Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrtelenítés után mivel kell kezelni a bikinivonalat, hogy ne gyulladjanak be a szőrtüszők? fórum

Szőrtelenítés után mivel kell kezelni a bikinivonalat, hogy ne gyulladjanak be a szőrtüszők? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 5. 21:49
SUDOKREM
2009. máj. 5. 20:46
Nekem elég,ha testápolóval kenem be magam.
2008. nov. 30. 10:43
Tovább tart az elő meg utókészület, mint maga a művelet... :-/
2008. nov. 30. 00:52
Kozmetikus barátnQm hintQport mond nekünk.
2008. nov. 28. 23:44

Hasonló témájú fórumba már leírtam, hogy nekem mi segített, bemásolom ide is, hátha ezzel tudok segíteni nektek is:


Ami nagyon fontos, az az hogy szőrtelenítés előtt néhány órával használj hidratáló testápolót, hogy szőrtelenítéskor megfelelően hidratált legyen a bőr. Miután leszőrtelenítetted, soha ne kend be sima testápolóval, mert eltömődhetnek a pórusok és ettől begyullad. Fertőtlenítős hintőport használhatsz (Sparsorium hexachlorofeni), de ne cseréld fel kozmetikai vagy baba hintőporra! Ezzel megakadályozhatod a bőrön lévő bacik bejutását az üres szőrtüszőbe. Ha epilálsz, akkor minden szőrtelenítés előtt fertőtlenítsd a gépet.

Minden nap dörzsöld át a bőröd lufa szivaccsal, ez enyhébb esetben segít, de ha már súlyos a helyzet, akkor hámlasztószert kell használni. A Weet szőrbenövésgátló krém elvileg tartalmaz glikolsavat, ami nagyon effektív hámlasztó, ám a termék ph-ja túl magas ahhoz, hogy a sav működni tudjon, ezért sajnos ez nem sokat ér. Viszont van egy sarokkrém, amit cukorbetegeknek szánnak, ami tartalmaz tejsavat, ureat és szalicilsavat, ezek mindegyike hámlasztószer. Ez nem úgy segít a száraz, berepedt sarkon, hogy jól bezsírozza, hanem úgy hogy leszedi róla az elhalt bőrt. A bőr szépen hámlik tőle, azt fürdéskor le kell dörzsölni, egyébként látszik a hámlás. A neve: Compeed Dry and Cracked Skin Cream. Zöld tubusban van, amin egy lábfej van. Általában gyógyszertárban kapható, két-három ezer körül. Ezt minden nap használni kell. Epilálás után is lehet (ezt igen, szabad), csak sajna ilyenkor csíp. Remélem tudtam segíteni.

2008. nov. 28. 17:29
vannak kimondottan szõrtelenítés utánra való krémek, olajos készítmények, minden gyógyszertárban, drogériában vannak.
2008. nov. 28. 17:04
Én körömvirág krémmel kenem be. Nekem bevált.
2008. nov. 27. 19:42

Hello!

Én mostanában az ezüst kolloidot használom, bevált.

Az Avonos erre való krém, nekem nem volt jó.

Aloe vera gélt hol lehet kapni?

41. spinneli (válaszként erre: 38. - 8da8a563b7)
2008. szept. 24. 20:00

ó, dehogynem.

nekem is beszokott, és nem is csak a fazonon.

40. Inken
2008. szept. 24. 19:06

Hát nekem mindentől begyullad, is írtóra nem esztétikus a megjelenésem :,(

De majd az elektrolízis... :D!!

2008. szept. 4. 15:30
És otthonra mit ajánlotok szőrtelenítésre, ha nincs időtök elmenni szakemberhez?Milyen gyanta, milyen epillátor?
2008. szept. 4. 08:24
hát, ha gyantázol nem gyullad az be.
2008. júl. 27. 17:58

Sziasztok!

És mivel szoktatok szörteleníteni?

36. katic
2008. máj. 6. 23:05
A férjem arcszeszéből szoktam csenni, az vált be a legjobban. Csíp is, meg ugye az illata...de sok mindent kipróbáltam, s ez a legjobb, főleg érzékeynebb helyekre (hónalj, bikinivonal). Fontos, hogy alkoholos legyen, s ne tej, vagy krém. :)
35. *hera*
2008. ápr. 22. 14:36
Körömvirág kenőcs nekem is jó rá,a dr.theiss féle.Ráadásul ebben nincs semmiféle kőolaj származék.Gyógyászati célra használható sertészsír az alapanyaga.Mondjuk kicsit büdi is:)))
2008. ápr. 22. 14:01
Nekem elég, ha testápolóval bekenem szőrtelenítés után, és nincs semmi gondom.
2008. ápr. 22. 13:59
en az alovera gel-t tudom ajanlani, eleg surun bekenem vele, meg nem csalodtam benne. A szintelent veszem, az a termeszetes.
2008. ápr. 22. 12:59

Ebben is van: petrolatum, paraffin:(

Úgy tudom, a házi kenőcsök alapja disznózsír. ha a boltban venném, abban is van tartósító. Házizsírt már régóta nem használunk.

31. Dorka29 (válaszként erre: 30. - Kishortenzia)
2008. ápr. 20. 21:46

Nekem is a körömvirág vált be, illetve az Avonnak van egy készítménye, kifejezetten erre, de azt nem tudom, hogy miből van.


Kicsit más téma: A kislányomnak is neogranormont használok a pelenkakiütés ellen. Végigpróbáltam minden kapható cuccot a legdrágábbtól a legegyszerűbbig. A körömvirággal kezdtem, de sajnos nem segített. Ha van valami ötleted, szívesen fogadnám.

2008. ápr. 20. 21:03

Csak vigyázz, mert azoknak az alapja is általában valami kőolajszármazék. Nézd meg az összetételt.

Ha van affinitásod, te is csinálhatsz otthon igazi körömvirágkrémet! Abban tuti az lesz, amit TE beleraksz.

2008. ápr. 10. 14:45
Bévi49, kishortenzia. Javaslatotokra Neogranormon felfüggesztve. Helyette körömvirág balzsamot használtam. Valóban, ez is hatásos. Köszi a tanácsot.
2008. febr. 26. 19:15
A bőr lélegzik, ha hagyjuk. Mindenki tudja, hogy a bőrön keresztűl is méregtelenítünk és szabályozzuk a hőháztartásunkat. Ha eltömítjük a pórusokat, akkor ott semmi nem megy se ki, se be. Tehát nem tudnak távozni a méreganyagok és a víz sem. Kvázi be sem jut semmi, ami fontos lenne. Pl. az oxigén. A köplaj származékok vízelvonó hatásuak, eltőmítit a pórusokat. Dióhéjban ennyi.
27. Nusi83 (válaszként erre: 26. - Kishortenzia)
2008. febr. 26. 15:01
A Neogranormon akkor nem jó?
2008. febr. 26. 13:33

A Neogranormon egyik fő összetejője a Vaselin, ami a legdurvább kőolajszármazék!

A körömvirágos krém jó lehet, ha nem vmi kőolajszármazék az alap (pl. vaselin, paraffinok, mineral oil!, ceresin, stb.). Otthon is elkészíthető!

25. I 35 (válaszként erre: 23. - Spatifillum)
2008. febr. 19. 12:55
Nekem is.
24. d606bc0fd7 (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. febr. 16. 17:27
Nekem is :)
2008. febr. 16. 16:27
Nekem a Neogranormon kenőcs vált be.
22. lily3
2008. febr. 16. 16:19
én is hintőport használok
21. 7004ca251b (válaszként erre: 19. - Ibszi)
2008. febr. 16. 15:47
én mindig másmilyet használok,amit épp kapok,de ha van kamillás,akkor inkább azt válaszd:)
2008. febr. 16. 15:45

A KÖRÖMVIRÁG kenőcs csodákat művel,próbáld ki!


Gyógynövény boltban kapható.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook