Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptassunk -de hol? fórum

Szoptassunk -de hol? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptassunk -de hol?

1 2 3 4
2007. okt. 31. 08:20
És akkor említsük meg azt is, csak úgy közbevetőleg, hogy a kakaó természetes serkentő, azaz esti italnak legalábbis megkérdőjelezhető ;)
62. DODICA (válaszként erre: 58. - 104bdd8c43)
2007. okt. 31. 07:53

Nem csodálkozom.


Mintha te csodálkoznál azon, hogy vannak olyan babák, akik képesek cumi és cumisüveg nélkül felnőni! Képesek pár naposan is pohárból inni, ha arra lenne szükségük, de minek, ha szophatnak bármikor, igényük szerint?


4 és fél évesen meg már szerintem igencsak nagy egy gyerek a cumisüveghez. ;) Középsős óvodás...


Nálam nem tartozott az alapfelszerelések közé, s ahogy figyelem, nem csak én vagyok ezzel így. ;)

61. e71af41436 (válaszként erre: 58. - 104bdd8c43)
2007. okt. 31. 07:14
a cumisüveg általában a szülő kényelmét szolgálja,nem pedig a babáét.főleg nem egy 5 éves kiskrapekét........
60. bb2f4e28dd (válaszként erre: 58. - 104bdd8c43)
2007. okt. 31. 06:29

,, Nekem 4 és fél éves és még a mai napig cumisüvegből issza a kakaóját reggel-este."


És te ezzel még dicsekszel is? :O

59. cskata (válaszként erre: 58. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 23:03

OFF: a cumi és a cumisüveg túl sokáig történő használata olyan szájpadlás és fogív deformálódást okozhat, amely a későbbiekben egyenes út a fogszabályozó készülékhez!

Szóval annak ne örülj, hogy majd' 5 évesen még cumisüvegezik a babád, mert egyáltalán nem tesz jót a helyes alsó-felső fogsor zárás szempontjából neki!

(a hosszú cumizástól az emberek jó részének előre álló metszőfogai lesznek!)

58. 104bdd8c43 (válaszként erre: 55. - DODICA)
2007. okt. 30. 22:52

Nálam a cumisüveg és a cumi alapfelszereléshez tartozik, olyan fontos, mint a ruha és a pelenka.

Mi van akkor, ha valamien oknál fogva cumisüvegre szorul valaki, és a baba nem tudja használni a cumisüveget?? Poharazással kínlódik, miközben a baba ordít az éhségtől?? Ez miért jó? Nekem 4 és fél éves és még a mai napig cumisüvegből issza a kakaóját reggel-este. Újszülött korától használja a cumisüveget és szopott is, ez így volt természetes! Ezen mit kell csodálkozni????

57. e71af41436 (válaszként erre: 55. - DODICA)
2007. okt. 30. 19:27
szerintem most jól látod a helyzetet.... :)
56. DODICA (válaszként erre: 55. - DODICA)
2007. okt. 30. 17:33

zet=ezt

tudod elfogadni külön

55. DODICA (válaszként erre: 51. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 17:32

Igen, van kifogás. Pl. az, hogy zet a témát egyszer már a-tól z-ig kiveséztük.

Miért hoztad fel újra? Miért nem tudodelfogadni, hogy te így, mások meg nem vesznek cumisüveget, s szoptatnak?

54. 754c7e07c3 (válaszként erre: 51. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 17:17

Miért lenne kifogás?

Te nem, én igen. És???

Ha neked jó!

Engem a Te problémád nem érint.

2007. okt. 30. 16:09

Hol?Bárhol....diszkréten,nincs olyan hely ahol nem lehetne megoldani-kidobom és már ehet is a lúrkó:))


tetszik ez a szó:)

2007. okt. 30. 15:53

Ha nem lesz cumizavaros, nem kell fejni. Nekem ez bőven megéri. Neked nem, az a te dolgod.


Nyilvánosan szoptatok, akár 2 éves korán túl is, és egy ágyban alszom a babával. Van valakinek kifogása? Jöhet!

:D:D:D

51. 104bdd8c43 (válaszként erre: 50. - 754c7e07c3)
2007. okt. 30. 15:25
Az enyém nem fog akárhol szopizni! Csak itthon, vagy ha háznál vagyunk valahol. Nyilvános szoptatást nem támogatom, és sosem művelném! Ha cumizavaros lesz? Mi baj lehet? Lefejem és megitatom vele cumisüvegből. Van valakinek kifogás?? Jöhet!!
50. 754c7e07c3 (válaszként erre: 48. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 14:57
Nem vesz. Nem ritka a cumizavar. Ha a baba éhes, szopizik. Akárhol.
49. bb2f4e28dd (válaszként erre: 48. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 14:51

Nem vesz. Mert minek.

A cumizavar _egyáltalán_ nem ritka.

48. 104bdd8c43 (válaszként erre: 44. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 14:47
Mit tesz?? bemegy egy bababoltba és vesz... ha cumizavaros lesz így járt. De ez nagyon ritka!
47. 754c7e07c3 (válaszként erre: 46. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 14:39
:DD
46. bb2f4e28dd (válaszként erre: 45. - 754c7e07c3)
2007. okt. 30. 14:37
Öööööö... passz :D
45. 754c7e07c3 (válaszként erre: 44. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 14:31
Igen. És kidobja, a mit is?
2007. okt. 30. 14:30
Mit tegyen az a szerencsétlen, aki nem vesz cumisüveget, mert nem akar szopási zavaros babát? :P szoptat, ahol kell.
43. 754c7e07c3 (válaszként erre: 42. - DODICA)
2007. okt. 30. 14:29

:))

Kíváncsi vagyok.

42. DODICA (válaszként erre: 41. - 754c7e07c3)
2007. okt. 30. 14:23
:))))
41. 754c7e07c3 (válaszként erre: 40. - 104bdd8c43)
2007. okt. 30. 14:22
Mit kellett kidobni?
2007. okt. 30. 14:10
Nekem a kórházban amikor volt 9 napig, ott hozzászoktatták a 3 óránkénti evéshez! Percre pontosan mindig akkor ébredt amikor letelt a 3 óra. Nekem sosem fordult meg a fejemben hogy az utcán vagy bárhol nyilvános helyen kidobjam és leálljak szoptatni. A cumisüveg mindig ott volt a táskámban anyatejjel és amikor véletlenül nem értünk haza az etetésre megálltunk a babakocsival és megetettem!
39. DODICA (válaszként erre: 38. - Erás)
2007. febr. 3. 23:58

Igen, igen, igen!!!!!! Hajrá!!!


"Ugye ezt nem kívánja tőlünk senki." Csak itt a bibi.... Mintha kívánnák tőlünk...

Engem nem zavart, de többször hallgathattam, hogy igazán nem nyilvánosan kellene szoptatni, hanem hazamehetnél. Az kiment mindenki fejéből, hogy mire összecuccolsz 1-2-3 (nekem "csak" ennyi van:) gyereket, mire itt-ott intézkedsz, stb.... El se indulj ilyen alapon, mert megéhezik, mire a kapu elé érsz!

2 éves korban már meg lehet beszélni a kicsivel, hogy majd otthon, de mondhatja ezt akárki egy 2 hónapos gyereknek! Ők meg elég sűrűn szopnak még jó esetben! ;)

38. Erás
2007. febr. 3. 23:40

Amíg nem voltak gyermekeim, kissé elítélően néztem nőtársaimra, akik nyilvános helyen szoptatták meg babáikat, pl. sorbanállás közben vagy az autóbuszon. Lassan hat évesek lesznek a lányaim és amikor ők még picik voltak, én is mindig elbújtam, ha valamelyik megéhezett. 4, illetve 8 hónapig szopiztak, 2 és fél hós koruktól pótlást kaptak. Gondolom, nem kell részleteznem, mekkora pakkal indultunk el otthonról... Kisfiam lassan kétéves lesz, de még most is szopizik, napjában többször, sőt éjjel is. Nem fogadta el a cumisüveget, a tápszert akkor sem, amikor a "kiugrások" miatt kevés lett a tejcsi. Inkább szopott rendületlenül, egy hét alatt rendeződött a dolog. Azóta is imád cicizni, de már az elejétől fogva nem zavartatom magam, bárhol is vagyok. Etettem már bankban, buszon, parkban, sőt a Tescoban is, bevásárlás közben, ha éppen akkor éhezett vagy szomjazott meg. Negatív visszajelzést nem kaptam még sosem (vagy nem vettem észre, ez is lehet). Rámnéznek, mosolyognak... Sőt, nemrégiben nagyon jól esett egy gyermekorvosnő kisfiamnak tett megjegyzése, mikor a kislányomat vizsgálatra vittük és a váróban kellett szopiztatnom: hány kisbaba írigyelne téged! :)))

Sokat vagyok úton csöppemmel,a buszon mindig meg kell szoptatnom. Felénk sem természetes, hogy ilyen helyen kapjon enni a baba, de már megszokta az utazóközönség.:) Mennyivel könnyebb a tápszerkészítés helyett egy kicsit meglazítani magamon a ruhát és indulhat is a szopi.:)

Miért kellene utazás, vásárlás, ügyintézés közben éheznie, szomjaznia egy gyermeknek?! Vagy egyáltalán ne is mozduljon ki az ember, ha szopós babája van? Ugye ezt nem kívánja tőlünk senki.

A párom sosem haragudott érte, ha más is látta az "eseményt":), természetes dolognak tartja.


Minden anyukát arra bíztatok, merjen nyilvános helyen szoptatni!! Gyermeke az anyatejnél jobbat sosem fog kapni! Mutassunk példát a mostani fiataloknak, akik arra fognak majd emlékezni, ha már ők is szülők lesznek: pár éve igenis láttam jónéhány anyukát, akik pl. a padon ülve szoptattak - a párom vagy én miért ne tehetné(m) meg? Úgy gondolom, mi tehetjük a legtöbbet azért, hogy a társadalom elfogadjon minket, "merész" anyukákat.:)

2006. dec. 10. 17:46

Mondjuk hatalmas előrelépés lenne, ha a játékbabák mellé nem csomagolnának automatikusan cumis üveget is.

Az én gyerekeim (a 2 nagyobb) sosem cumiztatatta a játékbabáját, és a babás szeretjátékaikban jelen van a szoptatás. Szerintem ez nagy kincs. Nekik biztos nem lesz furcsa, ha nyilvános helyen szoptató nőt látnak. Mint mostanság az anyjukat :)

2006. dec. 10. 15:34

Szerintem az az alapvető probléma, hogy Magyarországon nem természetes az, hogy egy kisbabát szoptat az anyukája.

A mi környékünkön "nem divat" szoptatni, az embereknek nics fogalmuk róla, hogy hogyan is működik ez a dolog(hozzáteszem, hogy más anyukáknak sincs). Csodálkoznak, hogy hogyan tudok még mindig szoptatni, már pár hónap szoptatás után is meglepődtek, most egy év után szinte biológiai csodának számítok a szemükben, és sokan ezt már nem is tartják normálisnak (?) mert szerintük ekkora gyereket már el kéne választanom.

Azért én nagyokat mosolygok és közlöm velük, hogy amíg van tejem, és Lili is szeretné, addig azért szopizunk továbbra is.

De az az alapvető probléma, hogy ez a szemlélet jellemző az emberek többségére, és ezért néznek rossz szemmel a szotató anyukákra, és ezért nem igazán törődnek azzal, hogy megpróbáljanak segíteni, és emberségesebbé tenni a lehetőségeket nyilvános helyeken.

Azt kéne megérteniük, hogy nem az a természetes, hogy egy kisbaba cumisüvegből kap tápszert, és egyebeket, mert sajnos sokak fejében még ez számít "természetesnek".

35. DODICA (válaszként erre: 33. - Katus1)
2006. dec. 10. 09:44

Nem hinném, hogy bárki is a női melltől félne, csak a negyven évi agymosást ezen a téren se könnyű kiverni az emberek fejéből. :(((

Engem sose zavart, hol szoptatok, de bizony nem egyszer láttam olyat, hogy megvetik a szoptatós anyát! Miért nem vonul ugye félre... Kérdés: hova???

Szerintem lehet rendkívül diszkréten is csinálni, hogy szinte senki ne vegyen észre semmit...


Mindenestre te nagyon szerencsésnek mondhatod magad, hogy Angliában ez nem probléma! Mert neked van igazad.

2006. dec. 10. 08:11
Nekem 3 gyerekem van 11,4 éves és egy 8hónapos de amikor éhesek voltak akkor megszoptattam őket,persze helytől függően félre vonultam,mert vannak kötekedő emberek.Akik sajnos elfelejtették hogy nekik is volt 20 évvel ezelőtt kisbabájuk.Sajnos ilyen világban élümk.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook