Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szolgálunk és Védünk fórum

Szolgálunk és Védünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szolgálunk és Védünk

2015. dec. 4. 14:05

Kedves KGyula!!


Örülök, ha megleptem esetleg megörvendeztettem cikkemmel.Én már sokszoros nagymama vagyok, de ettől nem szüntem meg szülő lenni, és én ma is úgyanúgy féltem a fiamat, mint , amikor karonülő kicsi volt./ahogy jó esetben minden anya/Írásomat a mostani menekült vándorlás ihlette, ami az én naív megítélésem szerint is nagyon veszélyes helyzet.

Ön szép karriert járt be , és a felesége jól tűrte a szolgálatokat, de mivel nem mondta , ill. ön nem érzékelte nem biztos, hogy valóban nem aggódott ő is ugyanúgy , ahogy minden rendőrfeleség is.

Ez természetes és valóban velejárója ennek a "hivatasnak" direkt nem foglakozást mondtam , mert sajnos

a rendőrök megbecsülése sem erkölcsileg sem anygilag nincsenek megfizetve.így csak kevesen maradnak.

28. KGyula
2015. jan. 11. 15:40

Huszonöt évig szolgáltam (ebből nyolc évet egyenruhásként), majd miután nyugállományba helyeztek, egy rövid minisztériumi kitérő után a Rendőrtiszti Főiskolán, illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán (2012-ig), illetve ezzel párhuzamosan az ORFK Dunakeszi Oktatási Központjában (2014-ig) oktattam.


Meglepett, hogy Hoxa portálján ilyen cikket olvashatok: furcsa volt a diétás, babás-mamás, szexuális, kozmetikai és párkeresős, stb. témák között ez a szomorú történet...


Az íráshoz annyit hadd tegyek hozzá, hogy ha intézkedni kellett, szinte soha nem mérlegeltük a veszélyt, mondhatni, meg sem fordult a fejünkben, hogy bajunk eshet: tettük a dolgunkat. Különösen igaz volt ez azokra a kollégákra, akik sorhatárőri vagy sorkatonai szolgálat után szereltek fel. Igencsak kemény és komoly kiképzést kaptunk. Ki merem mondani: megtanítottak ölni is minket. Tudjátok, mint majdnem minden, ez is agyban dől el: a törvény adta lehetőség (olykor kötelezettség), a szituáció és fegyver adott, a nagy kérdés az, mered-? Kevesen merik...


Arról, hogy a feleségem mit élt át az alatt a huszonöt éve alatt, nemigen beszéltünk. Nyilván aggódott értem (én nemkülönben érte), de szerintem, nem lett volna egészséges dolog, ha nap mint nap kezét tördelve vár haza (ezt gyaníthatóan észrevettem volna).


Az, hogy egy napon nem jössz haza, "benne van a pakliban": akinek a veszély vállalása a hivatásánál fogva kötelessége (és nem csak a rendőrökre gondolok), annak és családjának számolnia kell ezzel.

2014. dec. 22. 15:16

Az én férjem is rendőr.

Minden egyes alkalommal, amikor munkába indul, imádkozom érte.

Minden este aggódva, rettegve alszom el...

Istenhez reménykedve teszem fel a kérdést :Ugye haza jön??...

26. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - 41d3c0b96f)
2014. dec. 18. 15:07

Nagyon jó lett az írásod.

Örülök, hogy fiktív.

2014. dec. 17. 16:19

Mindenkinek köszönöm, hogy érdeklődéssel és átérzéssel olvasta cikkemet.

Két közvetlen családtagom rendőr, és "Még mi is érezzük, mennyire nem becsülik őket".

Én "csak"egy rendőr édesanyja vagyok, és a vőm úgyszintén rendőr, a Hummeres gázolás ihlette írásomat./tehát fiktív a történet, de bármikor aktuális lehet sajnos/

Azóta tudjuk a bűnös is maghalt.

24. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - A4d688f8ed)
2014. dec. 15. 06:54
Elhiszem.
23. geranna7 (válaszként erre: 22. - A4d688f8ed)
2014. dec. 15. 06:38
Éreztem ,hogy ez lesz a válasz! Büszke lehet rád a párod! Nem könnyű egyik félnek sem.
22. a4d688f8ed (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2014. dec. 15. 05:27
Egyértelműen nekik nehezebb volt!!!!
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - A4d688f8ed)
2014. dec. 14. 06:24
Szerinted neki volt nehezebb, vagy neked?
2014. dec. 14. 04:43

Üdvözletem mindenkinek!


Minden tiszteletem a rendőrfeleségeké, mert az egy dolog, hogy rendőrként, parancsra, gondolkodás nélkül mentünk, tettük amiért felesküdtünk, de párjaink, ők akik elviselték, a szolgálati idő alatt, és után minden egyes esemény, ránk kiható következményét. 25 év szolgálat alatt, szinte soha nem beszéltem páromnak, a szolgálatban történt eseményekről, de szinte mindig megérezte, vagy megtudta, hogy történt valami, azzal is tisztában volt, hogy nem fogom terhelni, a szolgálatban történtekkel, de mindig mellettem állt, támogatott, és segített feldolgozni, azokat az eseményeket, amik megviseltek. Büszke vagyok páromra, mert elviselte, és ki tartott mellettem mindvégig, pedig erre senki nem kötelezte. Neki köszönhetem, hogy nem lettem idegbeteg, vagy alkoholista, mint több kollégám, akik mellett nem volt ilyen nő, pár, vagy feleség. Ezért le a kalappal előtte, és a többi hozzá hasonló feleség előtt, minden tiszteletet meg érdemelnek.

2014. dec. 14. 04:25
Őszinte részvétem, kívánok az egész családnak megnyugvást és békét!
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Siba22)
2014. dec. 14. 01:30
Értem én, hogy vannak ilyenek, de szerencsére mégsem "tiszta Amerika" szóval egyáltalán nem mindennapos a támadás, főleg nem az életet követelő. Tudom, hogy van olyan is, nem is kell messze menni az időben, tisztám emlékszem a Hummeres gázolásra, meg arra, amikor Komárom-Esztergom megyében valaki lelőtt egy rendőrt. Szóval nem akarom elbagatellizálni a dolgot, mert egy eset is sok, de azért úgy gondolom, hogy folyamatos aggodalomra nincs oka a rendőrök hozzátartozóinak.
17. Briell14 (válaszként erre: 13. - Geranna7)
2014. dec. 13. 22:00
Nagyon szívesen! Puszi! :)
16. Briell14 (válaszként erre: 12. - 4ab8ac8371)
2014. dec. 13. 21:59

Igen...aki érintett, másképpen értelmezi. :)

Örülök, hogy tetszik! :)

15. siba22 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. dec. 13. 21:25
Egy rendőr társának lenni nem egy egyszerű dolog.Lelkileg a legnehezebb megélni azt,hogy egyáltalán haza jön-e a másik vagy mikor jön 1 telefon " itt a vége s nincs tovább ".Párom nem régiben / igaz polgárőr ő is és én is,némileg ebből kifolyólag tudom miről van szó / volt kinn szolgálatba.Este 9 körül beszéltünk és hajnali 4re legkésőbb ér haza ilyenkor.Hajnali fél 5kor ébredtem meg valamiért,még sötét volt.Ilyenkor szinte minden neszre felébredek.Néztem az órát és kimentem inni a konyhában.Ilyenkor mindig a tévé elött alszok el a nappaliban.A konyhában nem láttam párom szolgálati ruháját,rongyoltam a telefonomért láttam se sms se hívás ne volt.A hálüban sem ő sem a ruhája nem volt.Azért nekem rendesen össze szorult a gyomrom annak ellenére,hogy " csak " polgárőr.Rendőrökkel futottak bele haza felé úton eseménybe és sajnos nem volt könnyed menet az egész.Kergetőzés ilyenkor alap,de a figyelmeztető lövések nem.Hívtam merre van,de mivel erdei terepen voltak a térerő szinte 0 volt.Akár ő is ott maradhatott volna ilyen esetben.Tudom milyen ha valakinek a párja/társa a lakók szolgálatában rója az utcákat.
2014. dec. 13. 19:59
Tényleg nagy teher egy rendőr társának lenni? Nem hiszem, hogy szabad/lehet folyton rettegni hogy nem jön haza.
13. geranna7 (válaszként erre: 11. - Briell14)
2014. dec. 13. 19:42
Elcsentem..:) Utólagos engedelmeddel. Feltettem a facebookra. Nagyon szépen van fogalmazva. Minden benne. Köszi,hogy kitetted! ♥
12. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 11. - Briell14)
2014. dec. 13. 18:31

Ezt egy kicsit "lopom" ha nem baj.

Mentségem: 25 év, rendőrfeleségként

2014. dec. 12. 20:46

EGY RENDŐR GONDOLATAI


Azt élem meg minden nap, amit te félsz megélni, a szomorú - borzasztó valósággal szembenézni.

Azt látom a világból, amit te nem akarsz, vagy nem látsz, azt teszem minden nap amit tőlem elvársz. Segítségem mindig, minden helyzetben önzetlen volt, úgy cselekedtem, hogy becsületemen ne essen folt. Minden igyekezetem mégis csak hiába, fájdalmam kiáltom e sorokkal a világba.

Elvárod, hogy mindig mindenhol ott legyek, hogy érted és jogaidért mindent megtegyek.

De mit kapok én, mert életem áldozom ha kell, érted?

Se megbecsülést se elismerést senkitől, de már nem is kérek.

ÁVÓ-s, fakabát, bunkó, haszontalan rendőrnek nézel, de a bajban az jár eszedben, neked rendőri segítség kell.

S bár leköpsz, lenézel, és még embernek sem tartasz, én ott leszek és segítek neked, bátran megnyugodhatsz!

Tudom, kedves állampolgár te túl gyorsan felejtesz, s miután segítettem másnap már lenézel, kinevetsz. Sokszor úgy gondolod, nem jól végzem a munkám, de itt a jelvényem és a pisztolyom, álld meg te a helyed az utcán!

S ha majd a helyembe lépsz, és egy AIDS-es köpete csorog arcodon, ha majd garázdákkal, betörőkkel intézkedsz, elgondolkodsz harcomon.

Ha társakat látsz szolgálatban hősi halált halni, akkor kezdj el végre logikusan, előítéletek nélkül gondolkodni!

Ha embereket látsz az utcán lassan meghalni, síró gyerekeket, megvadult szüleik elől elfutni, egy autó roncsai alatt, fiatal lány összetört testét, többet nem akarsz átélni rendőrként se nappalt se estét!

Ha megéled azt, amit nap, mint nap megélek, ha belátod, nem egész nap egy irodában, vagy kocsiban henyélek, ha ráébredsz az engem nyomó teher hatalmas súlyára, megbecsüléssel nézel az utca rendőrére és hivatására.

2014. dec. 12. 16:55

Sajnos a rendőrség tekintélyét igencsak lerombolták az utóbbi években. Ehhez hozzájárult az utcai rendőr korruptsága, pökhendisége, szivatása is.

Tegyük hozzá, a felső vezetők maffia kapcsolatait , a főelvtársak sérthetetlenségét is.


Talán ismerős hogy egy vidéki polgármester jogsi nélkül vezetett és az intézkedő rendőrt a falhoz szoritottta. Videó volt róla, mégis a rendőr menekült az országbol Ausztráliáig.

Jóval később itélték el a polgit, de a rendőrnek akkor már annyi volt.


Ha a "rokonság" megtámadja a rendőrörsöt és keményebben lépnek fel a rendőrök, jönnek a falvédők

Rendőrtisztet lelövő, örökre tolokocsiba került bűnöző, kértéritést kap mert nem megfelelő a börtön ellátás a rokkantsága miatt.

No, itt igazodjon el a rendőr!


Nagyon sajnálatos a topikbeli eset!

2014. dec. 11. 20:31
Átérzem :( A férjem is hasonló kötelékbe dolgozik.Sok erőt kivánok!
2014. dec. 11. 15:41
Részvétem! Közvetlenül 2 családtagom rendőr. Könnyek közt olvastam. Értetlenül álltam-állok a magyar nép többsége mégsem értékeli őket.
2014. dec. 11. 12:16

Teljesen megértelek a gyászodban.

Én 33 évig voltam rendőr, az utolsó 11 évben egyenruhás, ugyan nem járőr, hanem parancsnok, de bizony mindig összerezzentem ha "hirtelen intézkedéshez" vezényeltettek tőlünk valakit. El nem mozdultam a rádió mellől amig vissza nem tértek a területre. Előrehozott nyugdijazásomat is az elhiresült TV ostrom után kértem, mert azt a fejetlenséget épp ésszel nem lehetett követni. Szerencsére az alegységbe szervezett állományból, akiket Pestre kellett küldenem 2 fő sérűl meg súlyosabban (kővel megdobálták őket és a pajzs térdtől lefele nem védett).

2014. dec. 11. 11:43
Ez mikori történet egyébként?
2014. dec. 11. 11:14
:(
2014. dec. 11. 11:08
Nagyon szomoru cikk. Oszite reszvetem!
2014. dec. 11. 10:25
Bár párom nem rendőri kötelékbe tartozik hanem polgárőr,akárcsak én.Így a féltést ismerem,átérzem.A gyász a legnehezebb.RÉSZVÉTEM :/
2014. dec. 11. 09:21
:(
2014. dec. 11. 09:08
"Szolgálunk és Védünk" - így szól a szlogen, de csak ők, akik az utcát róják, tudják mit jelent e két szó.
Nap nap után teszik kockára az életüket és csak a rendőr édesanyák és feleségek tudják, MINDEN megtörténhet.

Ugrás a teljes írásra: Szolgálunk és Védünk

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook