Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti lázcsillapítás - mivel lehet?! fórum

Szoptatás alatti lázcsillapítás - mivel lehet?! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 28. 01:27
Nekem anno a doki a rubophet javasolta.
31. fbogi
2009. júl. 27. 06:48
Remélem jól vagy! Sajnálom, hogy az első babát nem sikerült szoptatni úgy ahogyan szeretted volna. Most biztosan sikerülni fog! Ahogy látom nagyon szeretnéd! Nagyon drukkolok nektek! És ha mégis felmerül valami probléma, akkor gyere, és biztosan találunk rá megoldást!
30. 228bb89282 (válaszként erre: 29. - Fbogi)
2009. júl. 26. 11:04
Igazából azért mérem - leginkább,mert az első babámat nem nagyon tudtam szoptatni és most egyelre örülök. :))) Nemsokára abbahagyom a mérést, csak álljon be a mennyiség... :)))
29. fbogi
2009. júl. 26. 09:00
Nagyon örülök, hogy jobban érzed magad! Örülök, hogy ilyen ügyesek voltatok a szopival, és szépen áthidaltátok ezt a nem egyszerű helyzetet. Nem gondolom, hogy érdemes méregetni, hogy mennyit eszik. Egy igény szerint szopiztatott babánál nincsen napi adag amit meg kell ennie. Annyit eszik, amennyi éppen elég neki. Ez csak egy felesleges stresszforás lehet egy anyukának.További jó szopizást! Ha a továbbiakban bármiféle kérdésed lenne, akkor nyugodtan kérdezz, itt megtalálsz!
2009. júl. 26. 08:33

Köszönöm mégegyszer, túléltük az éjszakát és a tej is megmaradt, ma reggel már egész jól termelt a kisember - szegényke gondolom éhes maradt tegnapról. Olyan 680 körül kellene ennie, de csak 630 volt... Ennyi meg nem számít. Már csak a torkom fáj, talán a láz nem jön vissza.


Jó érzés, hogy egyszerre kaphattam segítséget, köszönöm!

2009. júl. 25. 20:20

A Panadolt biztosan szedheted, de nem kell azonnal ehhez nyúlni.:) Hűtőfürdőt vegyél, ha ez nem segít, akkor vizes borogatás.

A neten van egy oldal, ahol a szoptatás ideje alatt szedhető gyógyszereket megtalálod:

[link]

26. era741211 (válaszként erre: 25. - Fbogi)
2009. júl. 25. 17:32

Igen!Én is ezt kívánom....és ha bármi kérdése adódna még....írjon bátran!

Én is szívesen megosztom a tapasztalataimat bárkivel!:)

25. fbogi
2009. júl. 25. 17:28

Nagyon örülök, hogy ez a téma felmerült, mert így hátha akik elolvassák okosabbak lesznek ennyivel. Még egyszer mondom, senkit nem szerettem volna megbántani, de egyszerűen felháborít, hogy milyen butaságok élnek a köztudatban, és főleg az hoz ki a béketűrésből, ha ezt szakdolgozók hangoztatják. Tudom mindenkinek ajánlani a szoptatással kapcsolatos továbbképzéseket, amit laktációs szaktanácsadók tartanak. Ha már sajnos az egészségügyi dolgozók oktatása nem megfelelő, mndenki keresse a lehetőséget a naprakész információk megszerzésére!Sajnos nagyon eltértünk a témától.

Kívánom, hogy a szoptató anyuka a lehető leghamarabb meggyógyuljon, és még sokáig tudja szoptatni a babáját!

24. era741211 (válaszként erre: 23. - Fbogi)
2009. júl. 25. 17:20

Nagyon köszönöm!!!

Sajnos itt megint látszik....okoskodni bárki tud!

A kedves "védőnő" nem tudom hova járt iskolába!

23. fbogi (válaszként erre: 21. - 342bae44d8)
2009. júl. 25. 17:18

Az Algopyrin nem az elsőként választandó szer! Elsőként választandó szer a Paracetamol!

Még egyszer felteszem a kérdést, hogy miért nem lehet szoptatni bizonyos testhőmérséklet felett? EZ TELJES MÉRTÉKBEN OSTOBASÁG! Nem akartam ilyen durva lenni, de az, hogy ezt védőnőtől hallom,ez nagyon megdöbbent!

A láz és a baktériumok, illetve vírusok számának kapcsolatáról írtakhoz inkább nem fűzök megjegyzést!

Viszont az, hogy a vírusok termelnek antitesteket az megint csak nem helyénvaló!

Összesen annyi igaz, hogy az anyatejjel átjutnak az ellenanyagok!

Egy gyermekorvos

22. era741211 (válaszként erre: 21. - 342bae44d8)
2009. júl. 25. 17:04

Nem értek egyet!!!Igenis lehet paracetemolt szedni terhesség,és szoptatás alatt!

Egy ápolónő


Terhességben, szoptatás alatt sokszor okoz fejtörést, hogy mivel csillapítsuk a lázat vagy a fájdalmat, melyik gyógyszerrel nem ártunk a babának. A paracetamolt az ajánlott adagban szedve nem tapasztaltak káros mellékhatásokat. Szükség esetén ez az a fájdalomcsillapító gyógyszercsoport, aminek szedése megengedett terhességben és szoptatás alatt is.

2009. júl. 25. 16:49
szopi alatt csak algopirint lehet szedni!!!!! Rubophent nem!!!!! Egyébként is rákot okozhat a sok paracetamol..USA-ban már rég betiltották. Ha a tejtermelés miatt van lázad akkor a gyógyír rá a szopi!!!!!! Ha sejted vagy tudod hogy betegség miatt akkor 39fokig szoptathatsz. Utána már ne, DE FEJJ!!!! Azért nem lehet utána mert minél magasabbb a lázad annál nagyobb lehet a vírusok száma aszervezetedben, esetleg a baciké, és a szervezeted úgy reagál rá, hogy felemeli a hőmérsékletedet, hogy elpusztuljanak. Enyhe láz esetén viszont szoptathatsz, mert a vírus által termelt ellenanyagok is átjutnak a tejjel így erősödik a babád immunrendszere. Egy védőnő
20. fbogi (válaszként erre: 19. - 228bb89282)
2009. júl. 25. 16:41
Akkor nyugodtan lehet egész testedre hideg vizes ruhát tenni. Esetleg ha meg tudod úgy csinálni, hogy két darabból tekered be magad, akkor a melleidet hagyd ki, hogy ne hüljenek, mert az a tejtermelést csökkenti. Tényleg borítsd be magad. Aztán ha melegszik csere, és vagy 4x csináld meg. Szerintem biztosan fog hatni. Aztán tényleg doki. Ha a helyzet nem javul.
2009. júl. 25. 16:32
Ja, hűtőfürdőt nem vehetek, még gyermekágyas vagyok... :( 4 hetes a baba és még vérzek is kicsit...
18. e28ddc7c9b (válaszként erre: 14. - 228bb89282)
2009. júl. 25. 16:13

Tudom, de lázas beteget hűteni kell.

Anno, amikor a lányom négy hónapos volt (pont ma 24 éves), november végén 40 fokos lázzal voltam influenzás. Szó szerint támolyogtam, mint a részeg ember, este 6-kor már félre beszéltem a láztól, a szobában szintén 40 fokos meleg volt + 2 öltözet ruha + takaró rajtam, mert fáztam, reszkettem.

A férjem mikor haza jött a munkából rögtön kihívta a dokit. Annak első megmozdulása az ablak kinyitása volt (kint kb. -5-6 fok), engem egy szál bugyira levetkőztetett, kaptam egy szurit lázcsillapításra, és addig beszélgetett velem amíg észre vette, hogy most már nem kocog a fogam.

Mikor "kitisztult" a fejem úgy, de úgy leb...ott (igaz kicsi korom óta ismert), hogy valaki hogy lehet olyan hülye, hogy lázasan még fűt, nem hűt.

17. fbogi
2009. júl. 25. 15:57
Sajnálom, hogy lázasodsz! Azért dokinak mutasd meg a dolgot, ha a lázcsillapítás mellett is lázas maradsz még holnap is. A kislányodnak gondolom nézték a torkát. Ő kap valamit? Ha a doki antibiotikumot javasol, és le akar állítani a szoptatással, akkor kérd meg, hogy válasszon olyat, amit lehet szoptatás mellett szedni! Van ilyen! AZ Augmentint is lehet! Ezt csak a rossz atapasztalataim miatt mondom neked! Érdemes ilyenkor résen lenni! Ha van kérdésed írj!
16. 228bb89282 (válaszként erre: 15. - Fbogi)
2009. júl. 25. 15:50
Köszönöm a választ! Sajna már 38,6... :(
15. fbogi
2009. júl. 25. 15:45

A lázát a szoptaó anyukának is csillapítani kell. Jó a hűtőfürdő, vagy a hűtőborogatás. A priznicnek azonban akkor, ha csak a bokára, meg ilyen kis felületekre tesszük, akkor nincsen különösebb hatása.

Ahogy eddig is helyesen írták, a Panadol az elsőként választandó gyógyszer, amit szedni lehet szoptatás alatt. Az algopyrin inkább csak akkor, ha nincsen otthon Panadol. Egyébként a lázas betegségek alatt a tej csökkenésére nem kell számítani. Csak nyugodtan szoptasd a babádat tovább, ahogy eddig is. Sőt, ilyenkor az ellenanyagok már akkor átjutnak az anyatejjel, amikor az anya még nem is beteg, és védik a babát. Tehát mire az anyán a betegség jelei mutatkoznak, addig a baba már kapott védő hatású anyagokat az anyatejjel.

Remélem hamar meggyógyultok! További jó szoptatást!

14. 228bb89282 (válaszként erre: 12. - E28ddc7c9b)
2009. júl. 25. 15:42
Így is megfagyok... :))
13. fbogi (válaszként erre: 9. - Zsuzska76)
2009. júl. 25. 15:42

Szia!

Megkérdezhetem, hogy miért 38,5-ig lehet szoptatni? Szerntem semmiféle ilyen szabály nincsen.

2009. júl. 25. 15:33

Nagyon jót tesz a csuklódon, karodon, bokádon, lábadon körbe tekert hidegvizes ruha is.

Ha ott is olyen meleg van mint itt, még jól is esik.

11. 228bb89282 (válaszként erre: 9. - Zsuzska76)
2009. júl. 25. 15:24
Ja és köszönöm, remélem hamar legyűröm ezt a kórt. :) MÉg szerencse, hogy szájkendőm van itthon, talán nem adom vissza/át a gyerekeknek...
10. 228bb89282 (válaszként erre: 9. - Zsuzska76)
2009. júl. 25. 15:24
Erről nem is hallottam, hogy 38,5-ig lehet szoptatni, még jó akkor hogy 38-nál most bevettem. Csak közben megfájdult a fejem és ez nálam annak a jele, hogy indul feljebb.
2009. júl. 25. 15:19

Szió!


először is jobbulást neked!! És kisfiadnak is. Nekem volt mellgyulladásom, és rubophent szedtem rá, és augmentint. 38,5-ig lehet szoptatni. Ez a lényeg, hogy ne menjen följebb a lázad. 24 óra alatt max. 4 db rubophent lehet bevenni.

2009. júl. 25. 15:16
Köszi mindenkinek! Az van is itthon, éjjel már vettem be, annyira fájt a torkom, gondoltam egy szemtől nem lehet baj. A Panadolt és Algopirint lehetett terhesség alatt is szedni, ezekszerint szoptatás alatt is. Köszi mégegyszer, gyorsan veszek is be.
2009. júl. 25. 15:11
Algopirin bocsi
2009. júl. 25. 15:10
lgopirint lehet 6 óránként, azt én is szedtem. Az mellett lehet szoptatni.
2009. júl. 25. 15:00
adnak
2009. júl. 25. 14:59

sima panadol.de a gyógyszertárban danak tanácsot.vagy hűtőfürdő neked is:)


Jobbulást nektek!!!!

2009. júl. 25. 14:53

nekem az algopyrimt mondta a védőnő. Szólt, hogy rózsaszín lehet a baba pisije, ne ijedjek meg.

Jobbulást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook