Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? fórum

Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. szept. 12. 21:24
Ha használsz hajbalzsamot, akkor ne a hajtövedre kend, hanem a hajvégekre!Sztem ez segíthet!
2007. aug. 3. 23:33
Én nagyon ritkán használok hajhabot,lakkot egyáltalán,mégis hamar zsírosodik a hajam.2-3 naponta mindig megmosom,és semmi nem történt a hajammal azáltal,hogy ilyen gyakran mosom.
15. rosewood (válaszként erre: 14. - Tengericsillag)
2007. aug. 3. 21:37
nekem a waxtól zsírosodott.persze a profi 3000Ft-ostól, amit a fodrászom tesz rá, attól bezzeg nem... csak nincs "kedvem" hozzá :)))
2007. aug. 3. 17:55
Fodrászom szeint is a hajhab zsírosit,a zselé és lakk szárit.Én csak száritás után teszek rá waxot.
13. daroki (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2007. aug. 3. 17:53
Én a hajhab miatt.Szintén kétnaponta.
2007. aug. 3. 17:53
Nekem is könnyen zsirosodik,ha kell kétnaponta mosom.Így van ez hosszú évek óta,de nem lett rosszabb a hajam minősége sok hajmosástól.
2007. aug. 3. 17:48
Mosd minden másnap:) Én a hajzselé miatt mosom ilyen gyakran.
2007. aug. 3. 14:51
Felezd a samponod, fele vizet tölts hozzá és a végén a citromos öblítés tényleg jó, de azt is higítsd kevés vízzel. Ha tudod és jól áll vágasd le egész rövidre. Amúgy terhesség alatt elmúlt a zsírosodás nálam, most meg rövid és bármilyen szörnyen hangzik, nem mosom, csak heti 1x vízzel, vagy ha nagyon megizzadok, akkor. Beállt a természetes ritmusa, nem büdös, nem zsíros, de a port ki kell fésülnöm naponta. Ha 3 hétig nem kell emberek közé menned, akkor simán kipróbálhatod. Elméletileg a mosódió héjának áztatásával nyert lével is lehet hajat mosni, de nem tudom az adagolást...
2007. jún. 4. 20:54
Próbáld ki az ecetes vizes öblitést, ha az nem tetszik, akkor a kamillateával történő öblitést. Mindkettő jó volt akkoriban.
2007. ápr. 14. 02:16
Erdemes keves citromlevet keverni a hajsamponba, igaz ez szaritja a hajvegeket is, de a legjobb, ha mosas utan a balzsam nem er a fejborhoz.
2007. ápr. 12. 17:08
Nekem a hajlakk jött be, minden nap lefújom és elég 3-4-5 naponta megmosni, azelőtt meg én is másnaponta mostam. Van zsíros hajra való is, zöld flakonos Taft, nekem olcsó pluszos van, az is jó. Nemcsak a frizura tetejét kell befújni, hanem a hajszálak közé is, aztán kifésülni.
2007. ápr. 4. 12:50
Szerintem,probáld kevesebbszer megmosni ,hagyd el elsö héten bár 2-szer ,aztán fokozatosan növeld ,lehet ,hogy használni fog ez nem hülyeség ,hogy a hajat is meg kell szoktatni egy rendszerességre.És mindenképp probálj váltani sampont is ,lehet az az okozója a zsirosodásnak.
2006. dec. 9. 21:47

Kiengedva hordod a hajad vagy összefogva?

Én pl észrevettem, hogy ha kiengedve van, ugye egész nap igazgatom a kezemmel, mert ugye ide lóg, oda lóg...és mivel a kezem zsiros a hajam is olyan lesz, feleannyi idő alatt mint mikor összefogom.


Hol dolgozol?

2006. dec. 9. 21:35

Milyen minőségű a hajad?Vékony?

És mivel mosod,ápolod jelenleg??

2006. dec. 8. 15:09

szerintem azt nézd meg első körben, hogy vajon nincs-e valami külső fizikai oka (pl erősen szennyezett helyen tartózkodsz-e), vagy esetleg olyan ételeket eszel, ami ezt kiváltja nálad...


esetleg érdemes lenne megnézni többféle samponnal, hogy hátha valamilyen összetevőre vagy érzékeny.

másrészt érdemes figyleni, hogy higítod-e a sampont, vagy töményen öntöd a fejedre? (érdemes higítani, úgy kímélőbb a fejbőr számára)


ha mindez nem segít, akkor passz:(

2006. dec. 8. 15:06

Szia!

Már létezik egy ilyen tudásbázis, én bátorkodtam nyitni még az ősszel...


Tudásbázis: Milyen sampont (vagy egyéb megoldást) használtok gyorsan zsírosodó hajra? (létrehozva: 2006-09-06 00:20)


Máskor légyszi keress rá az adott témára, mielőtt újat nyitsz - mert rengeteg cikk, fórum és tudásbázis van már az oldalon, és biztosan találsz a kérdésedre valamelyikben választ! Teljesen felesleges újat indítani, így is kaotikus néha picit az egész...

2006. dec. 8. 14:54
Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook