Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szóljunk vagy ne szóljunk? fórum

Szóljunk vagy ne szóljunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. eee466847e (válaszként erre: 29. - Dee)
2006. nov. 29. 20:01

Szörnyű! Bárcsak ott lettem volna!

Jövőre jobb lesz?

29. dee
2006. nov. 29. 19:57
Sziasztok!Én ma durvábbat sorolok.Ma a kórházban voltunk vizsgálaton.Reggeltől délután fél négyig étlen - szomjan.Én mozgáskorlátozott vagyok, a gyereken nyaktól csípőig merevítő és senki nem adott nekünk ülőhelyet.Tini lányok ülve szórakoztak,mi meg sírva álltunk.Több szócsata után a nővér kegyesen hozott kettőnknek 1 db flair széket.Ennyit röviden a megértésről.
28. KNM1947 (válaszként erre: 27. - Eee466847e)
2006. nov. 29. 19:25
Miért nem maradtál lőrinci?
27. eee466847e (válaszként erre: 25. - KNM1947)
2006. nov. 29. 18:51

Kispesti vagyok 10 éve, előtte P.lőrincen laktam 25 évig.

Az 50-es villamos lépcsője valóban magas, de leglább nem zötyög és télen meleg.

26. KNM1947 (válaszként erre: 11. - 7e433abb8e)
2006. nov. 29. 14:58
Ilyet már én is tettem.De egy kicsit gúnyos dolognak tartom ezért ritkán élek vele.
25. KNM1947 (válaszként erre: 7. - Eee466847e)
2006. nov. 29. 14:55
Hello,Mamácska lőrinci vagy? Különben én is kérek ülőhelyet kismamának és időseknek is,de ha csak állok.Ha ülök átadom.Útálom az 50-s villamost!Nagyon magas és rossz rá felszállni.Te hogy vagy vele?
24. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - Eee466847e)
2006. nov. 28. 18:18
Én sem bírom megállni, hogy ne szóljak ilyen és ehhez hasonló helyzetben. Bár még nem osztottak ki. Ez is felháborító, hogy szólni kell, az meg végképp az, hogy ezt tartja az ellenzék normálisnak, mármint, hogy nem adják át a helyet...
23. KNM1947 (válaszként erre: 19. - 0148b688d6)
2006. nov. 28. 17:47
Minket még az ált.iskolában is tanítottak erre.Nem beszélve a szüleimről.Anyukám sokszor adta át a helyet,amikor utaztunk.(példamutatás)A mai szülők nem teszik,miért várnánk el a fiataloktól azt,amire nem tanítjuk meg őket? Tisztelet a kivételnek,mert az is akad! A buszon,villamoson,metrón pedig beleférne a munkaidejükbe,hogy bemondják.40 évvel ezelőtt még ilyen jellegű feliratokat is látni lehetett a járműveken.
2006. nov. 22. 16:24

Másik eset szintén villamoson történt, pici fiam kenguruban volt a pocimon, lányom gyalog. És szó szerint lelöktek a villamosról, a bokám majdnem kitört. Az volt a mázlim, hogy turisták mentek el a villamos mellett, és elkaptak, így nem estem rá a gyerekre! (Kb. olyan volt, mint a koncerteken, mikor a közönség a feje felett adja át a híres sztárt!) Csak engem nem emeltek fel. Köcsög öreglány meg csak furakodott tovább, és a kislányom is majdnem esett egy hatalmasat!

Utálom az ilyen embereket!

Úgyhogy én igenis szólok, hogy adják át a helyet! Húzzák a szájukat az emberek (főleg a fiatalok), de nem érdekel!

2006. nov. 22. 16:19

Nekem is volt rossz élményem! :-(

Pl. mikor a fiammal voltam terhes már a 9. hónapban, a lányom akkor volt 2,5 éves, és csesztek átadni a helyet, szegény kislányt teljesen összenyomták az ajtóban, és alig akartak beljebb engedni. Egy fiatal csaj végig ott csücsült, erre, mikor leszált, pofátlanul beszólt, h "nyugodtan üljek le"! Kedvem lett volna lerúgni a villamosról! :-@

20. eee466847e (válaszként erre: 19. - 0148b688d6)
2006. nov. 22. 07:48
Képzeld Lizzyke volt ilyen én még emlékszem. A vezetők (villamoson és buszon is) bemondták azt a szöveget, amit leírtál. Aki nem adja át a helyet, az ezt sem veszi fontolóra, magyarul süket fülekre talál a kérés.
2006. nov. 21. 21:40

Mamácska, úgyis annyi mindent közöl a vezető az utasokkal, miért nem mondja be azt is,hogy:"kérjük a fiatalokat szíveskedjenek átadni ülőhelyüket az idős vagy kisgyermekkel utazó utastársaiknak. Köszönjük".

Ennyi (lenne),.Elég baj,hogy erre figyelmeztetni kell az embereket, de hátha....?

18. emike
2006. nov. 14. 00:08
Ahogy így olvasom magunkat azt látom,hogy sajnos már mindenkinek volt ilyen rossz tapasztalata.De valóban nem szabad feladni.Legalább mi mutassunk jó példát.Nem lenne jó ha a gyermekeink egy ilyen elvadult világban nőnének fel.
2006. nov. 13. 12:15
Az a baj, hogy kezd felborulni az egyensúly. Jóérzésű , bátor emberből több kellene. Sajnos valóban igaz, van aki fél, van aki siet, van akit nem is érdekel, ha egy kismamát, vagy idős embert lökdösnek, nem adják át az ülőhelyet.
16. guntnerpetra (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2006. nov. 13. 10:55
Ez így van, de már ért jó néhány attrocitás, barátnőmet ütötték már meg buszon, szóval nekem jobb a békesség.
15. gkreka (válaszként erre: 14. - Guntnerpetra)
2006. nov. 13. 10:03
nem értek egyet veled, nehogy már mindig a normális gondolkodású emberek huzzák a rövidebbet.
2006. nov. 13. 09:52
Én biztos nem szólnék, annak ellenére, hogy engem is nagyon zavarnak az ilyen helyzetek, plusz eléggé felvágták a nyelvemet is, de rájöttem, hogy jobb nem szólni. Nem a szóváltás miatt, hanem a további durvaságok elkerülése érdekében.
13. gkreka
2006. nov. 13. 09:45
két kis gyerekem van. először szépen kérek segítséget, ha agreszíven válaszolnak, akkor én is "bekeményítek". két üvöltő kisgyereknél nem is kell jobb "fegyver". szerintem nem szabad meghátrálni, mert nem hagyhatjuk, hogy a bunkóság uralkodjon el a világunkban. + én mindig udvarias voltam - vagyok - leszek. 1. mert szeretném errre tanítani a gyerekeimet. 2. remélem, hogy így a sorstól előbb-utóbb én is ezt kapom vissza.
12. kisgé (válaszként erre: 1. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 09:25

Én már sajnos semmin sem csodálkozom!

A barátnőm 8 hónapos terhes volt, mikor lelökték a buszról, mert siettek. Ő leesett a buszról, az illető még vissza sem fordult, hogy megnézze mi van. De mindenhol ezt a nem törődömséget látom és ezen mindig felhúzom magam!

2006. nov. 12. 20:26

:))


Emlékszem Budapesten ha rámléptek én kértem elnézést :))

Néztek is. De egy kurva szó nem jött ki...

2006. nov. 12. 20:25

ilyenkor, ha ellenzék alakul ki még mindig el lehet játszani a szépen továbbmosolygunk dolgot...az aztán igazán idegesítö.

egyébként ez engem is kiakaszt és én is beszólok, hogy pattanjon fel..és megmondom öszintén engem nem kimondottan izgat ha a nagyobb tábor a "minek szól" típushoz húz.

Söt le is szarom. Szó szerint.

9. eee466847e (válaszként erre: 8. - Emike)
2006. nov. 12. 20:18
Kedves vagy! Vigyázz mikor és kinek szólsz, mert veszélyes is lehet. Lásd. esetem. Puszi.
2006. nov. 12. 20:00
Egyetértek veletek,valóban felháborító,és elkeserítő hogy hová tart ez a világ.Nekem van olyan ismerősöm akit a kisbabájával együtt majdnem lelöktek a buszról,mert nem tudták megvárni hogy leszálljon.Mindenki annyira siet,és észre sem veszi ha valakin átgázol.Én igyekszem mindig udvarias lenni,átadom a helyem...stb,mert úgy gondolom ha idős leszek,és beteg nekem is jól fog esni.Már ha lesz valaki aki megteszi.Nem sok esélyt látok rá.Én is szólnék,ha hasonló eset tanúja lennék.
7. eee466847e (válaszként erre: 6. - D3edebbda4)
2006. nov. 12. 19:42
Ezt mondom én is. Most viszont jó hírem van! Szó nélkül állt fel egy fiú és átadta a helyet egy kismamának az 50-es villamoson. Olyan jó érzés volt látni!!
2006. nov. 12. 19:26
Hihetetlen, hogy ilyenek vannak. Felháborító! De egyszer ők is lesznek gyerekes szülők, és ha szerencséjük lesz, meg is öregszenek. Ahogy látom hová tart a világ, szerintem nem lesznek jobb helyzetben, Sőt! Amilyen példát mutattak, olyat kapnak majd vissza.
5. eee466847e (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2006. okt. 27. 09:07
Bennem azért néha van félelem is. Kiszámíthatatlan, agresszív emberek is vannak. Bármikor képes valaki bicskát rántani. Te nem félsz?
2006. okt. 26. 21:28

Én nap mint nap megteszem.de nekem van egy agresszív fegyverem is. ha valaki nagyon durván lép fel,akkor véletlenül rálépek a lábára(kicsinykét súlyos vagyok:DD). hidd el,mindenki felpattan.

De félretéve a tréfát(bár volt már példa,hogy éltem vele)szóvá teszem,és addig nem tágítok,amíg nem történik semmi.

2006. okt. 26. 21:04
Én is szóltam volna a helyedben. Sajnos ma már eltűnt az udvariasság és az előzékenység. Mikor lányom kb 6 hónapos lehetett el kellett vinni orvoshoz. Tömött buszon voltunk, tele ismerősökkel, férjem fogta a kicsit. Nem volt ülőhely, az ajtóban álltunk. Tele volt a busz fiatalokkal. Mindenki mondta, hogy milyen aranyos a baba, de eszük ágában sem volt átadni a helyet. Hangsúlyozom, hogy ismerősök voltak és nem is idegenek! Most már az ilyen esetek mindennaposak - sajnos. :(((
2006. okt. 26. 21:00
Ugyanazt amit te, és máskor is megtenném egy ilyen szituáció után. Egyszerűen felháborító, hogy mennyi hülye ember van!!!Erre igaz, hogy nagy az Isten állatkertje. Nem találok rá szavakat, hogy ilyenek az emberek:((
2006. okt. 26. 20:54
Tömegközlekedési járműveken közlekedem. Villamoson történt ma reggel. Villamos tömve, anyuka egy kicsi és egy pici gyermekkel felszállt. Ülőhely sehol, illetve mind foglalt volt. Fiatalok, idősebbek, vegyesen tekintgettek ki az ablakon, vagy újságba bújtak. Pár percig nézegettem az utasokat, majd szépen (komolyan mondom, nagyon udvariasan) megkértem két fiatalt, hogy adja át a helyét a két picivel utazónak. Kiosztottak rendesen. Egy idős férfi állt fel, de ezzel nem lett vége. Pillanatok alatt létrejött az ellenzék. Olyan balhét sikerült kezdeményeznem, hogy még öt megállóig sem csendesedett a felbőszült emberek haragja. Mi történik itt? Nem értem! Hová tartunk? Mi a véleményetek erről? Még mindíg nem tértem magamhoz. Majdnem elláták a bajomat, de legközelebb tudom, hogy újból szólni fogok hasonló helyzetben. Ti mit tettetek volna?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook