Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatós anyukák szedtek Lenkei vitamint? fórum

Szoptatós anyukák szedtek Lenkei vitamint? (beszélgetős fórum)


12. polex
2012. márc. 7. 19:16
Drága ugyan, de ha megnézzük mit tartalmaz és mennyi időre elég, akkor összehasonlítva a többi gyógyszertári készítménnyel még olcsóbb is.
11. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - 59e8d18315)
2012. márc. 1. 20:09

az valóban drága, de ahogy nézem, a sima alap 5-6ezer


a vitaminkirályos meg csak 4770ft :)

2012. márc. 1. 18:46
A Prémium alap készítmény 8 rugóról 12-re emelkedett az elmúlt 2 hét folyamán...1 havi adag...nem tudom,hogy Magyarországon a szoptatós anyukák többsége meg fogja-e tudni engedni magának a megvásárlását...
9. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. márc. 1. 18:37

Bocsi, nem akarok kötekedni, csak nem értem, ha egyszer kipróbáltad, a saját bőrödön tapasztaltad a pozitív hatásait, negatívat pedig nem, akkor miért kételkedsz még mindig? Saját magadnak sem mersz hinni?

Ami rosszakat hallasz róla, nézd meg, ki mondja és máris rájössz, kit milyen érdek vezet: az orvosokat a gyógyszeripar pénzeli, így az ő érdekük azt kívánja, hogy ne szedj túl sok vitamint, hiszen akkor (mint ahogy te is tapasztaltad) nem lennél beteg, nem vennéd az ő gyógyszereiket.

Az már egy tök jó dolog, ha egy orvos olyat "merészel" mondani, hogy szedj vitamint, de éppen azért mondta, hogy csak ideiglenesen szedd, hogy azért nehogy már túl egészséges legyél...


Szóval bízz nyugodtan a vitaminokban, elvégre ezekből épülnek fel a sejtjeink, ez nekik a "kaja"! :)

8. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Polex)
2012. márc. 1. 18:28

bocsánat, rosszul írtam, a cebionnal csupán annyi a probléma, hogy marha kevés a c-vitamin tartalma (normális napi adagként az üveg közel 1/3-át kellene megitatni), illetve hogy aszkorbinsav-ból van, amit van, akinek a gyomra nem bír, a piciké még kevésbé


a vigantolról olvasta egy barátnőm, hogy annyira mű-anyagokat tartalmaz, hogy csak elenyésző részét képes hasznosítani a szervezet, a többi lerakódik az ereken, vesékben, stb...ezt kutatásokkal igazolták, egyes országokban be is tiltották

7. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Polex)
2012. márc. 1. 17:00

Ezt a vitamint én orvosi javaslatra kezdtem el szedni. Arra is felhívta a figyelmem, hogy kúraszerűen szedjem, vagyis 3 havonta tartsak szünetet. Ennek ellenére először több, mint egy évig folyamatosan szedtem, és abbahagyás után még kb. 1 évig tartott a hatása. Pl.: nem jöttek vissza az izületi fájdalmaim, nem voltam influenzás, még csak nem is köhintettem.

Természetesen mindenki saját maga gazdálkodik az életével, én csak annyit szerettem volna üzenni az előbbi hsz-emmel, hogy a terhességem és a szoptatás alatt nem mertem volna szedni ezt a vitaminkészítményt.

Kívánok Neked bölcsességet a döntésedhez, és jó egészséget!

6. polex (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2012. márc. 1. 14:45
Csak az a baj, ha nem szedek valamennyit akkor meg én leszek beteg.
5. polex (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2012. márc. 1. 14:43
A Cebion milyen méreganyagot tartalmaz?
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Polex)
2012. márc. 1. 13:23
Én nagy Lenkei vitamin párti vagyok, jómagam is szedem, de gyereknek, várandós- vagy szoptatós kismamának semmiképp nem ajánlanám. Úgy gondolom, eleve bátorság kell a szedéséhez - főleg az ellenvélemények miatt -, ezért annak ellenére, hogy nekem bejött, a gyerekemmel szemben nem merném megkockáztatni.
2012. márc. 1. 12:27
De amúgy bármilyen kételyed, félelmed van, egyenesen Lenkeinek nyugodtan írj mailt, pár napon belül válaszolni szokott! :)
2012. márc. 1. 12:25

Az ellenzők úgyis ellenezni fogják, a másik párt meg támogatni ;)


Én utóbbihoz tartozom :)

Én nem a lenkeit, hanem vitaminkirályosat szedem és szedtem is terhesség alatt, de bizonyos igazából egyformák. (Lényeg, hogy nem a reklámozott, gyógyszergyártók által forgalmazottat szedjük, mert abban nincs elég.)

Én terhesség alatt az alap csomagon felül 400-400NE D-vitamint és E-vitamint szedtem naponta, ez van a kismama-csomagjukban is.


A c-vitamin feleslege kiürül a szervezetből, nem tud bajt okozni (lehetetlen túladagolni), a 2000mg meg nem sok (bár én csak napi 1000-et szedek, csak betegség, vagy túlhajszoltság esetén szedek több ezret - de betegség megjegyzem nem szokott lenni).

Terhességem problémamentes volt, babám csak 1 hónapig szopott, mégis tökéletes immunrendszere van, 10 hós lesz és még soha nem volt beteg!

És neki is "rendes" vitaminkomplexet adok, nem az orvosok által javasolt cebion-t (c-vitamin csepp, de minimális mennyiség van csak benne, pár mg!) (és mérgező anyag van benne, kimutatták). A vigantolt (d-vitamin csepp) adom a vitaminkomplexen kívül (mert d-ből is ráfér még több a vigantol-on kívül).


Szóval szedd nyugodtan, a vitamin élelmiszer!

Jó egészséget!

2012. márc. 1. 12:14

Én alapcsomagot szedek, azt sem teljesen, hanem 2-3 szemet, C-vitaminból 2000mg körül, és folyékony kalcium tablettát. Én hiszek benne ,terhesség alatt is szedtem mértékkel, de állandóan elbizonytalanítanak, hogy átmegy az anyatejbe, és hú de rosszat teszek,főleg a c-vitaminnal. Gyerekorvos még a magneB6-ról is lebeszélt, hogy bealszik a gyerek, így ha görcsölök, csak tűrök, mert már megint beparáztattak. Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel és mennyit szedtek?

Remélem nem csak szkeptikusok fognak írni, mert akkor megint nem jutottam előre.

Akik szeditek szoptatás alatt, vagy szedtétek, mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook