Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatással olvadnak a kilók? fórum

Szoptatással olvadnak a kilók? (beszélgetős fórum)


2020. aug. 11. 08:43
inkább felmennek ...
2020. aug. 10. 17:17
1.5 éve szoptatok, 20kg fogytam 75ről 55kg lettem. Terhesség előtt 60 voltam
2016. jan. 24. 18:53

En az elso kisfiammal (aki most 3 eves) 30 kg-t hiztam, (nalam akkor volt ez az erzes, hgy akarmit es akarmennyit ettem, folyton tudtam volna,mintha kikapcsolt volna az agyamban a "megtelt" es ugy maradt rajtam kb.6.(2 evig szoptattam) A masodik babanal, aki most 7 hetes, alig hiztam, es most kevesebb vok 7 kg-val,mint amikor terhes lettem. Viszont, ha nem eszem vagy nem pihenek annyit, akkor csokken a tej :/ ugyhgy passz, de nem egyedi az eseted :)

Probald meg ugy osszeallitani a kajakat, hgy ne torjon rad a falasi roham, haaaatha, ill.lassan felszivodo ch-kat inkabb.

2016. jan. 24. 17:49

Én egy dekát nem fogytam a szoptatás alatt, bár nem is híztam.

Most próbálom azt a 10-12 kilót ledobni, amit a terhességeim alatt felszedtem.

2016. jan. 24. 17:46
Igen! Az ex nejem úgy egy évig szoptatta mind a két gyerekünket, az egy év végére már annyira lefogyott, hogy már egészségtelen volt... Amikor elapasztott, vissza is szedett egy tizest szinte hetek alatt, mert az étvágya azért megvolt.
2016. jan. 24. 17:41
En csak a z anyatejes taplalasok utan tudtam lefogyni. Szoptatas alatt meg hiztam is... utana viszont amint elvalasztottak maguk es apadt a tejem szepen lecsusszant a sok kilo. A dokim szerint ez alkatfuggo.
10. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. jan. 24. 17:12
Én eltüntetnék a házból minden gyors szénhidrátot (fehér liszt, cukor), egészséges ételeket ennék, ugyancsak kevés gyümölccsel, ha két hét után is fennáll a zabálhatnék akkor egy teljes vérképet is csináltatnék.
2016. jan. 24. 17:10
Szerintem is egyéni. Én szoptatás alatt annyit fogytam, hogy kb. 7 kg-val voltam kevesebb a végén a normál, tehát terhesség előtti súlyomnál, pedig normálisan ettem közben.
8. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. jan. 24. 16:59
Egyébként kár a szoptatásból várni a fogyást. :) Ahogy írtad, az első babádnál sem a szoptatástól fogytál, hanem mert kemény fizikai munkát végeztél már szoptatás alatt is, most meg csak eszel és nem mozogsz. Legyen sok lájtos nasi, zöldség, gyümölcs, müzli vagy amit szeretsz otthon, azért meg lehet válogatni az ételt úgy, hogy jól is essen, és ne legyél szoptatás végére elefánt. :)
7. simple (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. jan. 24. 16:59
Barátnőmről olvadtak, pedig ő is egésznap zabált, mindent nagyon kívánt és nem bírt leállni. Mégis csonttá fogyott. De sok olyat láttam akinél nem számított, hogy éppen szoptat, nemhogy fogyott volna még hízott. szóval teljesen egyéni a dolog.
6. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2016. jan. 24. 16:57
Tartsál olyan ételeket otthon, amik nem egészségtelenek és nem hízlalnak. Gondolja arra, amit eszel, az kerül a babába is. Nem baj, ha többet kívánsz ilyenkor, próbálj folyadékból is többet inni, az is eltelít. De figyelj arra, hogy mit eszel. Arra nem lehet mentséged. :)
2016. jan. 24. 16:56
Hát szerintem annyira nem, illetve ez alkat függő.
2016. jan. 24. 16:54

Szerintem ez genetika!

Én az első babával 50 ről 70-re híztam 20 kg, de a szoptatással fél év alatt lement. A második babával 8 kg-ot híztam és elég gyorsan lement. A 3. babával 10 kg ez már nehezebben megy le amit én nem bánok, mert hízni akartam. Csak rossz helyekre rakódik, has, hát. Sok a napi teendőm, sokat mozgok a sok gyerek miatt, házimunka, alig ülök, enni is kapkodva eszem.

Az anyagcserém is gyors. Van aki hízásra hajlamos. Az anyukám mindig eszik jó kövér is.

Erre nincs tanács. Amíg te nem teszed amit már beláttál, addig hiába minden. Szerintem.

2016. jan. 24. 16:53

Én is híztam a szoptatás alatt, pedig nem zabáltam.

A nagyobbikat, 3 a kisebbiket 2 éves koráig, majd amikor már nem kellett őket, utána kezdtem elég keményen tornázni és diétázni, vagy is inkább életmódváltásba kezdtem, és akkor fogytam le szépen!

Sok sikert!

2016. jan. 24. 16:44
Én így voltam, mint te. Amikor megpróbáltam "rendesen" enni, tornázni, a gyerek nem hízott.
2016. jan. 24. 16:40

"A szoptatással olvadnak a kilók!" - szokták mondani..

Tudom, hogy mindenkinél más és más. Szervezet és sok minden más függő! Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de én most erre rácáfolnék, annak ellenére, hogy az elsőnél bevált módszer volt.. Az első terhességemet 60kilóról kezdtem. 80kiló voltam mikor szültem. Azaz 20 kiló jött fel! Szopizott 2,5 éves koráig! És a szoptatás mellett dolgoztam is (kemény fizikai munkát) Hamar sikerült lefogynom 65kg-ra! Így kezdtem a második terhességemet, amit 89-el fejeztem be..+24kiló! :/ A terhesség végén már folyamatosan ZABÁLTAM! Azért hangsúlyozom ki nagybetűkkel, mert sajnos nem lehet evésnek nevezni, amit műveltem! Reggeltől estig valaminek muszály volt lennie a számba, különben megőrültem..volt, hogy 3 perc (!!!) alatt eltüntettem, egy tábla milka csokit..Egyszerűen nem tudtam nem-et mondani..hiába terveztem el, minden este, hogy "jó, akkor holnaptól nem eszek semmit, vagy csak kevesebbet"...ez nem siekrült! Most 3 hónappal szülés után, nagyon durva, de ugyanezt érzem...folyamatosan eszek..olyan vagyok mint egy kaja automata, amibe csak úgy dobálják a kaját, de sosem telik meg...Szoptatok, ráadásul igényszerint...vannak napok, amikor szinte egész nap cicin van a pici babám..Tudom, hogy enni kell, hogy legyen tejem, de amit most művelek, az is durva...Lehet édes, savanyú, sós, bármi..megeszem. Kaptam szobabiciklit, amit ha időm enged, akkor használok, de nem bírom sokáig tekerni, max 20percet.. és itthon amikor Apa dolgozik, Gabi (3 évesem) oviba van, és Levi (3hónaposom) alszik, akkor tornázok, és netről nézem az edzéseket, és csinálom is..de valahogy ez is csak 1-2 napig megy..és mit ér az egész, ha utána megyek ki a konyhába, és finom édes dolgokat találok, és nem bírom megállni..?! Emiatt, hogy ennyire "falánk" vagyok, már nagyon sok kiló visszajött, pedig nem szeretnék elhízni, sőt fogyni szeretnék! Ti, hogy csináltátok? Vagy esetleg ti is így vagytok, mint én?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook