Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szonja a New York maratoniig fut... fórum

Szonja a New York maratoniig fut... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szonja a New York maratoniig fut...

1 2 3 4 5 6 7
122. 117b1693d0 (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2012. dec. 13. 18:16

Nagyon fura. Az a súly, ami rajtad van, nem számottevő. Az szerintem nem elég ehhez. Ha megfejtetted, mindenképpen oszd meg velünk, mert baromira érdekel, hogy mitől lehet.


Konkrétan azért érdekel, nekem már előfordult, de csak hébe-hóba és nem is igazán mindig ugyanaz az ízületem érintett. Én a súlyomra fogtam. Mondjuk rajtam egyrészt van is jelentős plusz. De igazából ez se lehet az egyedüli ok, mert akkor meg egyfolytában érezném.


Mondjuk nekem a térdem is produkált ilyesmit, meg a csípőm is, de mindig csak az egyik és nem tartott több napon át vagy ilyesmi.

121. Guruljka (válaszként erre: 119. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 17:34

A túlsúlyt nem tudom a lábamon külön mérni, de plusz centi van, comb-körméretben 4 cm plusz.

A másik oldalon miért nem érzem? Csak a jobb oldalon!

120. 117b1693d0 (válaszként erre: 119. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 17:08
Ezt közben megválaszoltam magamnak a mérlegelődből, hogy messze nem akkora a súlyod, hogy ezt könnyen rá lehessen fogni.
119. 117b1693d0 (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2012. dec. 13. 17:07
Ez olyan feszülésnek tűnik, nincs túlsúly a lábadon véletlenül?
118. Guruljka (válaszként erre: 117. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 16:47

Csak oldalt tudok aludni, és igen, rajta fekszem. Sőt az az alvós oldalam, előbb-utóbb visszafordulok rá.

Hanyatt nyújtózkodom egy kicsit.

Magzatpózban szeretek aludni, de észrevettem, ha kinyújtom a lábam, csökken a fájdalom. Hanyatt el is múlik, de megint ráfordulok...

117. 117b1693d0 (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2012. dec. 13. 16:44
Olyankor rajta fekszel vagy éppen, hogy nem? Oldal fekvésben alszol?
116. Guruljka (válaszként erre: 114. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 16:38

Nem fáj a derekam.

Éjszaka felébredek néha a jobb oldali csípőízület fájdlmára. Vagy ha sokáig ülök egy helyben, akkor felállás után kicsit be kell mozgatni, mert nintha nem lenne a helyén.

Nem tudok sokat menni egyfolytában, emelkedőn főleg nem. De fájdalom ebben nincsen, csak gyengeség. Észre se vettem volna az érelmeszesedést, ha nem látja meg a RTG, mert fájdalomról beszélnek először mindenütt. Nekem az nincsen.

115. 117b1693d0 (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2012. dec. 13. 16:34

BBC Ent egyik sorozata a Tribal Wives, amiben 6 angol nőt küldenek a Föld különböző pontjain élő törzsekhez, hogy az ottani asszonyok életét éljék egy hónapig.


Az egyik csajszi egy afrikai törzset húzott, ő egy hónapig nagyjából maniókán élt. Nagy ritkán volt más is, például majom. Abból nem tudott enni. Nagyon ritkán jutottak húshoz, azok is inkább apróbb rágcsálók voltak. Néha halat is fogtak, a folyó vízállásától függően volt erre esélyük. Mindenhová csak gyalog mentek. Így aztán csak azt tudták enni-inni, ami gyalogló távolságon belül volt. 70 ember élt a faluban. Nem volt köztük kövér, de még olyat se láttam, akin egy kis felesleg is lett volna (direkt figyeltem).


Mondjuk, ha az esetek 80-90%-ban főtt maniókát ennék magában, fűszerek nélkül, akkor én is gyorsan lefogynék :)

114. 117b1693d0 (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2012. dec. 13. 16:28
Attól fáj a derekad???
113. Guruljka (válaszként erre: 104. - Titzi)
2012. dec. 13. 15:58

Ez nagyon sokrétű dolog. Mert az éghajlathoz illő táplálkozáson is sok múlik.

És a médiákon. Ki a fene tudta ezelőtt 40-50 évvel, mit esznek Afrikában?

Átvettük az olasz kaját. Annyira nem nekünk, északabbra élőknek való, hogy el se tudjuk készíteni, mert a fűszernövényeik sem élnek meg nálunk.

Civilizáltak vagyunk a kellő mértékben, tehát meghozatjuk. Aztán anyagcsere-borulásunk lesz, mert a szervezetünk nem változik olyan gyors ütemben, mint a futárszolgálataink.

Hogy él egy afrikai falusi asszony? Vizet hord a kútról, azaz esetleg több kilométert is gyalogol, majd gabonákat őröl a kézi malomban, zöldségeket tisztít, és elég kevés hússal, nem tudom milyen zsiradékkal készíti az ételt. Viszont nagy átlagban évekig szoptat, de történetesen senki sem várja el tőle, hogy ágaskodó, gömbölyű cicije legyen...:D

Itt egy cikk, hogy mit esznek a kenyai futók:

[link]


És ők megint csak jóval forróbb, szárazabb éghajlaton élnek. Biztosan ez is számít.

Vissza kellene lépni egy kicsit, nem mindent megenni, amit csak ide szállíttatni bírunk. Nem s "szittya magyar" gyomrot mondom, hanem a kaukázusit általában. Kevés finomítással arra vagyunk faragva, azt tudjuk emészteni, raktározni.

112. Guruljka (válaszként erre: 109. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 15:02

Egyetlen egy bajom van, éspedig az, hogy nem ott lakom, ahol szeretnék.

De ezen nem jóga segítene, hanem sok pénz, hogy tudjak másik házat venni OTT.

111. 39dbe380da (válaszként erre: 74. - Titzi)
2012. dec. 13. 08:11

Nem tudom, hogy milyen orvosi körökön vagy túl, de talán egy mellékvese vizsgálat nem ártana. Ahogy olvastam, hogy vki azt mondta, hogy fogyjál le az arcodból, vhogy rögtön az villant be, hogy lehet, hogy túl sok cortizol hormont termel a szervezetetd. Elég sok mindent megmagyarázna.


Az is lehet, hogy a sok diéta miatt "csak" megborult az anyagcseréd. Lehet, hogy azt kellene felpörgetni. Úszás helyett kerékpár, esetleg kávé, még több rost, stb.

110. 117b1693d0 (válaszként erre: 104. - Titzi)
2012. dec. 13. 07:43

Ez érdekes kérdés, hogy ekkora változást el lehet-e érni egyáltalán.


Egyébként nem csak a saját sejtjeitekre gondoljatok, ami ezt az egészet befolyásolja, hanem a bennünk, velünk együtt élő organizmusokra (gombákra, baktériumokra, vírusokra). Ezek tízezerszer annyi sejtet tartalmaznak, mint a gazdaszervezet. Valahogy mi együtt alkotunk egy egészet...

109. 117b1693d0 (válaszként erre: 100. - Guruljka)
2012. dec. 13. 07:39

Amit leírtál és a negatív medence eredmény is valamilyen szinten erősítheti a távdiagnózisomat, hogy idegileg a terhet a hátadon cipeled. Ez okozza a fájdalmakat. Az izmaid görcsbehúzódnak és ez az, ami a fájdalmat okozza. Ezért nem látszik a röntgenen.


Jóga, meditáció, gerinctorna, monoton sportok, mint úszás, futás tudnak ezen sokat javítani, amennyiben igazam van és ez a bajod. De ha nincs igazam, akkor se okozol kárt magadnak egy kis jógával vagy gerinctornával :)

108. 117b1693d0 (válaszként erre: 101. - Sonja1224)
2012. dec. 13. 07:35
Az étrenden kell variálnod, máshogy nem megy. Ki kell tapasztalnod, hogy miket érdemes enned a fogyásod érdekében. A csökkentés nem célravezető, hacsak nem eszel túl sokat (feltételezem, hogy nem).
107. 117b1693d0 (válaszként erre: 99. - Titzi)
2012. dec. 13. 07:33
Nagyon jó ötlet, az mindenkinek jót tesz:)
106. 117b1693d0 (válaszként erre: 84. - Titzi)
2012. dec. 13. 07:32

Ha édesség alatt a csokit érted és egyébként nem zsíros ételeket eszed, akkor esetleg az epeváladék pangása is okozhatja az émelygést.



Az egyébként nem "normális", ha helyesen összeállított étrend mellett nem fogysz. Annak mennie kell mozgás nélkül is. A mozgást nem fogyásra vetik be, hanem a hatékonyság, a közérzet, az immunrendszer, nyirokkeringés hatékonyságának növelésére.


Voltál már komolyabb kivizsgáláson, ami rávilágítana, hogy mi az oka annak, amit írsz?

105. 130454e42d (válaszként erre: 104. - Titzi)
2012. dec. 13. 06:33

Szerintem az alkatot nehéz, vagy egyenesen lehetetlen megváltoztatni, attól függ, milyen géneket örökölt valaki. Nekem a csípőmmel és a fenekemmel van bajom, az nem tetszik. A scípőm széles, a fenekem nagy és lapos :S A széles csípővel sokat nem tudok tenni, a csípőcsontom is szélesebb, mint szeretném.

Viszont alkatra nőies vagyok, gondolkodásban inkább férfias.

104. titzi (válaszként erre: 101. - Sonja1224)
2012. dec. 13. 00:33

én azon döbbentem le,hogy mennyire kulturafüggő milyen alkat kell az embereknek

JLO típusok(afriaki ,délamerikai kontines)

A te típusod euróoa,észak amerika


engem nagyon érdekelne,hogy ,ha igaz az ,hogy a táplálékok bekapcsolnak bizonyos géneket,akkor az északi,kakuázusi nőben milyen táplálék kapcsolt be olyan géneket,amely a tesztoszteron dominanciat hozta elő


én most nagy multikultiban élek és látom ,hogy az afrikai ,latina nőciknek a teste máshova képez zsírdepőkat,jó lenne tudni miert és hogyan lehetne fehér nőkben ezt megváltoztani


nem tudom összevetettél-e egy mediterrán vagy afrikai női alkatot velünk, én úgy láttam,hogy azon túl,hogy az alkatuk nőiesebb,mint európai társaiké a testük a zsírokat kevéssé ártalmas helyekre rakja


szeretném tudni merre kell lépni,hogy rájuk hasonlítsak..:D

103. titzi (válaszként erre: 101. - Sonja1224)
2012. dec. 13. 00:26
van pár ötletem,de először magamon próbálom ki aztán ,ha eredményes miert is ne próbálná ki más is
2012. dec. 12. 23:08

Fuss...:D

Úgy pár kilométer után már kialakul a dolgok fontossági sorrendje.

Mert azt eddig nem meséltem, hogy ha kocogó tempóban is, pár 10-12 km-es futó-rendezvényan résztvettem olyan 25 évvel ezelőtt. Néhányon a lányommal. Még meg is van pár rajtszámom, igyekeztem megőrizni őket. Szóval tudom, miért vágyódom a futásra. :D

101. Sonja1224 (válaszként erre: 98. - Titzi)
2012. dec. 12. 23:03

Ez nagyon így lehet... :)

Nagymellű is vagyok, a hátam és felsőtestem is arányaiban jóval erőteljesebb, mint az alsó. Habitusomban is inkább a férfias, a megteremtő vonalat viszem... :)


Oké... oké... De most akkor mi is van? Akkor mit tegyek ezzel kéremszépen? :)

100. Guruljka (válaszként erre: 99. - Titzi)
2012. dec. 12. 22:56

Neem, csak a hátamból néha kiszedhetné valaki a csomókat.

Nekem ne épüljön a rostjaim közééé...:D

99. titzi (válaszként erre: 94. - Guruljka)
2012. dec. 12. 22:54

erről jut eszembe,hogy japánban a kobe marhat rendszeresen masszírozzák,hogy a zsírja beépüljön az izomrostjai közé-a legdrágább marha a világon,úgynevezett márványozott a húsa

talán bizony ránk is ránkférne a masszázs

98. titzi (válaszként erre: 93. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 22:50

én nemrég olvastam egy könyvet három német doki tollából és a hatására másként látom a női arányokat,ők röviden azt vezették le,hogy a felőtest,alsótest aránya hormonális arányokat tükröz

erős felsőtest-tesztoszteron dominancia( ide tartoznak nagy mellű,vállas,hasas nők)

erős altest emelkedett ösztrogénszint(jLO)

gyér fenék és mellzsír-sok gesztagén hormon

97. Guruljka (válaszként erre: 96. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 22:29

Szerintem is lemegy.

Én eleve gumiszalagot használok, a hátamat is azzal próbálom erősíteni, hogy a tartásom jobb legyen. Nem bántja annyira az ízületeket.

96. Sonja1224 (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2012. dec. 12. 22:20

Nagyon kellene, de hagyom... Arra nincs olyan, amit szeretnék csinálni... bár nagyon ráférne. Pl lóg a fogyástól és persze a koromtól a felkaromon a böhönye. :) Tudod... az az integetőháj. :)

Jó lwenne rá néhány súlyzós edzés... mégsem veszem rá magam. :(


A futóedzőm viszont azt mondja, hogy majd lemegy a felsőtestről is, ne görcsöljek rajta. Nem tudom... viszont azt igen, hogy tényleg nem látni kövér futót. Valaki vagy kövér/túlsúlyos, vagy futó.

95. Guruljka (válaszként erre: 93. - Sonja1224)
2012. dec. 12. 22:02
És felsőtestre dolgozol valamit, vagy hagyod a csudába?
94. Guruljka (válaszként erre: 90. - 130454e42d)
2012. dec. 12. 22:01

Meg aztán...láttam én már molett nőt, aki egyrészt nagyon csinos volt, az arányosan telt alak...

Másrészt elég izmos volt, azaz az izomrostjai közé épült be a zsír, nem alkotott külön réteget.

Persze nem láttam ruha nélkül, lehet, viselt valami fűző-félét, de a combja az biztosan kemény volt, mutatta, hogy nem látszik, ha megnyomja az ujjával.

93. Sonja1224 (válaszként erre: 91. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:51

Igen, abszolút átalakultam. Tudod... a testem legizmosabb része eddig is a lábam volt. (A felsőtestem sajnos elég gázos, nagyon fedett, túlsúlyos)

De előtte - amíg testépítettem és bicajoztam, kialakult egy formás, "gömbölyű" comb. Tudod... ahol fejlett a combfeszítő izom, ott elöl. :) Most meg... hogy szinte csak futok, ez a gömbölyűség átalakult hosszanti izmozottságra. Nem csúnya így sem, de már más. Pl bárhogy mozdul a lábam, szinte csak izmot látni rajta, de már csak hosszantit, nem olyan kötöttet, mint előtte. Nem tudom... így értehető? :)

De a felsőtestem még a futástól sem lett még szép. Ugyanúgy fedett, ugyanúgy hájas... :(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook