Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szokott rémálmod lenni? fórum

Szokott rémálmod lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. júl. 12. 15:17

Vannak rémálmaim, visszatérőek is elég sok.

(Most lehet, hogy hosszú lesz a hsz.-m...)


1.: Atombombákat látok az égből hullani, amiket repülők dobnak le. Amikor bekövetkezik a robbanás, az ég csúnya színt ölt (néha bíborszínű, néha meg ocsmány sárga), és mindent ilyen színben látok. Igyekszem nem levegőt venni, mintha ez segítene... Kétségbeesetten kapaszkodom jelenlévő szeretteim felé, és képtelen vagyok eldönteni, hogy melyikőjüket öleljem magamhoz, hogy együtt haljunk meg! Később valami csoda folytán élek, de senki sincs az utcákon, mindenhol piszok és szemét kavarog a szélben, az ég színe még mindig valami extrém. Néha egy-egy hozzátartozóm is velem van. Igyekszünk kidolgozni valami túlélési stratégiát...


2.: Mindig a volt élettársam a párom álmomban, és mindig valami vita van köztünk. Ezt uuuutááálom!


3.: Megcsal a mostani párom, és röhögve közli, hogy csaja van és nem szeret. Néha azt is álmodom, hogy megmutatja a csajt, és engem elönt a düh. Olyankor pofozom a páromat, de nagyon sokáig nem tudtam akkorát ütni álmomban, amekkorát akartam. Ez utóbb sikerült, de mindig csak nevet rajtam. Nagyon bosszantó tud lenni...


4.: A párommal kapcsolatos másik álmom meg az, hogy meghal.

(Ennek tudom a megfejtését.)


Ha valaki meg tudná fejteni, hogy főleg az első álmom mit jelent, nagyon örülnék neki, és megköszönöm!

2007. júl. 12. 13:28

Igen szokott!

Nagyon útálom,mert utána olyan fáradtan ébredek.

2007. júl. 12. 12:08
Nagyon ritka,hogy rémálmom van.
2007. júl. 8. 14:59
Én szeretem a rémálmokat,azok bennem maradnak és elgondolkoztatnak...
2007. júl. 8. 14:57
rém nem inkább nyomasztó.
2007. júl. 8. 14:24
Szerencsére nem sűrűn van rémálmom.
2007. júl. 8. 13:57
szerencsére ritkán
22. mongi
2007. júl. 8. 13:55
Igen,ritkán,de amikor terhes voltam,akkor igen gyakran volt:-(
2007. júl. 8. 11:49
Sajnos szokott nem is egyszer:((( Amikor valamelyik tanárom a főszereplő:)))
2007. júl. 8. 09:46
Igen.
2007. júl. 8. 09:33

igen bár szerncsére ritkán!!

egy pár este azt álmodtam, hogy elkések a munkából ami azt jelenti, hogy nem fejezem be a munkámat a hétvégére!!!

Nem csoda, hogy ilyeneket álmodtam, hiszen szabadságot kértem és ha nem lennék kész a rám kiosztott feladattal szó sem lehetne szabadságról!!!

De végre hétvége és a jövőhéten szabin vagyok!!Hurrrrráááááá!!Szóval mégsem késtem el!!!!:D

2007. júl. 8. 09:17
sajnos igen, néha
2007. júl. 8. 09:10
igen,és nagyon sokat sírok álmomban!
2007. júl. 8. 09:07
Igen, sajnos!
2007. júl. 8. 02:28
Csak az szokott lenni.Még soha nem álmodtam szépet.Félek elaludni,mert jönnek a szörnyűségek,másnap meg alig élek.
2007. júl. 8. 01:05

már nem! de gyermekkoromban volt egy visszatérö rémálmom!4éves voltam amikor megláttam a szomszédbácsit logni a kisfán,véletlen volt,kiszöktem.az a tömeg,rémület,meg az egész eset erössen hatott rám,napokig nem beszéltem,pedig egy 4éves nem fogja fel mi a halál,mégis féltem töle,még ma is tisztán emlékszem rá!

még azon az éjszakán ujra átéltem és aztán még sok éven át,csak néha ugy álmodtam hogy én logok a kisfán!

13. Rika1
2007. jún. 25. 20:12
Még nem álmottam rémeset sem és rosszat sem,sajna a jó álom is hamar elszáll:)
12. MelisUK (válaszként erre: 11. - A1a3db480a)
2007. jún. 25. 20:03
Ez egy pszichológia könyv valójában, melyben a lelki és testi okait találhatod meg, hogy miért is álmodunk és mik milyen álmokat okozhatnak.
11. a1a3db480a (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2007. jún. 20. 21:54

Érdekes dolgok ezek. Álmoskönyvben nézegettem eleinte, hátha valamit jelent, de az ötödik, huszadik, sokadik után feladtam :( rájöttem, hogy simán a testi, lelki fáradtság...

Illetve ez nem teljesen igaz, mert jobb napokat is zárok 'hülye' álmokkal. Nagyon rossz. Hetente egyszer fix, de van hogy két-három naponta is erre ébredek fel :( a Freud álmoskönyvet nem ismerem, utánanézek!

10. MelisUK (válaszként erre: 9. - A1a3db480a)
2007. jún. 20. 21:46

Egyet értek veled, én is háton fekve szoktam rosszakat álmodni, egy kivétel volt, az hason fekve történt.

Viszont én megtanultam korrigálni a testhelyzetem, nagy fegyelmet tudok teremteni az ágyban, akár ugyanolyan testhelyzetben is fel tudok kelni, mint ahogy elaludtam :)

Az viszot fontos, hogy tényleg ne háton aludj el, mert az szinte szüli a rossz álmokat.

Freud: Álmoskönyv című könyvéből érdekes információkat tudhatsz meg, ha érdekel, le vannak írva benne hogy milyen külső tényezők hatására milyen lehetséges álmok jönnek ránk.

Például befolyásolja az álmunkat, ha leesik rólunk a takaró... ha jól emlékszem, ebben az esetben következhet be a zuhanásos álom.

2007. jún. 20. 21:38
Én nagyon sűrűn álmodok rosszat, sokszor rémálmom van. Aki így alszik, mint én, hogy alig, az borzasztó állapotban kel reggel... megfigyeltem, ha hanyatt alszom, akkor szinte mindig rossz álmom van! Amúgy hason fekvős, lábfehúzós vagyok :) de ha már elaludtam, elfelejtem, hogy kell aludjak :(
2007. jún. 20. 20:36
Mennyi a maximum álom, amire vissza tudtok emlékezni egy éjszakáról? Állítólag egy éjjel hatot álmodik az ember.
2007. jún. 18. 11:51

NEm tudom, az esetek 90%-ban nem emlékszem az álmaimra:(

JÓ annak, aki igen...

2007. jún. 18. 06:19
Ha nem is rémálmaim, de rossz és zavaros álmaim szoktak lenni néha, főleg ha megoldatlan feladatok vannak előttem, vagy valami döntés előtt állok.
2007. jún. 18. 05:58
Neha azt almodom, hogy nincs eleg kredit szamom es nem allamvizsgazhatok, na ez borzalmas erzes. Egyebkent elo szoktak fordulni rossz almaim, de joreszt az elozo napi esemenyek, gondolatok indokolni szoktak a tartalmukat.
2007. jún. 17. 22:22

Nyem.:)

nagyon ritka az amikor valami rosszat álmodok. Nem olyan régen éépen volt rá példa, de előtte olyan 2 évig nem álmodtam rémeset.

2007. jún. 17. 21:24

Szerencsére már nekem sincsenek kb két éve :)

Örülök marex, h neked még sosem volt rémálmod, nem kellemes...

2007. jún. 17. 21:22
Nincsenek és nem is voltak rémálmaim. Remélem nem is lesznek.
2007. jún. 17. 21:03

Kíváncsi vagyok, h vannak-e rémálmaitok és ha igen, akkor milyen gyakran vagy minek következtében.

Nekem régen igen gyakran voltak rémálmaim a feszült lelki állapotom és a féltékenységem miatt... Végre megszűntek, mivel változtattam a lelki világomon:)

Viszont féltékenységből eredően úgy érzem bármikor visszajöhetnek, ha elgyengülök és nagyon félek tőlük...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook