Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szorongás - mikor a félelem uralja az életed fórum

Szorongás - mikor a félelem uralja az életed (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
25. 20eebe3d4c (válaszként erre: 22. - 1b99b8ec25)
2008. szept. 4. 21:47
Mesélj!
24. 20eebe3d4c (válaszként erre: 21. - Fiatalember35)
2008. szept. 4. 21:47
Ennek nincs köze a félelemhez.
23. Obsoleta (válaszként erre: 22. - 1b99b8ec25)
2008. szept. 4. 21:18
Én nem tudom,mit jelent,amit írtál!Nem arra gondolsz,amikor valakinek pl. pókiszonya van,és a kezét beteszi a pókokkal teli terráriumba?Mert az szorongásnál nem nagyon jön be.Mivel árasztasz el valakit,ki az élettől fél? :)
2008. szept. 4. 19:32

A szorongás legtöbbször elárasztásos technikával győzhető le.

Valaki próbálta már közületek?

21. 1b99b8ec25 (válaszként erre: 20. - 20eebe3d4c)
2008. szept. 4. 19:30

Geeez...

Mi óta foglalkozol azzal, hogy mások mit gondolnak rólad?

Nem csoda, hogy félelmeid vannak ha ilyesmiken jár az eszed.

A vonzás törvényéről gondolom hallottál, vagy a gondolat teremtő erejéről...

Írd le egy papírra az összes pozitív tulajdonságodat és 90 napon keresztül olvasd fel ahányszor csak teheted.

sok sikert a pozitív gondolkodásmód kialakításához.

2008. szept. 4. 18:02
De félni sem nagyon merek ,mert ettől lesznek a testi bajok aztán.Orvoshoz menni sem merek,mert mi van ha kikiáltanak dilisnek és kitalálja valaki hogy nem vagyok alkalmas a gyereknevelésre emiatt?
2008. szept. 4. 18:01
Én könyökből tudok mondani minimum harminc dolgot amitől rettegek.De nem ájulok el és ilyesmi tüneteim nincsenek,csak a folyamatos rettegés.Mindentől félek.Orvos,darázs,autó.Elhagyás,rák ,aids,megcsalás.Földrengés,részecskegyorsitó beindulása,földcsuszamlás.És sorolhatnám még napestig...
18. Obsoleta (válaszként erre: 8. - Freya 04)
2008. szept. 4. 14:12
Én is meglestem az adatlapod,de arról nem sikerült semmi infót nyernem. :) Amúgy ezeket a ,,tiszteletköröket" én is lefutottam a dokiknál,de sokra nem mentem vele.
17. Obsoleta (válaszként erre: 12. - Sivilla)
2008. szept. 4. 14:10
Nekem a kutya parám volt közel egy évig,de olyan szinten,hogy közlekedni nem tudtam már normálisan.Egyébként szerintem az állandó szorongás mindenkiből kihoz fóbiát,vagy pánikrohamot.A gyógyszer tényleg nem jó semmire szorongásnál,amikor szedni kezdtem,akkor attól féltem,hogy nem leszek jól soha,csak azt hiszem,hogy jól vagyok.Viszont nekem a 0.25-ös Frontin jó volt úgy,hogy egy felet szedtem,amikor kezdtem rottyon lenni,és így legalább a pulzusom nem ment föl az egekbe.
16. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 13:44
:oDDDDDDDD
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - Zizisicc)
2008. szept. 4. 13:44

Köszönöm:D

Igen ez az.

2008. szept. 4. 13:22

"A várakozás százszor gyötrelmesebb, mint a valóság, és a fenyegetés szörnyűbb, mint a csapás. Mihelyt bekövetkezik a baj, lefoszlik róla mindaz, ami a képzelet szüleménye, s csak annyi marad, amennyi csakugyan valóságos. "


/Jean-Jacques Rousseau/

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Sivilla)
2008. szept. 4. 13:10

Tudom,hogy nem egyszerű.De ha elindúlsz ,akkor menni fog.

Nincs szükséged senkire ,csak magadra és a bátorságodra,amit elő kell halásznod valahonnan mélyről.

Tudod,nemrég olvastam egy idézetet ami arról szólt,hogy a félelem sokkal rosszabb ,mint átélni a félelem tárgyát,vagy félni a fájdalomtól ,mint átélni azt.

A képzeletünk fura tréfákat űz velünk és folyamatosan rá hagyatkozunk,holott át kellene adnunk magunkat a félelemnek,vagy a szorongásunknak,hogy tegyen velünk azt amit csak akar.

A bátorság nem azt jelenti,hogy nincs bennünk félelem,hanem azt ,hogy felül tudunk emelkedni rajtuk.

Nincs félelem és szorongás nélküli ember,mindenkiben ott lapulnak a kétségek,de van aki felül tud emelkedni ezeken.

2008. szept. 4. 12:57

Persze félek a haláltól, de attól még jobban hogy pl az utcán egy kutya nekem esik. Vagy megint valaki megtámad. Azért ez nem ilyen egyszerű.

A szorongásra én is szedtem gyógyszert de semmit nem ért így elég hamar letettem. Próbálok mindennap ellazulni de sajnos nem tudom még az izmaimat sem elernyeszteni :((

11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Egy Katus)
2008. szept. 4. 12:31

Tegyétek le azt a szar gyógyszert,nincsen szükségetek rájuk!!


Félelem,szorongás?Mi lehet a legrosszabb az életben?

A halál.Természetesen.

Hát ássátok bele magatokat a halál témájában ,és akkor rájöhettek,hogy az nem is félelmetes,egyszerűen szükségszerű,minden állat,növény és ember életében.Evvel jár a megújulás,a változás.

Olyan dologhoz ragaszkodni amit nem tarthattok meg,felesleges és rossz dolgokat idézhet elő.

Ilyen dolog egy ház,vagy egy ember,vagy a pénz,vagy az ÉLETÜNK.

Szeretni bármit és bárkit lehet ,de ragaszkodni hozzá veszélyes és rossz.


Ha valaki nem fél a haláltól,semmitől sem fél.

Tehát eloszlik a pánik ,a depresszió és minden ,amitől félt eddig.



Tök érdekes ,hogy a depressziósok többsége öngyilkossági gondolatokkal küzködik,pedig jobban ragaszkodik az életéhez ,mint bárki más!

2008. szept. 4. 12:17

Sziasztok!

Én is,ahogy sivilla írta egész nap szorongok,és nem tudok letenni róla,uralja az egész életemet!

Kevert szorongásos depivel kezdődött,pánikbetegség társult hozzá és rengeteg fóbiám van!

Attól félek,hogy meghülyülök és meghalok!

nem bírom ezt már,szenvedés,kínlódás az egész!

2 napja szedek rá gyógyszert,de erősebb lett a tünetem!

Félek,hogy belehalok!

Segítsetek!

2008. szept. 4. 12:03

Sziasztok!

Én is szorongok a nap 24 órájában és sajna hátam is fáj mindig éppen ezért.

Ez köszönhető a rossz családi háttérnek amiben felnőttem és még 1 dolog aki igazán padlóra tett az az , hogy 17 éves koromba valaki megtámadott és ájulásig ütött. Posztraumás stressz , ezt állapította meg a doki. Nos én is már a félelemtől is félek. Jártam magándokihoz de anyagilag nem birtam. Talán ha lesz rá keret folytatom.

Sajnos nagyon sok mindenre kihat az éltemre.

Eddig csak együtt élni tanultam meg vele de leküzdeni nem sikerült.

8. Freya 04 (válaszként erre: 7. - Obsoleta)
2008. szept. 4. 11:04

Ez tényleg borzasztó állapot.És csak az érti meg,aki átélt már hasonlót.Örülök,hogy nem találtak nálad semmi komolyat:-)Én nemrég jöttem haza a háziorvostól,adott beutalót ideggyógyásztra."Szerencsémre" ott ma elmaradt a rendelés,így időpontot csak holnap lehet kérni...

Amúgy meglestem az adatlapod,nem is laksz olyan messze,és majdnem egyidősek is vagyunk:-)Szép napot neked is:-)

7. Obsoleta (válaszként erre: 6. - Freya 04)
2008. szept. 4. 09:09
Abban biztos voltam,hogy ha neked is ez a bajod,akkor magadra ismersz. :) Az az igazság,hogy nemrég kórházba kellett mennem egy kivizsgálásra.Kiderült,hogy baj van a mellékvesémmel.A legtöbb betegségnél ott van okként,hogy lehet a stressztől is,de ez semmi mástól nem lehet.És hetekig majdnem biztos volt,hogy daganatom van,ami jóindulatú ugyan,de azért ki kell szedni.Amikor sorba mentem a vizsgálatokra,ahol 26 évesen daganatokat kerestek bennem mindenhol,akkor jöttem rá,hogy a világ legboldogabb emberének kellene lennem,nem megölnöm magam az értelmetlen para miatt,hogy mi lesz,meg belemerülni az önsajnálatba.És akkor valami megváltozott.Azóta megvannak a negatív eredmények,jövő hét hétfőn kell beszélnem még az orvossal,hogy hogyan tovább.De valahogy már nem érdekelnek azok a lényegtelen dolgok,amik előtte.Csak örülök,hogy élek!Remélem neked is sikerül elkergetni a démonokat,mert ez egy borzasztó állapot. Szép napot! :)
6. Freya 04 (válaszként erre: 4. - Obsoleta)
2008. szept. 4. 08:13
Érthető vagy köszönöm:) A tüneteim alapján gondoltam a szorongásra. Pontosan leírtad,amit érzek.Az állandó feszültség,nyugtalanság,idegesség,és nem tudom miért,nincs konkrét oka.Szorongó gyerek voltam én is,de nem uralta az életem.Nem annyira rég jött elő.Hogy sikerült változnod?
5. Freya 04 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2008. szept. 4. 08:07
Köszönöm,ennek még nem néztem utána,csak a szorongásnak.
2008. szept. 3. 23:01
Nem biztos hogy érthető leszek,de megpróbálom jól megfogalmazni:ha valamilyen élethelyzet,állat,bármi kapcsán félelem fog el,akkor fóbiád van.Ebből alakul ki a pánik.A szorongásnak nincs oka,tárgya,csak az állandó feszültség,nyugtalanság, a kikapcsolás teljes hiánya.Engem gyerekkorom óta kísér végig,belebetegedtem,most próbálok változtatni,illetve mondhatom,hogy megváltoztam.Te pánikolsz,vagy szorongsz?Mert a kettő nem ugyanaz,bár nekem voltak pánikrohamaim is egy idő után.
3. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Freya 04)
2008. szept. 3. 22:24
Van már két fórum is a pánikbetegségről. Kukkants be oda, találsz sorstársakat.
2. 405fb874de (válaszként erre: 1. - Freya 04)
2008. szept. 3. 22:15
Szerintem pánikbetegség. Nem vagy egyedül vele.
2008. szept. 3. 22:11
Mikor szinte már a félelemtől is félsz.Hogy alakul ki?Miért?Van segítség?Háziorvos tud segíteni?Segítsünk egymásnak,osszuk meg tapasztalatainkat,hátha sokaknak ez is erőt ad a gyógyuláshoz.Holnap megyek a háziorovosomhoz,de nem igazán tudom hogy is fogalmazzam meg mi a problémám."Panaszkodásból" sosem voltam jó:( Tavaly kezdődött szerintem,mikor egyszer majdnem elájultam egy boltban.Akkor még azt gondoltam,talán a cukor miatt.Azóta,mostanában szinte mindig ha bementem boltba,rosszul lettem,leginkább a szupermarketekben.Mostanában itthon is egyre gyakrabban elfog az a fura érzés.Heves szívdobogás,a combjaimban is az a különös gyengeség érzés.Szeretnék végre élni..:(
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook