Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szonja a New York maratoniig fut... fórum

Szonja a New York maratoniig fut... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szonja a New York maratoniig fut...

1 2 3 4 5 6 7
92. Sonja1224 (válaszként erre: 89. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:45

Igen, ez kilométerben értendő. :)

Ha kényelmes tempóban futok, akkor kb hat perc egy kilóméter és akkor tudok hosszút... úgy 15-öt futni. Ha csak 10-et tolok, akkor gyorsabb a tempó, akkor öt perc valamennyikkel. Ez nem gyors tempó, de majd még fejlődöm, edződöm... :) Minél több kilométer van mögötted, az törvényszerű, hogy annál gyorsabb válsz... persze egy határig... :)

91. titzi (válaszként erre: 88. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 21:42
érdekeset írsz! az izomzatod,testfelépítésed változott a megváltozott mozgásforma hatására?
90. 130454e42d (válaszként erre: 87. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:40

Ez teljesen rendben van :) Nem tudom, hány kiló vagy, és kellene-e fogynod. Ha nem akarsz, nem kell, ha meg vagy elégedve magaddal akkor oké. Én magamnak nem tetszettem 80 felett, de 70 felett se.Magamnak akarok megfelelni, jól érezni magam a bórömben, mindenkinél ez a lényeg szerintem.

Az egy óra úszás elég ahhoz, hogy fitten tertson szerintem.

89. titzi (válaszként erre: 86. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 21:40

amindenit!

ugye km-ben értendők a számok?

10 km-et mennyi idő alaltt futsz le?

88. Sonja1224 (válaszként erre: 87. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:40

Én sem fogyok, amióta futok... immár hat hónapja. Azóta stagnál a súlyom a 20 kiló fogyáson.

Nem értem sajnos, mert a centi sem változik. Izmosabb nem lettem, csak a már meglévő izomzatom formálódott bicajosból futósra. :)

87. titzi (válaszként erre: 85. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 21:36

naponta járok egy órát úszni

minden nap!

es ez ahhoz elég,hogy ne hízzak,de ahhoz nem ,hogy fogyjak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sajnos az én szervezetem olyan jól tartalékol,hgy brutális mennyiségű tornával lehet fogyasztani

ahhoz meg túl kevés az élet,hogy a tornateremben töltsem az egészet

86. Sonja1224 (válaszként erre: 47. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:36

Pontosan nem tudom megmondani, hogy ilyen hidegben mennyit futok. Azért nem, mert ez az első tél, és ez az első hosszabb sérülésem. Az biztos, hogy hétfőn futottam 21-et és vasárnap fogok 15-öt. Szeretnék hetente legalább háromszor futni, mindegyiket 10 fölött. Nekem januárban indul a felkészülésem, akkor már emelnem kell a távot jócskán...

Különben az, hogy hideg van, vagy meleg, az irreleváns a futás szempontjából. Nyáron futottam negyven fokban is... akkor most télen is fogok mínuszban. A futó nem fázik, mert fut.

85. 130454e42d (válaszként erre: 83. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:30

Ez mindenkit megviselne, napi 6-8 óra torna, sose csinálnám. Ha nem hajtod túl magad messze nem viselt volna meg ennyire, hidd el. lehet, nem 2, hanem 3 év alatt ment volna le, de ennyi.

Amit én csinálok, az messze nem életmódváltás, egyszerűen hallgatok a szervezetemre, és letojom, ki mit mond. Nekem délelőtt nem kell kaja, akkor sem, ha melózok. Este viszont simán pizzázok is akár. Mozogni annyit mozgok amennyi jólesik, nem a vékonyságért, hanem a jó érzés miatt.

Persze, stressz a fogyás, de a túlsúly is az, folyamatosan.

84. titzi
2012. dec. 12. 21:26
hátha valaki tudja a választ...állandóan hányingerem van és csak édességtől múlik el ,mi lehet ez???
83. titzi (válaszként erre: 81. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 21:25

úgy idegileg készültem ki a sok fogyástól,mert a szervezetnek egy nagy stressz a fogyás,mindegy ,hogylassan(életmódváltás) vagy koplalás (gyorsan)

munkanélküli voltam,élveztem,hogy foglalkozom magammmal a torna szintjen,de aztán elegem lett ebből,hogy ilyen nagy arat kelljen fizetnem a vékonyságért

82. Guruljka (válaszként erre: 77. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:57

A lányom holnap lesz 36 éves. Koraszülött volt és vért is kaptam. 1995-ben derült ki, hogy Hepatitis C-vírussal fertőzöttet.

Tünetmentes vagyok, a vérképemben minimális eltérést mutatnak a májenzimek. Hasi ultrahang is negatív.

Tehát azt is túléltem- most ezt is megcsinálom. Feladatot kaptam, még nem tudom pontosan, mi az. A maratont magamnak szeretném.

81. 130454e42d (válaszként erre: 79. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:57

Napi 6-8 óra torna? Elhiszem, hogy besokalltál, ennnyit nem ér a vékonyság. Én csak most kezdtem mozogni, vagyis egyszer már voltam lent a konditeremben... A 25 kiló mozgás nélkül ment le, egyszerűen kevesebbet ettem, de azt amit megkívántam, és akkor mikor jólesett.

A mozgást is így gondolom, azt csinálok amit szeretek. Bármennyire jó is pl. a Zumba, a táncolós izékkel ki lehet kergetni a világból.

80. titzi (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:54
lehet tenni valamit?
79. titzi (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 20:53

Jaj ezek nem a barátaim,isten őrizz!

én nem követtem divatdietát,nem erdekelnek ezek

napi 6-8 óra torna és csak zöldség gyümölcs szerepelt a menümben némi hallal

két év alatt ment le

a 40 kg

az elejét én is élveztem,de a végére úgy kikészültem,hogy nem kívánom az ellenségemnek sem

2012. dec. 12. 20:53

Mivel a csípőmet fájlalom, főleg éjszaka, vagy amikor ülés után felállok...a háziorvos elküldött röntgenre.

A lelet:

Medence negatív. Jelentősebben meszes falú artériák.


Tehát látszott a röntgenen, és beírták a leletbe.

77. titzi (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:51

nagyon sajnálom ÍGuruljka

remélem,hogy nagyon vigyázol magadra és minden lehetőt elkövetsz,hogy gyógyulj,vigyázz magadra nagyon

bízom bennemhogy eléred a célod és meggyógyulsz

sok nehézségen vagy túl és nem könnyű Neked,de meggyógyulsz,hiszem

76. 130454e42d (válaszként erre: 74. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:51

Érdekes, nekem mindenki azt mondja, ne fogyjak már. Fura barátaid lehetnek.

Fogyni tényleg nem célom, formásodni szeretnék, feszesedni és jobb állóképességet.

magyarul, fitt akarok lenni.

Nem tudom, te hogyan fogytál 40 kilót, nekem 25 körül ment le idén, stressz nélkül, és közben is jól éreztem magam. meg kell találni azt a módszert, ami neked jó, és esélyes, hogy ez nem valamelyik divatdiéta lesz.

75. titzi (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:42
nagyon érdekeset írsz...a medence kis artériáinak elmeszesedését,hogy an állapították meg?
74. titzi
2012. dec. 12. 20:40

teljesen mindegy,miután sosem elég az ez emberkéknek a fogyás,ha 55 50 voltam az is kövér volt

,ha 68 az is,ha 72-752 az is,ha 80-85,az is és természetesen,ha 120 az is


például ,amikor 55 kiló voltam azzal ba..gattak,hogy ugyan dobjak már le még két kilót:Dlehetőleg az arcomból:D meg ilyen sületlenségek


tehat az egy dolog ,hogy törekedni kell az ewgészséges súlyra és mozgásra,de egy másik ,amit mostanában az emberek megengednek maguknak

73. Guruljka (válaszként erre: 68. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:38

A hajszálerek elzáródása biztosan fokozatos volt, de csak akkor okozott fájdalmat, amikor már elhalt egy szakasz.

Az easlő műtétnél az epehólyag is elhalt, azt is kivették, ezért még inkább csökkentettük a zsírbevitelt, és kevesebbet evett, gyakrabban.

Sajnos a fogai kihullottak, és már későn ment el fogorvoshoz. Pár évvel ezelőtt még ingyen lett volna a fog-protézis, de azóta megvonták a támogatást. Tehát nem tudott rágni, ez is közrejátszhatott, de a szűkület biztosan nem ettől keletkezett.

Genetika is volt benne, sok rokona halt meg a kisebb erek szűkülete miatt. De a nagyobb erek is szklerotikusak voltak, nem volt mentség. Infarktusa is volt pár éve, a boncolás szerint. Azt sem vettük észre.

Ennyi volt megírva.

Az a kísérteties az egészben, hogy ha ő nem hal meg, akkor én nem kezdem el kivizsgáltatni magamat. Nem is figyeltem volna a tünetekre, és anyagilag sem lennék rászorulva. Ha most nem állapítanak meg valamennyi munkaképesség-csökkenést, májustól nem jár tovább az özvegyi nyugdíj. Ezért gondoltam, megpróbálom, mert valóban nem stimmel valami, nehezen járok. Hát a medence nagy artériái fokozottan elmeszesedtek, ennyi már kiderült. de van még hátra több vizsgálat. Ugyanakkor a koleszterinszintem jó.

72. 117b1693d0 (válaszként erre: 71. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:27
Hány kiló voltál akkor, hogy még fogynod kellett volna?
71. titzi (válaszként erre: 69. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 20:25

te én a hírességekkel nem állok jól,egy fekete hölgy,különösebben kövérnek sem láttam előtte...


én egy amerikai szívsebész tv műsorában láttam ezt a nőt először ,de nem jackson az tuti


én nem mondom ,hogy vidám dolog 100 kilósnak lenni már nem először,de azt hiszem,hogy a mozgás formaja es mennyisége körültekintőbb átgondolást igényel ,mint hittük


én,amire magamtól vágynek ,az ,hogy a verzsirom lemenjen, a vérnyomásommal egyetemben

mert drága országban élek ,nem tudom megengedni magamnak ezt a luxust,hogy gyógyszerre költsek


tehat erre úgy vágyom,de nem felejtem el,hogy kimerültem idegileg a multkori 40 kg leadásával és nem kívánom azt az állapotot még egyszer


és még egy dolog: az emberek még 40 kg leadása után is arról dumáltak nekem,hogy fogyni kell...na tudod...beteg világ ez...

70. titzi (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:19

nézd ez a N.téma érdekes, én azt gondolom,hogy a szív és a rendszeres torna nem bizti,hogy pozitiv összefüggésben van,ha az illető erolteti és nem találja ela kellő kímélő fokozatot


azt hiszem az sem véletlen,hogy fiatal sportolok holtan esnek össze meccseken vagy éppen fitnessgurukat műtenek


a mozgás kell,de ,hogy nagyobb ovatossággal kell megválasztani a mértéket és a formát az is tuti

69. 117b1693d0 (válaszként erre: 66. - Titzi)
2012. dec. 12. 20:18

Hirtelen nem tudom, hogy kire gondolsz. De simán lehet, hogy tényleg túlhajtotta magát. Még azt is eltudom képzelni, hogy a túlevést egyszerűen felcserélte túl sok edzésre, aztán így megint átesett a ló túloldalára :(


Bármi lehetséges, még az is, hogy ha sose hízott volna meg és nem lett volna szüksége életmódváltásra, akkor is eljön rajta ez a betegség. Ezt sose tudjuk meg...

68. titzi (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:16

a hajszálerek mitől szűkültek be? úgy egyszerre???

a dohányzáson kívül lehetett más faktor is?


édesapám sztómás páciensként élt,biztos,hogy jó,hogy ezt nem kellett megélnie


különös,hogy a halála előtt az összes rokonom úgy jobban lett,tudod? ahogy te is leírtad...úgy örültünk

67. titzi (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2012. dec. 12. 20:11

nagyon nagyra tartom a véleményed

köszönöm a beírást Guruljka

66. titzi (válaszként erre: 62. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 20:05

ez nem a jackson csaj és nem is hízott vissza,mint én

csak egyszerűen a szíve nem bírta a rendszeres tornát....ennyi

most erre nyilván az az adekvált válasz,hogy a szíve mégiscsak a köverségében ment tönre,csak én azt nem ertem,hogy miert a fogyása,életmódváltása után lett beteg....na mindegy,ez csak egy egyszerű megfigyelés,vitát nem szeretnék

2012. dec. 12. 19:34

No de azt akarom mondani, hogy az életmódváltás nem biztos, hogy megfelelő.

Én Norbit sem tartom hitelesnek. Nem is nézem sem a kajáit, sem a gyakorlatait.

Bárki bármit mond, vannak élettani dolgok, amiket nem lehet megkerülni. A tápanyagoknak a megfelelő arányban kell a szervezetbe jutniuk, megfelelő mennyiségben. Egy idő után a szervezet beáll a saját szintjére. Mert hiába mondta az orvos, hogy 55 kilósan nincs túlsúlyom, ha engem ez zavar. Nem a kinézet, hanem az, hogy nehezemre esett lehajolni, cipőt bekötni, ilyesmi.

Mások által meghatározott normák után nem szabad igazodni, hanem fel kell ismerni a saját szervezetünk jelzéseit! Nincs olyan, hogy "egyél még, finom!", és olyan sincs, hogy ne együnk meg olyasmit, amit megkívántunk, persze nem a hatvanadik szem szaloncukorra gondolok.

Nagymama 9 évesen (ez 1915-ben lehetett) vérhast kapott, az orvos már lemondott róla. Falun éltek, a csöndes hátsó szobába fektették, napok óta semmi nem maradt meg benne. Viszont egyszer megérezte a sült szalonna illatát, és kért belőle. Adtak neki, szánalomból, mindegy már szegénynek...És ez a pár falat volt az első, ami megmaradt benne, hamarosan meg is gyógyult.

Hogy mi volt a szalonna és a kenyér tápanyagaiban, amire szüksége volt, azt én nem tudom, de a szervezete tudta.

Szóval sajnos van család, mint a férjemé is, ahol a leggyakoribb halál-ok az érszűkület, bármit eszik is. Van, ahol sok scaládtag éri meg a 90 év fölötti kort.

De étkezni nem diétával, hanem kiegyensúlyozottan kell, nagyon figyelve magunkra. Én például nem szeretem a húst, és nem azért szem nagyon keveset, mert vega akarok lenni, hanem mert érzem, hogy nem esik jól. És mondjon bárki bármit, nem reggelizem, mert eszembe sem jut enni ébredés után.

64. Guruljka (válaszként erre: 59. - Titzi)
2012. dec. 12. 19:12

A hajszálerek szűkülete miatt.

Az az egy vigaszom van, hogy az utolsó hónapjaiban egészen felllendült. Kapott új kerekesszéket, sőt még egy elektromosat is. Annyi év után újra bejárta a falut, intézte a bevásárlást, a kisebb hivatalos dolgokat.

Sikerült elvinnem egy egész hétvégés baráti talákozóra is, vonatoztunk a kis kerekesszékkel!

Három hétre rá lett rosszül, és a műtétet csak másfél nappal élte túl.

Soha nem volt kövér, de a dohányzást számára már későn hagytuk abba mindketten, tavaly nyáron.

Mivel próbáltuk erősíteni, nehéz volt diétát tartani, de nem is mondták, mit tehetek. Egyre több elhalást helyeztek kilátásba, ami csak megalázó állapotot jelentett volna a számára.

63. 117b1693d0 (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2012. dec. 12. 18:53
Sajnálom, nem lehetett könnyű nektek :(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook