Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás-mérgezés? fórum

Szoptatás-mérgezés? (beszélgetős fórum)


1 2
37. syria (válaszként erre: 33. - Kisj)
2014. dec. 22. 20:32
Igaz! :) Nem kell túlspilázni semmit.
2014. dec. 22. 18:03
Sziasztok.Sajnos Nekem is van ez a fajta kényszerbetegségem,szedtem rá gyógyszert is és akkor több évig tünetmentes voltam.Sajnos bőrön keresztül is sokminden felszívódik,tudom,mert Nekem is mániám volt az antibakteriális kézmosó,és átnéztem sok mindent ezzel kapcsolatba.Arra ügyelj,hogy triclosan semmiképpen ne legyen benne,mert az bizony hosszútávon még kis mennyiségben is káros a szervezetre,sajnos nemcsak kézmosókban van,hanem pl.dezodorba,sőt még egy bizonyos jónevű fogkrém márka is használja.Ami kevesebb kárt okoz,vagy annyira nem veszélyes az vagy az alkohol tartalmú,vagy a természetes farnesol tartalmú,de ezek is csak ésszerűen használva.Ha nagyon nem tudsz leállni vele,akkor használj teafaolaj tartalmú kézmosót,Én is használtam,és kb.annyi bacit pusztít el ez is ,mint az előbb felsoroltak.De ami igazán lényeg,és Nekem sokat segített,hogy beláttam,h.ezek a szerek csak a "gyengébb" bacikat pusztítják el,az ellenállóbbakat vagy vírusokat,gombákat nem,ezekre csak a speciális orvosi,eü.-i mosók hatásosak.Akkor meg gyakorlatilag ott vagyunk,mintha sima kézmosót használnánk,és akkor minek drága pénzen megvenni ezeket a szereket?Ha nagyon elhatalmasodna rajtad,akkor pszichoterápiára el tudsz menni,ott gyógyszermentesen kezelnek.Mielőtt még bárki támadna az írásért,ez mind személyes tapasztalat volt sajnos.De leküzdhető,sok sikert Neked is hozzá! :)
35. cérnacica (válaszként erre: 34. - 3a5c305959)
2014. dec. 21. 16:47
Igen erre már kezdek én is rájönni és változtattni a kérdésemnonkább az hogy az eddigiekben ártottam-e?
2014. dec. 21. 16:32

Mostanában arról beszelnek az orvosok hogy azzal hogy megvonjuk a gyerekektol a sajat ismeros bacijainkat legalabb akkor bajt okozunk mintha soha nem mosnank kezet. Igen, kezet kell mosni mikor hazaer az ember, wc-zes utan es eves elott de nem kell rastresszelni. A babanak kellenek az anya bacijai :-)


Jo otlet hogy csak beteszed a kezed a viz ala es nem hasznalsz vegyszert!

33. kisj (válaszként erre: 10. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 16:04

Emberek milliói (sőt birlliói, trilliói?) nőttek fel anélkül, hogy a szúlő anya mániákusan fertőtlenített volna minden marhaságot.

Lehet régi poén, de igaz lehet:

-az első gyerekemnél, ha leesett a cumi kifőztem, kezet mostam..stb

-a másodiknál simán vízzal leölbítettem

-a harmadiknál pedig megkértem a kutyát, hogy hozza vissza

32. cérnacica (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 21. 15:58
Köszi a választ valószínű túlgondolom...csak mindig attól félek hogy a hülyeségeimmel (mint pl. a napi nagyon sokszori kézmosás dettollal) okozok vmi bajt a babámnak. Eddig eszembe sem jutott hogy pl egy kézmosó bőròn keresztül ázjuthat az anyatejbe. Amìg a napkban nem hallottam a tv-ben vmi erről. Szóval ezért ijedtem meg nagyon...
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 15:27

Azért ne csináld már!


A kórházban is használják a kézfertőtlenítőt, még a kezdőcsomagban is van.


Én még szoptatom a babámat, de mivel már bölcsis, időnként a kezét is bekenem vele. Kisebb korban is használtuk, orvosnál, buszon, stb..



A bajok nem itt kezdődnek, az életet élni kell...

2014. dec. 21. 15:19
..az biztos... :P
29. cérnacica (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 21. 14:27
Igen én sem akarnék ennyit parázni...de csak most merült fel bennem hogy jó szándék ellenére nem tette-e mégis rosszat neki :( főleg a sok kézmosással. Tényleg zartok töle hog valamennyi felszívodothatot az anyatejbe...
2014. dec. 21. 13:00

Kezfertotlenito gel csak akkor artalmas a babara nezve ha a kezedrol jut at az o borere vagy szajaba. Nem (csak) az alkohol miatt!

Szoval ha meg akarod fogni a babat mosd meg a kezed de ne hasznalj gelt.

2014. dec. 21. 12:51

A kéz (a bőr) magától is olyan "anyagot" termel, ami eleve antibakteriális. A sok és indokolatlanul erős fertőtlenítéssel pont ezt mossuk le róla...


És nem leszünk kevesebbet betegek a sok fertőtlenítéstől. Én is ezekkel a dolgokkal küzdök, pedig az első gyerekem négykézláb ment az utcakövön... De jó is volt, amikor még nem paráztam annyit..



A gyereknek meg nem lesz baja, sem az alkoholtól, még egy pohár sörtől se, meg némi gyógyszertől se. Sokkal többet bírnak ők, ahol az anyuka tényleg beteg, és tényleg kell a gyógyszer, 99%-ban nem lesz baja a babának. Inkább csak a lehetséges perelések miatt van manapság ez a nagy mizéria..

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 10:54

Na, akkor meg nem is olyan régi szokás, fog az menni! :))

Nem vagyok az a nagy " fejben dől el minden " , de ahányszor mosnád, gondolj arra, hogy " ártasz " a babádnak! :))

25. cérnacica (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2014. dec. 21. 10:16
Azt akartam ìrni hogy nem okoztam...
24. cérnacica (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2014. dec. 21. 10:14
Sajnos onnan indult hogy a császáros sebem nem gyógyult be naponta többször kellett kötöznöm a védőnő és a sebész is többször elmondta hogy jól.mossak kezet mert könnyen átvihatek valamit a gyerekre. Na onnantól kezdődőtt és mostanáig tart...csak remélem n okoztam ezzel a gyereknek vmit.
23. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 10:08
Ez jó módszer. Eddig biztos, hogy nem ártottál, nyugi, de így próbálj leszokni, ahogy írtad. :))
22. cérnacica (válaszként erre: 20. - C9f9b53798)
2014. dec. 21. 09:57
Igen tudom én is hogy nem lehet búrába rakni a gyereket...és nem is szabad...lassan próbálom magam leszoktatni mostanában próbálom hogy csak megnyitoma csapot és alátartom a kezem majd megtörlöm :) ezt is próbálom kevesebbszer :) egyébként van még két gyerekem náluk nem volt ez...sztem kikerül orvos nélkül túl.jutnom rajta csak attól tartok hogy az eddigiekkel nem ártottam-e neki?
21. feketebárány74 (válaszként erre: 19. - Syria)
2014. dec. 21. 09:48

Köszönöm Syria. :)

Igen ez mindenkinek szól, aki hasonló gondokkal küzd.

2014. dec. 21. 09:46

Kell, hogy kellő mennyiségű baktériummal találkozzanak a babák már újszülöttkortól, mert utána meg csupa asztmás és allergiás gyerek, felnőtt lesz belőlük. Kell, hogy másszanak a földön, bevegyenek mindent szájukba, a homokozóban is túrjanak, kavicsozzanak, földről leesett dolgot megegyenek.


Engem megszóltak, hogy nem mosom meg a melleimet szoptatás előtt, szoptatok padon, autóban... ettől függetlenül sokat takarítok két gyerek rengeteg koszt csinál, de ettől függetlenül hagyom, hogy kellő mennyiségű kosszal is találkozzon a szervezetük.


Valami más tevékenységet nem tudnál a kézmosás helyett találni, persze a veszély fennáll, hogy arra szoksz rá, mert ugye ez általában így szokott lenni, szakembert nem kérdeztél meg a dologról?

19. syria (válaszként erre: 15. - Pink habroló)
2014. dec. 21. 09:43

Egyetértek.

Plusz: a fórum indítója vegye figyelembe feketebárány74 esetét! Amit ha ő nem ír le, tömören úgy fogalmaztam volna meg: ezzel a mániával hosszú távon magának árthat.

2014. dec. 21. 09:35
Igen ugyanennek kapcsán ugrott ez be...:) csak annyira tartok hogy vmi bajt csinálok a kicsinek...a hülyeségeimmel...:(
2014. dec. 21. 09:29

Szia.


Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de mivel én is ilyen kényszerbetegségben szenvedem egy ideje csak annyit szeretnék neked írni, hogy vigyázz nagyon ezzel a mániáddal. Én is már olyan sokat mostam kezet nap mint nap, hogy ekcémás lett a kezem több helyen is. Nagyon rossz volt, álmomból is felébredtem többször is, mert annyira viszketett néha. A kézmosási mániámról leszokni sajnos nem tudok, ezért kénytelen voltam keresni valamilyen kenőcsöt, amivel legalább enyhíteni tudom a problémát. Több mindent kipróbáltam, de sajnos nem hoztak eredményt, de a legutóbbi 2 kenőcs úgy néz ki végre használt. Nem tudom végülis melyik volt a hatásosabb, mert felváltva használtam őket.

Egész szépen visszahúzódott mindenhol az ekcémám, már alig látszik szerencsére...

Gratulálok a kisbabádhoz! :)

16. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 09:26
ha ennyire félsz, a mániádhoz választhatnál természetes szereket :) így saját magadat, a bőrödet is óvhatod
15. pink habroló (válaszként erre: 10. - Cérnacica)
2014. dec. 21. 09:25

Szia!

Egészen biztos,hogy nem jut át az anyatejbe.Én inkább attól tartanák a helyedben,hogy a pici immunrendszere nem fejlődik rendesen a kézmosás mániádtól,mindig steril kézzel fogdosod,és nem találkozik kellő mennyiségű bacival.

2014. dec. 21. 09:23
Nem tudnál bio szappant vásárolni és azzal kezet mosni?
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2014. dec. 21. 09:23
az az alkoholos kézfertőtenítőről szólt, ez meg az antibakteriális szappanról
2014. dec. 21. 09:22
szerintem ezzel nem lehet nagy baj, de remélem, gyógyszer nem szedsz a kényszerbetegségedre, mert annak viszont lehet rossz hatása
2014. dec. 21. 09:22
Már volt, pont egy hónapja. Azt írták, nem lesz baj.:)
2014. dec. 21. 09:19

Sziasztok!

Van némi kényszerbetegségem ami a kézmosások magas számában merül ki. Amióta megszületett a gyerekem (8 hónapos) ez csak fokozódott! Az jutott eszembe hogy a rengezeg antibakteriális kézmosó átjuthatott-e az anyatejbe? Lehet hogy hülyeség de érdekelnének a véleményetek! Nagyon köszi!

9. cérnacica (válaszként erre: 8. - Egypt)
2014. nov. 23. 09:47
Köszönöm...:)
2014. nov. 22. 23:24
Az alkohol nem jut be a szervezetedbe a kézfertőtlenítőből. Nem lesz semmi baja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook