Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szorongás - mikor a félelem uralja az életed fórum

Szorongás - mikor a félelem uralja az életed (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. nov. 29. 21:20
Hát nem tudom majd érdeklődni fogok, mert akkor minél előbb elkezdeném a kezelést! Amúgy Te már meggyógyultál? Mennyi ideig tartott mire meggyógyultál pszichológus által?
234. 99a172a973 (válaszként erre: 233. - Monita026)
2011. nov. 29. 21:18
Hát nem tudom, lehet, hogy a neten is utána tudsz nézni. Én itt Miskolcon a PPS Med-be voltam, nem tudom, hogy nálatok van-e olyan. A körzeti orvosod nem tud benne segíteni?
233. monita026 (válaszként erre: 232. - 99a172a973)
2011. nov. 29. 21:14
Tényleg? És azt honnan tudom meg hogy TB alapon csinálja? Mert akkor én is elmennék, hátha segítene!
232. 99a172a973 (válaszként erre: 231. - Monita026)
2011. nov. 29. 21:06
Igen rá! Van tb alapon is, és nemhogy azt hidd, hogy az gagyibb ellátást ad. Én nekem speciel olyan segített akinél nem kellett fizetni.
231. monita026 (válaszként erre: 230. - 99a172a973)
2011. nov. 29. 21:05
Pszichológusra gondolsz? Én nem szégyenlem, csak most jelenleg nincs rá pénzem! :(
230. 99a172a973 (válaszként erre: 228. - Monita026)
2011. nov. 29. 20:57
Ja! És, ha nincs változás, még te is kérhetsz segítséget, hidd el nagyon sokan vagyunk ezzel nem kell szégyellni.
229. 99a172a973 (válaszként erre: 228. - Monita026)
2011. nov. 29. 20:55
Biztos, a stressz nagyon sok mindenre kihat! Sajnos.
228. monita026 (válaszként erre: 226. - 99a172a973)
2011. nov. 29. 20:52
Köszi, ezt fogom tenni! Gondolod, hogy a tüneteim is ettől lehetnek? Mármint a szorongástól, idegeskedéstől?
227. 99a172a973 (válaszként erre: 225. - Nikike1988)
2011. nov. 29. 20:21
Pedig jobban jársz, ha minél hamarabb elkezded, addig amíg nem lesz nagyobb a baj, mármint a pszichológust mindenképpen ajánlom.
226. 99a172a973 (válaszként erre: 224. - Monita026)
2011. nov. 29. 20:19

Én általában egy szókimondó ember vagyok, ami a szívemen az a számon, mégis szorongok és pánikolok.

Szerintem ülj le és beszéld meg anyósoddal a problémákat, ha meg nem megy ne edd magad, végül is nem vele akarsz élni. :) Munkahelyi problémák mindenkinek vannak, valakinek pont azért mert nincs, valakinek meg pont azért mert van munkahelye.Sajnos ez egy ördögi kör.

2011. nov. 29. 20:18

sziasztok..

Én is szorongással küzdök sajnos..:(


már egy ideje készülök pszichológushoz vagy pszichiáterhez de még nem jutottam el..

2011. nov. 29. 20:10
És sokszor nem mondok ki bizonyos dolgokat, nehogy mást megsértsek vele..pedig tudom, hogy ez nem jó! És ezeket mind magamban fojtom!
2011. nov. 29. 19:56
Viszont most munkát keresek és ez is legbelül idegesít, hogy még mindig nincs..:(
222. monita026 (válaszként erre: 220. - B4ca0947f4)
2011. nov. 29. 19:55
Az-az igazság, hogy nagyon sok mindenen idegeskedek mostanában, főleg anyósomon, mert nem fogad el engem és teljesen ki akar csinálni! Ezért emésztem magam állandóan! :( Nem tudok ezen túllépni! Lehet ettől vannak a tüneteim! Neked is hasonló tüneteid vannak?
221. 99a172a973 (válaszként erre: 219. - Monita026)
2011. nov. 29. 19:46
Elképzelhető. Van valami olyan dolog amitől félsz vagy sokat gondolsz rá?
220. b4ca0947f4 (válaszként erre: 219. - Monita026)
2011. nov. 29. 19:45
stressz, kimerültség? nem kell nagyon koncentrálnod vizsgán vagy munkahelyen?
2011. nov. 29. 19:43

Sziasztok!


Azt hiszem nekem is szorongásos tüneteim vannak, de nem vagyok benne biztos! Ezért is írtam ide, hátha tudtok nekem segíteni! Nekem több mint 2 hónapja szorítanak, feszülnek, görcsölnek az izmaim! Ez előtt meg egy hónapig szorított a torkom, de úgy, hogy alig bírtam enni! Voltam vérvételen meg minden féle vizsgálaton, de minden leletem negatív lett, aminek persze nagyon örülök! Szerintetek a szorongástól vannak az izomszorításaim, izomgörcseim?

Várom a válaszaitokat!


További szép estét mindenkinek!

2011. szept. 13. 20:08

Sziasztok!


Szociális fóbiában szenvedek én is, noha éhezem a társaságra. Furcsa egy élethelyzet, de inkább pocsék. A tünetek ugyanazok, nem is sorolom…


Nem gondoltatok még arra, hogy jó lenne személyesen összejönnie ezeknek a szorongó embereknek, és beszélgetniük egymással? Szerintem gyakorlásnak jó, könnyebb lenne megnyílni egymás előtt és a felsüléseknél is tisztában lennénk azzal, hogy ez belefér, hiszen mindannyian hasonlóval küzdünk.


Úgy gondolom, ez hasznosabb lehet, mint a mellékhatásokkal teli gyógyszer, mint egy kívülálló pszichiáter, vagy mint egy drága csoportterápia meghatározott programmal. Talán jó lenne nem csak tudni, hanem látni is, hogy nem vagyunk egyedül a problémával, megoszthatnánk egymással, kinél miért alakult ki a pánik és segíthetnénk egymást előrelépni. Úgy gondolom, félénk a félénk előtt könnyebben szólal meg, s ez máris egy sikerélmény, ami ad egy löket önbizalmat, nem is beszélve arról, hogy esetleg még hasznos információk is elhangozhatnak közben.


Én mindenképp szívesen megejtenék egy-egy ilyen találkát, akár 1-2 emberrel is, ti mit szóltok ehhez?

217. gal-krisztina (válaszként erre: 215. - Jóni69)
2010. máj. 29. 22:44

Tudod azt, hogy mi az oka a pánikodnak?

Vagyis tudod, hogy mitől, vagy milyen félelemtől törik rád?

2010. máj. 29. 22:42

Szerintem ez egy olyan betegség amiből sosem gyógyul meg az ember.

Ez olyan, mint amikor egy dohányosra azt mondják, hogy egész életére az marad, hiába szokik le, mert az agy egy kellemes érzésként tárolja el.

A pánikbetegség is pont ilyen, csak az ellentétje. Mindig emlékezni fog az agyad erre, hiszen egy állandó félelemként tárolja el.

Ez mindig, minden helyzetben ural, befolyásolja az egész ÉLETEMET!

20 éves korom óta ez a bajom...és rendszeres minden nap 2 éve szedek gyógyszert. És igy se vagyok "100%"-os. Bármikor, bármilyen helyzetben a gyógyszer szedése mellett rámjöhet. Csak ritkábban.

2 évvel ezelőtt már olyan állapotban voltam, hogy 2 hónapig ki se mentem az utcára, ahogy a lifthez értem, meggondoltam magam és azonnal visszafordultam. A mai napig van olyan, hogy ki kell menjek egy nagyobb bevásárló üzletből, mert azonnal kivörösödik az arcom, felszalad a pulzusom és az ájulás környékez...

És az a legrosszabb, hogy nekem öngyilkossági kisérleten is járt a fejem, mert már nem birtam tovább a pánikrohamokat...

Én Fevarint szedek, amit még félek abbahagyni. Ezzel az a baj, hogy függőséget okoz. Volt már olyan, hogy elfogyott a gyógyszerem és 1 hét után jöttek az elvonáni tüneteim!

Ahogy bevettem, aludtam 2 órát és azonnal észhez tértem.

Szőrnyű egy betegség, mert ezt nem úgy látják az emberek, mint egy lábtörést, vagy egy influenzát.

És aki ezt sosem élte át, az soha nem tudja ezt megérteni, és együtt érezni.


-Úgy tudom kordában tartani magam, hogy kerülök teljes mértékben minden olyan helyzetet, amiben tudom, hogy pánikrohamot kaphatok. És úgy látszik, hogy 90%-ig ez a módszer bejön.

-Nem beszélek senkinek sem a bajomról, arról, hogy milyen gyógyszert szedek, és hogy ez hogyan korlátoz az életben.

-Csak pozitival próbálok gondolkozni

-Mosolyogni és elbújni amikor bepánikolok, hogy nehogy valaki meglássa, nem akarok gyengének tünni.


Kell akarni, hogy tünetmentes legyél, kell akarni, hogy olyan legyél, mint egy egészséges.

215. Jóni69
2010. máj. 29. 21:49

Sziasztok!Énegy új regisztráló vagyok!Szeretném én is megosztani veletek a problémámat.Már egy éve azt vettem észre magamon hogy állandóan szádülök, sokat fáj tompána fejem,és ha be mente egy boltba álig vártam hogy ki jöjjek mert mindíg úgy éreztem hogy midjárt elájulok,holott én nem vagyok egy ájulós tipus.Ja meg perzse olyankor hányingerem is volt Mindíg arra fogtam hogy biztos az idő befolyásolja.Igen ám de ez sajnos egyre sűrűben jött ki rajtam.Annyira romlott az állapotom hogy egy éjszaka sajnos az ügyeleten kötöttem ki,mert,annyira rosszul lettem hogy akkor tényleg az ájulás környékezett,illetve a

két karom lezsibbadt annyira hogy a tenyeremet nem bírtam kinyitni!Ez nagyon rossz volt,akkor azt gongoltam hogy itt a vég.Még a gyerekektől is el köszöntem hogy ki tudja hogy látom e még valaha őket!Végül is hála mégis csak hazakerültem aznap éjszaka,mert mondta az orvos hogy ez azsibbadás az idegtöl van.Következö héten felkerestem egy pszhiátert aki gyogyszert irt fel!Azt mostanáig szedtem,Helex SR,és Zyloram.Egy párnapja úgy döntöttem hogy nem akarok a gyógyszeren élni és fokozatosan kezdtem elhagyni,hogy hátha nem lesz semmi baj.De sajnos vagy három napja a tünetek újra előjöttek,olyan szinten hogy ma még a munkahelyemről is haza kellet hogy jöjjekNagyon szeretnék ebből kigyógyulni mert ez így nagyon nem jó!Szeretném én is kipróbálni ezt a neuroptimot,remélem hogy meglesz a hatása!!!!Köszönöm hogy meghalgattatok,már ez is nagyon sokat számít nekem!Üdv:Jóni69

214. Orsy27
2009. febr. 27. 08:41

Sziasztok!


Volna egy kérdésem: A Neuroptim vajon úgyis hatásos lehet, ha nem diétázok mellette? Tudniillik nemrég diétáznom kellett más okból, s valószínűleg amiatt kialakult egy tejcukorérzékenységem. Ezt egy gasztroenteorológus állpította meg. ( A Sedatif PC-t emiatt nem merem kipróbálni, doki se ajánlotta.) Medazepamot szedek, hol jobban vagyok, hol nem, nálam "csak" szédülés van tünetnek, de az nagyon rossz, úgy érzem, hogy nincs talaj a lábam alatt. Nem vagyok se pánikbeteg, se depressziós, a doki azt mondta, még időben nyakon csíptük ezt a nyavalyát. Ti próbáltátok a Neuroptim-ot már?

213. tkallai (válaszként erre: 212. - Viki20)
2009. febr. 21. 20:19
Szia Viki! Olvastam...és sajnálom. Én sem vagyok túl jól mostanában. Annyira szorít a mellkasom, hogy ....ááááá nagyon durva. Nem tudom nektek szokott égni a torkotok? Mikor szorít a mellkasom ahogy veszem a levegőt, mert az sem olyan könnyen...még a torkom is mintha égne..vagy fájna...vagy le sem tudom írni, hogy mi van olyankor. Borzasztó! Remélem elfog múlni, mert ez így nagyon nem jó! De nem adom fel! És ti sem! Puszi! Viki te pedig ne csinálj még magadnak ezek mellé több bajt. Egy pasi sem ér annyit, hogy neked bajod legyen! Ne csináld! Gyógyulj meg! Puszi!
212. viki20 (válaszként erre: 211. - Tkallai)
2009. febr. 20. 20:31
nem olyan jó ám...:( Most írtam a pánikos topikba. ha megnyugtat, olvasd el.
211. tkallai (válaszként erre: 210. - Viki20)
2009. febr. 19. 11:40
Szia Viki! Örülök, hogy jobban vagy...! Nekem nem olyan jó :-(( Tegnap is olyan szarul voltam, nem kívánom senkinek....:-(( De nem vettem be semmit. Reggel felkeltem és elég jól voltam, de beértem munkahelyre és rosszabb lett...! Így hát bevettem egy fél szem rivotrilt. Most jobb valamivel. Vigyázzatok magatokra! Puszi!
210. viki20 (válaszként erre: 209. - Tkallai)
2009. febr. 18. 20:49
dejó neked! gratulálok. én most épp gyógyszerváltáson vagyok, és meglepően jól viselem. 0,25 mg rivotril reggel, és jól is vagyok. ez hihetetlen. frontinból meg bevehettem bármennyit.
209. tkallai (válaszként erre: 208. - Viki20)
2009. febr. 17. 11:21
Szia Viki! Tudom én hogy ezzel még teljes a gyógyulás sajnos, de lagalább jobban vagy és az is eredmény :-)) Én nem szedek semmit. Nagyon nagyon ritka ha beveszek egy fél rivotrilt egy-két hónapba egyszer, meg szedtem a Valerianat 1 hónapig, de már azt sem szedem...! Vigyázz magadra! Minden jót! T.
208. viki20 (válaszként erre: 206. - Tkallai)
2009. febr. 17. 08:00

hát azért tudom h ennek korántsincs még vége. de azért köszönöm:)

te mit szedsz?

207. tkallai
2009. febr. 17. 07:23
Szia Évi! Remélem jól vagy és nincs semmi baj, hogy tegnap be sem néztél...? Pfúúú énm tegnap nagyon sza...ul voltam. Nem is tudom, hogy mikor voltam így utoljára :-(( Még sírtam is, hogy ez nem igaz, hogy sose lesz már vége??!! Elaludtam, végig aludtam az éjszakát és most jobb! Vigyázz magadra! Gondolok rád! Puszika!
206. tkallai (válaszként erre: 205. - Viki20)
2009. febr. 16. 21:09
Szia Viki! Örülök hogy jobban vagy...! Remélem minden jól alakul majd...! Vigyázz magadra!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook