Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoktátok tartani a húsvéttal kapcsolatos régi hagyományokat? fórum

Szoktátok tartani a húsvéttal kapcsolatos régi hagyományokat? (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 10. 07:08

Sajna nálunk a férjemmel a kapcsolat igencsak megromlott így az ilyenkori kötelező szabadság is eléggé nagy nyűg. A férjemet nem igazán érdekli az egész hiszen a közértben, ha akar vehet magának csokitojást minek a herce-hurca?!

Jómúltkor egy kis boltban ejtette meg a dolgot és finoman szólva körberöhögték, de neki fel sem tünt:)

A baj, hogy van egy 7 éves lányom és egy 2 éves fiam. A fiam még nem, de a lányom már felfogja, hogy minek is kellene történnie. Én szívesen csinálnám, de a férjem inkább keresztbe tenni szeret. Egy asztalhoz max az anyósoméknál ülünk le:( Még szerencse, hogy legalább ott egyszer-egyszer egy asztal körül van a család, ha pár percre is!

Nos remélem nektek jobban tellik a húsvét:)

25. sereva
2009. ápr. 8. 05:36
Részben.
2009. ápr. 8. 05:13
Ami a kajálást illeti, igen. És a fiúk locsolkodni is járnak. A vallásosak meg föltámadásra. Talány ennyi maradt a szokásokból.
2008. szept. 21. 20:56
Régen a húsvét is egyfajta szórakozási lehetőség volt.Ma már nem ismerjük az előkészületeket,szokásokat.Leginkább a nagy zabálásokról,piálásról,és a kellemetlen locsolkodásból áll ez az ünnep.A Márton-nap sokkal jobb.
2008. márc. 22. 09:22
Sonka az már mindjárt kész, amúgy semmi más jó itthon pihenni.
2008. márc. 22. 07:56
Nem, semmit belole.
2008. márc. 22. 07:50

A legtöbb ismerősömnek csak nyűg az egész húsvétosdi. Mindenki elmenekül otthonról. Pedig szerintem egy szép színes hagyomány, ami lehetne öröm is(nekem sem igazán az:) Ja és mit szóltok hozzá, hogy ma már húsvétra is drága ajándékokat , játékokat kapnak a gyerekek?

Na az enyémeknek be kell érniük a csokival:)

2008. márc. 22. 07:46
locsolkodni mennek a fiuk eldugok tojástaz udvaron s azt megkeresik a fiuk enyi
2008. márc. 22. 07:39
tojást festünk,sonkát főzünk.Ennyi
17. LoLiNa
2008. márc. 22. 07:30
tojás festünk, locsolkodunk. ennyit:D de ezt is minek?
2008. márc. 22. 00:24
Igen
2007. dec. 31. 10:00
most nem szilveszter van véletlenül ??? :)
2007. dec. 31. 09:50
Utálom a húsvéti locsolkodást,a részeg vendégeket,köszönöm,én ebből kimaradok!Hanna
2007. nov. 5. 08:11
Az egyetlen ünnep amit nem szeretek már gyerekkorom óta,és képzeljétek 3 lányom van!haha
2007. szept. 8. 17:12

Mi ünnepeljük a húsvétot, bár ateisták vagyunk. Nagyon sok olyan ismerőssel ilyenkor tud leülni az ember beszélgetni. Igaz a kölnit én is kérem, hogy hadják el, inkább adok egy pohár vizet. Sokan kinevetnek, hogy várjuk a locsolókat. A férjem is eljár a közeli családtagokhoz, ismerősökhöz. A sonka, a kocsonya, a tojásfestés el sem maradhat.

Az a baj szerintem, hogy sokan "rongyrázós" ünnepnek tartják. Én megmutatom, hogy csak azért is.....

2007. júl. 28. 20:17
Igen, az Istenes-Jézusos rész nélkül.
10. iriszb
2007. júl. 23. 16:37

NEM !

Utálom a Húsvétot és a Karácsonyt is.

Vita veszekedés az egész..

2007. jún. 8. 23:15
Már nem , Húsvétkor Jézus feltámadását,bővebbben személyesen...ünneplem. Nem ünneplek pogány szokásokat és ne veszek részt rajtuk,és bennük sem.
2007. máj. 8. 15:38
nem mert bezárom a kaput és csak azt engedekbe akit én akarok
2007. ápr. 9. 11:11
Elfelejtettem megirni a 40 napos bojt alatt minden nap este templomba menni ,nagycsutortoktol megvan hatarozva melyik nap mitkell csinalni,pld.nagypenteken van a sonkafozes es a tojas festes,csutortokon a toltotkaposzta keszites,ceklafozes,tormareszeles,szombaton a kalacs es teszta keszites es termeszetesen a baranytoltes es a baranyfejbol keszult savankas leves/tarkony es lestyannal izesitve,becsinalt levesnek hivjak/szombaton este van az ejjfeli mise a katolikusoknal es reggel a szenteles,a gorogkatolikusoknal es az ortodoxoknal ejjel 3-tol van a mise es utana a paszka szenteles ebbol kell eloszor enni .Hetfon a locsolozas a ferfiaknak es fiugyerekeknek/rokonsag,ismerosok,szomszedok/itt is van egy sorrend a nok otthon kell maradjanak fogadni a vendegeket,csak este 8 ora utan illik elmenni mashova/pld.a gyerekeimhez/szep szokasok sokan azt mondjak a visszamaradotsagot jelzi,en azt kerdem akkor mit jelent a husvet eggyeseknek?egyunk-igyunk ezt akarmikor meglehet csinalni.
2007. ápr. 9. 10:58
Nalunk elkepzelhetetlen a szokasokat elhagyni,itt meg az ortodox vallasuak a szigoru 40 napos bojtott betartsak,van olyan ido hogy a halat se eszik,ne mondjam a fanatikusak meg a cukrot se fogyasszak/mivel csont liszttel feheritik/,nalunk aki akar lefogyni megvan adva a lehetoseg,rengeteg receptett tudnak hasznalni a vegetarianusok/nem fogyasztanak tejet,sajtot,vajat stb/,van aki nagycsutortoktol nem eszik a feltamadasutani szenteltbol fogyaszt eloszor,sokan megbetegednek mivel hirtelen indulnak neki a zsiros etelnek.
2007. ápr. 3. 09:01
A nagytakaritás nálam is szokás,sonka,tojás meg egyéb finom falatok főzése sütése, tojásokat is festek,de locsolókat nem várok,csak a szük családi körben.
2007. ápr. 3. 08:55
Takarítás, sütés, főzés.. tojást is fogok festeni. Ja és hozzánk jönnek locsolók, de már feleslegesnek tartom, mert régen nagyon sokan jönnek mostmár, kb. 6an! Régen meg 40 is jöttek, akkor volt ám minden! Vödörszámra kaptam a vizet magamra! :)
3. rika
2007. ápr. 3. 07:40
Nálunk is van nagytakarítás ha van rá időm, tojás festés és sonka főzés. De locsolók már nem jönnek.
2007. ápr. 3. 07:26
a héten nagytakarítok, aztán húsvétra tojást festek, sonkát főzök.
1. tiop
2007. ápr. 3. 07:13

Sziasztok!

Nállunk mindég nagy előkészületek vannak Husvét előtt!

Persze a tavaszi nagy takarítással kezdünk,de festek a lánnyommal tojást is ,persze van sonka is szombaton na meg tojás!Aztán hétfön hozzánk még jönnek locsolók !(ezt a részét szívesen kihagynám)De a lányom miadt még tartjuk!

Kíváncsi vagyok,hogy ti tartjátok-e ezeket a szokásokat4

Mi nállunk böjt az nincs!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook