Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szóljunk vagy ne szóljunk? fórum

Szóljunk vagy ne szóljunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. ec63a7fc29 (válaszként erre: 55. - Rika)
2007. júl. 14. 07:24

Manapság már nem divat tömegközlekedni, aki kicsit is ad magára, saját autóval jár dolgozni, vásárolni, stb.

( De nekem, aki 3 tinit nevelek, nincs pénzem autóra, hiába keresek jól, mert a tinik olyanok, mint a sáskák, kieszik a pénztárcámat. Plusz öltöztetni sem olyan egyszerű, mint az ovisokat.)

De ha mégis kell innom a nép dühét, akkor arra pont megfelelő hely a busz. A középkorú lázong, h drága és neki fizetnie kell a drága bérletet, jegyet. Az idősebbek ingyen utaznak, de még véletlenül sincsenek tekintettel a kisgyerekes anyákra. 15 éves tapasztalat szól belőlem, s 5 városnyi emlékek. Dühíti az embert. Ez természetes. S amikor meglátom a fizetésemet, aminek 43%-át használja az idős néni, aki belédkönyökölt, a tini, aki nem adja át a helyét, s velem üvölt, hogy 12 öra munka után hogy képzelem, hogy leülök a helyijáraton, akkor ha lenne kisbicskám, biza kinyílna a zsebemben.

59. Ancsika000 (válaszként erre: 42. - Eee466847e)
2007. jún. 25. 19:23
Néhány hónapja én is szemtanúja voltam egy megdöbbentő esetnek! A főiskola előtti buszmegállóban ácsorogtunk kb. százan, mikor is hangos szóváltásra lettünk figyelmesek! Két - feltehetően középiskolás- lány egymásnak esett, tépték egymás haját és hadd ne mondjam, hogy milyen szavakkal illették egymást! Bevallom nem mertünk közbeavatkozni, mert féltünk, hogy a végén mi is kapunk egyet. Egy bátor középkorú nő odament hozzájuk és végülis teljesen jogosan kissé felháborodva mondta, hogy hagyják már abba és szégyeljék magukat, hogy így viselkednek. Mire az a lány, aki kezdeményezte a verekedést közölte a nővel, hogy ne szoljon bele a dolgukba, mert ő is kaphat egyet! A nő mikor megfordult, a lány egy jó nagyot rúgott bele. Felháborító volt, hogy hogyan képesek így bánni egy jóval idősebb nővel és egyáltalán egy olyan emberrel, akit nem is ismernek! Másnap, mikor szintén a megállóban vártunk láttuk, hogy egy egész vastag TINCS hever a járdán!
2007. jún. 25. 19:12
Nálunk is ilyen a helyzet. Amikor a kicsimmel terhes voltam és mentem a vizsgálatokra, az utolsó hónapban, egy idős néni akart felállni, hogy le tudjak ülni. A fiatalok bezzeg... Én sem vagyok idős a magam 25 évével, de úgy neveltek, hogy tiszteletben tartsam az időseket. De sajna olyan is előfordult hogy éppen egy idősebb nő akkorát belekönyökölt a hasamba, hogy azt hittem menten megszülök, mert ő éppen sietett leszállni, pedig voltak előtte rengetegen. Még azt sem mondta, hogy bocs, pedig ennyit igazán elvárhatna az ember.
2007. jún. 25. 17:59

Én is szóltam volna a helyedben! Mi pár hónapja hagytuk el a babakocsit,de komolyan "mondom" azt sem tudja tolerálni némely ember,sem boltban,sem az utcákban sem sehol! Az idősek elfelejtették,hogy ők is toltak valaha b.kocsit,a fiatalok meg...?!

Tisztelet a kivételnek,mert az mindig van!

56. rika (válaszként erre: 48. - Ezvagyoken)
2007. jún. 14. 07:14
mi van? ez most hogy jött ahhoz amit mondtam?
55. rika
2007. jún. 14. 07:12
anyukám mesélte, hogy amikor a testvérem pici volt (én még nem is voltam) egy faluba laktak itt Pécs mellett. A lényeg, hogy a buszon amivel ment haza nagyon sokan voltak neki meg a fülén is szatyor lógott na meg a testvérem. És senki nem adta át neki a helyet. Ő meg ideges lett és egy hapsi kezébe nyomta a tesomat, hogy ha már át nem adja a helyet akkor tartsa, mert nem tud kapaszkodni. A hapsi nagyon meglepődött és egyből át is adta a helyet.
54. Teráz
2007. jún. 13. 23:36
Egyértelműen szóljunk, én sem tudtam volna szó nélkül hagyni .Sajnos egyre több az agrsszív ,életunt,másokkal nem törődő ,önző,kiégett ember....Szomorú,hogy így van,olyan jó lenne ha mindenki odafigyelne a másikra.Szerintem az az ember is jobban érezné magát.
2007. jún. 13. 23:09
A helyzettőlés a témától függ
2007. máj. 7. 20:52
attól függ
51. f72d419d5f (válaszként erre: 35. - Rituska83)
2007. ápr. 11. 17:14
Nekem is volt egy hasonló esetem ,már a kilencedik hónapban voltam és mentem haza busszal ,az egyik megállóban felszált egy kismama kb.velem egyidős terhes volt és látszott rajta hogy nincs túl jól átadtam neki a helyet!!! a fiatal csitri lányok meg röhögtek.Odaszóltam nekik hogy majd ők is lesznek majd terhesek,hogy fog majd állni a szájuk ha nem adják át nekik a helyet.
2007. ápr. 8. 22:02
Bpest villamos. felszállok a mozgássérült gyermekemmel. Kerestem ülőhelyet, hogy a jegyet letudjam kezelni mert addig nincs szabad kezem mivel az egyikben a gyerek a másikkal meg kapaszkodni kell. Jön az ellenőr és a kezét a lyukasztóra teszi, hogy már nem kezelhetem le a jegyemet és megbüntet, Na nekem se kellett több. Nem büntetett meg. És a jegyemet is lekezeltem.
49. 'szti
2007. jan. 23. 09:45
Múlt héten történt, budai villamoson. Drága cuccban szakadt stílusú kamasz ült 4es ülésen, feltette a lábát a mellette levő ülésre és elkezdte varrogatni a farmerje alját. Jött egy pasi és rászólt, hogy talán tegye le a lábát, gyerek visszadumált, hogy minek. Villamos lassan fullra megtelt, mindenki álldogált mellette, egy középkorú nő rászólt, hogy vegye le a lábát. Reakció ismét: minek? Mert le szeretne ülni. Csak akkor vette le a lábát, mikor a nő már szinte ráült. Na akkor aztán elkezdte szídni, pocskondiázni, volt ott minden, ami belefér. A villamoson megfagyott a levegő. Döbbenet volt, hogy mit enged meg magának egy nála 40 évvel idősebbel szemben, akinek ráadásul igaza van.
48. ezvagyoken (válaszként erre: 43. - Rika)
2007. jan. 23. 08:07
Két kicsivel reggeltől estig a nap 24 órájában,a párod éli az életét igaz dolgozik,de addig is kikapcsolódik. Rajtatok a lakásrészlet,a párod nem segít,szerinted ez érthetetlen?
47. 2994c082c4 (válaszként erre: 35. - Rituska83)
2007. jan. 20. 11:35

Nem mindenki bunkó a fiatalok között. Meg amúgy is, szerinted kitől tanuljuk a bunkóságot?

Mondjuk engem néhány nyanya szokott fellökni, mikor nagyon-nagyon ritkán ülök villamoson.

Most dicsérjetek meg, mert én át szoktam adni a helyemet, általában kirándulások alkalmával, mikor mindenki hulla fáradt.

46. KNM1947 (válaszként erre: 44. - Betti82)
2007. jan. 15. 12:35
Szerintem nem a magánytól félnek,hanem a magukra utaltságtól! Én is tartottam ettől! Mi is lesz velem egyedül? ÍHogyan oldom meg a ház körüli teendőket? A mindennapjaimat? A félszt el kell hessegetni,mert megy minden magától és elsősorban általunk.Nem szabad megijedni,ki kell nőnünk a "tehetetlenséget".Hajrá mindenkinek,aki hasonló cipőben jár..üdv.Rian
45. KNM1947 (válaszként erre: 42. - Eee466847e)
2007. jan. 12. 20:10
Ronda dolog,de szerintem mindketten ittasok voltak...hm
2007. jan. 12. 19:44
Nagyon sokan a magánytól félnek,és azért nem hagyják el az ilyen állatot.Szerintem jobb lenne egyedül.Szerencsére az én párom sosem tenne ilyet.
43. rika (válaszként erre: 42. - Eee466847e)
2007. jan. 9. 09:58

Én komolyan nem értem az ilyen nőket. Mégis mit élvez abba, hogy megalázza és a földön rugdoassa a kedves "párja"????

Nagyon sok a hülye ember...

2006. dec. 17. 21:11
Tegnap megint szemtanúja voltam (nem szenvedő alanya) egy csúnya szópárbajnak. Kapatos pár igyekezett elérni a villamost A férfi "gyorsabb" volt, mint partnere és úgy akarta rábírni szegényt, hogy durván lökdöste a villamos felé. A nő elesett, mire a pasas elkezdte rudosni a földön fekvő nőt. A villamosvezető leszállt és szólt a férfinek, hogy ezt hagyja abba. Ekkor a férfi nekitámadt, ami még hagyján, mert a vezető kitért az útjából, de a nő is nekiment a vezetőnek, hogy miért bántja az ő párját!!! A villamosvezető visszaült, indított nélkülük és a mikrofonba bemondta, hogy akkor "üssétek agyon egymást!" Bizonyára legközelebb nem szól bele az ilyen dolgokba, mert mjdnem ő húzta a rövidebbet, pedig csak jót akart.
41. eee466847e (válaszként erre: 40. - Gpetra)
2006. nov. 30. 09:47
Köszi! Remélem!
40. gpetra (válaszként erre: 39. - Eee466847e)
2006. nov. 30. 08:20
De helyes! Valószínűleg ő mindig át fogja adni a helyét :)
39. eee466847e (válaszként erre: 37. - Gpetra)
2006. nov. 30. 08:18

Én a fiaimnak el is magyaráztam (most az unokáimnak is), hogy értsék meg miért tisztességes dolog másokra is odafigyelni.

Aranyos eset történt velünk ezzel kapcsolatban.Fanni unokám 5 év körüli volt, mikor mellette megállt egy 14 éves forma leány. Fanni végigpáztázta a szemével, majd felállt és átadta a helyét. A leány azt sem tudta, hogy miről van szó. Fanni: "mama azt mondtad, hogy nagyoknak át kell adni az ülőhelyet!" Igen ez a leány volt vagy 180 cm magas.:))))

38. gpetra
2006. nov. 30. 07:45
Az egészségügyről pedig annyit, hogy amikor utoljára voltam epekő kontrollon ultrahangos vizsgálaton, egy cukorbeteg nénivel várakoztunk nagyjából egy órát étlen-szomjan, mindezt dél után fél 1kor úgy, hogy aznap semmit nem ehettünk a vizsgálatig! Nekem is ennem kellett volna az epém miatt, de én valahogy bírom, fiatal vagyok, foatal a szervezetem is, de ő szegény már nagyon rosszul volt, és azon aggódott, hogy mikor borul le a székről. Nagyon sajnáltam.
37. gpetra
2006. nov. 30. 07:42
Én is átadom a helyemet, mert így neveltek. Nem tudom, hogy ez alapvetően a szülő vagy a gyerek hibájam valószínűleg mindkettőjé... Kitől tanulná meg a helyes viselkedést, ha otthon nem ezt látja?
2006. nov. 29. 21:39
Nekem se adtak helyet a buszon mikor kismama voltam.Soha nem felejtem el!A kislanyomat hordtam az orvoshoz par telepulesnyire nap,mint nap.Az iskolasok soha nem adtak helyet!Sokszor a beteg gyermek a karomon a vallamon aludt ugy,hogy en tobb km-t alltam vele egyutt a zsufolt buszon.A legborzasztobb az amikor szegeny idos embereket se vesznek figyelembe!En mindig atadom a helyemet ha szukseg van ra.
2006. nov. 29. 21:37

Én mikor terhes voltam az egy kezemen megtudom számolni hányan adták át az ülőhelyet.

Egy esetet sosem felejtek el... már jó nagy volt a hasam 8 hónapos voltam mikor egy idős bácsi aki tényleg jó idős volt, az akarta átadnia helyet.

Komolyan mondom én szégyeltem magam a szemben ülö fiatalok helyett.

Persze nem engedtem, hogy a bácsi átadja helyet.

Komolyan mondom a mai fiatalok nagyon bunkók (már bocsánat a kifejezésért) ezena téren.

34. eee466847e (válaszként erre: 33. - Dee)
2006. nov. 29. 20:20
Ma hallottam a hírekben, hogy az elfekvőket fejlesztik, csak ők most másképpen hívják.
33. dee
2006. nov. 29. 20:17
Jövőre ez csak rosszabb lesz.Nem a kórházakat,hanem a halottas házakat fogják fejleszteni. grrrrrrrr
2006. nov. 29. 20:12
Szerintem a jó Istennek szóljunk,hogy ne legyünk betegek! Micsoda lelketlenség,sose gondoltam volna,hogy ilyen létezik az EÜ-ben!
31. dee
2006. nov. 29. 20:09
Az bizony,sokkal jobb lesz.Reggel fél nyolctól ült az idegsebészeti folyosón egy néni és ágyra várt.Délután négy előtt még nem volt helye.Ő is étlen-szomjan.Ez a magyar egészségügy.Ezt rontják még tovább!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook