Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szolgalmi úton parkolhat-e a hátsó szomszéd vagy csak átjárásra használhatja? fórum

Szolgalmi úton parkolhat-e a hátsó szomszéd vagy csak átjárásra használhatja? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 30. 07:08
Nálunk is van szorgalmi út. Máshol nem is tudnánk parkolni, csak ott. Amúgy is az régen le volt zárva az átmenő forgalomtól, azt mondták, ha sokan mennek keresztül, szóljunk és újra lezárják. Ugynis ettól az úttól 20 m-re van egy másik út, ami átmenős, a másik irányba meg 100m-re van egy normális út. Úgy hogy mki ott parkol a háza előtt a szorgalmin úgy, hogy azért egymásnak ne tegyünk keresztbe, viszont ne akarjanak keresztül menni.
23. aa84cb386d (válaszként erre: 22. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 19:14
:))
22. 7004ca251b (válaszként erre: 20. - Cukilany)
2008. máj. 29. 17:25
Tudom,hogy irigységből csinálják.Csak hát mindegyiknek kevesen,illemtudóan válaszolni,anélkü,hogy megvédeném magam,de nem bántanám meg,és nem küldeném el a 150kilós gyesből tengődő jóédes...-ba,már nem mindig sikerült volna.Márpedig nem szeretnék ugyanarra a szintre süllyedni,mint amilyen szinten ezeknek az embereknek sikerült hozzám állniuk,úgyhogy most jobb ez így egy darabig:)
21. aa84cb386d (válaszként erre: 20. - Cukilany)
2008. máj. 29. 15:41
Szerintem pusztán irigység. Már volt szó másik fórumon is erről. Ha már valaki kicsit „szebb,eltér”az átlagtól vagy esetleg kicsit kirívóbb akkor már az azt jelenti hogy egy hülye k..va és kikel kezdeni.
20. cukilany (válaszként erre: 19. - Aa84cb386d)
2008. máj. 29. 14:49
Én sosem fogom megérteni, hogy egyes embereknek ez miért okoz örömet, ha lefikázzák mást, csak azért mert nekik nem tetszik... tuti valami kisebbségi komplexusuk van és ezzel jobbnak érzik magukat, h le(akarnának)alacsonyítanak a másikat.
2008. máj. 29. 14:38
Parkolás!!Akinek kocsija azzal mindig problémáznak. Mi egy éve költöztünk egy társasházba nekem is és a páromnak is van kocsija. Kitalálták a lakok, hogy csak egy autó parkolhat az udvarba lakásonként a másikat tartsuk kint az utcán. Persze azok találták ki akiknek nincs autójuk. Szerintem mindig lehetne kompromisszumot kötni. Luxi:Én is levettem a képeimet mert privibe kaptam kedves üziket és nem pasiktól. Sőt inkább már nem is nagyon irogatok hanem csak elolvasom ami érdekel. Nem tudom miért okoz örömet ez embereknek...
18. 7004ca251b (válaszként erre: 17. - Cukilany)
2008. máj. 29. 13:19
Semmi:)csak sok lett a rajongó:))meguntam,hogy az a pár pasi akinek sikerül a női portálra keverednie,mint megtalál,hogy elmondja mit tenne velem és milyen pózben:)meg az irigykedő nőket is,akik megírták,hogy biztos mekkora egy pénzéhes... lehetek:) ráadásul zavart,hogy ha írok valamit,ami elméletileg értelmes és logikus,akkor azt csak azért nem fogadják el,mert úgy nézek ki ahogy.És ez sajnos nagyon sok hozzászólásnál észrevehető volt...
17. cukilany (válaszként erre: 15. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 13:10
most látom... hova tünt a sok csillogó képed??? történt valami?
16. cukilany (válaszként erre: 13. - Cuci1974)
2008. máj. 29. 13:10
Egyébként mindenképp a baráti lenne a jobb, nem szerencsés azonnal jogilag fenyegetni egymást, hisz egymás mellett fogtok lakni és nap mint nap taálkozni...
15. 7004ca251b (válaszként erre: 13. - Cuci1974)
2008. máj. 29. 12:49
szerintem próbálj meg barátilag szót érteni vele,elmondani neki,hogy Ti is máshol parkoltok,mert pici a kert és azt maradéktalanul szeretnétek használni.Ha rögtön neki esel a szerződésel a kezedben,és jog szakkifejezéseket,fejtegetve kiosztod,akkor úgyis csak harag lesz a vége,és mire a bíróság egy ilyen ügyet intéz,pont kirohad a fű majd a keretetekben a kocsija alatt...szóval szerintem előbb próbáld meg békésen intézni.meg aztán láttam van nálatok gyerkőc is,mond meg,hogy szeretnétek a kertet a gyerekek miatt is,hogy legyen hol játszaniuk.Ezt egy valamire való ember megérti,meg aztán szerintem ő se akarja,hogy a foci laba a kocsija szélvédőjében landoljon:)
14. cukilany (válaszként erre: 13. - Cuci1974)
2008. máj. 29. 12:49
Nekem pici kocsim van és az kb 3 méteres... valahova ki kell lógnia 3 méterből
2008. máj. 29. 12:44
Köszi a sok választ.Szóval nem is engem zavarna,hanem a férjemet(55 éves és először lesz kertes háza).3 méter szolgalmi út van kijelölve a szomszéd részére és van egy nagyméretű autója,amivel parkolni akar ezen az úton,pont a kapunál,mert persze nem akar ő a saját telekrészén parkolni!Naná!Viszont mi is hátrébb parkolunk,hogy ne az ablakon kinézve egy nagy büdös autót lássak,ha már kicsi a kertem.Épp csak van zöld a ház körül.A kérdés arra szólt,hogy jogilag vagy barátilag tegyem fel neki a kérésem.A két bejáró út közé is csak kis sövény lesz feltéve,mert ez a "barikádféle" elválasztás,amiket látok szerencsére neki sem tetszik.
12. 7004ca251b (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2008. máj. 29. 12:10
nyílván nem ilyen nevetséges indok miatt kérdezi,csak példaként írtam:))biztos nyomós oka van,ha ennyire zavarja a dolog,majd csak megtudjuk:)
11. cukilany (válaszként erre: 10. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 12:05

Most már nagyon kiváncsi vagyok, hogy miért is zavarja a kérdést feltevőt, hogy oda parkol a szomszédja...

Engem személy szerint hidegen hagyna, ha nem kellene kerülgetnem a kocsit

10. 7004ca251b (válaszként erre: 8. - Cukilany)
2008. máj. 29. 11:46
szolgalmi jogot is meglehet szüntetni illetve az alól felfüggeszteni.De egyébként csak arra céloztam,hogy valódi akadályoztatás estén van értelme hivatalos lépéseket tenni,mert csak azért mert nem illik bele a lát képembe a sötét kék trabant a kert végén,még nem akadályoztat semmiben,illetve igen,a panoráma élvezésében:))de ebben az esetben meg az akaályoztatásból kifolyó hátrány és az akadályoztatással elérhető haszon arányát hasonlítják össze,így ha a trabantal történő parkolás,mondjuk azt eredményezi,hogy csak így tudja megközelíteni a házat,akkor az nagyobb értékű haszonnak fog nyílvánulni,mint a másik fél szépérzékének sérelme:))
9. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - Zsugabubus007)
2008. máj. 29. 11:43

a szolgalmi út,egy jogi kifejezés,ami az ingatlan megosztását,illetve használati jogának részbeli megosztását szolgálja.Tehát valaki más tulajdonát is felhasználod a saját tulajdonod használatához.

Akadály mentesíteni ebben a tekintetben pedig azért kell,hogy akinek a tulajdonán keresztül használod a sajátodat(tehát mondjuk átmész a kertjén,hogy a saját házadhoz eljuss)annak a tulajdonát ne károsítsd,például ne engedd tele a földjét a kocsidból kifolyó olajjal,mert akkor terméketlen lesz a földje,sosem nő majd benne zöldség,tehát akadályozod a növény termeszétsben a saját kertjében,stb...nagyon triviális példa,de a lényeget azt hiszem érzékelteti.Tehát itt az akadály mentesítése törvényben ilyen esetekre szolgál,az már büntetőjogi felelősséget érintő kérdés,hogy ha mondjuk ráálsz a slagra a kocsiddal,és ezért mikor ég a háza,nem tudja elkezdeni oltani,meg kell várnia a tűzroltókat,de ez már nem ingatlan jogi kérdés.

Bár biztos van ennek a szolgalmi útnak egy ilyen pl tűzvédelmi oldala is,ezt mondjuk én nem ismertem eddig,de ez is elképzelhető természetesen,tűzltó nem vagyok :)a párod mit oktat pontosan?

8. cukilany (válaszként erre: 6. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 11:33
Megszüntetni nem fogja a Bíróság, de fel tudja szólítani, hogy a rendeltetésnek megfelelően használja, vagyis ha átjárásra van, akkor ne parkolónak használja. És ahányszor ezt megszegi, annyiszor lehet rendőrséget hívni és a Bírósági végzést lóbogtatni közben...
7. zsugabubus007 (válaszként erre: 6. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 11:28

Én is ezt mondtam volna, csak másképpen, meg megkérdeztem Aput, aki oktató és Ő is ezt mondta.

Végtére is ezek az utak arra is vannak kitalálva, h akadálymentesen lehessen megközelíteni az ottani ingatlanokat pl tűz...esetén!

Nem?

6. 7004ca251b (válaszként erre: 5. - Cukilany)
2008. máj. 29. 11:20

igen,a azt is kimondja a törvény,hogy:

a telki szolgalom gyakorlása során a szolgalommal terhelt ingatlan birtokosának érdekeit kímélve kell eljárni.


Tehát ha a paskolása zavarja a többi ott lakó közlekedését,vagy hasonló gondot okoz,akkor nyílván nem gyakorolhatja a szolgalmi jogosultságát parkolás formájában.De ezt,mármint,hogy akadályoz a parkolással a másik,a bíróság előtt az ingatlan birtokosának kell bizonyítania...

tehát csak azért nem fogják megállapítani a szolgalom megszűnését,mert az ingatlan tulajt zavarja a kipufogóból felcsapó szag amig leparkol az illető vagy mert este zavarja elalváskor,az épp parkoló gépkocsi hangja,vagy hasonló...

5. cukilany (válaszként erre: 3. - 7004ca251b)
2008. máj. 29. 11:13
Igen, én is arra gondolok, hogy ha ezt nem zavar senkit, akkor ok, de ha én nem férek el, vagy nem tudok elmenni kocsival miatta a szolgalmi úton (mert épp oda parkol), akkor viszont engem korlátoz a szolgalmi jog gyakorlásában... Szerintem!
2008. máj. 29. 11:13
Csak átjárásra!
2008. máj. 29. 11:03

szerintem parkolhat.ugyanis a PTK 166.§-ának 2.bekezdése a következőt mondja ki:

Telki szolgalmat,átjárás,vízellátás és vízelvezetés,pince létesítése,vezeték oszlopok elhelyezése,épület megtámasztása céljára vagy a jogosult számára ELŐNYŐS MÁS HASONLÓ CÉLRE LEHET ÁLAPÍTANI!


Tehát ha nincs kikötve,hogy csak átjárhat vagy csak pincét létesíthet,tehát valami konktét cél,hanem általáns szolgalmi megegyezés van köztetek,akkor ő arra használja a szolgalmi útját amire ahogy a törvényi s kimondja SZÁMÁRA ELŐNYŐS CÉL!

2008. máj. 29. 10:47
Az csak átjárásra van úgy tudom, pl a garázs-sorokon is a garázsokhoz tartozik szolglmi út bejegyzés, és fura lenne, ha valaki odaparkolna...
2008. máj. 29. 10:33
Szolgalmi úton parkolhat-e a hátsó szomszéd vagy csak átjárásra használhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook