Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt van aki sokat hízott? Mennyi idő múlva adta le? fórum

Szoptatás alatt van aki sokat hízott? Mennyi idő múlva adta le? (tudásbázis kérdés)


14. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Csipetkeee)
2016. nov. 25. 18:44

Amikor abbahagyod a szoptatást, onnantól számítva még 6 hónapig ürülnek belőled azok a hormonok, amelyek a szoptatásért felelősek. Ha rád ilyen hatással vannak, hogy nagyobb az étvágyad, lassabb az anyagcseréd, vagy fáradtabb vagy, muszáj lesz addig türelemmel lenned, hogy rendesen lediétázd magadról meg intenzívebben mozoghass.


Addig is annyit tehetsz, hogy mozogsz, mindennap. Nem szobabicaj, hanem rendes átmozgatás, kapj fel egy babamama torna dvd-t és csináld! "üres" cicikkel, ha lehet, szoptatás után tornázz, hogy ne fájjon, és hogy addig is a baba békén hagyjon!

13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Vessla)
2016. nov. 25. 18:35
Ez volt eddig a legempatikusabb válasz:)
12. Vessla
2016. nov. 25. 17:38

+42 kg.

3 hét.

11. Magdol
2016. nov. 25. 17:14
Én is híztam, de engem nem zavart. Ne érezd magad szörnyen! Akkor kezdtek leperegni a kilók rólam, amikor elindult, és nem győztem utána szaladgálni. Sajnos mostanában amúgy is az a trendi, hogy a kismama szülés után 1-2 hónap után úgy néz ki mintha nem is szült volna. Sokan ezért paráznak be. Nem szabad az ilyenekkel foglalkozni. Érezd jól magad a bőrödben, fogadd el magad, élvezz ki minden egyes percet a babáddal, hisz olyan gyorsan megnőnek. :)
2016. nov. 25. 13:38

Koszonom a hozzaszolasokat. Tudom, hogy tobbseg fogy, de sajnos en nem tartozom kozejuk. Hizekony alkat vagyok alapbol. Eletem soran minden eddiggi leadott kiloert meg kellett kuzdenem, magammal is. Akarat gyenge vagyok fogyas teren, de ezt az allapotot mar nem birom.. en az elso 4 honapban minden szopi kozben majd szomjan haltam. Kozben ettem is, mert nem akartam h ne legyen tejem. Ha nem ettem rendesen, meglatszott a szopin.


Most hogy a hozzataplalas folyamatban, abban bizok h letudom majd adni. Szobakerekparozni sem igazan volt/van alkalmam, mert a gyermekem nincs el onmagaban, hisztis.

2016. nov. 24. 21:21
Az én babám 5 hónapos. Az első 2 hónapban fogytam 5 kilót, azóta mondjuk, hogy stagnál. De sokszor rám jön a hülyeség evés, úgyhogy örülök, hogy legalább nem híztam. Még így is van rajtam kb. 8 kiló a terhesség előtthöz képest.
2016. nov. 24. 20:42

A szoptatás alatt sikerült elérni a szülés előtti súlyomat. Vagy majdnem.

Aztán utána leküzdöttem belőle vért izzadva nagy részét.

Aztán jött vissza.

Aztán kiderült a pm alulműködés.

Fogyni azóta sem igazán sikerül, pedig szedek gyógyszert. Na jó, idén olyan öt kiló lement.

2016. nov. 24. 20:30
Igen elvileg fogyni kéne, de kivételek mindig vannak. Én bár nem híztam, nem is fogytam. A babám 9 hónapos korától diétáztam, heti 5-ször sportoltam (maminbaba, futás, bringa, úszás) hónapokon keresztül és semmit nem fogytam. Azaz ha nem sportoltam volna ennyit, lehet, hogy híztam volna. 16 hónapos korában hagytam abba a szoptatást (addig nagyon sokat szopizott) és azóta nagyon lassan, de megindult lefelé a súlyom.
6. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Csipetkeee)
2016. nov. 24. 20:28

Én híztam... (nem csak én, voolt ég egy barátom aki szintén), de tény a többség fogy.


Én amikor abbahagytama szoptatást olyan fél év alatt ment le 15 kiló. teljesen visszafogytam a szülés előttire.

2016. nov. 24. 20:28
Én két hónapja szoptatok,szintén csàszár után,de olvadnak a kilók,lényegében terhesség előtti nacikat hordok.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csipetkeee)
2016. nov. 24. 20:20
Elvileg fogynod kellene normál adagos étkezésnél, mert bizonyos kalóriát kb. 500-550 kalóriát. Tehát annak vinni kellene le a terhesség alatt felszedett kilókat is.
2016. nov. 24. 20:04
Én még csak vészesen fogyókról hallottam, akik szoptattak.
2016. nov. 24. 19:58
fogytam, mint az allat :(
2016. nov. 24. 19:53

Sziasztok. Fél éve szoptatok és eddig 10 kg plusz van rajtam császáros szülés óta. A terhesség alatt felszedett kilók is megmaradtak. Tapasztalatokra lennék kiváncsi hasonló sorsúaktól!

Szörnyen érzem magam a bőrömben és a látszat is kiábrándító.

Kérlek írjatok, motiváljatok, hogy van akinek sikerült, sikerülhet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook