Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti teherbeesés fórum

Szoptatás alatti teherbeesés (beszélgetős fórum)


2015. márc. 16. 09:10
van ilyen vigyazni kell mas modon eppen ezert.
15. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - Rekuczy)
2015. jan. 9. 22:36
Sajnalom :(
2015. jan. 9. 22:36

En szoptattam a fiam, 9 honapos volt, mikor terhes lettem ujra es meg tobb, mint fel evig szoptattam terhesen.

Ez olyan egyeni dolog.

13. rekuczy (válaszként erre: 11. - 3a5c305959)
2015. jan. 9. 22:00
igen szultem es ezert volt tejem de aztan a baba angyalka lett es nem tudtam szoptatni ezert volt tejem es nem tudot elapadni
12. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jan. 6. 20:52

saját tapasztalat nincs, de barátnőm gyakori szoptatás mellett esett teherbe a második gyerekével másfél év után, s a terhessége alatt is végig szoptatott

neki nem okozott semmi problémát

11. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - Rekuczy)
2015. jan. 6. 20:37
Sajnalom. Ne haragudj de nem teljesen tiszta hogy mi miert tortent, szoval csak tippelek. Ha szultel es emiatt volt tejed az mas tortenet, viszont akkor felrevezeto volt az elso hozzaszolasod, ne lepodj meg hogy felreertelmeztem.
10. 3a5c305959 (válaszként erre: 9. - Rekuczy)
2015. jan. 6. 20:02
Ne haragudj, nem kioktatni akartalak, de ha negy evig orvoshoz jartal akkor tudhatnad hogy akinek szoptatas miatt van teje az nem beteg mivel ez egy termeszetes folyamat. Ha valakinek nem azert van tejed mert szoptat (ahogy te is irtad) akkor az viszont beteg. Ezert irtam hogy a ketto nem ugyanaz.
9. rekuczy (válaszként erre: 6. - 3a5c305959)
2015. jan. 6. 17:45
Es kosz az oktatast de 4 ev orvoshoz jarasbol csak kene tudjam mi az es nem egy forumon vilagositnak fel :)
8. rekuczy (válaszként erre: 6. - 3a5c305959)
2015. jan. 6. 17:44
nekem meghalt a fiam ez azert volt tejem ez sajnos ugyan az
2015. jan. 6. 13:51
Egyébként 25 hós koráig szoptattam a nagyobbik lányomat. Négy ciklusig próbálkoztunk szopotatás mellett, aztán az orvosom megerősítette, hogy van peteérésem, és azt javasolta válasszam le (egyébként is kellett gyógyszert szedni, amit hónapokig halogattam a szoptatás miatt, így leválasztottam), ez volt márciusban és augusztusban teszteltem pozitívat, egyébként a terhességem 8. hetéig volt tejem, akkor apadt el és félidőtől megint jött a mellemből újra.
6. 3a5c305959 (válaszként erre: 2. - Rekuczy)
2015. jan. 6. 13:46
Ami neked volt az nem ugyanaz mint a szoptatas alatti terhesseg. Neked galactorrhead volt.
2015. jan. 6. 13:43
Szia,egy régi kismama könyvben olvastam,hogy a szoptatás alatt úgy nem lehet teherbe esni,hogy ha a szoptatás folyamatos,legalább napi 6x,mert hogy ennek van folyamatos hormonhatása a szervezetedre,nincs peteérésed sem mensesed.Tehát e szerint nem biztos hogy a szoptatás az oka.Vagyis hát ha meg is jön ahogy írtad.Én csak most vagyok terhes szóval csak okoskodás ne hari.Esetleg doki nem tud segíteni?Voltál már?
4. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jan. 6. 13:42
Ha ennyit kesik a menzeszed akkor lehet nincs peteeresed. Probald csokkenteni a szoptatasok szamat, hatha ugy sikerul. Egyenlore nincs bizonyíték hogy a szoptatas befolyasolja a terhesseget, de tudom hogy nehanyan nem tudnak teherbe esni vagy babat kihordani szoptatás mellett.
2015. jan. 6. 13:42
Abba kellett hagyni a szoptatást, és még utána is úgy estem teherbe, hogy volt tejem, tíz hónap alatt jött így össze, szerencsére rendben volt minden, de nálam is így volt minden második ciklusban késett egy-két napot, volt kétszer halvány tesztem is... arról ne beszéljünk a második terhességemet milyen állapotban vittem végig, és most megint szoptatok... folyton beteg vagyok, lemeríti a testet, időt kellene hagyni magunknak... Egyébként úgy, hogy nem jött össze szoptatás alatt, én leválasztottam, négy nap sírás volt (az egyik szobában a lányom sírt, a másikban én, nagyon kemény volt), aztán még utána sem jött össze hónapokig a testvér. Csatlakozom rekuczyhoz, vannak ismerőseim akik még terhességük alatt is szoptatták a nagyobbat. Van ilyen is, olyan is.
2015. jan. 6. 13:35
En nem szoptatam visszont volt tejem 2 babat veszitetem miata meg 2 babat gyogyszerel sikerult osszehozni es csak gyögyszerel sikerult hogy megmaradjanak. nalam bajt csijnalt a tej de sok mas nonel nem okoz gondot
2015. jan. 6. 13:13
Szoptatós anyuka vagyok, kisfiam lassan két éves. Nappal egyszer éjjel többször is cicizik. Már egy jó ideje próbálkozunk a kistesoval de sikertelenül. Menzeszem van minden hónapban bár nem rendszeres, általában 4-5 napokat késik. Mit tudnék tenni hogy szoptatás mellett kismama legyek? Nem tudom elvalasztani a kisfiam ahhoz túl ragaszkodó. Saját tapasztalatokat vagy tippeket kérnek mert már fel emészt a dolog. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook