Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szőnyegtisztítási tapasztalataim (ha vannak) fórum

Szőnyegtisztítási tapasztalataim (ha vannak) (beszélgetős fórum)


2016. febr. 26. 19:43
Szonyegtisztito.hu, Bp. Foti ut 79-81.Mindenkit eltanacsolok toluk! A tisztitasra adott szonyeget kikoptattak, puhabol sprodde tettek, a szinet csak kisebb feluleten sikerult megorizniuk... minosithetetlen a munkajuk. Egy eves sem volt a szonyeg, most ocska, rongyos, undorito. Szep volt, draga is, szerettuk. Nepali kezicsomozasu. Tisztessegtelen toluk, hogy elvallaltak. Es meg koszos is maradt.
27. hádész007 (válaszként erre: 23. - Gasztromanko)
2014. dec. 13. 22:27
akkor tisztíttasd máshol arany árban!
26. hádész007 (válaszként erre: 23. - Gasztromanko)
2014. dec. 13. 22:24

Kedves Tropicana 26!

Ha egy szőnyeget lepisil,gyerek,kutya,macska csak is kizárólag garancia nélkül vállalják!!! A pisi szagot semmivel nem lehet eltávolítani! megkéne tanítani a lányát hogy a szőnyeg helyett a wc-t használja,vagy adjon rá pelenkát.

25. 613c0e0120 (válaszként erre: 23. - Gasztromanko)
2014. szept. 23. 12:07
nekünk egy esprit szőnyeget kellett volna kitisztítani, mert már piszkos volt és egy részen pisiszagú mert véletlenül egyik lányom odacsurrantott. Amikor visszahozták, akkor még mindig pisiszagú volt. Sokáig gondolkoztam, hogy szóljak-e de a férjem lebeszélt. Nem tudom. Szőnyeg expressz volt. a szőnyeg.hu
24. emagdi
2014. máj. 29. 13:45

én velük szoktam tisztíttatni, eddig teljesen jól dolgoztak:

[link]

2014. máj. 29. 13:19

Ha tisztíttatjátok, egy céghez


NE FORDULJATOK:

szonyeg.hu


A mi gyapjú szőnyegünket teljesen tönkretették, bolyhossá vált, foszlik. Ráadásul nem simerik el a felelősségüket, hetekig kergettem őket, vissza se hívtak, letagadták a panaszlevelem megérkeztét stb.

Becstelen, megbízhatatlan cég!!!!!

22. eb2a9af90b (válaszként erre: 21. - Nikoletta2007)
2010. aug. 6. 13:41
Hiába próbálsz jó folttisztítókat ha benne marad a homok.Akkor tiszta egy szőnyeg ,ha ugyanolyan könnyű mint amikor legyártották:))Erre egy jó minöségű tisztítórendszer képes .Különben csak nagyobb foltot csinálsz :))
2010. júl. 21. 10:18

Sziasztok!

Bár régi a fórum,remélem jön ide valaki!Én is keresek egy jó szőnyegtisztítót.Próbáltam az amwayes szőnyegtisztítót,de csodát nem művelt.Makacsabb foltokat kellene kiszedni.Sár,kajamaradékok,italmaradékok.A kiviszem az udvarra,kisikálom,leslagolom nagyon jó ötlet,de leragasztott padlószőnyegnél sajnos nem kivitelezhető.Ráadásul fapadló van alatta,tehát nem áztathatom túlságosan,mert felpúposodik alatta.Az amwaytől az LOC az jobban kiszedi?Akinek van tapasztalata,kérem írjon.

20. sonci
2009. szept. 3. 08:17
Hosszú szálú szőnyegem van súrolás szerintem szóba sem jöhet. tudtok megoldást? Segítsetek!!!!
19. emagdi (válaszként erre: 17. - Cucus7)
2008. nov. 27. 08:00
mi az a loc?
2008. nov. 27. 07:47
Nyáron kiviszem, kisikálom meleg, ultrapasztás (felénk még kapható) vízzel. Jól kiöblítem, olyan, mintha új lenne.
17. Cucus7
2008. nov. 27. 07:14
Már nem tisztitunk szőnyeget? Én LOC-t használok, de mindenre és mindenhova és mindig isteni.
2007. aug. 4. 18:30
Nálam meg a St. Moritz ( sötétszürke flakon) szőnyegtisztító, csak lestem, mintha új lett volna.
15. szanád (válaszként erre: 14. - Erás)
2007. aug. 4. 17:17

Mi is ezt szoktuk csinálni.

Az ilyen agyonreklámozott termékek mint pl.a vanish csak arra jó hogy a színét felfrissítse a szőnyegnek,semmi másra nem jók,csak pénzkidobás.

A tisztítógépek se külömbek ,

14. Erás
2007. aug. 4. 17:09

Nyáron, jó időben leviszem az udvarra a szőnyegeket és nekiállok gyökérkefével kisúrolni.

Slaggal jól kiveretem belőle a koszos vegyszeres vizet. 2-3 napig nincs szőnyeg, de utána mennyivel másabb!

Nálam a Komfort szőnyegtisztító vált be a legjobban.

13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2007. júl. 25. 16:55
Hajrá, megéri.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 25. 16:12

köszi!

igazából az a baj, hogy nemcsak a foltokat kellene kiszedni, de tartok tőle hogy iszonyat koszos maga az egész szőnyeg is, mert már vagy 5 éve megvan, és eddig csak porszívóval porszívóztam, ilyen vegyszeres csoda-takarításnak még nem vetettem alá.

de a citrom jó ötletnek tűnik. annak még az illata is nagyon kellemes!:))

11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2007. júl. 25. 14:35
Aprobb foltokat probalj megdorzsolni citromlevel. Nalam ez bevalt, mivel egyebkent sem szeretek szintetikus anyagokat hasznalni, inkabb kidobom a szonyeget, ha mar ez sem segit.
10. emagdi (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. júl. 25. 14:33
köszi! akkor most a köv. lépés, hogy kölcsönzőt keressek! (régebben valahogy tök sok volt, de mostanában nem nagyon láttam ilyeneket)
9. emagdi (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2007. júl. 25. 14:32

köszi! igazából nem a szőr a gond, mert azt felszedi a porszívó (olyan porszívóm van, aminek a fejében kis kefék forognak, és tökjól felszedi a szőröket és hajakat).

viszont világos színű a szőnyeg a nagyszobában, és egy párszor már lehányták a macskák, aminek a foltja nem jött ki 100%-osan.

meghát ugye néha rákerül egy-két kajafolt v. italfolt is, aminek nagy része kijön, de egy része nem.

szóval most már elég megérett a szőnyegem valami drasztikusabb tisztításra. gondolkodtam hogy valami ezzel foglalkozó céget felkeresek,de nem szeretnék feleslegesen sokat fizetni (ha mégsem jönnének ki a foltok). szóval most ezért gyűjteném az infót:)))

2007. júl. 25. 14:09
Szia, nekem van szőnyegtisztító gépem, azzal takarítom őket, egyszerűen fantasztikus. Könnyű, gyorsan szárad. Régebben Vanissel csináltam, és kefével, de nagyon nehéz volt, és sosem volt tökéletes, nem a vanis miatt, hanem miattam. Szerintem megéri bérelni egy napra, bőven végzel, és nagyon jó az eredmény is. Kata
7. e71af41436 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2007. júl. 25. 14:09

én is kipróbáltam a vanisht....jól el is áztattam a szőnyeget...:(

én egyszer vettem ki kölcsönzőből egy professzionális takarítógépet,az jó volt,csak egy napra 12ezer volt.

macska esetén én azt javaslom,hopgy erős kefévewl sikáld át,majd bármelyik szőnyeges habbal ha átkened(csak vigyázz,mert úgy jársz mint én:D)és átporszittyózod az jó. A szőrt úgysem lehet csodaszerrel eltávolítani,csak kefével és fizikai munkával...:((((

6. d606bc0fd7 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. júl. 25. 14:05
nem tudok arról, hogy sima porszivóval működne, de a habot száradás után fel kell porszivózni.
5. d606bc0fd7 (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2007. júl. 25. 14:04

Én is vanish-t használok, a bútorra is.

nagyon meg vagyok elégedve.

4. emagdi (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2007. júl. 25. 13:08

köszi! láttam 7végén a tesco-ban ezt a vanish szőnyegtisztítót, nagyon reklámozták, csak nem mertem venni, mert hátha nem használ.

de ez olyan, hogy sima porszívóval is működik, ugye? (nincs szőnyegtisztító gépem, de perzsaszőnyegem sem:))))

2007. júl. 25. 12:54

Szia emagdi!!!

Én Vanish szőnyegtisztítót használok, és nagyon jó! Nem fakít és nem roncsol!!! Persze nem perzsaszőnyeg esetén! :-))) Ha valami puccosabb szőnyegünk lenne, biztos, hogy csak szakemberre bíznám.

Szőnyegtisztító géppel még tutibb a takarítás. Felesleges megvenni, bérelni is lehet.

2007. júl. 25. 12:48

sziasztok!

nagyon érdekelne, hogy ki mivel és milyen hatékonysággal szokta tisztítani a szőnyegeit.


szőnyegtisztító cég vagy otthon házilag? milyen vegyszerrel, milyen géppel?


előre is köszi minden tanácsot és tapasztalatot!

2007. júl. 25. 12:47
Szőnyegtisztítási tapasztalataim (ha vannak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook