Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoptatás...meddig!? fórum

Szoptatás...meddig!? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 21. 18:57

Sziasztok! Nekem nem kell bekapcsolnom a tv-t hogy ilyet lássak! Az utcánkban lakik egy anyuka három kisgyerekkel! A nagyobbik 2-dik osztályos a középső nagycsoportos, a kicsi minis. Az még hagyán hogy a kicsit szoptatja! De amikor hallottam hogy a középső is szopik egy kicsit megrökönyödtem! Aztán valaki elmesélte hogy állítólag még a nagy is néha kap! ):-( Egyszer kétszer láttam már hogy szoptatja a kicsit az udvaron mikor hazaviszi az oviból (jóidőben), ez még nem lenne undorító! De amikor megláttam a kezébe a cigarettát nem is tudom elmondani mi keveredett bennem hirtelen! Egyszerre undorodtam, utáltam az anyát és sajnáltam azt a három gyereket! Ezekből következik hogy nem is hagyta abba a szoptatást mikor tehes volt! Kérdezem én: Milyen tejet szopott a második és a harmadik kisgyerek mikor megszületett?????????????? Hiszen még a teheneknél is abbahagyják a fejést mikor vemhes lesz! Annak a kicsinek szüksége lett volna az előtejre hogy ellenálló legyen a szervezete!


Amugy meg én 1 éves koráig szoptattam a kisfiamat és már akkor olyan vizezett tej állaga volt a tejemnek. Akkor milyen lehet annak aki 6 évig szoptat?

2010. febr. 21. 12:47
Addig inkabb ne, mikor mar a gyerekben emlekkent megmarad, hogy az anyja mellen logott, ezt gondolom.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:42
Lehetne uj szemlélet,hogy néha a pasik szoptatják a babát ciciből,csak hogy lássák milyen,föleg mikor sebes,mert harapgálja a babó:)
21. Cilumiluci (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. febr. 21. 12:41
Ez nekem is nagyon furcsa.Én nem szoptattam nyilvános helyen.Ez egy bensőséges,intim dolog.
20. 9242a6388c (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. febr. 21. 12:41
Nem, ez egy új "szemlélet", új "hóbort", nem is tudom...nekem ez az egész egy kicsit sok...
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:38
Ez olyan ,mintha könyvtárban járnánk össze olvasni...de ettől rosszul vagyok,hogy csoportos szoptatás.mi ez terápia?
18. 9242a6388c (válaszként erre: 13. - Russodebby)
2010. febr. 21. 12:29
Akkor van szerintem elég tej, ha van egy kisebb testvér...a 6 éves nem szopizik rendesen, csak egy rossz szokás ez már ilyenkor...és biztos, hogy nem életkorának megfelelő, hiszen a tej minősége és mennyisége a kisbaba igényeihez igazódik.
17. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:28

Mondjuk ez a nyilvános része nekem sem jön be a dolognak de ez nem függ attól hány éves korig szoptatnak,valószinü a picivel is igy csinálták,csinálják....

én szoptattam bárhol eltakarva magunkat ha a szükség ugy hozta,de szándékosan azért összejönni,nyiltan "kipakolva" bizarr kicsit nekem is....

2010. febr. 21. 12:28
Én egy éves korig vagyok hajlandó szoptatni - ha lesz addig tejem persze. Nálam ott van a határ, tovább nem szeretnék. Amelyik gyerek már szalad, az nekem már nem cicire való. Oda a kisbaba való, akinek ez a fő tápláléka, az anyatej. Egy éves kor fölött elvileg már mindent ehet szinte, csatlakozzon a családhoz ő is rendesen és egye azt, amit a többiek. Aztán majd meglátjuk, hogyan lesz... :)
2010. febr. 21. 12:27

sziasztok!

Az első fiam 8hónaposan abba hagyta a szopizást,viszont a második fiam 17 hónapos és még mindig szoptatom.Remélem hamarosan abba hagyja mert a 16 foga már nagyon tud néha fájni,pedig nem direkt csinálja,a cumit pedig nem fogadja el.

2010. febr. 21. 12:25
Szerintem a szoptatás nagyon intim, bensőséges dolog, olyan nagyon összebújos, csak a babámmal....De ezek az anyák összejárnak, társas foglalkozásként művelik...
2010. febr. 21. 12:24
Azért egyben irigykedem,hogy nekik ennyi(?) és ilyen sokáiig van tejcsijük. Sajna csak 3 hónapig tudtam szoptatni,mert a fiam eldobta a cicit.
12. fdóri
2010. febr. 21. 12:23

Azért a jóból is megárt a sok:)

A 6 éves fiú gyereket már nem hiszem hogy nem érdekli legalább nézelődés szinten az anyja melle. Nem táplálékszerzés céljából... Sokáig engedtem a fiamnak hogy velem füröbjön, de 4 évesen elkezdett méregetni, akkor már nem hagytam.

Egyszóval max 3 éves koráig lennék hajlandó szoptatni egy gyereket. A nagyfiam csak 8 hónapig a kicsi 2 éves pár hós koráig szopott, mert beteg lett és le kellett szoknia, de már akkor egyébként is tervben volt a leszoktatás.

2010. febr. 21. 12:23
Én a lányomat 9 hónapig,a fiamat viszont 3 évig szoptattam.Szerintem ez a maximum.Ennél több már elég furcsa.
10. zsdandi (válaszként erre: 1. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:22
Szia. A legkisebbik lányom 2 éves koráig szopott, és alig tudtam leszoktatni róla. Másfél éves kora után már csak este, (addig az ebéd utáni alvásnál is), de anélkül nem tudott elaludni. Hiába próbáltam mesélni, hiába találtam ki akármit, csak hajtogatta, hogy cici-cici. Nagy küzdelem volt, hosszú ideig tartott, sokszor sírt, még egyszer nem csinálnám így, pedig eleinte örültem, hogy lehetőségem van ilyen sokáig szoptatni. Kellemetlen helyzetek is voltak: ha túl sokáig voltunk valahol, és álmos volt, húzta-nyúzta a ruhámat, és mondta, hogy cici. Két évesen kivették az orrmanduláját, ott voltam vele a kórházban, ott is szopni akart. A többi anyuka teljesen ledöbbent, hogy két évesen még szopni akar.Szerintem max. egy éves korig jó szoptatni.Én legalábbis mindenkinek ezt javaslom azóta.
2010. febr. 21. 12:22

Szerintem míg az anyának és babának egyaránt jó a dolog,addig nem kóros....

A nagyobbik fiam csak 11 hónapos koráig szopott,a kicsi majdnem két évig,most harmadjára ennél tovább szeretném ha a babám is úgy akarja majd.

Harmadik embernek ebbe a dologba aligha lehet beleszólása....igen,6évesen bevallom kicsit furcsának tűnik nekem is,a kisebbik gyerek ép annyi idős,de azért ez nem általános,egy két példa miatt nem kell elítélni azokat akik több éves koráig szoptatják a gyereküket.

8. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:22
Kép a naplómban....
7. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2010. febr. 21. 12:20

Mondjuk, 5-6 éves gyereket szoptatni már szerintem sem "normális"... Bár a mai világban, ki tudja...

A bácsikám (anyu és közte 5 év van) anno "rájárt" a nagyikámra, de hamar leépítette, mondván, kell a kicsinek a cici. :-)) Pedig vittem ám rendületlenül a kis sámlit... Úgyhogy nekem ez nem meglepő.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:19
Szerintem átestek a ló másik oldalára, de csináljanak amit akarnak. Kárt ezzel nem okoznak, vagy talán a túlzott érzelmi kötődést? Mindegy nekem furcsa, én láttam már a tv-ben is. Ott az orvosok azt mondták teljesen természetes dolog, ha egy gyermek akár 7 éves korában is szopik. Ott a dokumentumfilmben 7 éves volt a kisfiú.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - 9242a6388c)
2010. febr. 21. 12:18

Szerintem aki teheti, szoptassa a babát, míg az mindkettőnek jó.

Nekem a fiam 1hós koráig szopizott, de még 4hós koráig csak anyatejet kapott, minden alkalommal lefejtem neki és úgy evett. A kislányomnak problémás császár után - elvileg - kevés esélye volt a normális szoptatásra, de végül kitartóan és rendszeresen szopott, így pár hét után még a tápszerre sem volt szüksége. 27-28hós koráig szopizott, majd "saját magát választotta el".

2010. febr. 21. 12:17

Szia!

Szerintem ez azért már kicsit sok. A 3 éves kor még ok.

3. 9242a6388c (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2010. febr. 21. 12:16
Engem is meglepett, szerintem ez kóros...
2010. febr. 21. 12:15

Ez nem Amerika!:)

Minél tovább annál jobb,de 6 éveset szoptatni?ez durva.

2010. febr. 21. 12:14

"Az Amerikából indult La Leche mozgalom követői azt vallják, hogy minél tovább szopik a gyerek annál jobb. A csoport tagjai között az sem ritka, hogy valaki az 5-6 éves gyerekét is szoptatja. A tagok általában nagyvárosok zöldövezeteiben élnek és a közös szoptatás, éppúgy az életük részévvé vált, mint nagyanyáik korában a közös kézimunka. A "zöldözvegyek", ahogy a köznyelv hívja őket, javarészt olyan értelmiségi anyák, akik karrierjüket félbeszakítva inkább a főállású anyaságot választották."



Mi a véleményetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook