Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt Propycil szedése szabad-e? fórum

Szoptatás alatt Propycil szedése szabad-e? (beszélgetős fórum)


2. ccss (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. dec. 7. 00:17

Valószínűleg már rég megoldódott a problémád. De én ugyanebben a cipőben jártam, végül 4 forrást kérdeztem meg, 1 volt ellene, 3 a Propycil mellett. Immár 2 hónapja szedem és szoptatok mellette.


Összefoglalva, amit én megtudtam:

A Propycilt szoptatás mellett szedheted.

Nemzetközi szakvizsgás szoptatási szaktanácsadók mondták nekem két szakmai forrásra támaszkodva (www.e-lactancia.org, valamint dr. Hale évente frissülő könyve: [link]

Nagyon minimális mennyiség jut át a tejbe és Hale

szerint az újszülött szervezetébe olyan kevés szívódik föl, hogy valószínűtlen, hogy mellékhatásokat okozna. A Relatív Újszülött Dózis 1,8%, vagyis az anyai gyógyszermennyiségnek csupán ekkora hányada jut át a csecsemőbe.

10% alatt biztonságosnak mondható.

Ettől függetlenül általános szabály, hogy a csecsemő T4 és TSH hormonszintjét rendszeresen ellenőrizni kell.

2009. szept. 23. 14:52
Sajnos szednem kell Propycil gyógyszert a pajzsmirigy túlműködésemre. Érdekelne, hogy ez mennyiben befolyásolja a szoptatást. A babám 2 és fél hónapos. Sajnos minden orvos mást mond. Szerintetek? Ti szedtétek esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook