Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és termékenység fórum

Szoptatás és termékenység (beszélgetős fórum)


2010. aug. 5. 10:44
Senkinek nincsen hasonló tapasztalata.
10. giga455 (válaszként erre: 9. - A305cbacd8)
2010. júl. 8. 06:47

Hát nem véletlen mondják hogy a szoptatás nem jó fogamzásgátló :)

Nekem pl. olyan ismerősöm van, aki csak azután maradt terhes a kisfiával, hogy a kislányát teljesen leválasztotta. A következő hónapban már a pocakjában volt.

Beszélj erről az orvosoddal mindenképpen. Legfeljebb vérvétellel megnézi a hormonjaidat, meg csinál UH-t.

Nagyon ragaszkodik a kislányod még a cicihez? Esetleg ha őt is elkezdenéd leválasztani, vagy ritkítanál a szopik között, talán az is elég lenne.

9. a305cbacd8 (válaszként erre: 7. - Giga455)
2010. júl. 7. 21:35
Szerintem is egyénfüggő. De azért aggaszt egy kicsit, ezért érdekelt mások esete. A környezetemben a legtöbb példa inkább arra van, hogy könnyen estek teherbe szoptatás alatt.
2010. júl. 7. 21:19

A fiam 2009 januárjában született, májusban jött meg, és szeptemberben már kismama voltam a kislányommal. A fiam szopott, és ő jött le a ciciről, pedig még volt tejem. Akkor tünt fel a dolog, hogy valami nem stimmel, vagyis nem jött meg a menszim. Az idén tavasszal meszületett a kislányom.Hallottam olyanról, hogy amíg a nő szoptat, addig nem eshet teherbe, na én erre rácáfoltam. Bár az elsőre 10 évet vártunk. Most a két gyerek között van 15 hónap.

Szerintem menj el a dokihoz, és egy alapos vizsgálatot kérj.

7. giga455 (válaszként erre: 5. - A305cbacd8)
2010. júl. 7. 19:46

A fiam most tölti a 2-t, még mindig szopizik napi kétszer. 7 hónapos volt, mikor először megjött, de olyan szinten, hogy az orvos ergam injekcióra akart ítélni (csak nem lehetett kapni). Ez hónapokig tartott. Talán tavaly november óta normálisabb a vérzésem, de a második nap még most is tragédia, és volt azóta is hogy kimaradt egy havim. A dokim szerint azért van, mert a szervezetem még termeli a tejhez szükséges hormont, de már nem olyan mennyiségben, és újra beindultak a petefészkeim is. Elvileg ezek valamilyen szinten gátolják egymást, így hormonzavar alakult ki, ami miatt hol kimarad a vérzésem, hol elönt a vér.

Persze beszélj erről az orvosoddal, de szerintem megijedni nem kell. Majd ha teljesen leszokik a kislányod a ciciről, biztosan minden rendben lesz, hisz ő is megfogant.

6. giga455 (válaszként erre: 4. - Olgi1977)
2010. júl. 7. 19:41
Szerintem egyén függő :S
5. a305cbacd8 (válaszként erre: 4. - Olgi1977)
2010. júl. 6. 13:42
Orvos készülök menni, mert esedékes a rutinvizsgálat is, csak ugye mindeddig reménykedtem, hogy már a pocaklakót figyeljük meg. De aggaszt egy kicsit az, hogy a szülés óta erősebbek a mensesszel járó fájások, de a vérzés, a mennyiség, minden normális. Gondolom egy ekográf után többet tud mondani a doki is. Egyéb vizsgálatok, meg úgysm aktuálisak addig amíg Dorka szopizik.
2010. júl. 6. 09:11

Én szoptatás mellett lettem terhes. Akkor volt a nagyobbik lányom 11 hónapos. 8 hónapig ő kizárólag szopozott, sőt terhesség alatt is tovább. Aznap szopizott utoljára, mikor szülni indultam (utána magától nem kellett neki).

Úgyhogy szerintem a szoptatás ilyenkor már nem befolyásolja a teherbe esést.

Ja és mindössze egyszer menstruáltam, utána már terhes is lettem.

Beszélj szerintem nőgyógyásszal

Sok sikert

2010. júl. 5. 21:19
Köszi a választ. Erre én is gondoltam, de mégis félk attól, nehogy más gondok legyenek.
2. giga455 (válaszként erre: 1. - A305cbacd8)
2010. júl. 5. 19:05
biztos magas még a prolaktin a szervezetedben. Ez miatt nem szabályos a ciklusod, és nem esel teherbe.
2010. júl. 5. 19:03
Már amikor pici lányom a pocakomban volt, tudtam ezt a csodálatos érzést meg kell rövidesen ismételni. Egy évs koráig vártunk, mert akkor intenzíven szopizott, igény szerint. Azóta kitartóan próbálkozunk, lassan kilenc hónapja, de a gólya nem akar kopogtatni. Igaz még mindig szoptatok, van úgy hogy nem telik el hat óra két szopi között. Egyesek szerint ez a tej már nem befolyásolja a teherbeesést, mások ugyanabban a cipőbn járnak mint én. Mivel a ciklusom sem rendeződött nehéz kiszámolni a termékeny napokat, igazából a jelekre, a testem jelzéseire próbálok odafigyelni. Ha esteleg valaki hasonló cipőben jár vagy járt, segíthet jótanáccsal. Már nagyon várjuk kistesót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook