Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás mellett teherbeesni fórum

Szoptatás mellett teherbeesni (beszélgetős fórum)


16. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Porcellán)
2012. nov. 12. 21:08
Köszönöm:).
2012. nov. 12. 20:08

Nekünk nagy meglepetés volt, a KisBogyó csak úgy beköltözött :) A 14 hónapos Lányikámat még két hónapig szoptattam a teherbeesés után és aztán annak ellenére, hogy nagy tejvámpír volt, szinte egyik napról a másikra leszokott a cicizésről.

Sok sikert!

2012. okt. 31. 08:59
Köszönöm, hogy ennyien megosztottátok velem a saját élményeiteket, tapasztalataitokat.
2012. okt. 31. 07:56

Szerintem ez egyénként változó.

Valaki sorra szüli a gyereket mert ugye a szoptatás "véd"más meg ha akar sem sikerül.

Szerintem kezdj el vitamint szedni és hajrá...

Amúgy tej...fiam már több mint 5hónapja nem szopótt de a tejem még nem apadt el teljesen...én is izgultam hogy-esetleg bekavar ez végett de nem és első alkalommal sikerült pedig a fiam sem jött könnyen.

Kívánom hogy teljesüljön a vágyatok.

2012. okt. 30. 19:55

Szia!

Nekem 6 hónapos volt a kisfiam amikor újra terhes lettem. Kb. 8 hónapos volt, amikor kezdett elfogyni

a tejcsi és átálltunk a tápszerre cumisüvegből.

Semmi gond nem volt.

Sok sikert és gyors babásodást kivánok!

2012. okt. 30. 19:15
A lányom 15 honapos es meg szopik reggel este mult honapban terhes lettem de mensszivel elment....nem tudni mi miatt...:-(
10. Kriszti0711 (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2012. okt. 30. 15:11
Az én lányom szinte egyből abbahagyta a szopit (még csak 8,5 hónapos volt), ahogy terhes lettem, nem is tudtam mire vélni. Aztán kiderült, hogy miért is vagyis kiért.
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Vecus)
2012. okt. 30. 14:42
Köszönöm Neked is a hozzászólást!
2012. okt. 30. 14:42

Igen, ez egy óriási dilemma, hogy próbálkozzunk-e vagy sem, szoptassam még (amikor úgy szeretek szoptatni, és ő is úgy szeret szopizni...), vagy válasszam el...


Köszönöm az eddigi tapasztalatokat, hozzászólásokat, még várom őket:).


Örülök, hogy azért sok nőnek sikerült, és még tudott szoptatni is, illetve magától megtörtént a tej elapadása miatt az elválasztódás.

7. vecus (válaszként erre: 1. - C9f9b53798)
2012. okt. 30. 14:40

Szia!


Még én is szoptattam rendesen a lányomat amikor elkezdtünk próbálkozni. Akkor még csak 11 hónapos volt.

Rá 3 hónapra terhes lettem és az első tünetem az volt hogy nem akart tovább szopizni a lányom. Nem kellett neki a tej.


Van akinek továbbra is elfogadja az anyatejet a gyerek nálam nem így volt.


Jelenleg 28 hetes terhes vagyok és nem kellett semmilyen gyógyszer a terhesség megtartásához.

2012. okt. 30. 14:39
Nekem 9 hónapos volt a lányom, amikor terhes lettem a kistesóval. Félidőig szoptattam, addigra elapadt a tejem, ez eléggé általános dolog. Eléggé változó, sokaknak nem jön össze szopi mellett a baba, de ha nem siettek, akkor lehet, hogy érdemes megvárni, amíg a nagyobbik elválasztja magát.
2012. okt. 30. 14:36
Szia!Az én szoptatás mellet estem teherbe.Igaz én már alig szoptatam a fiamat.1éves volt mikor terhes lettem.Utana is volt tejem.Elvileg ha terhes leszel utána megvaltozik az anyatejed így a kislányod már magatol fogja abba hagyni a szopizást.Nálunk is így volt.de a fogantatástol 3honapos korig lehet tejed.Utana elapad és a szervezeted készul a következö kisbabára.Szoval Hajrá:)Simán összetudjatok hozzni:)Renélem segitetem
4. b-zs (válaszként erre: 1. - C9f9b53798)
2012. okt. 30. 14:33
szoptattam, mikor terhes lettem a legkisebbel. Igen, terhesség mellett is szoptattam még pár hónapot, de volt időszak, mikor nagyon kellemetlen volt és fájdalmas. Pár hónap után magától leszokott a középső gyerkőc.
3. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - C9f9b53798)
2012. okt. 30. 14:32
Nekem sikerült szoptatás mellett teherbe esni;) Ma 6 hónapos a kicsi:D
2012. okt. 30. 14:31

Igen, lehet.

Nem személyes tapasztalat, de több ilyet is hallottam már... (Kérdezd meg esetleg pannagrétát...:) )

Saját és gyerkőceid érdfekében szerintem érdemes a próbálkozások előtt elválasztani a "kicsit"...

2012. okt. 30. 14:28

Van egy Kislányom, akit még szoptatok, igaz már lassan két éves lesz. Szeretnénk egy Kistestvért. A nőgyógyászomat megkérdeztem a témáról, azt mondta, hogy néhány ciklusban próbálkozzunk, hogy még szoptatok, ha nem sikerülne a terhesség, akkor válasszam el a Kislányomat (ha addig magát le nem választja, de erre túl sok esélyt nem látok:) ). Tehát nem ő nem látta akadályát az újbóli terhességnek így.

Egyébként már több mint egy éve rendszeresek a ciklusaim, érzékelek peteérést minden hónapban.


Tapasztalatokat várok, akik voltak hasonló helyzetben. Tudták-e folytatni terhesség mellett a szoptatást, vagy sem? Egyáltalán sikerült-e így teherbe esni, illetve megmaradtak-e a terhességek, vagy kellett sárgatestpótlás pl.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook