mennyit vártok, mit csináltok? fórum

Szorulással mennyit vártok, mit csináltok? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 28. 11:59

Szia.

Nekünk nagy probléma volt 1 hónapos kortól 4 hónapos koráig a fiamnak csak kuppal ment a kaki.mindent kiprobáltam de semmi.

Egy 75éves neni azt mondta hogy asavanyu szilvalekvár segit!Adtam neki es bevált.mikor jöttek a görcsök 1teáskanállal kapott es meghajtotta.

2009. szept. 28. 17:47
Sziasztok!Én hónapig csak szoptattam,nálunk is volt puki,meg kaki gond.Én minden este megmasszíroztam a pociát,ha nem segített,jött a hőmérő,majd legvégső esetben a kúp.A hozzátáplálásnál eleinte leginkább nem a széklet fogó hamikat adtam,hanem a széklet rendezőt,és helyre álltak a dolgok.Széklet rendező:meggy,őszibarack,tök,cékla,sütő tök,paradicsom...Ami fogós:alma,burgonya,sárgarépa,saláta,rizs,banán,körte.És hallottam,hogy a Laevolac szirup is nagyon jó.Vannak homeopátiás bogyók is ilyen problémákra.
7. angel304 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 27. 22:40
Szia.Nálunk is ugyanez volt.Felhívtam az orvost azt mta,ha egy hétig sincs széklete a kislányomnak akkor sincs semmi baj mert szoptatok.De van egy szirup(Laevolac) váltsam ki vény nélkül.Mondanom sem kell azonnal rohantam a patikába kiváltottam azóta minden oké.:)
6. russodebby (válaszként erre: 5. - Russodebby)
2009. szept. 27. 13:25
+ két naponta csináltam neki.
2009. szept. 27. 13:25
Szia! Mi a glicerines kúpot használtuk,mert a hőmérőzés nem segített. Jó vastagon bekentema popsi luk környékét popsi krémmem és így könnyen becsúszott a kúp. Egy kevés ideig "össze szorítottam" a popsiját és max.1 perc,jött a kaka.
4. OlíviaAnna (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 27. 12:11
Azt mondják, hogy a szoptatott babáknál nem gond ha akár napokig nincs, mert az anyatej majdnem 100%-ban felszívódik. Azonban hozzátáplálásnál ne várj ilyen sokáig (én nem várnék 4 napot). Pláne, hogy látod a babán, hogy zavarja. Segíts rajta. A kúp vagy hőmérő nekünk bevált. Most, hogy gyógynövényes kúpot adok a kislányomnak reggel és este (köhögésre), minden nap kétszer van nagy dolog. Az elején sajnáltam és féltem, hogy sírni fog, kellemetlennek tartja majd. Meglepetésemre látszólag észre sem veszi a kúp beadást. A köhögésén pedig rengeteget javított. Szóval bár kellemetlen dolog a hőmérőzés és a glicerines kúp is, azt tartsd szem előtt, hogy a babának jó.
2009. szept. 27. 11:15
Ja, most 7 hónapos a kislányom, tehát nemrég történt ez a "szörnyűség" velünk is..
2009. szept. 27. 11:14
Szia! Sajnos az én kislányomnak is sokszor volt ilyen problémája, bár Neki a gyümölcsökkel 4 hónaposan még nem, de ahogy elkezdtük a zölségfőzelékeket 5 hónapos kora után nagyon megszenvedett Ő is. Ha sikerült is szegénynek 2-3 nap után, akkor is nagyon keményet kakilt.. :( A gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy 3 nap után meg kell hőmérőzni, illetve addig is sok rostos gyümölcsöt etetni Vele (pl. őszibarack, de nem turmixolva, csak reszelve, hogy a rostok benne maradjanak). Én hőmérőzni sajnáltam volna, bár nővérem kislányának, az rögtön segített (2 hét van a picik között),így inkább maradtam a rostoknál. Igazából nem nagyon segített, 1 hónapig tartott mindez, aztán elmúlt. Szerintem meg kellett szoknia a pici gyomrának a töményebb ételeket és mivel Ő különösen érzékeny volt minden új dologra, lehet emiatt volt.. Azóta vkitől hallottam, hogy étkezési korpát kell belekeverni a baba gyümölcsébe vagy a tejpépbe és az is segít. Azóta azt is adok Neki mindig, de mondom nálunk szerencsére már nincs ilyen probléma. Remélem hamar megoldódik a picid problémája is!
2009. szept. 27. 10:56
Sziasztok! Babám 4 hónapos és most kezdjük a hozzátáplálást. Gyakran nehezen jönnek a nagy dolgok, erölködik nyög de semmi,csak puki. A gyerekorvo szerint hagyjam legalább 4 napig, de szegény nagyon kinlódik már 2 nap után. Ti mit használtatok és meddig hagyjátok nyűglődni? Van glicerines kúp,de ennyi nyűglődés után vmi gyorsabb megoldás kéne,pláne mert szopi közben is ezzel van elfoglalva és enni is alig van kedve.Szélcső esetleg? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook