Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás fórum

Szoptatás (beszélgetős fórum)


8. bajk
2022. nov. 2. 12:48

Teljesen igaza van Pöttyös Pankának (7. hozzászólás).


Én is javaslom a mérleg használatát, mert így megtudod, hogy mennyit szopott a baba.


Nálunk a kisebbik fiam állandóan sírt, hangosan. Ha felvetted, akkor arra az időre abbahagyta, de mikor visszatetted a kiságyba, akkor újra kezdte. Ha nagyon fáradt volt, akkor aludt egy negyedórát, majd újra sírt.


A megoldás az volt, hogy magunk mellé kellett venni. Akkor cicizett, amikor akart, és érezte a szeretetet, a közelséget, a biztonságot és a megnyugvást. Sokszor azon is aludt el. Ez ragaszkodás egyébként megmaradt mind a mai napig.

2022. okt. 19. 10:50

Olyan nincs, hogy a tej nem elég tápláló neki. Ha meg nincs elég mennyiség, akkor többet kell cicire tenni, mert ez serkenti a termelést. Ha helyette tápszert adsz neki, sosem kerültök ki ebből az ördögi körből.


A tápszer nehezebben emészthető, így tovább van a gyomorban, ami eltelíti. De ettől még rosszabb a tápértéke. Az anyatej tele van olyan anyagokkal, amire nagy szüksége van, de a tászerben nincs. Persze ha inkább a kényelemre vágysz, akkor csak adj neki tápszert, és kész. Sokan csinálják így.


A védőnőd hülye. Ne hallgass rá. Az a kicsi baba nem egy gép, aminek elég, ha megtömöd megfelelő mennyiségű üzemanyaggal. A szeretettankját is fel kell tölteni, amiben fontos szerepet játszik a szoptatás. A komfortszopinak nagyon nagy jelentősége van a kötődésben, a bőrkontaktusban, az idegrendszeri fejlődésben, még a beszédfejlődésben is. Először nehezebb, de ha beáll, sokkal jobb lesz.

2022. okt. 19. 10:33

3 hetesen növekedési ugrás van, többet szopiznak, így gyarapítják a tej mennyiségét. És a szopizás nem csak a kajáról szól, annyira pici még, ez neki a biztonság, a megnyugvás, a kötődés.

A cumisüvegből meg sokkal könnyebb kajához jutni, persze, hogy betolja pillanatok alatt.

Anyatejtől nem feltétlenül van naponta széklet, hasznosítja a szervezete az egészet.

Ha szoptatni akarsz, akkor se cumi, se cumisüveg, hagyd a babádnak, hagy tornázza fel a tej mennyiségét.

Olvass utána a növekedési ugrásoknak, lesz még egy pár.

5. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 19. 10:30
A szakemberek folyton azzal jönnek, hogy 20 percnél tovább ne legyen a baba cicin, mert felázik a mell stb. Szerintem azt kell tenni ami jó a babának és anyának. Én láttam h a kislányomnak kell kb 45 perc szopi, a mellemnek nem lett semmi baja, úgyhogy elengedtem az előírásokat. Ki kell tapasztalni, máshogy nem megy. Tudom ez ijesztő az elején, hogy nem tudni mi a jó. Kitartás!
4. halao12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 19. 10:18

Gyarapszik a gyerek? Miért nem fejed le a tejed? Áttöltöd a cumisüvegbe és akkor látod hogy mennyit eszik. Vagy bérelj mérleget, mérd le evés előtt és után, és akkor is látod hogy mennyit evett.

Ha a mennyiség megvan, de még éhes akkor a tej nem elég tápláló. De ezt csak úgy tudod meg ha megméred mennyit evett.


Ha meg csak kényelemből van a cicin akkor próbáld meg a cumit.

3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 19. 10:16

Jaj, szegény te!

Nem volt szerencsés (de szükségszerű) tápszerrel bezavarni, de most már megtörtént.

Én valószínűnek tartom, hogy neki most kaja=cumisüve, tápszer, a cici pedig anya, megnyugvás. Az anyatejért dolgozni kell, ha éhesek, nagyon hatékonyan tudnak szopni, de ehet, ő erre még nem állt rá.


Azt kell eldöntened, mi a cél. Ha szoptatni szereznél kizárólag, akkor lehet, meg kellene állni és nem adni neki tápszert. Ha nagyon éhes lesz, akkor hatékonyan megtanul szopizni, de ez az elején nehéz lesz.


De akkor sem dől össze a világ (szerintem) ha tandeben kap tápszert és cicit, de akkor ezt így kell elfogadni


Igen, a cicizés lehet komfortból, vígasztalásból, kötődésből, de ezek is fontos dolgog. Vannak nehezebb és könnyebb időszako ebben. Ha nagyon fárasztó, vedd magad mellé éjszaka, csak odahúzod és cicizi, amíg úgy érzi, én úgy éltem túl az első heteket mindkét gyerekkel.

2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 19. 10:12
Miért nem fogadod el a védőnő tanácsát?
2022. okt. 19. 09:49

Sziasztok! Kérlek adjatok tanácsot és segítsetek ❗3 hetes lesz a kislányom eleinte tápszert kapot 3 óránként, mivel le voltak tapadva a kis izmai és nem tudta be kapni a mellbimbóm így a cicire tétel mindig ordításal telt. De a masszírozás és a sok próbálkozás méghozta az eredményét így kb az 5 napra sikerült! Nagyon ügyesen szopizik azóta! A kérdések amik kételyekbe ejtenek.

Vajon jön tejcsi? Vajon elég neki? Vajon jól lakik?

Ha megnyomom a mellem jön belőle! Minden nap volt széklete eleinte napi 6x is akár. Na de hogy elkezdett cicizni mondom elhagyom a tápszert akkor. Nem is adtam neki minden rendben is volt egésznap evett-aludt na de estére keserves sírás nyomta a pukit,erőlködött tornáztatam nem volt széklete egésznap. Pár óra elteltével adtam is neki tápszert mert nem bírtam nézni ahogy szenved egy fél óra múlva volt is széklete és el is aludt. Két napig újra adtam neki tápszert IS minden rendben volt de akkor meg azt vettem észre, hogy keservesen keresi a cicit próbálom a szájába adni de nem szívja meg keresi tovább jó mondom akkor gyakorlunk , mondom lehet megszokta a cumisüveget ugye abból könnyen jön így megint le álltam a tápival egésznap minden rendben is volt de széklet megint nem volt este jött is a sírás na mondom akkor kap tápit attól volt is széklete aludt is!!!! Na mondom akkor estére mindig kap tápit azaz napi 1x. Szép és jó eddig de ami most a problémám. Hétfőn reggel 8.40 kor kelt fel folyton cicin akart lenni ha le akartam rakni sírt ha bealudt cicin és be raktam a kiságy 5 perc múlva sírt is kb egy háromnegyed órát aludt de azt is kb 10 felosztásban vagy hogy írjam ilyen 5 perceket a leghosszabb 15 perc volt kb utána kelt is és igényelte a cicit ezt játszottuk estig végül 18.40kor sikerült neki elaludnia. Nem tudtam eldönteni mi lehet a baj nem jön a tejcsi? Vagy még is mi? Szívni szív,nyelni nem hallom/ láttom szerintem amióta megszületett vagy 4 alkalommal hallotam 4-5 nagy nyelést. Na visszatérve elaludt 18.40 kor 4 óra múlva kelt evett 60 ml tápszert majd cicizet egy 30 percet és aludt is. Ezt követően 1.55 kelt cicizet majd 3.38kor raktam le aludni 3.50 kor már sírt ezt játszottuk 9.00 óráig folyton cicin volt ha leraktam sírás egyből vagy ilyen 10-20 perces alvás 1-2 alkalommal. 9.00-12.30 ig aludt majd cicizet folyton majd végül kapot 15.15 kor 90 ml tapit meg is ette. De ennyi cicizés után még be tudna vágni 90mlt??? Hogy van ez? 😥 Ezután jól aludt 19.55kor kelt szopizott megint de én nagyon fáradt voltam már így 21.36kor kapott tápszert és aludt is jól.p de azóta megint sírás van ha lekerül a ciciről...nem lenne neki tápláló vagy mi lehet a baj?? 😥 A védőnőm azt mondta ne hagyjam 20 percnél tovább szopizni és csak óránként adjam neki a cicit mivel ez komfort cicizés és csak cumizik rajtam...de hát akkor keserves sírás van valamint ha az lenne akkor nem enné meg a tápszert ennyi cicizés után nem???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook