Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szolnokon szülésznőt tudnátok ajánlani? Esetleg árral együtt? Köszönöm előre is! fórum

Szolnokon szülésznőt tudnátok ajánlani? Esetleg árral együtt? Köszönöm előre is! (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Nkriszti (válaszként erre: 33. - Poszata01)
2010. jan. 7. 23:33

Írtam privit.

Hát, akkor elég gázak voltak azok a szülésznők! De kellemetlen lehetett nektek! Te jó ég! Kedveskedni akartatok nekik, ők meg összevesznek! Még jó, hogy meg nem tépték egymást. Vizuális alkat vagyok, előttem van a jelenet :PP.

33. poszata01 (válaszként erre: 32. - Nkriszti)
2010. jan. 7. 14:48

Nyugodtan írhatod, a szerencsétlenkedés teljesen helytálló kifejezés ara, amit a babával műveltünk az első napokban, hetekben. :))) Azért most én is bízom a friss rutinomban. Az elsőnél még fogalmam sem volt, mi vár rám. Mert az ember elolvas ezt-azt a terhességről, de AZT, hogy mégis mi a fenét kell kezdeni egy síró kis csomaggal, arra nem lehet könyvből felkészülni.


Nekem a szülésznőkkel a SZÜLÉSKOR nem volt negatív tapasztalatom, de most, a másodiknál mindenképp akartam fogadott szülésznőt. Két okból:

1) Amit Te is írtál, h szülés után a kutya nem szól hozzád egy jó szót se, ha segítség kéne a szoptatáshoz v a baba ellátásához.

Nekem nem indult be rendesen a tejem, a babám viszont nagy súlyú volt, így fogyott, besárgult, és átvitték a koraszülött osztályra szülés után 2 nappal. Így egy hétig voltunk bent. AZ alatt az egy hét alatt hiába kértem, nem igazán kaptam a szoptatáshoz segítséget. Pedig azt gondoltam, ez a dolguk, de úgy látszik, én tévedtem.

2) Amikor tudtuk, h nemsoká hazaengednek a kórházból, a férjem hozott be 1 ajándékcsomagot (finom kávék, teák, csokik, desszertek), amit a szülésznőknek szántunk (mert pont műszakváltás volt a vajúdásom alatt, így 2 szülésznő foglalkozott velem: az egyik felvett, és a 2iknál szültem meg). Felvittük a szülőszobára, pont ott volt az egyikük. A másikkal is összefutottam aznap, és mondtam h vittünk fel egy csomagot, köszönjük a szülésnél a segítséget. Igaz, nem voltak megfogadva, de úgy éreztük, megérdemlik. Na, ezek ÚGY összevesztek a csomagon (h akkor most végül KI kapta), h a végén Nekem volt kellemetlen az egész, és ENGEM citált fel az egyik, h magyarázzam meg a másikuknak, hogy dehát mi az egész csapat munkáját szerettük volna megköszönni. Hozzáteszem, ekkor már a koraszülött osztályon volt a babám, ahol szigorú rend szerint lehet csak bemenni szoptatni (kényelmetlen, kemény székeken, kizárólag ülve), és pont akkor kapott el, amikor éppen sajgó hátsóval vánszorogtam volna vissza az ágyamba és az életemet adtam volna egy kis pihenésért. Na EKKOR beszétük meg a párommal, h a következőnél mindenképp lesz szülésznőnk is.


Te mikor szültél? És ki volt a szülésznőd? És a dokid?

32. Nkriszti (válaszként erre: 31. - Poszata01)
2010. jan. 6. 23:22

Azért gondolj bele, ha következőleg szülsz, azért már tudod, hogy mire számíthatsz, és a pici ellátásánál sem fogsz már annyira "szerencsétlenkedni" (bocsi, hogy így írom). Komolyan mondom, hogy nekem az is gondot okozott, hogy hogyan fogjam meg, nem még az, hogy szoptassak, meg a többi. Ja, és iszonyat fáradt voltam, mert szülés előtti éjszaka semmit nem aludtam, aztán a szülés, utána felment a vérnyomásom az Ergam injekciótól, és egyszerűen, amikor lehetett volna kicsit pihennem még a szülőszobán, akkor sem tudtam, csak lestem ki a fejemből... Amikor meg felvittek utána hozták a lányomat, onnantól meg nem volt megállás, pihi mert rengeteget ordított a drágám, vagy a szobatársak babái...

Egyébként én meg megkérdeztem a csecsemőst (nem ismit), hogy tegyem le, melyik oldalra, stb. erre lettem volna kíváncsi, odavágta: hát anyuka, ahogy akarja, úgy forgatja. Na, köszi.

Én azért fogadtam egyébként szülésznőt, mert elég rosszakat hallottam arról, hogy bánnak a szülő nőkkel, meg akkor csak velem foglalkozik, rám figyel. Nem bántam meg, örülök hogy megfogadtam,főleg így, hogy a párom nem nagyon volt elragadtatva attól az ötlettől, hogy bejöjjön a szüléskor.

De pl. a szomszédunkék nem fogadtak és mégis rendesek, kedvesek voltak vele.

Én egyébként csak azért szültem Szolnokon, mert jobb az eszközellátottsága, mint egy kisebb kórháznak, és ha baj van, ott rögtön ellátják és nem kell elvinni a babát mentővel, anyukának meg később utánamenni, ráadásul még a kórházi osztályra sem veszik fel, hanem kerítsen magának szállást, stb.

31. poszata01 (válaszként erre: 30. - Nkriszti)
2010. jan. 6. 15:46

Igen, sajnos nagyon nagy a szórás a csecsemős nővérek között. Az első nap, mikor szültem (este 7kor született a kislányom) szülés után kb. egy órával bejött a csecsemős nővér, behozta a babámat, felkapcsolta a fejem felett a villanyt, és közölte, h anyukának úgy kell pihennie, h fél szeme mindig a gyereken van. Megkérdeztem, h segítene-e a szoptatásban, mert sehogyse boldogultam, első gyerek, ugye.... Mondott 1-2 szót a bajsza alatt, aztán kiment. klassz. :-((


De volt olyan csajszi is, aki császáros volt, és első nap a nővérke 3 óránként kihozta neki a babáját, a mellére tette, és fogta, amíg a baba evett, aztán elvitte. Szóval, szerencse kérdése.


Én ezért is döntöttem úgy h szülésznőt fogadok, mert hátha ő segít ilyenkor is.

30. Nkriszti (válaszként erre: 29. - Poszata01)
2010. jan. 6. 15:32

Szia!


Sajnos nekem is ez a véleményem, sz...nak(bocsi) az emberre egy nagyot, semmit nem foglalkoznak az anyukákkal, csak ha ismerős van a csecsemősök között. Nekem az volt a szerencsém, hogy volt ismi és így egyszer-egyszer ránk néztek. Az meg egyenesen röhej, hogy nagy okosan a kórházi védőnő oktatott: 2 óránként "erőteljes szopi 20 percig", haha, az én lányom nem is nagyon tudott rendesen szopni, szegénynek a kis fejét odanyomkodták a mellemhez, ő meg alig bírta bekapni a cicit. Végül kapott egy kis cukros vizet, hogy legalább ne üvöltsön egyfolytában, mert be se nagyon indult még a tejem se ott a kórházban. Nekem rémálom volt, megváltás volt hogy hazajöttünk. Volt egy anyuka, aki rimánkodott, hogy legalább adjanak már egy kis cukros vizet a babájának, a csecsemős meg durván odaszólt neki, hogy szoptasson csak! Aztán mondta az anyuka, hogy már véres a melle, meg papírja van róla, hogy nem tud szoptatni, mert olyan a melle valami miatt, és így kapott tápszert, vagy vizet a pici. Ja, azt már nem is mondom, hogy nem vették észre, hogy elkezdett besárgulni a drágám, pont a 4. nap, mikor hazaengedtek minket, pedig gyerekorvostól kezdve csecsemősig aznap nem tudom hány embernek a kezében volt... Nem szidni akarom őket, de az emberség azért eléggé hiányzik ott sajnos.

29. poszata01 (válaszként erre: 24. - Beata21bea)
2010. jan. 6. 13:51

Igen, az viszont szomorú, h a szolnoki kórház csak papíron bababarát. Erről sajnos rosz tapasztalataim vannak, és nem csak a higiénia miatt.

A 24 órás rooming-in az első gyerekeseknek csak nehezítés. Nekem fogalmam nem volt például, hogy kell pelenkázni. De meg sem mutatják. Csak odaadják a babát a "gurítós lavórban", aztán nesze, itt van hozzá 4 db pelenka a mai napra. A szoptatáshoz a segítség dettó. Ha nincs elég tejed, és csak sír a babád egész nap, nem érdekel senkit. Ez bababarát intézmény, ezért ha kérsz, sem adnak neki tápszeres pótlást, de még vizet sem. A szoptatáshoz viszont nem nagyon adnak segítséget. A segítség abban áll, h egy hordozható TV-n levetítenek egy videót a helyes szoptatásról. De ezt is csak munkanapokon. Szval, aki péntek délután szül (mint én is), az ott marad 3 napig minden segítség nélkül. :((

Én megértem, h a nővérek is túlhajszoltak, és rengeteg a munkájuk, de ezt akkor nem kéne bababarátnak nevezni.

2010. jan. 6. 13:42

Sziasztok!


Kedves Beata,

Amennyire tudom, itt Szolnokon nem lehetséges, h CSAK szülésznőt fogadj. Csak akkor fogadhatsz szülésznőt, ha orvosod is van. De ezt pár éve mondta egy ismerősömnek egy szolnoki szülésznő, lehet h ez változott azóta.


Én tavaly szültem, akkor csak orvosom volt, szülésznőm nem. Jövőre meg kistesó érkezik, és úgy döntöttünk, mindenképp fogadunk szülésznőt is. Én is Mónit fogadtam meg, nekem is szimpatikus, meg jókat hallottam róla, ráadásul a környékünkön lakik, szóval ha bármi lenne közel a segítség.:))

De Komáromi Katit is sokan dícsérik.


Zselice,

a WHO ajánlása csak egy darab papír, az élet annyi, de annyi mást hozhat, nem kellene ehhez ennyire ragazkodni. Szerintem sokkal fontosabb, h egy doki értse a dolgát, és szülés közben, ha szükség van rá, gyorsan és jól döntsön, és cselekedjen. Az oxitocin adása szerintem nem rossz, én úgy mentem be szülni, h a magzatvíz már elfolyt, de fájások és tágulás még sehol semmi. Szóval, ha nincs oxitocin, lehet h 2 napig is vajúdtam volna, így meg 5 óra hossza alatt megszültem. A gátmetszésen meg nem is vacilláltam, úgy voltam vele, a doki majd tudja, ha kell, akkor kell, és kész.

27. wandi
2009. nov. 22. 20:10
A rendes szülésnél fájdalomcsillapítás az itt nincs epidurális formájában, csak ha előtte fogadtál altatóorvost. Gázt kaphatsz, de epidurális nincs.
26. wandi
2009. nov. 22. 20:08
Zselice találtál már dokit, aki megfelel?
25. Zselice (válaszként erre: 23. - Wandi)
2009. nov. 20. 09:47

Persze, ha orvosilag indokolt, miért ne? De csak ha a hülye magyar gyakorlat miatt "indokolt" orvosilag... Hát ezt szeretném elkerülni.

A wikipedián is olvastam, az elég objektív oldal. (tanulságos)

Kinél lenne érdemes megpróbálni Szolnokon? Doki és szülésznő is érdekel...

Köszi a válaszokat:)

24. beata21bea (válaszként erre: 22. - Zselice)
2009. nov. 20. 08:43
szerintem ezt Szolnokon felejtsd el... hiába bababarát kórház... még nem mindenben az...
23. wandi (válaszként erre: 22. - Zselice)
2009. nov. 19. 14:49

Helló!!


Nem tudom, hogy vállalja-e valaki így a szülés levezetését, ahogy Te szeretnéd, de én a Te helyedben beszélnék a doktornővel, vagy a Neked szinpatikus orvossal, hogy vállalja-e!? Vagy esetleg valamelyik szülésznőtől érdeklődnék!

Nekem kellett az oxitocin, mert az én kicsi lányom nem akart még a 41.-dik hét végén sem kibújni!!!

Nem tudom milyen úgy szűlni, ha magától indul be a folyamat, de én egyáltalán nem bánom, hogy így, mivel már túlmentünk a kiírt dátumon, megindítottuk a szülést.

2009. nov. 19. 13:44

Sziasztok!

Az szeretném kérdezni Tőletek, hogy Szolnokon van-e olyan doki, aki nem csinál gátmetszést, nem ad oxitocint stb csak ha tényleg muszáj.

Már jó sokat olvastam erről a témáról, és a WHO ajánlásaival is gyökeresen ellenkezik a sok beavatkozás, amit itthon rutinból elvégeznek.

Ezért keresnék valakit, aki hagy békében szülni.

A doktornő, akit emlegettek? Remélem egy nő máshogyan áll hozzá. De bárki jó lenne:)

21. Nkriszti (válaszként erre: 19. - Wandi)
2009. nov. 19. 01:24
Szia! Küldtem privit!
20. beata21bea (válaszként erre: 17. - Wandi)
2009. nov. 18. 08:16
szia, én bent lakom a városban, a vasútállomáshoz közel :)
19. wandi (válaszként erre: 18. - Nkriszti)
2009. nov. 17. 20:27

Te mikor szűltél? Ki volt az orvosod ha megkérdezhetem? Nekem Mónit különben a Gyenes doktornő ajánlotta, mert ő volt a fogadott orvosom, és kérdeztem tőlle, hogy kivel szeret eggyütt dolgozni, és ő mondta Mónit, meg egy másik nő nevét (azt hiszem Szekeres Erikát talán).

Én doktornővel is megvoltam elégedve.

Ha nem titok, Te mennyit adtál Móninak? Mert én még mindig azon gondolkodom, hogy nem-e adtam neki keveset!?

2009. nov. 17. 19:18

Én éppen ezért fogadtam szülésznőt is, mert hallottam mennyire "foglalkoznak" az éppen szülő nőkkel. Amikor én szültem, semmi nem volt előkészítve, a többiek tőlem kb. 10-15 méterre ott dumáltak, röhincséltek, oda nem jött volna egy sem megkérdezni, hogy alakulnak a dolgok! Amikor meg baj volt, odagyűlt az összes, azt se tudták, hogy kapkodjanak, az orvosom kiabált nekik, hogy ilyen meg olyan műszert hozzanak oda!

Engem hála istennek külön részbe tettek, úgyhogy én csak messzebb hallottam más szülő nőket, ketten voltunk a Mónival.

17. wandi (válaszként erre: 16. - Beata21bea)
2009. nov. 17. 19:04

Nekem nagyon jó volt, hogy őt kértem meg, hogy segítsen, mert reggel 6 órától 14:25-re született meg a kislányom, és ő szinte végig ott volt mellettem.

Sőt, a másik ágyon egy negyedig gyermekét szülő nő volt éppen, neki egy 15 perc volt a kemény, és amikor már kérte az ügyeletes szülésznőket, hogy menjenek már oda hozzá, és hívják az orvost, akkor Mónin kívül senki nem hallotta meg.

Móni ment oda hozzá, és ő segített ott is, ő hívta a többi szülésznőt.

Szóval ha őt választod, nem csalódsz remélem.


Amúgy hol laksz? Csak azért, mert Móni és én is Szandán lakunk, és még NST-re is vitt ha épp nem dolgozott.

2009. nov. 17. 11:35

megkaptam a számot, köszi, az iwiw jó ötlet, majd megnézem. Mert ránézésre én is ismerek egy párat csak nem tudom névvel összehozni

És ha ő ok, akkor hívom

15. wandi (válaszként erre: 13. - Beata21bea)
2009. nov. 17. 11:11

Mi újság a szülésznővel kapcsolatban? Sikerült a telefonszámot megkapnod?

Ha van iwiw-ed, keress rá nyugodtan, szerintem nagyon aranyos szülésznő!!

2009. nov. 7. 15:09
Szia! Én elküldöm neked priviben! :) (Vagyis megpróbálom.)
2009. nov. 7. 11:35
Köszi. Esetleg telefonszámot tudtok adni priviben?
12. Nkriszti (válaszként erre: 7. - Wandi)
2009. nov. 7. 01:00
Sziasztok! Nekem is Mónika volt a szülésznőm, és csak ajánlani tudom! Tényleg nagyon jó és végig ott volt velem!
11. wandi
2009. nov. 6. 15:54
Igazán nincs mit!
2009. nov. 6. 08:31
Köszi
9. wandi (válaszként erre: 8. - Beata21bea)
2009. nov. 6. 08:14
Igen a szülésznőnek.
8. beata21bea (válaszként erre: 7. - Wandi)
2009. nov. 6. 07:21
Köszi. Jól értelmezem: a szülésznőnek adtál 20-at, ugye??
7. wandi (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2009. nov. 5. 19:47

Helló!!

Én június elején szültem a Gyenes doktornő volt az orvosom (nagyon megvagyok elégedve vele), a szülésznőm Kőművesné Kecskés Mónika volt, akit mindenkinek csak ajánlani tudok!!!

Nagyon aranyos, kedves, emberséges!!

Árat ő nem mond,amennyit gondolsz azt mondja, én 5 hónapja 20-at adtam neki, de most visszagondolva, többet is megér az, hogy valaki tényleg az elejétől a végéig ott legyen melletted, kedvesen szól hozzád, és ami nagyon fontos, mindvégig nyugodt!!!

Sok sikert, én őt tudom ajánlani, igaz mást nem ismerek.

6. beata21bea (válaszként erre: 5. - 64d640aa58)
2009. okt. 21. 12:46
Köszi, ha eszedbe jut, várom!
2009. okt. 21. 12:44
van egy szülésznő, nem tudom a teljes nevét, valamilyen Virág. Középkorú, barnás vörös hajú alacsony, nem jut eszembe a teljes neve, ha eszembe jut leírom.Nagyon kedves anyáskodó, nagyon odafigyel mindenkire.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook