Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt is szedhető a Dopegy? fórum

Szoptatás alatt is szedhető a Dopegy? (tudásbázis kérdés)


14. Erás68 (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. júl. 16. 22:24
Valószínű Neked terhességi magasvérnyomásod volt, mert csak abban az esetben lehet elhagyni. Akinek, mint nekem is, már előtte is gyógyszert kellett szednie az élete végéig szedni is fogja. Anno, mikor elkezdtem szedni, nagyon nehezen éltem meg. Nem értettem, hogy miért alakult ki nálam. Soha nem dohányoztam, nem vagyok kövér, rendszeresen sportoltam, de megviselt, hogy életem végéig kell gyógyszert szednem rá, legalább is ezt mondják,ha már kialakult. Nem magamat, a kisbabát féltem, mert a vérnyomáscsökkentők a vesékre pl-ul elég nagy megterhelést jelentenek, ezért is érdekelt olyan kismamák véleménye akik a szoptatás alatt is szedték a Dopegytet. Nagyon köszönöm, hogy írtatok!
13. Erás68 (válaszként erre: 11. - Gazania)
2012. júl. 16. 22:18

Nekem a terhesség előtt emelkedett volt a várnyomásom közel 1 éve, 150/90 ezért kezdte el szedetni a vérnyomáscsökkentőt a háziorvos. Terhesség alatt végig teljesen korrekt 110/70,csak féltem attól, hogy a szoptatással a baba is kap ugye belőle, hogy ez nem árt-e neki. Elolvastam a betegtájékoztatót, de ezektől csak ideges lesz az ember.

Mondjuk terhesség, szoptatás, mindkettőre szinte tiltanak mindent.

A vérnyomásom én is rendszeresen mérem itthon, nagyon korrektül beállt a Dopegytre,csak féltettem a babát, de nagyon köszönöm a válaszod.

12. homern (válaszként erre: 11. - Gazania)
2012. júl. 13. 15:39

nekem cordaflex volt mellé,3 óránként szedtem őket felváltva,éjszaka is fel kellett kelni bevenni..legalább begyakoroltam az éjszakai 3 óránkénti keléseket szülés utánra :))

szerencsére a szülés napjától elhagyhattam minden bogyót,helyreállt minden.

11. Gazania (válaszként erre: 9. - Erás68)
2012. júl. 13. 15:34

Igen, nem lehetett abbahagyni...

Sőt én, az utolsó héten még kaptam a Dopegyt mellé valamit, de nem emlékszem rá. Terhességi toxémia miatt. Ez utóbbi szülés után elmaradt. És szigorú vérnyomásmérés volt minden nap legalább 3x... A korházból is úgy engedtek ki, hogy volt a vérnyomásom és akkor már csak Dopagyt maradt a terhesség alatti dózis, de a vérnyomás mérés maradt....

10. Erás68 (válaszként erre: 8. - Ági05)
2012. júl. 7. 23:18
Köszönöm, hogy írtál. Megnyugodtam, mert mindenhol csak azt olvassa az ember, hogy szinte minden gyógyszer ártalmas mind terhesség, mind szoptatás alatt.
9. Erás68 (válaszként erre: 7. - Gazania)
2012. júl. 7. 23:16
De jó, köszönöm szépen nagyon megnyugodtam. És még azt megkérdezhetem, hogy amikor szoptattál ugyanolyan adagban szedhetted tovább a Dopegytet, mint a terhesség alatt?
8. Ági05 (válaszként erre: 1. - Erás68)
2012. júl. 7. 23:11
Barátnőmnek szoptatás alatt is ezt kellett szednie.Nem volt semmi gond.
7. Gazania (válaszként erre: 5. - Erás68)
2012. júl. 7. 22:01

Szia,

Én magas vérnyomásos vagyok. Terhesség és szoptatás alatt is dopegyt volt és szoptatás után visszatértünk az eredeti vérnyomáscsökkentőhöz.


Semmi gond nem volt a babával...

2012. júl. 7. 19:20
doki mit mond?
5. Erás68 (válaszként erre: 4. - E1641dee25)
2012. júl. 7. 10:45
Nem. Már terhesség előtt is szednem kellett vérnyomáscsökkentőt. Több fórumon is olvastam, hogy terhesség alatt szedték, nekem egyébként nagyon beállította, de tudjuk, hogy amit eszünk, iszunk átjut az anyatejjel a babába is. Érdekelt volna, hogy van e valaki aki szoptatás alatt is szedte és ez volt e a babára valamilyen hatással pl-ul alészukonyabb e baba, ilyesmik.
4. e1641dee25 (válaszként erre: 3. - Erás68)
2012. júl. 7. 10:19
Terhességi magasvérnyomás miatt szeded? Mert az szülés után rendeződik majd, így valószínűleg nem kell tovább kezelni...
3. Erás68 (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. júl. 7. 10:00
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e szedni a dopegítet majd szoptatás alatt is? A kisbabának nem lesz attól baja, hogy az anyatejjel az Ő kis szervezetébe is bekerül?
2012. júl. 7. 09:52
mi a kérdés?
2012. júl. 7. 09:36
Szoptatás alatt is szedhető a Dopegyt, mert a méhlepény sok mindent kiszűr, de anyatejjel ez a babába is átkerül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook