Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolihoz vagy napozáshoz milyen krémet tudtok ajánlani, amitől nem égek le, de barnít is? Nagyon fehér vagyok! fórum

Szolihoz vagy napozáshoz milyen krémet tudtok ajánlani, amitől nem égek le, de barnít is? Nagyon fehér vagyok! (tudásbázis kérdés)


1 2
43. genlips (válaszként erre: 12. - Kicsibéka)
2011. máj. 15. 01:33

olyan fajta, ami nagyszerűen hasznosítja a napfényt.

kánikulában egyszer nem kentem a fehér, anyajegyes bőrömre egészen délig, amikor elkezdtem érezni rajta, hogy ebből baj lesz, ha úgy folytatom. rákentem és nem égtem tovább, onnantól a színem mélyült. nagyszerű napozókrém és az illata... strandon odajöttek érdeklődni, mivel kenem magam, mert ilyen finomat még nem illatoztak :) ráadásul magyar + tiszta termék

42. emagdi
2011. máj. 13. 15:12

azért furcsa egy kicsit ez a citromos módszer, mert a citrom alapvetően fakítja a színeket. (pl ezért nem jó a festett hajúaknak sem), valamint annak szokták javasolni a citromos kenegetést akinek pigmenthibái vannak, szóval szerintem a citrom az inkább fakítja a bőrt.

(de hozzáteszem, még sosem próbáltam)

41. L.Niki18 (válaszként erre: 38. - Gabi.k)
2011. máj. 13. 15:06
Köszi!
40. L.Niki18 (válaszként erre: 37. - Mari20)
2011. máj. 13. 15:06
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot. De én félek ettől kissé. Szerintem olyan lennék mint egy főtt rák, és lehet még fel is hólyagosodna a bőröm...! :o( Hidd el nagyon fehér vagyok, mint egy hipó. :o) Nagyon érzékeny a bőröm, napon feküdve elég egy negyed óra és már piri piros vagyok.
39. kicsibéka (válaszként erre: 37. - Mari20)
2011. máj. 13. 14:58
A citrom nem szárítja ki a bőröd?
38. gabi.k (válaszként erre: 22. - L.Niki18)
2011. máj. 13. 14:48

ugyan olyan mint a hagyományos, csak más a cső.

ezt találtam neked

[link]

37. Mari20 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. máj. 13. 13:55

édeske

20 éves tapasztalat alapján öszintén ajánlom neked, próbáld ki


a napozás napján reggel zuhanyozz le, törölköz meg,

és egy citromot vágj ketté, a markodba kicsiket nyomj a citrom levéből és kend magadra, mint a testápolót, hamar beissza a bőrőd, mert tele van C vitaminnal, erővel és egészséggel, a hátadat kérj meg valakit hogy kenje be arcodat is, és a vizes hajamat is ne szoktam kenni.


én már 51 é vangyok, igy nem fekszek a napon, azt már nem birom....

de füvet nyirni, ernyő alatt ülni szoktam,

11-13 ó között nagyon nem ajánlott a napozás


de ha rám halgatsz fokozatosan kezdesz hozzá


idén elöször 1-2 órát

1 nap pihenő

és lehet tovább is fél órával a napon lenni


ne ilyedj meg, piros lesze az adott napon

de reggelre bebarnulsz....


én próbáltam mikor már mindenemen folyt a viz, hogy lezuhanyzok és újból bekenem magam, ezt nem tanácsolom

de ha kipróbálod, rájössz te is


én ma már testápolóként használom a citromot


szoliba még nem próbáltam, de a napon kiváló


gyerekeknek is csak ezt adnám


tudod a tudás próbája az evés....


ird majd meg, hogy tetszett.


szegyen szép napod, és szép barna böröd

üdv MAri

36. arrival (válaszként erre: 33. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 13:38

Meg kisebb az esélyünk a bőrrákra.

Ilyen helyen dolgozok, és naponta több bőrrákos műtétünk van. Sokuk fiatal. Naptól. Szolitól.

35. L.Niki18 (válaszként erre: 33. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 13:21
Ezzel azért egyetértek. :o)
34. Fiatal nő (válaszként erre: 33. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 13:17
Pontosan! :D
33. sunshine24 (válaszként erre: 29. - Fiatal nő)
2011. máj. 13. 13:15
Mi legalább kitűnünk a tömegből :D 10 év múlva meg nem fogunk úgy kinézni, mint egy fonnyadt szilva.
32. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - Arrival)
2011. máj. 13. 13:15
Meg itt is. :)
31. arrival (válaszként erre: 26. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 13:14

Igen, én is ezt mondom.

Jaa, a műköröm meg a másik ilyen. Már sehol sem divat, csak nálunk.

30. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 13:14
Ott a (piros) pont! :)
29. Fiatal nő (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2011. máj. 13. 13:13
Dehogynem. Én is világítok nyáron, de nem érdekel. Szeretem, hogy ilyen. És lesz*rom mások véleményét. :P
2011. máj. 13. 13:10
Csak olyan önbarnító krémet keresek, ami vízálló. Valaki tud ilyet? :o)
2011. máj. 13. 13:10
Szerintem még a nyáron önbarnítozok...krémekkel. Aztán ha jön az ősz, elkezdek szolizni, és majd meglátjuk.
26. sunshine24 (válaszként erre: 18. - Arrival)
2011. máj. 13. 13:06
Tudod, ez olyan, mint a banya műköröm. Nyugaton már ez sem divat, csak itt. Én igenis büszke vagyok a fehér bőrömre, a világért nem akarnék feka lenni. Akinek tetszem, annak így is, akinek meg nem, az nem néz rám.
2011. máj. 13. 12:51
Ha valaki szolizni kezdene fehér bőrrel, akkor kezdje kb 6 perccel pár alkalom erejéig, majd emelheti a perceket. Mikor már kialakult egy jó alapszín, akkor lehet kenni már magunkat a szolikban kapható barnítós krémekkel. Jobb helyeken ingyen jár az egy órás bérlethez. Azt ajánlják, hogy minden negyedik szolizáshoz kenjük be vele magunkat, gyorsabban barnulunk tőle és a szín is tovább megmarad. Van olyan is, amibe van önbarnító is, van amibe nincs.
24. MelisUK (válaszként erre: 19. - Zsanci79)
2011. máj. 13. 12:48

Én is voltam ilyen szoliba, ahol új EU-s csövek vannak, háromszor voltam 8 percet és szinte semmi színt nem adott, pedig egy héten belül voltam háromszor.

Ekkor épp Mo-on voltam, majd visszajöttem Skóciába, elmentem újfent 8 percre, mert már ugye 3x is voltam ennyin, itt meg úgy megfogott az az egy alkalom, hogy egy hétig viszketett a bőröm, kissé megégtem. Ezután 6 percekre mentem, most már 8-akra és szép színem van.

Nem tudom milyenek ezek az EU-s csövek, de azt mondták ott nekem is, hogy olyan új csövek, amikkel nem lehet leégni. Igen ám, de barnulni se nagyon, csak ha jó mélyen a pénztárcájába nyúl az ember.

23. L.Niki18 (válaszként erre: 21. - Fiatal nő)
2011. máj. 13. 12:36

Biztos nem vagy olyan fehér mint én. :o) Hihi

De most komolyan...olyan "ciki" hókán kimenni pl. a strandra.

22. L.Niki18 (válaszként erre: 20. - Gabi.k)
2011. máj. 13. 12:35
Milyen az a csoki szoli? Miskolcon tud valaki ilyet? :o)
21. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. máj. 13. 12:13
Ha valaki nagyon fehér bőrű, az nem véletlen. Ez a bőrtípus nagyon kényes és nagyon érzékeny. Én a helyedben inkább örülnék neki, hogy ilyen a színem. :P (mondjuk örülök is, mert nekem is nagyon fehér a bőröm, de én elfogadtam, hogy ilyen és még szeretem is - neked is ezt ajánlom...)
20. gabi.k
2011. máj. 13. 12:07

én csoki szoliba jártam tavaly. nekem is nagyon fehér bőröm van, és persze a minimális perccel kezdtem, nem is vittem túlzásba, de nagyon szép színem lett. nem olyan erőltetett szolui barna, hanem olyan napsütött.

ha lesz időm, idén is oda megyek.

ja és nem használtam kreémet.

2011. máj. 13. 11:50

Én 2 éve nem jártam szoliba, most kezdtem megint, oda ahova eddig is. Kérdeztem is, hogy mennyire menjek be, elég fehér bőrű vagyok.

Azt mondták, hogy a csövek le vannak cserélve, valami új EU szabványnak megfelelően (asszem' euro30-as, vagy valami ilyesmi)és ebben már nulla az UVB sugár, ami az égést okozza. Nem akartam elhinni, mert én akármilyen kevés idővel is kezdtem anno, mindíg megégtem, lehámlott a mellkasom először. 15 percre bementem elsőre, és azóta is, és láss csodát, abszolúte nem éget, tényleg. Úgy veszem észre, hogy a barnulás minimálisan lassabb csak tőle.

De ha ez a szabvány, akkor hogyhogy nem ilyen van már mindenhol? Én szedek most béta karotint is, hátha az is segít. És napozás az udvaron :)

18. arrival (válaszként erre: 15. - Eaedab0e25)
2011. máj. 13. 11:45

Lesz baja, főleg ha nagyon fehér bőrű. A barnaság már rég nem divat. Lehet, hogy nálunk még az, de máshol nem.

Az egészség fontosabb mint a bőrszín.

17. eaedab0e25 (válaszként erre: 16. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 11:33

Én sem azt mondtam, hogy keressen egy 10 emeletes panelházat, célozza meg a tetejét 11:59-kor, és kezdjen el szedelőzködni onnan 16:00-kor, amíg frankón tűz a nap, hanem félárnyékos helyen SZOKTASSA a bőrét.

Természetesen nem vonom kétségbe én sem egyetlen orvos szakértelmét sem.

16. sunshine24 (válaszként erre: 15. - Eaedab0e25)
2011. máj. 13. 11:29
Persze, mindenki azt tesz, amit akar. Én azért nem vonom kétségbe a bőrgyógyász szakértelmét. Nem olyan ez a nap már, mint 10 éve. Nagyon kéne vigyázni, mégis a legtöbb ember ott aszalja magát 12-kor a napon..
15. eaedab0e25 (válaszként erre: 11. - Sunshine24)
2011. máj. 13. 11:13
Semmi baja nem lesz, ha fokozatosan, ÉSSZEL szoktatja a bőrét a fényhez.
14. eaedab0e25 (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2011. máj. 13. 11:08
Önbarnító? Mind gagyi sz.r! És ahogy kopik, olyan, mintha retkes lenne az illető.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook