Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt teherbeesni! fórum

Szoptatás alatt teherbeesni! (beszélgetős fórum)


1 2
32. Kitty986 (válaszként erre: 31. - Borrdi78)
2015. aug. 1. 16:49
Köszönöm! :-)
31. Borrdi78 (válaszként erre: 30. - Kitty986)
2015. júl. 31. 13:41
:) szurkolok!
2015. júl. 30. 11:27

Lányok köszönöm! Azért ha véletlenül ide tévedne valaki aki szoptatás alatt avivázott és sikerült a baba akkor az írjon nekem! :-)

Ja és ha nekünk összejön akkor írok ide nektek!

29. Borrdi78 (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2015. júl. 28. 14:59
4. pelda, en:, aki konkretan amig meg nem jott meg, kis tulzassal szinte szexelni sem tudott, mert a szoptatas miatti hormonalis atalakulastol konkretan minden egyutlet jobban fajt, mint mikor szuzlany voltam az elso! Akkor javult csak a szitu, mikor elkezdtek mast is enni es lerdukalodott napi 2-3 szopira a rendszer. elotte egyszer kiszamoltam; 1,3 liter tejet termeltem a ket gyereknek / nap.... ehez mar kellett egyfajta magas prolaktin szint szerintem. :DDDD szoval nalunk ez is fogamzasgatlokent mukodott volna. ;)
28. Borrdi78 (válaszként erre: 25. - *HoldViola*)
2015. júl. 28. 14:54
Biztos, hogy a teherbeeses datuma es az elozo szules kozott javasoljak a 12 honapot, mivel a meh mar a pozititv tesztkor elkezd jelentosen tagulni.... es, ha nem igy lenne, akkor a meddosegi intezmenyek nem kovetelnek meg, hogy a szules es a kovi beultetes kozott teljen el 12 honap... ott ezt szamontartjak. De egyebkent itt most ez tok lenyegtelen, es valoban minden szervezet mas, csak az orvosok a nagy statisztikai katyvasz alapjan ezt javasoljak. :)
2015. júl. 28. 13:09

Szia!

Van unokatesó aki gyerekei közt 11 hónap van. Szülés előtt egy hónappal választotta el a nagyobbat.

Még nem is jött meg neki amikor teherbe esett, és semmi probléma nem volt.

Sok sikert!

2015. júl. 28. 12:49

Titánia köszönöm, ez jó kis biztatás! :-)

Minden vágyam,hogy terhes is legyek de szoptathassak is!

Hát igen a blw! Hatátozottan blw-zni szerettem volna,de babóca vérszegény így mivel kapta a vas szirupot széklete nem volt,ezért úgy voltam vele megkezdem a hozzátáplálást! De még mindig nem ül! Így aztán kóstolgat! Van amit nagyon puhára megpárolok azt harapja,de van amit kanalazunk! Csak nagyon kis mennyiségeket eszik! Azért is reménykedek, hogy nem hagyná el mert a cici a mindene! Tépi a fölsőmet miközben én etetni próbálom! :-D

HoldViola igen igazad van! Lehet,hogy csak próbálkozunk aztán legyen ahogy lennie kell!

25. *HoldViola* (válaszként erre: 21. - Borrdi78)
2015. júl. 28. 12:33
Én úgy tudom két szülés között kell eltelnie az 1 évnek. Ettől persze még lehet sok érv pro és kontra, de a szervezetet szerintem kevésbé viseli meg.. sokkal inkább nehéz agyilag, lelkileg egy kicsivel és egy picivel. De nem vagyunk egyformák, nekem nem okozott gondot a 1.5 év korkülönbség.
24. *HoldViola* (válaszként erre: 17. - Kitty986)
2015. júl. 28. 12:27

Akár segíthet is, de mi van ha beindul a ciklusod és a baba pl nem fogadja el a tejedet utána? Akkor nyersz is a dologgal meg veszítesz is.. Bár az enyémeket sosem zavarta a mensi de ezt nem lehet előre tudni.. lehet csak egyszerűen várni kellene és majd beindul, közben szabadon szeretitek egymást a pároddal, és ki tudja?! :)


Az enyémek is ilyenek voltak amúgy, még 1 évesen is volt, hogy csak a cici kellett egész nap. De az én ciklusom mégis beindult mikor olyan 7 hósak lettek...

23. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Kitty986)
2015. júl. 28. 01:58

Szia Kitty!


Én is tudok mindenre példát.

1. Kettő ismerősöm is úgy lett babás, hogy még nem jött meg a mensije. Az első nem számított rá, úgyhogy az első pár hónapban megfogant a baba. A másodiknál a baba már 13 hónapos volt és még nem volt anyukának mensije. Szóval remény az mindig van. :) Egyébként nagyon sok baba azért érkezik kis korkülönbséggel, mert az anyukák azt gondolják, hogy a szoptatás bármilyen helyzetben véd a fogantatás ellen. :)


2. Nekem is 3. hónaptól megjött rendszeresen. De a fiam még szopizott, amikor pozitívat teszteltem és az első trimeszterben szinte végig.


3. Ismerek olyan anyukát is, aki mind a két várandósságát végig "szoptatta" és alkalmazott tandemszopit is.


Drukk!


Próbáljátok ki a blw-t, ha nem akar kóstolgatni az elsőszülött. Neten sokat olvashatsz a témában.

2015. júl. 27. 23:55
Nyilván belevágunk aztán úgy lesz ahogy Isten akarja! Igazából várnék még de itt nálunk 11 hós korában vissza kell menjek dolgozni, ha viszont terhes lennek megoldható, hogy itthon maradjak és fizut is kapjak! Ezért sürgetem a legjobban,de a kis korkülömbség is vágyam, meg még egy babát is úgy szeretnék! Szóval na én is vacilálok mert szeretném még sokáig szoptatni,de ha nem leszek terhes akkor se biztos, hogy nagyon fenn tudjuk tartani a tejcsit mert váltásban dolgoznék,meg sokszor egész nap! Úgy sajnálom szegénykémet,nem látunk egymás nélkül! :-( Most modjuk épp szeparációs szorongása is van,de nem tudom hogy lesz ha visszamegyek a melóba!
21. Borrdi78 (válaszként erre: 18. - Bridgeeet)
2015. júl. 27. 21:33
Ez igaz, en is lattam egy riportot a temaban Czeizel dokival es ott mondta, hogy uj terhesseg elott a mehnek egy ev regeneralodas szukseges (en pl lombikos vagyok es lombikosoknal nem is csinalnak beultetest, csa, ha az elso baba mar elmult 1 eves. Ennek az az oka, hogy a mehnek idealisan minimum ennyi ido kell, ha ez nem telt le, akkor nagyobb az esely a vetelsere, v koraszulesre. De itt mar majdnem 1 evnel jarunk, szoval nem para szerintem. :)
20. Derya (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 21:12

az uj terhessegnel nem apad el a tej?

nalam legalabbis ugy volt...

19. Derya (válaszként erre: 4. - Kitty986)
2015. júl. 27. 21:09
nem tudom, mekkora a babad, de tuomasom szerint akkor lehet teherbe esni szoptatas mellett, ha mar tobb, mint 3 orankent szoptatsz.
2015. júl. 27. 19:04

Nem akarok negativkodni, de leírom, mert ez is egy szempont.

A szervezetednek szuksege van regeneralodni, elvileg minimum 1.5 evet kell varni szules utan a kovetkezo terhessegig. Azt hiszem ezt Ceizel mondta, de tobb helyen olvastam. Egyszer lattam is egy cikket, ahol osszehasonlitottak az elso- es masodszulott gyerekeket, ahol kicsi volt a korkulonbseg, es az elsoszulott jobban fejlett volt, az arcformaja/fejformaja is jobb volt. Sajnos mar nem emlekszem, hogy hol olvastam.


Masik szempont pedig amit Borrdi78 irt, hogy az ujszulottnek mas tipusu tejre van szuksege mint a nagynak, es az is folyamatosan valtozik.

Viszont ha hagyod a picit mindent kiszopni, a nagyot meg csak "cumiztatod" a vegen, akkor lehet mukodik :).

2015. júl. 27. 16:44
Babóca 9 hós,hozzátáplálás megkezdődött 6 hós kora után, de túlságosan nem hatja meg a dolog inkább cicizni szeret! Többnyire én is ezeket olvastam,hogy valakinek sikerül, valakinek meg még ha egy nap egyszer is szopizik akkor sem! Gondolkodtam még az aviva tornán esetleg! nem tudom hogy az segíthet-e. ilyen helyzetben!
2015. júl. 27. 15:40
Hát ha elképzelem:)))
15. Borrdi78 (válaszként erre: 14. - Borrdi78)
2015. júl. 27. 15:39
az elejen nem azt akartam irni, h "szop", hanem, h szopi :)
2015. júl. 27. 15:37

Ketfele no van: aki szop alatt is teherbe tud esni, es aki meg nem.... nem lehet tudni, h ki melyik csoportba tartozik, csak, ha mar megortent. :) Modszer szeritnem sincs ra, meg a peteeres idopontjat sem tudja az ember, ha nem jott meg meg.

Ahogy mar elottem irtak: hozzataplalas idejen, mikor mar kivalt az etel 1-2 szopot, altalaban csokken annyira atejmennyiseget, hogy ha addig nem jott meg, akkor azert mar "illik". Onnantol mar tutira terhes lehetsz, de akar elotte is, csak kisebb ra az esely. Hany honapos most a pici?


A masik dolog, amit szinten irtak mar: sok baba nem fogadja mar el a tejcit, ha az anyukanak eppen megvan, v, ha terhes lesz, mert mas lesz az ize. Es vannak babak, akiket ez baromira nem zavar, ugyanugy szopiznak tovabb. :) Csak azert irom, h ne erjen meglepetes. Ez is a pakliban van. Meg az is, hogy magat egyszercsak levalasztja minden ok nelkul. Szerintem ne akarj nagyon semmit, csak hagyd, hogy a dolgok alakuljanak, ahogy akarnak. Elvezd a szopit elsoszulottkevel, amig leghet es szeressetek egymast Apaval. Lesz, ahogy lesz. :)


Egyebkent en tandezmeztem, de nekem tok mas volt a szitu: ikreim vannak. :) Az se mindig egy leanyalom... :)


Es olyan is van, hogy terhesseg vegeig az egyeske szopizik, de szuleskor leall. Mert akkor ujra megvaltozik, hisz az ujszulottnek teljesen mas tejre van szuksege, mint a nagynak...

2015. júl. 27. 14:26
Az én anyukámék is így hozták össze a tesómat. Közöttünk is csak 16 hónap van :) Sokszor mesélte anya, hogy 30 évvel ezelőtt még simán tartotta magát az az elmélet, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni...ők rácáfoltak.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kitty986)
2015. júl. 27. 13:43

Teherbe lehet esni szoptatás alatt menstruáció nélkül is. Barátnőmnél így volt, de a tej minősége változhat, ami elveheti a baba kedvét a szopástól. Ez sem aranyszabály, de megeshet (megesett) már ilyen is.

Sok sikert!

11. algea (válaszként erre: 1. - Kitty986)
2015. júl. 27. 13:24

Egyéni, hogy kinek hogyan sikerül. Sok anyukát ismerek, akiknek ment a tandem és a terhesség alatt is végig szoptattak, volt aki elég intenzíven, én emelem kalapomat előttük:) De másoknál nem sikerül a baba, vagy nem tud megmaradni, míg szoptatnak, például én is így voltam.


Az önmagában nem kizáró ok a teherbeesésre, hogy még nem jött meg a vérzésed a szülés után, hiszen peteérésed az első menstruáció előtt lesz 8ha lesz, de sokaknál az első néhány ciklusban még nincs peteérés).


Szóval bármi lehet, befolyásolni ezt nem fogod tudni, mert hormonharmonizáló készítményeket, még a természetesen szereket, teákat sem javasolt inni szoptatás alatt.

10. fda026287f (válaszként erre: 1. - Kitty986)
2015. júl. 27. 13:22
Èn ahogy megszültem a fiamat 2x menstruáltam. Majd mikor szülès után 5 honapra teherbe estem a fiam nem akart szopizni ès el is apadtam 3 nap alatt. Mindenki azt mondta fogzik azèrt nem kell neki a tej. Majd gyanús lett aztán tesztelten.
2015. júl. 27. 13:19
Szia! Bár nekem megjött elég hamar, 1 éves volt a nagyobbik amikor teherbe estem a tesóval. Mi is tandemszopizunk, bár én már lassan a teljes leszoktatásra gyúrok a nagyobbiknál. (Ő eddig nem partner benne. :)) Egyszerűen csak legyetek együtt és jönni fog ha jönni akar az új kis jövevény is. :)
8. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - Kitty986)
2015. júl. 27. 13:14
Hát, pedig amíg csak anyatejes, lehet, hogy nem indul be a ciklusod. Mennyi idős? 6-7 hósan azért a hozzátáplálást megkezditek? Én akkor kezdtem az enyéimmel és ez hozta meg a mensit.. ettől függetlenül szopiztak tovább.
7. freddy36 (válaszként erre: 4. - Kitty986)
2015. júl. 27. 12:59
Sajnos, erre már nem tudok válaszolni, nagyim már nem él.
2015. júl. 27. 12:41
Szia! Teherbe estem szoptatás alatt 5 honapos volt a fiam mikor kiderült hogy úton az öcsi..
2015. júl. 27. 12:39
Barátnőm 2X is úgy esett teherbe, szóval simán lehetséges ha nem védekeztek!:)
2015. júl. 27. 12:39
Szia köszi a biztatást! Azt esetleg nem tudod,hogy neki megjött? Mert anyukám is szoptatás alatt esett teherbe meg egy barátnőm is de nekik megjött meg az elején!
2015. júl. 27. 12:38
pároddal együtt lenni de ehhez nem kell praktika
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook