Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szonja a New York maratoniig fut... fórum

Szonja a New York maratoniig fut... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szonja a New York maratoniig fut...

1 2 3 4 5 6 7
62. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - Titzi)
2012. dec. 12. 18:52
Amcsik közül hirtelen Oprah meg az egyik Jackson lány jut az eszembe, ők hol a 100 kilót súrolják, hogy 60 alá fogynak (lehet, hogy az adatok nem pontosak, csak hasra csaptam, de nem hiszem, hogy nagyot tévednék). De valószínűleg van rengeteg ismert példa a jojóra.
61. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - Titzi)
2012. dec. 12. 18:50

Ok, ha valaki túlzásba viszi az edzést, azt se biztos, hogy meghálálja a szervezete. Ez igaz.


De azért 20-30-40 kilókat hízni pár hónap alatt, majd lefogyni és ezt többször megismételni, biztosan legalább annyira nem jó, mint túlzásba vinni az edzést. Annál már ducin maradni is biztonságosabbnak tűnik (aztán lehet, hogy tévedek).

60. titzi (válaszként erre: 57. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 18:47

mutogatnak egy szinésznőt amerikaszerte.a szívbetegség arca lett

ő egészséges életmóra váltott és a szíve felmondta a szolgálatot a tornában ,életmódváltásban.....azt hiszem Norbit is műtötték billentyűzavarral...bár veleszületettnewk lett titulálva...na minegy ..nem megyek én ebbe bele,mert csak veszekedés lesz...

59. titzi (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2012. dec. 12. 18:44

Nagyon sajnálom!

Részvétem!

Nagyon nehéz lehet Neked!

Kívánom a lelki megnyugvást.

A bélszakasz mitől halt el?

58. Guruljka (válaszként erre: 56. - Titzi)
2012. dec. 12. 17:39

Sajnos tudom, a férjemet 12 éven át ápoltam.

Ő járásképtelen lett, szobawc-t azért tudott használni.

Érszűkület okozta a halálát. Egy elhalt bélszakasz miatt műtötték, de senki nem tudott a koszorúér-szűkületről.

Ő is mozgékony ember volt fiatalon, és az én segítségemre szorult mindenben, kerekesszékes volt.

57 évesen ment el májusban. Őrá valószínűleg a sztóma, majd a pelenka várt volna, így irgalmas halála. teljes élet-íve volt.

57. 117b1693d0 (válaszként erre: 56. - Titzi)
2012. dec. 12. 17:32

Ebben is van valahol igazság. Csak ugye nem igazán tudjuk ezt precízen kiválasztani előre, hogy melyik is legyen.


Mert ugye az se túl jó, ha valakinek a szíve negyvenegynehány évesen adja meg magát, mert hatalmasat jojózik többször. És most nem a levegőbe beszélek, az egyik ismerősömet pár hónapja műtötték a szívével 39 évesen. A kardiológusa szerint az állapotát többek között az idézte elő, hogy 3 év alatt kétszer fogyott kb. 20 kilót, aztán visszaette.


Nyilván nagyon egyéni, hogy kinek mit bír el a szíve. De előre nem lehet tudni...

56. titzi (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2012. dec. 12. 17:21

wgyébként még egy dolog egy 98 éves nagyit veszitettünk el,ennek kapcsán látom másként picit- talán egy kövér gyors szívinfarktusa jobb mint egy egész életében magát kikímélt egészségmánias ember évtizedekig tartó ágyhozkötözöttsége,akinek a vázrendszere 70 tájékán beadja a kulcsot és ennek következtében 25 év ágyhozkötözöttséggel ,pelenkázással ajándékozza meg a természet a szellemében ,testében ép egészségmániás emberünket,szörnyű lehetett neki megélni,hogy idegen emberektől függ a székletürítési képessége


egész életében edzette testét,szellemé(fiatalaon- kajakozott versenyszerúen)t,lelkileg stabil ,szellemileg élénk volt az utolsó pillanatig,megis az az utolsó 25 éve a pokol tüzénél rosszabb lehet a kiszolgáltatottság,megalázottság miatt

55. 117b1693d0 (válaszként erre: 53. - Titzi)
2012. dec. 12. 17:10
Terhesen se természetes 20 kilós ugrás egy hónap alatt. Mindenképpen utána kellene járni, hogy mi okozza nálad ezt a jelentős súlygyarapodást, ha nem a kaja...
54. titzi (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2012. dec. 12. 17:06

nagyon szimpi amit irtal

sajnos en elemző alkat vagyok,de tök igazad van,nem kéne ennyit agyalni


én azért foglalkozom a fogyással,mert édesanyám megkért rá...es ezt mos teljesen komolyan mondom-ha MAgyarországra megyek oda alacsonyabb súllyal kell mennem,ahhoz,hogy Anyumat ne bántsák miattam az ismerősök!

53. titzi (válaszként erre: 51. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 16:54

namost en nem gondolom,hogy a csokival szedtem föl huszat

annyit azért nem eszem,bár tény,hogy csokinagyhatalom az ország,ahol élek:D



Itt egy nagyon fontos dolgot szeretnék mondani!én nagyon egészségesen táplálom a családom már 15 éve!!!!SENKI nincs elhízva attól a tápláléktól,amitől én elhíztam,tehát azért valamit nagyon jól csinálok,a férjem rengeteget eszik a főztömből és soha nem volt a súlyával gondja,gyönyű karcsú ember,azért kö keményen az egész családom azt eszi,amit szerzek be,készítek el,ez zöldség,gyümölcs ls tengeri herkentyű,ezektől képtelenség elhíni,nekem mégis sikerült ...jó lenne tudni miert


a férjem szereti a sajtot..én szinte rá sem merek nézni,mert nekem méreg,ő pedig lazán kilókat tüntet el belőle és olyan gyönyörű alakja van,hogy chanelnél lehetne modell...hát hogy van ez?


miert kell nekem ínam szakadtaig sportolnom és kőkeményen táplálékmegvonnom ahhoz,hogy kevéssé obesd legyek és ne morbid obez...,ha megfeszülök sem értem


tény,hogynem segyt.hpogy már megint terhes vagyok:D

52. Guruljka (válaszként erre: 50. - Titzi)
2012. dec. 12. 16:14

Én így még soha nem gondoltam a túlsúlyomra, azaz nem hoztam összefüggésbe lelki teherrel.

Én nem szeretek semmin hosszasan filozofálni, hiszen attól nem lesz jobb. Az a véleményem, hogy az okokra rá lehet jönni, és ennyi elég is nem kell mindent visszavezetni mittudom én mire. Az nem old meg semmit.

Megvannak a régi méreteim és súly-adataim, olyan 30 évre visszamenőleg. Akkor éreztem először kicsit kényelmetlenül magam, és hogy elkezdhessek futni, kellett némi rákészülés.

48 kilósan lettem állapotos, és már a kisebbik lányom is 3 éves volt, amikor az 50 kiló kényelmetlen volt. Elsősorban a combomra, fenekemre jött az a pár kiló.

De sok minden történt azóta, megszületett a fiam is, és elkezdett ugrálni a súlyom. A 3 műszakos munkarend idején híztam, és akkor voltam 62 is, de ez elég gyorsan leszaladt, és 53 kiló is lettem megint aránylag könnyedén, csak kevés odafigyeléssel.

Utána sokáig nem foglalkoztam magammal, és amikor újra mérlegre álltam, 72-t mutatott. Ez most a nyár elején volt, a férjem halála után pár héttel. Kétségbeesésembem a régi módszerhez fordultam: elkezdtem tudatossan enni és számolni.

Amióta a megfelelő helyet is megtaláltam a neten, azóta szépen mennek a kilók lefelé, most már 62 vagyok, de 55 kiló fölött még nem futhatok, mert így is kopnak már az ízületeim. Időközben elkezdődött egy orvosi kivizsgálás is, különböző egészségei panaszaim miatt nem vagyok képes megfelelő mozgás-intenzitásra.


Titzi, ha nem érzed magad kényelmetelnül moletten, akkor miért is "görcsölnél" ezen? Találd meg azt a súlyt, amivel még az ízületeid is működnek, és maradj annyi. Igazad van a megvetéssel! :D

51. 117b1693d0 (válaszként erre: 50. - Titzi)
2012. dec. 12. 15:37

És 20 kiló visszajött csokizással egy hónap alatt a nyár végén?


Ez annyira hihetetlennek tűnik nekem, de lehet, hogy csak azért, mert még sosem ettem annyi csokit.


Nálam a csoki nem központi, de ha van és fel van bontva, akkor felkerülhet a palettára nagyon könnyen. Egyébként meg simán elvagyok mellette hetekig, hogy ott figyel a polcon. Ez is fura.


Mondjuk én mindenfélét összekajálok, ha rám jön a dili. Sok édeset, ami után muszáj sósat, majd megint édeset enni.


Amikor formában vagyok, akkor tudok nagyon egészségesen kajálni. Egyébként az egészséges kaják mindig a rendelkezésemre állnak. Szóval, bennem van a "hiba", nem a körülményekben.

50. titzi
2012. dec. 12. 15:18

nem táplálkozom egészségtelenül,sőt!!!

rengeteg könyvet elolvastam a témában ,sőt mostmár anyagilag is abban a helyzetben vagyok,hogy meg tudom venni az egészségeset

EGY gyengém van! A csokoládé!

HA valami lelki gondom van vagy kimerült vagyok,mindig rendbehoz,mellékhatások nélkül


Azért szerettelek v olna megkérdezni benneteket,hogy milyen módon sikerült a lelki terheketfeldolgoznotok,hogy ne kelljen ilyen instant megoldásokhoz fordulni??

49. titzi (válaszként erre: 48. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 15:08

nincs segítségem

sajnosegész életemben 20-30-40 kilók szááldostak föl -le rólam

a legtöbb 120 volt a legkevesebb 55 eddig

hallottam már a szénhidrátfüggőségről,nem vagyok biztos benne,hogy az a bajom

legutóbb 2 évig tudtam életmódot váltani

két lelki vetülettel küzdök:

1jobban érzem magam kövéren,csak a lábamnak könyebb soványan

2nem gondolom,hogy soványan sokkal jobb a külsőm

3ha sokat foglalkozom magamammal,mint a legtöbb életmódváltó,hozzájuk hasonlóan felszínessé válok és gyűlölöm a felszínes ,üres embereket,nem szeretnek egy lenni közülük

4 mostmár elértem azt a kort,amiben többé nem vagyok fiatal-annak nezek ki- de nem érzem magam annak és az öregedéssel járó stressz úgy erzem a legnagyobb lehangoló tényező az életemben

5 nézem azt a sok bőre lóg,feneke-melle elfogyott testet naponta a fitness clubban ahová járok és undorítónak látom őket,nem szeretnék mégcsak hasonlítani sem hozzájuk

6 undorodom azoktól az emberektől,akik a kegyeimet keresik,ha éppen sovány vagyok

48. 117b1693d0 (válaszként erre: 45. - Titzi)
2012. dec. 12. 14:54

Szerintem az evés miatti hízás, a szénhidrátfüggőség ugyanolyan, mint a többi függőség. Ha egyszer már kialakult, akkor nem lehet meggyógyítani, maximum törekedni arra, hogy a tünetmentesség minél tovább tartson. De a veszély a visszaesésre mindig ott marad, sajnos.


Láttam a mérlegelődben, hogy augusztusban visszaugrott 20 kiló. Tudod, hogy ez nagyon veszélyes? Van segítséged?

47. titzi (válaszként erre: 38. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 14:48

hetente -naponta mennyi időt szánsz a mozgásra?


ebben a farkasordító hidegben mennyire vagy aktív?

46. Guruljka (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 14:44
Úúúgy mennék veled! Itt, ahol lakom, nincs terem. Ha mégy, akkor lelkileg ott vagyok és buzdítalak, ha kell, jó?? :D
45. titzi (válaszként erre: 37. - Melinda032)
2012. dec. 12. 14:43
nézd,én már rengetegszer fogytam életmódváltással gyerekkoromtól kezdve,legutóbb 40 kg tól szabadultam meg és mindig visszajön,mint mindenkinek hosszú távon
44. titzi (válaszként erre: 36. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 13:38
Neked:D a nyugat-európai férfiaknak meg nem:D ennyi:D
2012. dec. 12. 10:00
Nagyon jó írás :) Még olvasni is jó volt. Gratulálok a kitartásodért Sonja! :) Én is a futást kedvem a legjobban, sajnos most ősszel-télen teljesen hanyagolom, mertr mikor elindulok munkába még sötét és hideg van, amikor hazamegyek meg már sötét és hideg van, egyedül nem mernék abba a parkba kijárni ahová nyáron. Most azon vagyok hogy eljárjak terembe edzeni,de bevallom csak tolom, mert egyedül félek-elbénázom-nem jó csinálom. Szerencsére ha minden igaz lesz egy lelkes segítőm egy kolléganő személyében, jövő évtől jó lenne mozogni. Nekem ugyan klasszikus értelemban nincs sok fölöslegem, de egy pudingnak érzem az egész testem, rosszul érzem magam a bőrömben, semmi energiám, csak vászorgok, na és a falásrohamok....este majd kieszem a hűtőt...utána meg bűntudat. Ezen akarok változtatni tudatosan. :)
2012. dec. 12. 05:06
Köszönöm, csajok, a bíztatást :) Tegnap voltam lent a konditeremben, jólesett nagyon. Mai nap kimarad, este 6-ig meló, de holnap megint megyek :)
41. Guruljka (válaszként erre: 29. - 130454e42d)
2012. dec. 11. 22:47

Te Pms1,


Én hiszek benned, bármit csinálsz is. TUDOM, hogy elindulsz futni.

És hallgasd szeretettel:


[link]

40. Sonja1224 (válaszként erre: 29. - 130454e42d)
2012. dec. 11. 22:04

Igen... ez brutál nehéz lehet...

Mert a depi miatt kéne elindulnod futni, de épp a depi miatt nem indulsz el... Uhhh! Ez tényleg kemény!

De abban biztos vagyok, hogy a depi legjobb ellenszere lenne, mert annyi örömhormon szabadul fel, hogy a depi huss!!

Drukkolok Neked, próbálok erőt küldeni az elinduláshoz és a folytatáshoz...

Ügyes légy Nagylány! Bízom Benned!!

39. Sonja1224 (válaszként erre: 34. - 39dbe380da)
2012. dec. 11. 21:53

Hiii!

Képzeld... nagyon vonz a triatlon is. Viszonylag jól megy a bringa is alattam... csak az úszással vannak gondjaim. De lehet, hogy egy IronMen még összeszalad az életemben... :) Az azért királylányos lenne...

180 bringa... 42 futás és asszem vagy 12 kili úszás... (vagy 8? :)

38. Sonja1224 (válaszként erre: 30. - 117b1693d0)
2012. dec. 11. 21:48

Bev!

Teljesen igazad van, mindenkinek más lesz a szerelme. Én eveztem, lovagoltam, testépítettem, bringáztam. Ezeket elég komolyan. Passzióból squash, spinning síelés és raffting játszott. Mindegyiket imádtam, amikor csináltam. De most, a futással érzem, hogy megérkeztem. Persze tolom még a cangát is a keresztedzés fontos... de a kedvenc a futás lett, mert egyik sem adott ennyi adrenalint, mint ez.

De a lényeg tényleg az, hogy azt találd meg, ami Neked... személy szerint a legtöbbet ad és azt csináld úgy, hogy ne add fel!

Hajrá!

37. melinda032 (válaszként erre: 35. - Titzi)
2012. dec. 11. 19:03

Nagyon szépen leírták már többen...én is majdnem 30 kilót fogytam..életmódváltással és tornával....én sem éhezem, és amit eszem azt jól megválogatom és finomakat....:)


Mindenki magáért csinálja, és NEM másért...Mindenki előtt le a kalappal, aki nekiáll és csinálja...!!!Csak így tovább!

És nem jönnek rám öngyilkos rohamok meg ilyenek..:)

36. 130454e42d (válaszként erre: 35. - Titzi)
2012. dec. 11. 17:28

Nem tudom, merre élsz, de a 70-80 kilós nő messze nem ideális szerintem, főleg, ha 80-hoz van közel. Átlagos magasságról beszélve természetesen.

Nem az anorexia az ideális nekem, hanem a vékony, formás, sportos.

35. titzi (válaszként erre: 25. - Sonja1224)
2012. dec. 11. 17:25

lehet,hogy meg kéne állapodni egy kicsit a szervezeteddel,hogy adsz neki egy kis pihenőt,tartod ezt a súlyt,föltöltöd mgad vitaminokkal és kiereszted a fogyokura során felgyülemlett sttresszt,ugyanis, a súlyvesztés mindig nagy stressz is a szervezetnek,majd újult erővel nekifogni a következő szakasznak

vigyázz magadra!


meggyozodesem,hogy ami a ferfinak ivas a nonek eves


tudod sokszor erzem ugy,hogy nem biztos,hogy jo az eves oromtetol megfosztani ay embereketm, bizti nem lesz tobb agresszio ongyilkossagm depresszio ha eroltetjuk ezt a testkepet ami most divat/


nagyon fura,hogy otthon abban nottem fel hogy 70-80 kilos embereket is ledagadt dissnoynak itt ahol most elek minden csaj sovany es a ferfiak a 70-80 kilosokat tartjak a legsyebbnek>D

34. 39dbe380da (válaszként erre: 28. - Sonja1224)
2012. dec. 11. 14:27
Én pl. pont fordítva vagyok mint Te. Futásról váltottam országúti kerékpárra (bár még lehet, hogy triatlon lesz belőle egyszer). Mondjuk én sodortatva voltam, mert a férjem versenyezget, ő montis.
2012. dec. 11. 12:36

A legmagasabb elismerésem a kitartásodhoz!

és tényleg iylen a sport,a mozgás:hamar lehet benne fejlődni,látványosan,csak az első részhez kell kitartás,amíg az ember belejön,utána már húz magával.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook