Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szolnoki Hetényi kórházba szülés után tényleg MINDENT vinni kell a babának? Ruha, pelus, törlőkendő? fórum

Szolnoki Hetényi kórházba szülés után tényleg MINDENT vinni kell a babának? Ruha, pelus, törlőkendő? (tudásbázis kérdés)


12. indasik (válaszként erre: 9. - Poszata01)
2012. okt. 11. 23:54

Akinek esetleg most lesz aktuális: az állapot kb. ugyanez.

Ruhát adnak, ha akarsz vihetsz és lehet abban.

4 db pelust kapsz 1 napra, ha elrakod ami megmarad este elég is lesz, nekün nem kellett a sajátból.

Popsitörlő nincs, reggel le kell mosni a csapnál, napközben meg moshatod vagy vihetsz be popsitörlőt. Én vittem.

Popsikenőcs van. Köldökápoláshoz cuccok vannak.

Kismami csomagot (Felicitas és egy másik) is kapsz, azokban van popsitörlő minta, az is elég a kórházi napokra, ha csak az ideális 4-5 napot töltitek ott.

11. poszata01 (válaszként erre: 10. - Beata21bea)
2010. jan. 7. 14:22
Elküldtem priviben. Ha esetleg még vkit érdekel, írjon.
10. beata21bea (válaszként erre: 9. - Poszata01)
2010. jan. 7. 07:41
Köszönöm szépen, a listát szívesen fogadom !!
9. poszata01 (válaszként erre: 7. - Beata21bea)
2010. jan. 6. 14:07

Szia!


Nem a legfrissebb, de talán még mindig aktuális, szóval a tavalyi állapotok szerint:

- kisruhát adnak a babának, Neked csak azt a ruhát kell vinni, amiben majd hazaviszed (+mózest, vagy plédet, vagy bébihordozót)

Ha ragaszkodsz hozzá, h már a kórházban a saját ruhájában legyen a baba, vihetsz be neki, rá is adják.

- Pelenka: 4 db pelenkát adnak egy napra, azt nem kell vinned, csak ha kevesled a 4-et. (Javaslom, ha nem fogyna el a 4 db, este tedd el szépen a szekrényedbe, mert ha van megmaradt pela, másnap reggel a vizitnél nem kapsz újabb 4-et, csak kiegészítik)

- popsitörlő: NINCS. Ott az a gyakorlat, h csap alatt mosd meg a babád fenekét (na peeeersze, mikor az ember olyan gyenge mint a harmat, meg az úlszülött is köztudottan szeret pucérkodni) Szóval, ha nem akarod napjában többször csap alatt mosni, popsitörlőt vigyél.

- popsikenőcs: TALÁN adnak, de ebben nem vagyok biztos. De ezt meg tudod oldani úgy, h viszel 1 Bepanthent, az jó a popsijára, meg jó lesz neked is, ha esetleg a mellbimbód kirepedezik, vagy sebes az első napokban.

Meg javaslom vigyél 2-3 db tetra pelenkát is, amit szopizáskor, vagy ha magad mellé veszed az ágyba, a baba alá tudsz tenni.


Azt hiszem, a 30. hét után lehet menni szülőszoba-látogatásra. A védőnő, aki ott körbevezet, elmondja azt is, miket kell/érdemes vinni a szüléshez, és tőle meg lehet kérdezni, h a gyermekágyas osztályon mi a legújabb állapot.


Még megvan a tavalyi listám, ha szeretnéd, elküldöm szívesen.

2010. jan. 6. 11:14
Persze, ne aggódj ezen, biztos szívesen segítenek ha valamit nem vittél magaddal. Kár ezen agyalni. :))))
2010. jan. 6. 10:43
Na, probléma letudva, felhívtam a csecsemős osztályt: azt mondták, mindent adnak, esetleg 1-2 darabot lehet bevinni, de alapjáraton minden van. Ennyit erről... majd elválik :-))
2010. jan. 6. 10:32
Hát, jobb híján tényleg ez lesz... Legutóbb ugyan 3 évvel ezelőtt szültem, akkor rinyáltak, hogy csak annyi cuccot vigyen a kedves anyuka is, amennyit feltétlen szükséges, mert kicsik a szekrények, stb...
2010. jan. 6. 10:27
Jobb ha tényleg mindent becsomagolsz és ha szükség lesz rá úgyis elkérik, ezen ne aggódj!!!!Barátnőmtől csak pelust kértek. Törlőkendőt szerintem nem igen használnak kórházban. Csap alá a popsi azt pelus. Ruhát meg ki ki válogatja hogy bevisz-e vagy sem. Ha finnyás vagy és nem szeretnéd az agyonmosott angolpólyában látni a kis mindenedet akkor elfér a bőröndben az a 2 kis ruha. Lehet hogy meg se fürdetik 4 napig amíg benn vagy. Legalábbis barátnőm kislányán 4 napig egy angolpólya volt.
2010. jan. 6. 10:22
Az izgi az, hogy a védőnő nem tudta, mikor kérdeztem :-)
2010. jan. 6. 10:21

Szia!

Szerintem nem csak nálatok. Az én barátnőm a tatabányaiban szült, és ott is mindent vinni kellett. Csak ruhát adtak a babára, jó agyonmosottat. Legtöbb kórházban sajnos ez van.

2010. jan. 6. 10:20
Sziasztok! Bár mindkét gyermekem ott született, már nem most volt, és mostanság ilyen híreket hallok. Kérlek, ha van viszonylag friss tapasztalatod ez ügyben, oszd meg velem! Köszönöm.
2010. jan. 6. 10:19
Szolnoki Hetényi kórházba szülés után tényleg MINDENT vinni kell a babának? Ruha, pelus, törlőkendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook