Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrtelenítés, érzékeny bőr fórum

Szőrtelenítés, érzékeny bőr (beszélgetős fórum)


2011. márc. 30. 15:22

nagyon érzékeny a bőrőm nekem is. Sok mindent probáltam már, de kénytelen vagyok megmaradni a borotvánál. A gyantát nem bírom, ahogy az epilátort sem.Én nem is ajánlom az epilátort. Itt nem az a gond hogy fáj az első 1-2 alkalom és hozzászoksz idővel majd, hanem legalább is nálam tartosabb volt a kipirosodás és a gyulladás, mai napig meg vannak a nyomai ennek.

A szőrtelenítő krémet ugyan úgy nem bírom, allergiás vagyok rá. Marad a borotva, mert hát a "természetesség" ma már nem menő és nem is higiénikus :P

2011. márc. 22. 06:41
Az első nekem oriflames volt. Aztán természetgyógyász féle boltban vettem. De szerintem van patikában, drogériában, ilyesmi boltokban.
11. 46f2f563a1 (válaszként erre: 7. - Lliinnddaa)
2011. márc. 21. 21:19
Hol lehet kapni az aloe vera gélt?
10. 46f2f563a1 (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2011. márc. 21. 21:18
Igen,eldobhatót használok.
9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2011. márc. 20. 20:50
Az lemaradt, hogy ez utóbbinál nem a testápolót értem!
2011. márc. 20. 20:49
Eldobható borotvát használsz? Ez nagyon fontos! Minden szőrtelenítés után cserélni kell újra. Pluszban használni utána nyugtató, fertőtlenítő, hámosító krémet.
2011. márc. 20. 20:39
Nekem is érzékeny, mindig kipirosodott szőrtelenítés után. Ami bevált, aloa vera gél! Elég magas aloe tartalommal, nem azok a gagyik, amikre csak rá van rajzolva. Minden szőrtelenítés után bekenem, és nem pirosodik ki.
2011. márc. 20. 19:15
Én is az epilátort javaslom. Az első két alkalommal leizzadsz pár liter vizet, de aztán simán meg lehet szokni. És másnap már nem is piros, kipattogott a bőr, mint pl. a borotvától! :) Nekem legalábbis! :)
2011. márc. 20. 15:45
Nekem is ez a gondom bár nekem csak a bikini vonalnál van ilyen. És nagyon rossz, mert nyáron iszonyat ronda piros szokott lenni és még ki is pattog.... de még nem jöttem rá mi a jó :S:S
4. Trinitas (válaszként erre: 1. - 46f2f563a1)
2011. márc. 20. 14:39

ha a borotvát se írja, az nehéz ügy.. de a gyantánál sokkal jobb (sajna drágább is) a cukorpasztás (vagy mézemúlziós) szőrtelenítés, mert az nem nyúzza le a felső hámréteget és szőrnövekedéssel egy irányban tépik, tehát a szőrtüszők sincsenek kitéve olyan igénybevételnek.


De vannak gyanták érzékeny bőrre is.. csakhogy hámsérülést azok is okozhatnak sajna..

2011. márc. 20. 14:32

nekem is ilyen:S a gyantát még jobban bírja...hát mostanában én borotvahabbal csinálom ha borotválok, és rajta hagyom bő 3-5 percig mielőtt lehúzom, így jobb...de hajlatoknál így is rossz:S gyantáztatni nincs pénzem:S


epilátor? (nálam mondjuk az az egyik legrosszabb, de nálad hátha) vagy lehet kapni nőknek is elektromos borotvát (az jó, csak kevés ideig tart, ugyanúgy mint a sima borotva)

2011. márc. 20. 14:30
epilátort.
2011. márc. 20. 14:28

Helló ! Segitséget szeretnék kérni.Nagyon érzékeny a bőröm és nem tudom mivel szőrtelenitsek.A borotvától sokszor kipirosodik,kipörsög.Gyantát semm igazán türi.

Mit használjak?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook