Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszédok... Segítség! fórum

Szomszédok... Segítség! (beszélgetős fórum)

20. bnedora (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. ápr. 5. 09:08
Bocsi, nem akarom védeni a szomszédokat, de az előfordulhat, hogy az elütött macska valahogy bejutott hozzátok. Nagyon szívósak. Sajnos, az én bolond szomszédom is bántott már cicámat, amelynek volt még annyi ereje, hogy haza jöjjön, és a kertben pusztult el. De mivel bizonyítani nem tudtam, hogy ő volt, így nem tudtam vele mit kezdeni.
19. 1d97508455 (válaszként erre: 18. - Tejespite)
2012. ápr. 5. 08:33

Igen, Mi is erre gondoltunk. :)

Arra gondolni sem mertem, hogy ő bántotta. Inkább tényleg "csak" annyi történt, h a lapátjával odahozta...

2012. ápr. 5. 08:02
Ma reggel jutott eszembe, h sztem nem ő csapta agyon a cicát. Ha főút mellett laktok, valószínűbb, h tényleg elütötte vmi, és ő mikor meglátta, fogta a lapátot, arra téve hozta be és tette le elétek. Nem mentegetni akarom, de úgy gondolom, inkább ez történt. Az is lehet, h pont előtte volt elütve és nem akart otthagyni, viszont jó ötletnek tartotta még egy bosszúságot okozni Nektek és odavitte. Ettől függetlenül áldatlan az állapot, majd tudósíts mivé fejlődik.
17. Tejespite (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. ápr. 4. 19:38
Na nálam itt szakadna el a cérna. Nem bírom elviselni, ha állatot bántanak!! Persze azt se, ha embert! nem tudjátok rábizonyítani, és én sem mernék lépni, mert második gondolatom az lenne, h nehogy vmit csináljanak a kutyámmal.
16. 1d97508455 (válaszként erre: 15. - 17edc27aec)
2012. ápr. 4. 18:31
:) :) Van kutyánk igen, de ilyet nem merek csinálni, mert félek utána megmérgezné.... Tudod, a kerítésen bármit át dobhat.... :/
15. 17edc27aec (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. ápr. 4. 18:18
Van kutyátok? Szedd össze az egyheti ürülék adagját, és öntsd be a szomszéd kapuja elé, az utcáról egy este:)
2012. ápr. 4. 18:06

11 körül ideértek a városgondnokság munkásai, ahogy megmozgatták a cicát, mondták, h valószínű elütötték(71-es mellett lakom), de tuti, h azután nem jött ide be, főleg nem a kapun át.

A szomszédok egész délelőtt nem jöttek ki a házból. Délután mikor megláttam a bácsit, egyből oda mentem hozzá és megkérdeztem, nem látott-e valamit, mert képzelje itt volt egy elütött macsek. Hát persze Ők nem láttak, hallottak semmit.


Párom most, h hazaért, mondta h az öreg mosta a kerti csapjánál a lapátját.


Ja, az kimaradt az elején, h véres volt a macska is.

Persze nem biztos, h azért mosta a lapátját, de kizárt, h más idehozta volna, tehát csak ők lehettek....

:(


Hát ennyiben maradtunk....

2012. ápr. 4. 11:03
Még az jutott eszembe, h mi lenne ha mondanád nekik, h Tessék nézni, vki idetette ezt a cicát, mert azt nem gondolom, h ő jött ide meghalni, nincs gusztusom megfogni, nem tetszene segíteni betenni ebbe a zacskóba, és majd jönnek a gondnokságtól, ne igy kelljen már nekik itt látni.
12. 1d97508455 (válaszként erre: 11. - Tejespite)
2012. ápr. 4. 09:55

Lesem az ablakból, h mikor jönnek ki a lakásból, és pont ilyesmit akarok nekik mondani, amit Te írtál. :)

Eddig semmi...


Nagy igazság amit idéztél. És igaz. Ha a krokodilhús adagom lopják el......

2012. ápr. 4. 09:46

Hmmmm... nem egyszerű eset. És ha pl ma mondanád nekik, h "Tessék elképzelni mi történt? Kinek lehet ilyen beteg a lelke, h ilyet tesz? Csak sajnálni tudom, mert biztos nagyon rossz neki, nem tetszik ismerni a környéken ilyet? Mert lehet, h segítségre szorul. No és az a szegény cica? Kinek árthatott? Látszik, h jól táplált, biztos volt gazdája, hogy sirathatha most szegény, lehet, h pont egy beteg kisgyereké volt".

Vagy csak egyenesben: Legyenszíves megmondani konkrétan, h mi a problémája velünk Anasztázia néni?

Vagy ha undok, megkérdezni, nem tetszik jól lenni, vagy miért olyan mérges Ede bácsi?

Egyébként én is azt csinálnám mint Te, h megkérdem ha megyek a boltba, megkínálom stb. De mi a csoda baja lehet?

Ha a krokdilhús adagom lopják el, tuti h én is meg tudtam volna tenni amit a misszionárius. De már ha a családtagom vagy jószágom látja kárát...háát nem valószínű

Nagyon sajnálom, mert a rossz szomszéd az borzasztó!!!

10. 1d97508455 (válaszként erre: 9. - Tejespite)
2012. ápr. 4. 09:19

Ha megyek a boltba, mindíg megkérdezem, h hozzak-e nekik valamit, mert öregek. Mindig megkínálom őket mindennel, ha látom, h kint vannak.

És igen... Próbáltam már velük megbeszélni, de komolyan olyanok, mint az időjárás. Egyszerűen nem találok rá magyarázatot, h miért ilyenek. Egyik nap tök kedvesek, beszélgetünk stb, mint pl tegnap is, mára meg tessék... Ezt kapom... Pedig 100% hogy ők csinálják, mert már más is panaszkodik rájuk.

Kocsink sem zavaró, hisz alig van hangja. Az ablakunk alatt ha be van indítva, szinte alig hallom csukott ablaknál. Az ő ablakuk meg vagy 1 km-el arrébb van....


Sikerült közben elérnem a v.gondnokságot, mondta a pasi, h ide küld valakit. Remélem nemsokára ideérnek.

2012. ápr. 4. 08:56

Sok esetben segít, ha higgadt légkörben de határozottan megpróbál az ember beszélni az ilyenekkel. Nem tudom, a Te szomszédaid milyen beállítottságúak. Esetleg átmennétek hozzájuk egy kistányér friss sütivel, vagy gondolkodnátok, az eddigi ismereteik alapján van-e vmi hobbijuk, és ahhoz vmi aprósággal, vagy vmi kapcsán tanácsot kérnétek tőlük (azt általában szeretik a kötözködő emberek, ha észreveszik, h a másik kíváncsi a véleményükre). És ha már elkezdtek beszélgetni, megmondani nekik, h Ti békében és nyugalomban szeretnétek itt lakni, szeretnétek tudni, pontosan mi az ami zavarja őket. Mert lehet, h tudtok változtatni azon, de lehet h nem és mivel társas lények vagyunk, ilyesmit el kell viselni. Ha olyan kipufogótok van ami direkt bőget akkor az tényleg idegesítő, legfeljebb nem az ő ablakáig kell túráztatni. Nem kell fenyegetni őket, de azt meg lehet jegyezni, h ha másképp nem megy, nektek is lenne ötletetek amivel bosszúságot okoztok nekik, de nem akartok arra a szintre leereszkedni, őket is intelligens embereknek gondoljátok (még ha nem is igy van) és biztos meg lehet oldani. Aztán majd látjátok a reakciót. Nem mindenkivel lehet igy beszélni, de a többséggel igen. Én iszonyodom a konfrontálódástól de nekem is volt olyan szomszédom, aki már az X-edik helyen lakott, mert úgy viselkedett, h mindenhol csak haragosokat szerzett magána, semmilyen közösségben nem tudott megmaradni. A mi környékünkön pl sorra tűntek el a szép és egészséges cicák, mindnek volt gazdája, s több állatellenes tette volt, kivágott olyan fát ami nem tartozott hozzá de szerinte nem volt odavaló stb. Az egyik cica eltűnése után - az nem a mienk volt épp - átmentem hozzá, megmutattam a mi két cicánkat, s mondtam, szeretném ha megnézné őket, ők a mieink, és ha bárkit lát a környéken aki bánt a jószágot, akkor nekem szóljon, de ha ezek eltűnnek, tudni fogom hova kell jönni. Aztán innen is elköltöztek.... De a többséggel lehet beszélni.

Had' írjak ide egy kis történetet. Most olvasok egy életrajzi könyvet, egy nő írja aki a misszionárius szüleivel az őserdőben élt éveket. A bennszülöttek nem ismertek és nem fogadtak el semmi együttélési szabályt, mindenért háborúskodtak, és a lány apja egyik feladatának tekintette, h próbálja a békés egymás mellett élésre szoktatni őket. Egyik nap a törzsfőnök fia krokodilhúst akart lopni tőlük, rajtakapták, visszadobta és elszaladt. A törzsfőnök megtudta, tiszta ideg lett, mert az ottani szokások szerint jogukban állt volna keményen megbosszulni, és máris elveszettnek hitte a fiát. A misszionárius feleség azt mondta a férjének: "A Bibliában is az áll, ha vki el akarja venni a köpenyedet, add oda neki a köntösödet is. Itt egy szép darab krokodilhús, mi lenne, ha egyszerűen odavinnéd a törzsfőnök fiának,és megmondanád, nem haragszunk rá" ,,,,Igy tettek, elmentek, a tfőnök nagyon szomorú és ideges volt. Előkerült a fiú is reszketve az őserdőből. "Apu elindult felé, és olyat tett, amire senki nem számított: megölelte, elmondta, h nem haragszik, és hozott neki egy darab húst. A fiú egész családja értetlenül bámult. Ebben a pillanatban megváltozott vmi a törzsfőnök szívében. Ez a ffi soha nem ismert könyörületet, bocsánatot. Amit a fehér ember tett, számára teljesen idegen volt...Amit a fehér ember tett, számára teljesen idegen volt. Könnyekkel a szemében nézett apura. Újból világossá vált számomra apu életelve, h a szeretet erősebb a gyűlöletnél, és h nem szavaink, hanem életmódunk, saját viselkedésünk által tudjuk megváltoztatni ezeknek az embereknek a szívét...

Sok sikert!!

A cica gazdáját nagyon sajnálom!!!

2012. ápr. 4. 08:56

Ha ennyire félsz fogd meg egy kesztyűvel...


Egyébként pedig a szomszédaid miatt valóban sajnállak. Nekem is vannak problémás szomszédaim, de messze nem ennyire gonoszak. Csodálom, hogy még ennyi "türelmed" maradt ezek után.

7. 1d97508455 (válaszként erre: 6. - Basset)
2012. ápr. 4. 08:17

Köszönöm a válaszokat.

Elvileg 8-tól vannak a városgondnokságon, de hiába hívom őket, nem veszik fel... :/



Én nem "merem" elvinni innen. :(


Remélem mihamarabb fel tudom velük venni a kapcsolatot, és nem utasítanak el.

2012. ápr. 4. 08:13
Úgy tudom, a városgondozást kell felhívni, az ő kötelességük elvinni a megfelelő helyre. Akkor is, ha az utcán találtad vagy mondjuk a belső udvarban (ha ilyenféle panelben laksz). Legalábbis úgy tudom, itt Egerben a VESZ csinálja.
2012. ápr. 4. 07:54
Csomagold újságpapírba, dobd a kukába...tudom, nem szabályos.
4. 1d97508455 (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2012. ápr. 4. 07:50
Dehogy nem... Válaszként csak ideges vagdalózásokat kaptunk... Minek járunk kocsival, mert hangos, minek van kutyánk és ilyen értelmetlen dolgokat mondanak mindíg... Szerintem még ők sem tudják, h mi a fene bajuk van....
2012. ápr. 4. 07:48
"Jó szomszédság, török átok", mondja a közmondás. Sajnos nekünk is van egy bolond szomszédunk, nehéz vele mit kezdeni. A döglött cicát vagy elásod a kertben jó mélyen, vagy kihívod azokat (pontos nevét nem tudom), akik a döglött állatok elvitelével foglalkoznak. Ha ott hagyod, akkor el kezd bomlani.....
2012. ápr. 4. 07:44

Kamerát felszerelhetsz a saját udvarodon, ahhoz nincs joguk.

És nem kérdezted őket mi bajuk van veletek?

2012. ápr. 4. 07:40

A szomszédunkban öregek laknak. Egyik nap minden oké, kedvesek, másnapra meg megőrülnek.

A kocsink gumiját már 5ször kiszúrták, ellopkodnak mindent, s ami miatt most indítom a fórumot, ma történt. Reggelre, egy döglött macska volt az ablakunk alatt.

Sajnálom szegényt, mert szép kis dagi macsek volt, tehát nem természetes halált halt, az tuti, hanem már döglötten hozta valaki ide.


Mit lehet csinálni velük? Már azon gondolkozom, h kamerát szereltetek fel, de avval is mit érek? Feljelenteni sincs értelme, mert mire vége az ügynek, addigra a pokolba kergetnek.


Na meg a macsek. Mit csináljak vele? Ha a város gondnokságot felhívom, h vigyék már el innen, elvinnék? Vagy inkább ne is hívjam őket? De akkor mi legyen vele? Én tuti nem merem arrébb rakni, na meg hová rakjam, párom épp elutazott....


Kérlek segítsetek, mert most kétségbe vagyok esve... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook