Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szőrhullás! fórum

Szőrhullás! (tudásbázis kérdés)


10. Obsoleta (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2008. aug. 4. 21:25
át szoktam menni a barátnőmhöz,neki nagyobb kutyája van több szőrrel.én ott szoktam vigasztalódni,mert nála rosszabb a helyzet.... :)
9. drnéni (válaszként erre: 5. - Obsoleta)
2008. aug. 4. 20:57
Hát ez nem túl bíztató, de legalább látom, hogy nem vagyok egyedül a problémával. A szőnyegeket különben már mindenhol összeszedtem.
8. drnéni (válaszként erre: 6. - 2ce679405c)
2008. aug. 4. 20:56
A szőrét napi rendszerességgel keféljük, gyönyörű, fényes, tömött, mindenki dícséri, azzal nincs gond. Az állatorvos óva intett a nyers tojástól.
7. drnéni (válaszként erre: 4. - E004ab8014)
2008. aug. 4. 20:53
Nem, ez sajnos nem.
2008. aug. 4. 20:53

A tojás mindenképpen jót tesz neki! Az még a szőrét is fényesebbé teszi! A néhai németjuhászom (Isten áldja szegénykémet), mindig úgy vette a fogai közé a tojást, mint a hímestojást. Nehogy összetörje.

Szóval nyersen, héjastól ajánlom a tojást, kb 2-3 naponta 1-et!-persze nem 1-2 napon belül történik a változás, ez hosszabb folyamat!

De ha jön a nyár, akkor nincs mit tenni, vedlik szerencsétlen mint állat, mint minden norm. állat! :D

Ciao

2008. aug. 4. 20:32

szia!

nekem cicám és kutyám is van lakásban,és nálunk is ugyanez a helyzet.az elmúlt három évben a következőket próbáltuk ki: többet fésültük,kevesebbet fésültük,fürdettük,több szivacs a fekhelyén,semmi szivacs,csodatabletta,spray.a hatás a nagy semmi,vagy rosszabb,és még több idegesség.egy jótanácsom lenne:semmi szőnyeg az előszobába,konyhába stb.sokkal alaposabban ki tudok így takarítani.ha nagyon száll a kutyus szőre,akkor pedig néha porszívózz föl plusszban.nekem ez vált be,és marad a napi két söprés,plussz egy felmosás.és vettünk a nappaliajtóhoz egy lábtörlőszerűséget,ami színben passzol,hogy a talpunkat tisztítsa,és legalább a szobába ne hordjuk be.

2008. aug. 4. 20:28
Nem tudom, ez bejön-e, de macskás fórumon olvastam, hogy tojássárgáját kell összekeverni egy kis májassal, és az segít (megetetni kell vele, nem rákenni). De hogy működik-e, főleg kutyáknál, fogalmam sincs.
2008. aug. 4. 20:14
Ja, az orvos azt mondta, ez normális lakásban tartott kutyánál.
2008. aug. 4. 20:13

Megőrülök lassan, napi 3x söprök fel, mégis úgy néz ki a lakás, mintha sose takarítanék. A bűnös a bulldogunk, aki 3 éve folyamatosan iszonyatos mértékben potyogtatja a szőrét, mégis ugynannyi van neki. Van valakinek fogalma, mit tehetnénk?

(Kíméljetek meg az olyan elmésségektől, mint pl. szabaduljunk meg a kutyától.)

2008. aug. 4. 20:10
Szőrhullás!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook